امروزه درب ضد سرقت یا درب امنیتی به یک ضرورت برای فضاهای مسکونی، اداری و تجاری تبدیل شده است. این درب‌ها فضای داخل را ایمن نگه می‌دارند و از سرقت جلوگیری می‌کنند؛ اما درب ضد سرقت چیست و چرا استفاده از آن برای اکثر محیط‌ها اهمیت دارد؟ با یوکا همراه باشید.

تعریف درب ضد سرقت

یک درب ضد سرقت از متریالی ساخت می‌شود که از فضای داخل در برابر سرقت جلوگیری می‌کند. این درب اگر از برند شناخته‌ای ساخته شده باشد، در برابر ضربه، فشار و نفوذ مقاوم است. به عبارتی، درب ضدسرقت به نوعی امنیت فضای داخل را فراهم می‌کند و بیشتر به عنوان یک عامل بازدارنده محسوب می‌شود.

اهمیت درب ضد سرقت

امروزه مردم بیشتر نگران ایمنی و حریم خصوصی خود هستند. هیچکس نمی‌خواهد در نیمه شب مورد تجاوز و ستم قرار گیرد و اموالش سرقت یابند. همچنین، همۀ ما می‌خواهیم مطمئن باشیم که هیچکس غیر از افرادی که قرار است در خانه‌مان باشند، به داخل فضا دسترسی ندارند.

جرایم سرقت از املاک در حال افزایش هستند و انجام اقدامات پیشگیرانه علیه آن‌ها کاری ضروری است. درب‌های سنتی به اندازه کافی برای جلوگیری از ورود سارقین امن نیستند اما اینجاست که درب ضد سرقت نقش مهمی ایفا می‌کند.

درب امنیتی راهی عالی برای افزودن عنصر محافظتی اضافی برای فضای داخل است. بیشتر سارقین در هنگام برنامه ریزی برای ورود به سیستم، معمولاً از درب ورودی استفاده می‌کنند. امروزه درب‌های ضد سرقت در طرح‌های مختلفی ارائه می‌شوند که زیبایی را ارائه می‌دهند و همچنین با طراحی ظاهری ملک مطابقت دارند.

همچنین بخوانید:

اکثر مردم از نصب این درب‌ها دریغ می‌کنند زیرا آن‌ها اغلب گران هستند. با این وجود بسته به موادی که درب‌ها از آن‌ها ساخته می‌شوند، این درب‌ها برای هر بودجه‌ای قابل خریداری هستند. درب‌های ضد سرقت امروزه می‌توانند از چوب، آهن یا فولاد ساخته شوند. همۀ آن‌ها گزینه‌های بسیار خوبی در مورد محافظت از فضای داخل هستند.

اما آنچه در انتخاب مواد تأثیرگذار است مبلغی می‌باشد که شما مایل به صرف آن هستید و زیبایی شناسی که به دنبال آن می‌باشید. برخلاف باور رایج، درب‌های چوبی از درب‌های استیل گران‌تر هستند. به همین ترتیب، بیشتر مردم درب‌های استیل را انتخاب می‌کنند زیرا با هزینه‌های نسبتاً کمتری امنیت را ارائه می‌دهند.

درب‌های ضد سرقت تا چه اندازه ایمن هستند؟

درب‌های ضد سرقت بسیار ایمن هستند. حال این مورد را باید از کجا بدانیم؟ هر آزمون در تست مقاومت هدف خاصی دارد:

  • آزمون محکم چاقو تضمین می‌کند که هیچکس نمی‌تواند درب را برش دهد.
  • تست ضربه اطمینان می‌دهد که هیچکس نمی‌تواند درب را بشکند.
  • تست ضد سرقت تضمین می‌کند که قفل درب از نوع قفل دیجیتالی است.
  • آزمون نفوذ نشان می‌دهد که هیچ وسیله وارد متریال درب نمی‌شود.

هر نوع درب امنیتی باید شرایط بالا را دارا باشد تا به عنوان درب امنیتی شناخته شود.

مزایای درب ضد سرقت

برای کسانی که به دنبال بهبود امنیت خانه هستند، درب ضد سرقت یک سرمایه گذاری عاقلانه است. درب‌های ضد سرقت فواید بسیاری دارند اما مهم‌تر از همه، آن‌ها مانع نفوذ افراد می‌شوند و از ایمن بودن فضای داخلی اطمینان حاصل می‌کنند. این درب ها فواید زیر را به‌همراه دارند:

۱- امنیت خانه را ارتقاء می‌دهد

درب‌های ضد سرقت برای بهبود امنیت خانه شما به چندین روش کار می‌کنند. آن‌ها یک قاب محکم و سفتی دارند که اغلب از فولاد یا آهن فرفورژه ساخته می‌شود و این باعث شده است که این درب‌ها بسیار ایمن‌تر از درب‌های خارجی معمولی با قاب‌های چوبی یا پلاستیکی باشند.

یک قاب فولادی و یک صفحه از جنس استنلس استیل، نه تنها تلاش برای نفوذ را بسیار دشوار می‌کند بلکه ماندگاری درب را نیز افزایش می‌دهد. جنبه مهم دیگر درب ضد سرقت، قفل آن است. برای داشتن حداکثر حفاظت، درب امنیتی شما باید دارای قفل‌های هوشمند باشند.

۲- از خانه در برابر مزاحمان محافظت می‌کند

درب‌های ضد سرقت این تصور را ایجاد می‌کنند که خانه شما از امنیت خوبی برخوردار است و بنابراین به عنوان بازدارنده ای برای متجاوزان بالقوه عمل می‌کند. کارشناسان گفته‌اند که دزدان با دیدن درب‌های ضد سرقت، نه تنها از نظر جسمی از ورود به خانه منصرف می‌شوند بلکه از نظر روانشناسی نیز احساس می‌کنند که اگر از درب ضد سرقت عبور کنند، این می‌تواند بسیار خطرناک باشد.

شکستن یک درب ضد سرقت نه تنها سخت است بلکه حتی از تلاش زیاد سارقان نیز جلوگیری می‌کند. بهتر است مطمئن شوید که پنجره‌های کنار درب از شیشه‌های مخصوص نشکن ساخته شده باشند، بنابراین افراد متجاوز نیز نمی‌توانند به راحتی شیشه را بشکنند.

۳- به ارزش خانه اضافه می‌کند

از دیگر مزایای داشتن درب ضد سرقت این است که به خانه شما ارزش افزوده‌ای می‌بخشد. درب‌های ضد سرقت می‌توانند جذابیت زیادی داشته باشند زیرا در انواع سبک‌ها و طرح‌ها به فروش می‌رسند. شما می‌توانید به صورت سفارشی نیز این درب‌ها را به شکل دلخواه خود تهیه کنید.

انواع درب ورودی ضد سرقت

درب‌های ضد سرقت در انواع مختلفی از متریال موجود هستند که عبارتند از:

  • درب‌های چوبی
  • درب‌های UPVC
  • درب‌های کامپوزیتی
  • درب‌های فلزی

هر نوع درب ضد سرقتی زیبایی خاصی را ارائه می‌دهد اما از نظر استانداردهای امنیتی نیز عملکرد متفاوتی دارند. درب‌های چوبی به اندازه سایر مواد مقاوم نیستند اما حداکثر زیبایی را فراهم می‌کنند. بنابراین در مقایسه باUPVC ، فلزی یا کامپوزیت، درب چوبی زیباتر است.

درب‌های کامپوزیتی از چندین ماده مختلف تشکیل شده‌اند که به هم فشرده می‌شوند و یک ساختار واحدی را تشکیل می‌دهند. مواد استفاده شده می‌تواند شامل UPVC، چوب، کف عایق و پلاستیک تقویت شده با شیشه باشند.

درب‌های UPVC از نظر امنیتی متفاوت هستند زیرا به درجه کیفیت UPVC بستگی خواهند داشت. UPVC ارزان با گذشت زمان می‌تواند تار شود و از بین برود اما UPVC با کیفیت شامل هسته‌ای از فولاد گالوانیزه است. درب‌های UPVC و فلزی از نظر قفل‌هایی که می‌توانید روی آن‌ها نصب کنید، محدودیت بیشتری دارند.

همچنین بخوانید:

نکات مهم در خرید درب ضد سرقت

در هنگام خرید درب ضد سرقت، موارد مختلفی وجود دارند که همیشه باید برای انتخاب صحیح آن‌ها را به خاطر بسپارید.

اول از همه اینکه درب‌های ضد سرقت با یکدیگر برابر نیستند. به همین ترتیب شما باید تحقیقات خود را خیلی دقیق‌تر انجام دهید. ممکن است دو درب استیل با کیفیت‌های متفاوتی به شما پیشنهاد شوند. به دنبال مواردی باشید که از فولاد یا آهن ساخته شده‌اند و دارای ویژگی‌های مقاومی در برابر سرقت هستند. همچنین قفل‌ها و لولاها را در نظر بگیرید و از کیفیت بالای آن‌ها اطمینان حاصل کنید.

نکته مهم دیگری که باید به خاطر داشته باشید این است که شما همیشه نمی‌توانید به تحقیقات آنلاین اعتماد کنید. امروزه بسیاری از وب سایت‌ها ادعا می‌کنند که بهترین محصولات را می‌فروشند. با این حال، در واقع، آن‌ها چیزی کاملا متفاوت ارائه می‌دهند.

قبل از خرید درب ضد سرقت مطمئن شوید که ابتدا آن را از نزدیک مشاهده کرده و از کیفیت آن را لمس می‌کنید. همچنین توصیه می‌شود که درب‌های ضد سرقت را از یک شرکت معتبر خریداری کنید. به این ترتیب از کیفیت اطمینان بیشتری خواهید داشت. همچنین اکثر شرکت‌های معتبر خدمات نصب رایگان را نیز ارائه می‌دهند.

کلام آخر

بسیاری از افراد برای محافظت از خانواده و امیال خود، سرمایه گذاری روی درب ضد سرقت را انتخاب می‌کنند. وقتی صحبت از امنیت فضای داخل می‌شود، درب امنیتی وسیله مناسبی برای شروع است. این درب‌ها اولین خط دفاعی شما در برابر متجاوزان بالقوه هستند.

علاوه بر خرید و نصب قفل‌های درب الکترونیکی با کیفیت، شرکت نوآوران هوشمند بهترین گارانتی خدمات مشتری را ارائه می‌دهد.