تا به حال به این فکر کرده اید که خرید سیف باکس یا یک گاوصندوق خانگی می تواند لحظه های زندگی شما را شاد تر و آرام تر کند ؟

مشخصا همه ما در زندگی چیزهایی داریم که بسیار برای ما با ارزش هستند و گم شدن و صدمه به آنها می تواند ضربه روحی بدی به ما بزند و همیشه تا آخر عمرمان چشم انتظار پیدا شدن آن وسیله هستیم . البته همیشه دلیلی ندارد یک چیز گران بها و ارزشمند برای شخصی الزاما قیمت و ارزش مالی بالایی داشته باشد . بلکه گاهی یک یادگاری کوچک از عشق دوران نوجوانی یا یک کتاب قدیمی یا آلبوم عکس یادگاری از پدربزرگ و مادربزرگ ها هم می تواند برای شخصی گران بهاترین و باارزش ترین چیز ممکن باشد و دوست ندارد به هیچ وجه آن را از دست بدهد .

سیف باکس خانگی

سیف باکس خانگی

و البته همیشه از دست دادن به معنی سرقت و دزدی نیست . گاهی آتش سوزی یا سایر اتفاقات هم می تواند باعث ازبین رفتن بسیاری از دارایی های مادی و معنوی ما شود . شاید بعضی افراد به ذهن شان برسد که خب وقتی این روزها بانک ها فضایی اختصاصی ایجاد کرده اند برای نگه داری امانات و مدارک مهم چرا این اشیا قیمتی و با ارزش را در خانه نگه داریم ؟

اما بسیاری از افراد هم هستند که هیچ تمایلی به گذاشتن اشیا گران قیمت خودشان در بانک ها ندارند و دوست دارند همیشه حس کنند که در نزدیکی و کنار خودشان هستند .

بنابراین یکی از بهترین راهکارا برای اینکه هیچ وقت حس بد ِ از دست دادن و نابودی اشیا و مدارک گران بها و با ارزش خودتان را نداشته باشید یکی از بهترین راهکارها خرید گاوصندوق خانگی یا یک سیف باکس خانگی است .

اما یکی از مهم ترین سوالات در خصوص سیف باکس خانگی یا گاو صندوق خانگی کوچک این است که ما چه وسایل و مدارکی را می توانیم در این نوع گاوصندوق ها نگه داریم و چه مدارک و وسایلی را طبق استاندارد و مسائل ایمنی اصلا نباید در گاوصندوق خانگی یا سیف باکس نگه داری کنیم ؟

چه وسایلی را باید حتما در گاوصندوق خانگی ضد آتش نگه داری کنیم ؟

۱- گذاشتن بیمه نامه ها در سیف باکس

مشخصا هر بیمه نامه ای که دارید شامل بیمه نامه ماشین ، بیمه نامه اموال داخلی خانه ، بیمه نامه خانه و… لازم است در یک جای امن و دور از دسترس و البته مشخص برای افراد خانواده نگه داری شود که اگر در زمانی خانه شما گرفتار آتش سوزی ، سیل و زلزله یا هر نوع احتمال تخریب و اتفاقات غیر منتظره دیگری شد، بتوانید به راحتی این بیمه نامه ها را پیدا کنید و از آنها استفاده کنید . پس بهتر است تمامی بیمه نامه هایتان را در گاوصندوق کوچک خانگی یا سیف باکس تان بگذارید تا از امن بودن جای آنها مطمئن شوید و این مساله را به همه اعضای خانواده هم بگویید

۱۱ راهکار ساده برای جلوگیری از ورود سارقین به خانه یا محل کار

۲– قرار دادن  پاسپورت ها و شناسنامه ها در سیف باکس خانگی

کارت ملی و پاسپورت و مدارک این چنینی هم جزو مدارکی هستند که قطعا بهتر است در یک جای امن و مطمئنی مثل گاوصندوق خانگی یا سیف باکس نگه داری شوند . چون همه ما میدانیم که در صورت گم شدن این مدارک چه قدر باید مراحل کاغذ بازی و وقت گیری را طی کنیم تا دوباره بتوانیم المثنی این مدارک را بگیریم .  

۳– مدارک پزشکی و نسخه های مهم داروهای تجویزی را حتما در سیف باکس بگذارید

شاید در ابتدا گذاشتن مدارک پزشکی یا نسخه های دارویی مهم در گاوصندوق یا سیف باکس خانگی کمی عجیب به نظر برسد اما شاید چون تا به حال گرفتار گم شدن این مدارک نشده اید و سختی و هزینه تکرار آنها را نچشیده اید این طور فکر میکنید که این مدارک به نگه داری در سیف باکس نیازی ندارند وگرنه قطعا اولین مدارکی بودند که پس