شاید بسیاری از افرادی که این روزها به این نتیجه رسیده‌اند که دوست دارند روی درب خانه یا محل کارشان قفل دیجیتال نصب کنند اصلا هیچ شناختی از قفل دیجیتال ندارند و بیشتر احتمال دارد از روی ظاهر و رنگ قفل ها روی آنها قضاوت کنند.

وهمین مساله باعث می‌شود چون قفل را مطابق با نیازها و شرایط محیط زندگی خودشان انتخاب نمی‌کنند بعد از مدتی احساس می‌کنند رضایت کامل از خرید خود ندارند و یا قفل خریداری شده توسط آن‌ها کیفیت لازم را ندارد.

همان‌طور که زمانی که ما به یک مغازه کفش فروشی می‌رویم علاوه بر ظاهر و زیبایی به کیفیت جنس پارچه یا چرم به کار رفته، جنس پاشنه، برند تولید کننده و… توجه می‌کنیم و علاوه بر آن برحسب اینکه این کفش را می‌خواهیم در چه مکان‌هایی بپوشیم و به چه هدفی می‌خواهیم بخریم قطعا نوع انتخاب ما فرق می‌کند.

مثلا اگر قصد داریم به یک میهمانی برویم و دنبال ست کردن کفش با لباس‌مان هستیم نمی‌توانیم دنبال یک کفش کتانی باشیم! چون اگر این کفش کتانی زیبا ترین کفش دنیا و گران‌قیمت‌ترین هم باشد باز هم برای روز میهمانی به درد ما نمی‌خورد.

یا بالعکس اگر قصد داریم برای پیاده روی روزانه خودمان یک کفش مناسب بخریم نمی‌توانیم به سراغ کفش‌های مجلسی برویم و حتما باید بین کفش‌های کتانی انتخاب کنیم.

خرید قفل دیجیتالی در مقایسه با کفش کتانی!
خرید قفل دیجیتالی در مقایسه با کفش کتانی!

شاید با خواندن این مثال همه ما بخندیم و بگوییم خب این که کاملا واضحه و همه ما این مساله را می‌دانیم.

اما باید بدانیم که شاید در مورد خرید کفش این ویژگی‌ها و نحوه انتخاب کاملا واضح باشد و حتی با شنیدن این توصیه‌ها خنده‌مان بگیرد اما در مورد خرید قفل دیجیتال به عنوان محصول و کالایی که هنوز خیلی از افراد با آن آشنا نیستند قطعا موضوع فرق می‌کند.

به همین خاطر قطعا برای خرید قفل دیجیتال قطعا ارزشش را دارد کمی بیشتر وقت بگذارید و با تمامی ویژگی‌ها و کارایی آن آشنا شوید و بعد انتخاب و خرید کنید تا مطمئن شوید که انتخاب درستی می‌کنید.

پس بیایید با هم نگاهی به بعضی از ویژگی های مهم و کلیدی قفل دیجیتال بیاندازیم :

در زمان خرید قفل دیجیتال در مورد امنیت قفل چه مواردی را باید چک کنیم و چه سوالاتی از فروشنده بپرسیم؟

مشخصا با شنیدن نام قفل همه ما اولین چیزی که انتظار داریم بحث تامین امنیت برای محلی است که می‌خواهیم از این قفل استفاده کنیم.

ما با نصب قفل روی درب منزل یا محل کارمان می‌خواهیم کاری کنیم که هیچ فرد غیر مجازی نتواند وارد خانه یا محل کار ما شود.

این مساله قطعا هدف اولیه ساخت قفل‌ها در گذشته‌های دور است. در گذشته تنها چیزی که از یک قفل انتظار می‌رفت بحث حفظ امنیت بود. اما این روزها چه افرادی که در ساخت و تولید قفل‌ها نقش دارند و چه مصرف کننده‌ها دوست دارند یک قفل علاوه بر امینت زیبا و خاص هم باشد و از لحاظ طراحی داخلی با دکوراسیون خانه‌شان هماهنگ باشد و ارزش خانه‌شان را بالاتر ببرد و از طرفی کاربرد آن ساده و راحت و مناسب همه سنین باشد و حتی گاهی انتظاری بیش از این هم دارند و مثلا می‌خواهند یک قفل در زمان حریق به آن‌ها اطلاع بدهد یا از ورود و خروج افراد یک گزارش به آن‌ها بدهد و… .

اما مشخصا مهم‌ترین چیزی که همچنان در رمورد قفل‌ها از جمله قفل دیجیتالی باید به آن توجه کنیم نقش اصلی قفل‌ها یعنی حفظ امنیت است.

آموزش تصویری باز کردن قفل درب با سنجاق سر در ۱۱ مرحله برای افرادی که پشت درب جا مانده اند

۱- از فروشنده در مورد سیستم ضد هک قفل دیجیتالی بپرسید

یکی از مسائل امنیتی که در زمان خرید قفل دیجیتال باید به آن خیلی توجه کنیم بحث امنیت قفل از لحاظ هک شدن است. باید برند قفل دیجیتالی را انتخاب کنیم که مطمئن باشیم که قفل‌های ساخت آن به هیچ وجه قابل هک نیستند و زمانی که کاتالوگ محصولات را فروشنده به دست‌مان می‌دهد باید حواس‌مان به این ویژگی کلیدی در بحث امنیت قفل باشد و از فروشنده در مورد سیستم ضد هک قفل بپرسیم.

پرسیدن در مورد سیستم ضد هک در زمان خرید قفل دیجیتال
پرسیدن در مورد سیستم ضد هک در زمان خرید قفل دیجیتال

۲- از فروشنده در مورد سیستم ضد شوک قفل دیجیتالی بپرسید

علاوه بر این در زمان خرید قفل دیجیتال باید قفلی بخریم که دارای سیستم ضد شوک باشد. مشخصا همه ما می‌دانیم که یکی از راه‌های ورود سارقین به داخل، تخریب قفل و آسیب رساندن به قفل مکانیکی یا دیجیتال و سعی در غیر فعال کردن این قفل‌هاست.

اما در قفل‌های دیجیتال به روز و جدید سیستم ضد شوک تعبیه شده است که اگر فردی قصد ورود و غیر مجاز را داشته باشد و بخواهد از طریق ضربه زدن به بدنه قفل و تخریب آن وارد محل شود آلارم قفل شروع به فعالیت می‌کند و صاحب خانه یا همسایگان را متوجه شرایط اضطراری می‌کند.

چک لیست بررسی خانه از لحاظ ضد سرقت بودن و امنیت بالا (مدت زمان انجام تست ۳۵ دقیقه )

۳- از فروشنده در مورد سیستم ورود رمز قفل دیجیتالی بپرسید

خرید قفل دیجیتالی همراه با سیستم ورود رمز خیالی
خرید قفل دیجیتالی همراه با سیستم ورود رمز خیالی

در مورد قفل‌هایی که روش دسترسی و باز کردن قفل در آن‌ها از راه ورود رمز است، این مساله خیلی مهم است که افرادی که به صورت اتفاقی در اطراف ما هستند نتوانند رمز اصلی را تشخیص بدهند و رمز ورود ما لو نرود.

این مساله قطعا تاثیر زیادی در میزان امنیت قفل دارد. در این مورد هم در قفل‌های دیجیتالی به روز، یک سیستم ورود رمز خیالی تعبیه شده است که این امکان را به شما می‌دهد که با ورود یک کدمثلا #۱۲۳۴۵ در ابتدا یا انتهای رمز خودتان باعث گیج شدن فردی شوید که می‌خواهد از روی دست شما تقلب کند و رمز شما را یاد بگیرد. به این شکل امنیت قفل‌های رمز دار دیجیتالی هم تامین می‌شود و دیگر نگران لو رفتن رمز قفل نیستیم.

فقط این ۸ چیز را در سیف باکس خانگی یا گاوصندوق خانگی بگذارید !

۴- از فروشنده در مورد سیستم ورود دو مرحله‌ای قفل دیجیتالی بپرسید

یکی دیگر از مواردی که در زمینه تامین امنیت در زمان خرید قفل دیجیتالی باید به آن توجه کنید این است که آیا این قفل هوشمند دارای سیستم دو مرحله‌ای ورود هست یا نه؟

از بین قفل‌ها تعداد محدودتری از آن‌ها دارای این سیستم دو مرحله ورود هستند. به این ترتیب که شما می‌توانید از ترکیب چند راه ورود با هم کاری کنید که ورود برای افراد غیر مجاز تقریبا غیرممکن شود . مثلا سیستم ورود رمز را با اثر انگشت ترکیب کنید. به این شکل هر فردی که می‌خواهد وارد خانه یا محل کار شما شود باید هم اثر انگشت بزند و هم رمز ورود را وارد کند.

۵- از فروشنده در مورد باتری قفل دیجیتالی و طول عمر بپرسید

شاید یکی از نگرانی‌های ما در زمان خرید قفل دیجیتالی مساله اتمام باتری و از کار افتادن غیر منتظره قفل هوشمند باشد و شاید این باعث نگرانی ما شود که با از کار افتادن سیستم‌های امنیتی قفل احتمال سرقت و ورود غیر مجاز بیشتر شود .

اما با کمی دقت و بررسی برندهای مختلف می توانیم قفلی را انتخاب کنیم که اولا طول عمر باتری آن بالا و معقول باشد و دوم اینکه قبل از اتمام باتری و خاموش شدن یا غیر فعال شدن کامل آلارم‌های متعدد به صاحب قفل بدهد و از طرفی بعد از اتمام هم منبع تغذیه کمکی داشته باشد تا در شرایط بد و اضطراری از کار نیافتد و باعث درد سر نشود.

پرسیدن در مورد باتری در زمان خرید قفل دیجیتال
پرسیدن در مورد باتری در زمان خرید قفل دیجیتال

در تعدادی از قفل‌های برندها یک باتری کتابی آلکالین ۹ ولت به عنوان باتری اضطراری برای شرایطی که باتری اصلی کاملا خالی شده است و غیر فعال شده است وجود دارد. به کمک این باتری شما می‌توانید در زمانی که قفل خاموش و غیر فعال شده است آن را فعال و راه اندازی کنید و باتری اصلی را تعویض کنید.

۵ راهکار ساده برای اینکه هیچ وقت کلید هایتان را گم نکنید ( این راهکارها ۱۰۰% جواب میدهند )

۶- از فروشنده در مورد قفل اتوماتیک  قفل دیجیتالی بپرسید

مشخصا یکی از دلایلی که ما تصمیم می‌گیریم هزینه بیشتری را صرف خرید قفل برای خانه یا محل کارمان بکنیم و به جای قفل کلیدی و معمولی قفل دیجیتال بخریم این است که آرامش و اطمینان خاطر بیشتری داشته باشیم و علاوه بر آن به زندگی‌مان سرعت بیشتری بدهیم.

در مورد قفل‌های کلیدی مشخصا می‌دانستیم که اگر می‌خواهیم خانه یا محل کارمان امن باشد باید در زمان بیرون رفتن حتما کلید را در قفل بیاندازیم و درب را قفل کنیم. اما در مورد قفل دیجیتال نباید قفلی بخریم که مجبور باشیم همچنان به همان شکل قدیمی پیش برویم و باید قفلی بخریم که به صورت اتومات بعد از خروج ما قفل شود .

اکثر قفل‌های دیجیتالی این روزها دارای این قابلیت هستند و به محض خروج فرد قفل به صورت اتومات قفل میشود و نیاز به انجام کار خاصی توسط فرد خارج شده نیست. پس حتما در زمان خرید قفل دیجیتال در مورد سیستم اتوماتیک قفلی که می‌خواهید بخرید از کارشناس فروش بپرسید.

۷- از فروشنده در مورد آلارم ورود رمز اشتباه قفل دیجیتالی بپرسید

یکی از چیزهایی که برای افزایش امنیت بیشتر قفل دیجیتالی باید چک کنید این است که دارای سیستم آلارم در زمان ورود رمز اشتباه باشد.

در این صورت اگر فردی قصد ورود غیر مجاز را داشته باشد و قبلا به طریقی رمز شما را دست و پا شکسته بر داشته باشد و بخواهد با امتحان چند رمز وارد شود، این سیستم ورود رمز اشتباه می تواند جلوی او را بگیرد چون بعد از ۳-۵ بار ورود رمز اشتباه قفل برای دقایقی کاملا غیر فعال می‌شود و مانع ورود رمزهای بیشتر و وورد غیر مجاز می‌شود.

برای دریافت یک مشاوره کامل جهت تجربه بهترین خرید قفل‌های دیجیتال، با کارشناسان فنی یوکا در تماس باشید.

تماس با کارشناسان یوکا