به عنوان یک قسمت مهم از خانه هوشمند، توسعه قفل دیجیتال محبوبیت بیشتری پیدا کرده و توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرده اند. بسیاری از افراد انتظار دارند با استفاده از قفل‌های هوشمند درب، خدمات ایمن تر و راحت تری را به خانه‌ها و فضاهای شخصی خود ببرند. اما وقتی آماده خرید قفل‌های هوشمند هستند، بسیار درگیر آن‌ها می‌شوند. برای کمک به بیشتر افراد برای خرید اینترنتی قفل دجیتال، ما توضیحات و موارد مهم درباره این قفل‌ها را در این مقاله آورده‌ایم.

قفل‌ دیجیتال چیست؟

تعریف قفل دیجیتال این است، قفل دربی که به صورت الکترونیکی اطلاعات بیومتریک انسان، اطلاعات الکترونیکی، اطلاعات ارتباطات شبکه و سایر را روی بدنه تشخیص داده و پردازش کرده و محرک مکانیکی را برای باز و بسته شدن کنترل می‌کند که قفل الکترونیکی درب هوشمند نیز نامیده می‌شود. یکی دیگر از درک‌های معروف، قفل درب هوشمند، یک دسته قفل کاملاً جدید است که فناوری اطلاعات الکترونیکی و فناوری مکانیکی را با هم ترکیب می‌کند. این قفل نسبت به قفل‌های مکانیکی سنتی، ارتقا یافته تر و بهبود یافته تر می‌باشد و در شناسایی و مدیریت کاربر هوشمندتر و راحت تر است.

ویژگی‌های قفل دیجیتال چیست؟

قفل درب هوشمند تجربه بهتر مصرف کننده را برای حل بهتر راحتی و سطح هوش کاربران فراهم می‌کند. توابع استفاده شامل عملکرد باز کردن قفل بیومتریک (اثر انگشت، صورت و سایر)، توابع باز کردن رمز عبور، عملکرد باز کارت، خانه هوشمند، اینترنت و سایر توابع مناسب برای گروه‌های مختلف مصرف کننده است که راحتی زیادی برای کاربران ایجاد می‌کند.

مزایای قفل دیجیتال چیست؟

قفل‌های درب الکترونیکی برای خانه دارای تغییرات مختلفی در زندگی هستند که به مزایای قابل توجه زیر خلاصه می‌شوند:

  • اولین راه حل مشکل امنیت فعال است. قفل‌های درب سنتی فقط به محافظت غیرفعال از کلیدها متکی هستند. قفل‌های درب هوشمند دارای ویژگی‌های منحصر به فرد اطلاعات الکترونیکی برای محافظت فعالی مانند هشدارهای فعال، ویدئو، انتقال صدا و سایر می‌باشند.
  • دوم راحتی است. قفل‌های خانه هوشمند به کاربران این امکان را می‌دهد که از شر استفاده از کلید خلاص شوند. مشخصات بیولوژیکی و رمزهای عبور بدن انسان به ابزار باز شدن قفل تبدیل می‌شود. کاربران دیگر نگران خطر گم شدن کلید، مطابقت کلید یا بیرون رفتن بدون آن نیستند. پس کلید را بردارید و آسوده از خانه بیرون بزنید.
  • سوم هوش است. قفل‌های خانه هوشمند در ابتدای تکامل خود دارای یک ژن هوشمند هستند. با رشد سریع خانه‌های هوشمند و صنایع اینترنت اشیا در سال‌های اخیر، قفل‌های خانه‌های هوشمند عملکردهای هوشمندتری مانند کنترل و باز کردن قفل برنامه دارند. مدت زمان، ارتباط با سایر محصولات خانه هوشمند و مجموعه ای از کاربردهای هوشمندانه.

آیا قفل دیجیتال معایبی دارند؟

هیچ چیز کامل نیست و قفل‌های هوشمند درب نیز از این قاعده مستثنی نیستند. قفل‌های هوشمند درب با تشخیص اثر انگشت در حال حاضر برای افراد بین ۵ تا ۷۰ سال قابل استفاده می‌باشند. در عین حال، برخی از اثر انگشت‌ها مشخص نیستند. همچنین در تجربه کاربر نیز کاستی‌های خاصی وجود دارد که فضای بهبود محصولات فعلی قفل درب هوشمند را فراهم می‌کند.

آیا ما نیاز به خرید قفل دیجیتال داریم؟

قفل درب هوشمند محصولی به روز شده از قفل‌های مکانیکی درب است. این تحت موج توسعه هوشمند چیز جدیدی است. استفاده از درب‌های جلو هوشمند کیفیت زندگی کاربران را بهبود می‌بخشد و استفاده کاربران را تسهیل می‌کند. این یک محصول مناسبی است که می‌تواند سطح زندگی افراد را بهبود ببخشد و وقتی هوشمند باشد، محصولی مورد نیاز است. به کاربران توصیه می‌شود قفل‌های هوشمند را متناسب با نیاز خود خریداری کنند.

آیا می‌توان به کیفیت قفل‌های درب دیجیتالی اعتماد کرد؟

استانداردهای ملی، صنعتی و استانداردهای گروهی برای قفل درب‌های ورودی هوشمند وجود دارند. تا زمانی که کیفیت درب‌های جلو هوشمند که استانداردها را دقیقاً اجرا می‌کنند، قابل اعتماد باشد. در عین حال، تولیدکنندگان برند قفل دیجیتال، اهمیت زیادی را به کیفیت محصول می‌دهند و دارای یک سیستم کنترل تولید دقیق و کامل و مکانیسم مدیریت کیفی هستند. محصولات قفل درب هوشمند از استانداردهای ملی مربوطه عبور کرده و محصولات تحویل شده قابل اعتماد هستند.

 

انواع قفل دیجیتال کدام‌ها هستند؟

قفل‌های درب هوشمند در حال حاضر با توجه به شکل ظاهری و کاربرد آن‌ها طبقه بندی می‌شوند که در سه نوع وجود دارند:

 قفل درب هوشمند فشاری، قفل‌های هوشمند درب دسته دار و کلاچ عقب کاملاً اتوماتیک.

قفل دیجیتال درب کششی از یک فشار و یک کشش برای باز و بسته شدن محصول قفل استفاده می‌کند.

قفل‌های هوشمند درب دسته دار، به دسته قفل اشاره دارد که با فشار دادن و بالا بردن دسته باز و قفل می‌شود.

اگر قفل‌های درب هوشمند را با روش‌های شناسایی تشخیص دهید، می‌توان آن‌ها را به قفل درب هوشمند اثر انگشتی، قفل دیجیتال کارت RFID ، رمز عبور، تشخیص چهره و سایر تقسیم کرد. بدنه قفل را می‌توان به بدنه قفل الکترونیکی، بدنه قفل اتوماتیک و بدنه قفل مکانیکی تقسیم کرد. به طور کلی، هنگام خرید، بیشتر آن‌ها براساس ظاهر و کاربرد طبقه بندی می‌شوند.

قیمت قفل الکترونیکی چقدر است؟

گران و ارزان بودن یک موضوع نسبی است. بنابراین، قفل‌های هوشمند درب، هم گران و هم ارزان هستند. افراد بدشان نمی‌آید که برای خرید محصولات مناسب و شیک برای بهبود تجربه زندگی خود، کمی پول خرج کنند.

آیا می‌توان قفل دیجیتال درب را هَک کرد؟

قفل‌های هوشمند درب فضای شخصی خانواده را بسیار راحت می‌کنند، اما مانند هر فناوری دیجیتالی، قفل‌های هوشمند نیز قابل هک شدن هستند. به خصوص هنگام استفاده از وای فای و بلوتوث به عنوان راهی برای باز کردن درب. در صورت لزوم، روشن کردن توابع بلوتوث و وای فای توصیه نمی‌شود.

 

امتیاز دهید.