تا به حال به این فکر کرده اید که خرید سیف باکس یا یک گاوصندوق خانگی می تواند لحظه های زندگی شما را شاد تر و آرام تر کند ؟

مشخصا همه ما در زندگی چیزهایی داریم که بسیار برای ما با ارزش هستند و گم شدن و صدمه به آنها می تواند ضربه روحی بدی به ما بزند و همیشه تا آخر عمرمان چشم انتظار پیدا شدن آن وسیله هستیم . البته همیشه دلیلی ندارد یک چیز گران بها و ارزشمند برای شخصی الزاما قیمت و ارزش مالی بالایی داشته باشد . بلکه گاهی یک یادگاری کوچک از عشق دوران نوجوانی یا یک کتاب قدیمی یا آلبوم عکس یادگاری از پدربزرگ و مادربزرگ ها هم می تواند برای شخصی گران بهاترین و باارزش ترین چیز ممکن باشد و دوست ندارد به هیچ وجه آن را از دست بدهد .

سیف باکس خانگی

سیف باکس خانگی

و البته همیشه از دست دادن به معنی سرقت و دزدی نیست . گاهی آتش سوزی یا سایر اتفاقات هم می تواند باعث ازبین رفتن بسیاری از دارایی های مادی و معنوی ما شود . شاید بعضی افراد به ذهن شان برسد که خب وقتی این روزها بانک ها فضایی اختصاصی ایجاد کرده اند برای نگه داری امانات و مدارک مهم چرا این اشیا قیمتی و با ارزش را در خانه نگه داریم ؟

اما بسیاری از افراد هم هستند که هیچ تمایلی به گذاشتن اشیا گران قیمت خودشان در بانک ها ندارند و دوست دارند همیشه حس کنند که در نزدیکی و کنار خودشان هستند .

بنابراین یکی از بهترین راهکارا برای اینکه هیچ وقت حس بد ِ از دست دادن و نابودی اشیا و مدارک گران بها و با ارزش خودتان را نداشته باشید یکی از بهترین راهکارها خرید گاوصندوق خانگی یا یک سیف باکس خانگی است .

اما یکی از مهم ترین سوالات در خصوص سیف باکس خانگی یا گاو صندوق خانگی کوچک این است که ما چه وسایل و مدارکی را می توانیم در این نوع گاوصندوق ها نگه داریم و چه مدارک و وسایلی را طبق استاندارد و مسائل ایمنی اصلا نباید در گاوصندوق خانگی یا سیف باکس نگه داری کنیم ؟

چه وسایلی را باید حتما در گاوصندوق خانگی ضد آتش نگه داری کنیم ؟

۱- گذاشتن بیمه نامه ها در سیف باکس

مشخصا هر بیمه نامه ای که دارید شامل بیمه نامه ماشین ، بیمه نامه اموال داخلی خانه ، بیمه نامه خانه و… لازم است در یک جای امن و دور از دسترس و البته مشخص برای افراد خانواده نگه داری شود که اگر در زمانی خانه شما گرفتار آتش سوزی ، سیل و زلزله یا هر نوع احتمال تخریب و اتفاقات غیر منتظره دیگری شد، بتوانید به راحتی این بیمه نامه ها را پیدا کنید و از آنها استفاده کنید . پس بهتر است تمامی بیمه نامه هایتان را در گاوصندوق کوچک خانگی یا سیف باکس تان بگذارید تا از امن بودن جای آنها مطمئن شوید و این مساله را به همه اعضای خانواده هم بگویید

۱۱ راهکار ساده برای جلوگیری از ورود سارقین به خانه یا محل کار

۲– قرار دادن  پاسپورت ها و شناسنامه ها در سیف باکس خانگی

کارت ملی و پاسپورت و مدارک این چنینی هم جزو مدارکی هستند که قطعا بهتر است در یک جای امن و مطمئنی مثل گاوصندوق خانگی یا سیف باکس نگه داری شوند . چون همه ما میدانیم که در صورت گم شدن این مدارک چه قدر باید مراحل کاغذ بازی و وقت گیری را طی کنیم تا دوباره بتوانیم المثنی این مدارک را بگیریم .  

۳– مدارک پزشکی و نسخه های مهم داروهای تجویزی را حتما در سیف باکس بگذارید

شاید در ابتدا گذاشتن مدارک پزشکی یا نسخه های دارویی مهم در گاوصندوق یا سیف باکس خانگی کمی عجیب به نظر برسد اما شاید چون تا به حال گرفتار گم شدن این مدارک نشده اید و سختی و هزینه تکرار آنها را نچشیده اید این طور فکر میکنید که این مدارک به نگه داری در سیف باکس نیازی ندارند وگرنه قطعا اولین مدارکی بودند که پس از خرید سیف باکس خانگی آن رادر آن جای میدادید . گذاشتن مدارک و نسخه های پزشکی در گاوصندوق کوچک خانگی باعث میشود شما در زمانی که به آنها نیاز دارید در کمترین زمان ممکن آنها را پیدا کنید و به این شکل زمان تان هدر نمی رود و یک نوع مدیریت زمان انجام داده اید !

۴-قرار دادن CD ها یا نسخه های اریجینال عکس های خانوادگی در سیف باکس

اگر شما سن تان قد بدهد همیشه آلبوم های عکس خانوادگی در بین خانواده ها یکی از گران بها ترین چیزها بودند و به عنوان یک گنجینه ای ارزشمند از نسلی به نسل دیگر منتقل میشدند .

گذاشتن عکس ها در سیف باکس خانگی

گذاشتن عکس ها در سیف باکس خانگی

اما این روزها که این آلبوم ها و عکسهای چاپی جای خودشان را به تصویر و عکس های دیجیتالی و غیر چاپی داده اند پس باید به فکر حفظ آنها باشیم و حتی هر چند وقت یکبار با سر زدن به آنها و دیدن عکس های قدیمی تر خاطرات خوش مان را زنده نگه داریم . پس برای نگه داری سی دی های عکس های خانوادگی چه جایی بهتر از سیف باکس خانگی یا یگ گاوصندوق خانگی کوچک ؟

۵– گذاشتن کلید های مهم خانه یا صندوق امانات در سیف باکس

مشخصا اگر شما جزو افرادی باشید که طلا و جواهر و یا پول نقد زیادی نگه داری میکنید قطعا راهکار مناسبی نیست که همه آنها را در خانه نگه داری کنید . بنابراین قطعا مجبور هستید آنها را به صندوق امانات بانک ها و موسسات معتبر بسپارید تا خیال تان راحت تر باشد . اما اگر این صندوق ها قدیمی و کلیدی هستند و یا علاوه بر اثر انگشت یا رمز کلید مکانیکی هم دارند بهتر است کلید آنها را در گاو صندوق خانگی یا سیف باکس بگذارید تا هم در جای امنی باشد و هم پیدا کردن این کلیدها در زمان خاص برای تان راحت تر باشد .

۵ راهکار ساده برای اینکه هیچ وقت کلید هایتان را گم نکنید ( این راهکارها ۱۰۰% جواب میدهند )

همین طور اگر عتیقه یا وسیله با ارزش و گران بهایی در یکی از اتاق ها یا انباری خانه دارید که می خواهید آن اتاق یا فضا همیشه قفل باشد را می توانید در سیف باکس خانگی نگه داری کنید .

و یا حتی کلیدهای یدکی خانه یا یدک سوئیچ ماشین که گاهی لازم تان میشود را هم می توانید در سیف باکس خانگی بگذارید.

البته قطعا با ورود قفل دیجیتال و مزایای عجیب و غریبی که دارد کمتر کسی را می توان پیدا کرد که همچنان علاقه مند به استفاده از کلیدها و قفل های کلید باشد .

می خواهم نمونه قفل های دیجیتالی را ببینم

۶- اسناد و مدارک مربوط به سرمایه گذاری و حساب های بانکی

اسناد و مدارک سرمایه گذاری یا حساب های بانکی در اصل مانند همان پول هایی که به شخص ، شرکت یا بانک سپرده اید مهم و ارزشمند هستند و گم شدن این مدارک شما را دچار دردسرهای زیادی بکند . بنابراین باید حتما این اسناد و مدارک را در گاوصندوق های کوچک خانگی یا سیف باکس قرار بدهید .

۷- کارت های بانکی اضافی را در سیف باکس بگذارید

بسیاری از ما این روزها یک کلکسیون کاملی از کارت های بانکی مختلف داریم! که واقعا حمل و نقل کردن دائمی آنها با خودمان هر روز این ور و آن ور اصلا به صلاح نیست . بنابراین کارت های بانکی اضافی را به راحتی می توانید در سیف باکس یا گاوصندوق خانگی نگه داری کنید و هر روز آنها را با خودتان جا به جا نکنید .

راهنمای خرید گاو صندوق خانگی : ۵ سوال و ۱۱ ویژگی مهم که حتما قبل از خرید گاوصندوق خانگی باید به آنها فکر کنید

۸– جای مدارک حقوقی و سند ملک در سیف باکس خانگی است

بیشتر مدارک حقوقی از جمله وکالتنامه ها و اسناد و مدارک ملک جزو مدارک بسیار مهم و با ارزش هستند که حتما نیاز است در جایی امن و مطمئن و دور از دسترس نگه داری شوند .

یکی از مزایایی که سیف باکس های جدید و گاوصندوق های قابل حمل خانگی دارند این است که انقدر  کوچک هستند که بتوانید آنها را در کابینت آشپزخانه ، کابینت روشویی ، داخل کمد لباس ها و هر جای عجیب و غریب و دور از دسترس دیگری آنها را به دیوار پیچ کنید و مطمئن باشید که برعکس اینکه اسمشان قابل حمل است اما به راحتی نمی توانند توسط افراد ناشناس یا سارقین از جا برداشته شوند چون از داخل سیف باکس به دیوار پیچ میشوند و فقط افرادی می توانند این گاو صندوق ها را جا به جا کنند که اثر انگشت ثبت شده ، رمز یا کلید آنها را داشته باشند.

می خواهم نمونه سیف باکس خانگی را ببینم