شاید بسیاری از افرادی که این روزها به این نتیجه رسیده اند که دوست دارند روی درب خانه یا محل کارشان قفل دیجیتال نصب کنند اصلا هیچ شناختی از قفل دیجیتال ندارند و بیشتر احتمال دارد از روی ظاهر و رنگ قفل ها روی آنها قضاوت کنند . و همین مساله باعث میشود چون قفل را مطابق با نیازها و شرایط محیط زندگی خودشان انتخاب نمیکنند بعد از مدتی احساس می کنند رضایت کامل از خرید خود ندارند و یا قفل خریداری شده توسط آنها کیفیت لازم را ندارد  .

همانطوری که زمانی که ما به یک مغازه کفش فروشی می رویم علاوه بر ظاهر و زیبایی به کیفیت جنس پارچه یا چرم به کار رفته ، جنس پاشنه ، برند تولید کننده و.. توجه میکنیم و علاوه بر آن برحسب اینکه این کفش را می خواهیم در چه مکان هایی بپوشیم و به چه هدفی می خواهیم بخریم قطعا نوع انتخاب ما فرق میکند . مثلا اگر قصد داریم به یک میهمانی برویم و دنبال ست کردن کفش با لباس مان هستیم نمی توانیم دنبال یک کفش کتانی باشیم ! چون اگر این کفش کتانی زیبا ترین کفش دنیا و گران قیمت ترین هم باشد باز هم برای روز میهمانی به درد ما نمی خورد . یا بالعکس اگر قصد داریم برای پیاده روی روزانه خودمان یک کفش مناسب بخریم نمی توانیم به سراغ کفش های مجلسی برویم و حتما باید بین کفش های کتانی انتخاب کنیم.

خرید قفل دیجیتالی در مقایسه با کفش کتانی!

خرید قفل دیجیتالی در مقایسه با کفش کتانی!

شاید با خواندن این مثال همه ما بخندیم و بگوییم خب این که کاملا واضحه و همه ما این مساله را می دانیم . اما باید بدانیم که شاید در مورد خرید کفش این ویژگی ها و نحوه انتخاب کاملا واضح باشد و حتی با شنیدن این توصیه ها خنده مان بگیرد اما در مورد خرید قفل دیجیتال به عنوان محصول و کالایی که هنوز خیلی از افراد با آن آشنا نیستند قطعا موضوع فرق میکند .

به همین خاطر قطعا برای خرید قفل دیجیتال قطعا ارزشش را دارد کمی بیشتر وقت بگذارید و با تمامی ویژگی ها و کارایی آن آشنا شوید و بعد انتخاب و خرید کنید تا مطمئن شوید که انتخاب درستی میکنید.

پس بیایید با هم نگاهی به بعضی از ویژگی های مهم و کلیدی قفل دیجیتال بیاندازیم :

در زمان خرید قفل دیجیتال در مورد امنیت قفل چه مواردی را باید چک کنیم و چه سوالاتی از فروشنده بپرسیم ؟

مشخصا با شنیدن نام قفل همه ما اولین چیزی که انتظار داریم بحث تامین امنیت برای محلی است که می خواهیم از این قفل استفاده کنیم .

ما با نصب قفل روی درب منزل یا محل کارمان می خواهیم کاری کنیم که هیچ فرد غیر مجازی نتواند وارد خانه یا محل کار ما شود . و این مساله قطعا هدف اولیه ساخت قفل ها در گذشته های دور است . در گذشته تنها چیزی که از یک قفل انتظار می رفت بحث حفظ امنیت بود . اما  این روزها چه افرادی که در ساخت و تولید قفل ها نقش دارند و چه مصرف کننده ها دوست دارند یک قفل علاوه بر امینت زیبا و خاص هم باشد و از لحاظ طراحی داخلی با  دکوراسیون خانه شان هماهنگ باشد و ارزش خانه شان را بالا تر ببرد و از طرفی کاربرد آن ساده و راحت و مناسب همه سنین باشد و حتی گاهی انتظاری بیش از این هم دارند و مثلا می خواهند یک قفل در زمان حریق به آنها اطلاع بدهد یا از ورود و خروج افراد یک گزارش به آنها بدهد و..

اما مشخصا مهمترین چیزی که همچنان د رمورد قفل ها از جمله قفل دیجیتالی باید به آن توجه کنیم نقش اصلی قفل ها یعنی حفظ امنیت است .

آموزش تصویری باز کردن قفل درب با سنجاق سر در ۱۱ مرحله برای افرادی که پشت درب جا مانده اند

۱- از فروشنده در مورد سیستم ضد هک قفل دیجیتالی بپرسید

یکی از مسائل امنیتی که در زمان خرید قفل دیجیتال باید به آن خیلی توجه کنیم بحث امنیت قفل از لحاظ هک شدن است . باید برند قفل دیجیتالی را انتخاب کنیم که مطمئن باشیم که قفل های