دنیای امروز فنآوری سرشار از وسائل پیشرفته و هوشمندی است که به هدف زندگی راحت و امن ساخته شده‌اند. در این میان، قفل دیجیتال به یک دستگاه محبوب در بین مالکان تبدیل شده است؛ اما پرسش مهم در این است که چرا باید قفل الکترونیکی بخریم؟ برای پاسخ به این سؤال با مقاله دیگری از یوکا همراه باشید.

انواع قفل دیجیتال

اگر به دنبال یکی از قفل دیجیتال مناسب برای خانه یا فضای اداری خود هستید، در زیر چهار نوع قفل دیجیتال وجود دارند که باید آن‌ها را بشناسید:

۱- رمز عبور

تا حد زیادی، قفل صفحه کلید رایج‌ترین حالت ورودی است. با استفاده از رمز عبور یا پین کد می توان به راحتی به داخل فضا دسترسی داشت. تنظیم این قفل آسان است و در هر زمانی که بخواهید امنیت خود را تقویت کنید، می‌توانید رمز ورود خود را تغییر دهید.

۲- کارت RFID

کارت RFID (شناسایی فرکانس رادیویی)، در زمینه‌های الکترومغناطیسی از اهرم فشار استفاده می‌کند تا سیگنال‌هایی را برای رمزگشایی به خواننده ارسال نماید. هر قفل دیجیتالی با ریدر نصب می‌شود و با قفل یا قفل درب سازگار خواهد شد. چنین ورودی بدون تماس معمولاً در ساختمان‌های تجاری و هتل‌ها مشاهده می‌شود زیرا تغییرات زیادی برای هجوم گسترده مردم مورد نیاز هستند.

۳- اثر انگشتی

قفل‌های دیجیتال بیومتریک همانند رمزهای عبور کار می‌کنند، با این تفاوت که می‌توانید بدون اتلاف وقت در وارد کردن مجموعه‌ای از ارقام، از دسترسی فوری لذت ببرید. بیشتر قفل‌های دیجیتالی می‌توانند حداکثر ۱۰۰ اثر انگشت را ثبت کنند.

۴- برنامه موبایل

برنامه‌های دیجیتال اکنون به عملکرد بی‌سیم نیز متکی هستند. چه از طریق بلوتوث، وای فای یا Z-Wave (نوعی اتصال بی‌سیم که برای ترجمه سیگنال‌ها به روتر به یک کلبه مناسبی احتیاج دارد)، تنها کافیست انگشت خود را برای باز کردن یا قفل کردن درب بزنید.

موارد مهم در زمان خرید قفل دیجیتال

در زمان خرید باید موارد زیر را در نظر بگیرید:

۱- هزینه نصب و خدمات

قبل از اینکه متعهد به خرید شوید، در اینجا ۳ سوال مهم در مورد نصب وجود دارند که باید آن‌ها را بپرسید:

آیا درب من برای نصب قفل دیجیتال مناسب است؟

متأسفانه، انواع درب‌ها برای قفل‌های دیجیتال مناسب نیستند. به عنوان مثال، قفل‌های دیجیتالی سامسونگ فقط درصورتی قابل نصب می‌باشند که درب شما به درب اتوماتیک نزدیک تر بوده یا بین درب و دستگیره دروازه حداقل فاصله ۷۰ میلی متر فاصله داشته باشد (در صورت وجود). قبل از خرید قفل دیجیتال حتماً این مورد را بررسی کنید.

آیا می‌توانم قفل دیجیتال را در کنار قفل مکانیکی موجود نصب کنم؟

به طور معمول دو روش برای نصب قفل‌های شما وجود دارند، جایگزینی قفل مکانیکی با قفل دیجیتال یا قرار دادن قفل دیجیتال بر روی دنده موجود. بسته به نوع قفل‌های دیجیتالی موجود، باید از قبل برندی که از آن خریداری کرده‌اید را بررسی کنید.

۲- گزینه‌های ورود چندگانه

توصیه می‌شود در صورت خرابی باتری یا اشکال در سیستم، قفل‌های دیجیتالی با چندین حالت ورود را انتخاب کنید. با دسترسی پشتیبان، بدون دردسر گیر کردن در بیرون، خود را نجات دهید. اگر رمز عبور یا کارت RFID خود را فراموش کنید، چنین قفل‌های دیجیتالی می‌توانند نجات دهنده باشند.

۳- خریدهای بدون ریسک

از آنجا که قفل‌های دیجیتال اغلب مواردی هستند که بلیط بزرگی دارند، ممکن است خطرناک باشد که بدون آزمایش قبلی آن‌ها را خرید کنید و این همان جایی است که خریدهای بدون خطر انجام می‌شود.

۴- طول عمر باتری

با استفاده از باتری، قفل‌های دیجیتالی با طول عمر باتری کوتاه می‌توانند یک دردسر بزرگ برای مقابله با آن باشند. نه تنها باید مرتباً باتری‌ها را خاموش کنید، بلکه در خارج از خانه خود نیز گیر خواهید کرد. اگر همراه با سیستم هشدار باتری داخلی یا باتری پشتیبانی داشته باشید، امتیاز اضافی دریافت خواهید کرد.

چرا باید قفل دیجیتال خرید؟

دلایل خرید قفل دیجیتال به شرح زیر است:

۱- راحتی، دسترسی سریع و آسان به اشتراک گذاری

دیگر روزهایی که شما وقت خود را برای دست و پا زدن برای کلیدها از دست می‌دهید یا به مخفی کردن کلیدهای اضافی در زیر حصیرها و گیاهان گلدان می‌پردازید، گذشته است. با یک قفل دیجیتال، با ضربه زدن با اثر انگشت، کارت RFID یا رمز عبور به راحتی وارد خانه‌های خود شوید.

این همه چیز نیست، اگر درب‌های خانه خود را به روی بازدیدکنندگان باز کنید، دسترسی مشترک نیز به راحتی قابل تغییر است. تمام کاری که شما باید انجام دهید این بوده که یک کد عبور موقت را به اشتراک بگذارید یا اثر انگشت آن‌ها را برای ورود آسان ثبت نمایید.

۲- امنیت و ایمنی بالا

اکثر قفل‌های دیجیتال اکنون مجهز به هشدارهای نفوذ و فایروال‌های ضد هک هستند تا از نقض امنیت جلوگیری کنند.

۳- پایداری در دراز مدت

این به معنی خداحافظی با زنگ ناخوشایند است. بیشتر قفل‌های دیجیتالی اکنون با یک لایه ای محافظت می‌شوند یا از مواد ضد زنگ زدگی برای مقاومت در برابر آب و هوای مرطوب ساخته شده‌اند. با مجموعه ای از طرح‌ها و رنگ‌ها، قفل‌های دیجیتال ظاهر نهایی مورد نیاز صاحبان خانه‌ها برای یک خانه هوشمند هستند.

کلام آخر

قبل از استفاده و سرمایه گذاری در یک قفل هوشمند، در نظر گرفتن روش‌های دسترسی ترجیحی، ویژگی‌های امنیتی و بودجه راحت برای کار کردن را در نظر بگیرید. با استفاده از این نکات درونی و چیزهایی که باید بدانید، گرفتن قفل دیجیتالی مورد نظر شما دیگر یک کار دلهره آوری نیست.

هنگامی که کارهای بازسازی یا طراحی داخلی خود را انجام می‌دهید، می‌توانید از این فرصت استفاده کرده و قفل خود را به قفل دیجیتالی ارتقاء دهید. توجه داشته باشید که همه قفل‌ها به راحتی نمی‌توانند بر روی درب موجود نصب شوند، بنابراین با شرکت طراحی داخلی و یا متخصص قفل درب دیجیتال خود تماس بگیرید.

علاوه بر خرید و نصب قفل‌های درب الکترونیکی با کیفیت، شرکت نوآوران هوشمند بهترین گارانتی خدمات مشتری را ارائه می‌دهد.