متأسفانه، سرقت از منازل روز به روز در حال افزایش است. طبق گفته پلیس هر ۱۱ ثانیه یک بار سرقتی در مناطق مسکونی رخ می‌دهد که اکثریت آن‌ها در طول روز صورت می‌گیرند. به منظور محافظت از اشیاء با ارزش و اسناد مهم، بسیاری از مالکان خانه در خرید گاوصندوق دیجیتالی سرمایه گذاری می‌کنند.

شما با خرید یک گاوصندوق الکتریکی می‌توانید از وسائل با ارزش خود در برابر سرقت، آتش سوزی یا سایر بلایای احتمالی، محافظت کنید. بیشتر گاوصندوق‌های دیجیتالی شامل دستورالعمل‌هایی برای نصب هستند. با این وجود، عوامل خاصی وجود دارند که باید هنگام انتخاب بهترین مکان برای نصب گاوصندوق خود آن‌ها را در نظر بگیرید.

بهترین مکان برای نصب گاوصندوق در خانه کجاست؟

هیچ مکان بی‌عیب و نقصی وجود ندارد که برای هر ملک مسکونی توصیه شود. هر خانه متفاوت است اما ما می‌توانیم برای مکان‌های امن‌تر، نشانه‌هایی برای نصب گاوصندوق برای محافظت از اشیاء قیمتی در برابر سرقت، آتش سوزی و سیل ارائه دهیم.

در صورت سرقت

به دنبال مکانی باشید که در آن ترافیک کم باشد یا یافتن بخشی از خانه دشوار شود. گاو صندوق باید از دید خارج شده و در ساختار خانه تعبیه شود. پیشنهاد می‌کنیم گاوصندوق را در دیوار قرار دهید که با دربی پوشانده می‌شود. سپس تابلویی روی درب قرار دهید. همچنین، می‌توانید در داخل کابینت آشپزخانه یا در کف ملک خود جایی را برای گاوصندوق خود تعبیه کنید.

در صورت وقوع آتش سوزی

آتش سوزی دومین تهدید برای خانه شما است. امن‌ترین مکان برای نصب گاوصندوق در گوشه‌ای است که دو دیوار خارجی به هم می‌رسند. این مکان بیشترین محافظت و پشتیبانی را برای یک گاوصندوق سنگین فراهم می‌کند. در خانه‌ای که دارای چندین طبقه است، بهترین کار این است که گاوصندوق را در پایین‌ترین طبقه قرار دهید زیرا می‌توان در زمان آتش سوزی به سرعت آن را بیرون آورد.

در صورت جاری شدن سیل

برای جلوگیری از آسیب دیدن اشیاء قیمتی خود یا از بین رفتن آن در طغیان، مطمئن شوید که گاوصندوق بالاتر از سطح زمین نصب شده است. در مناطقی که غالباً سیلاب رایج است، ساخت پایه بتنی یا فولادی برای حمایت از گاوصندوق توصیه می‌شود. پایه می‌تواند در ساختار خانه قرار گیرد و از گاوصندوق محافظت کند. گرچه گاوصندوق‌های دیجیتالی و معمولی اغلب در برابر جریان آب مقاومت می‌کنند اما برای اطمینان بیشتر، اسناد ارزشمند، وسایل الکترونیکی یا عکس‌ها را در محفظه‌ای ضد آب قرار دهید و آن داخل گاوصندوق بگذارید.

در کجای خانه نباید گاوصندوق را نصب کرد؟

بعضی از مکان‌های خانه به شرح زیر از امنیت کمتری برخوردار هستند:

  1. پیشنهاد می‌کنیم مکانی خارج از اتاق خواب اصلی انتخاب کنید: این معمولاً از اولین مکان‌هایی است که سارقین به دنبال گاوصندوق می‌گردند.
  2. از نصب آن در گاراژ خودداری کنید: این منطقه معمولاً از نظر سرقت، آتش سوزی، جاری شدن سیل و سایر بلایا پرخطرترین منطقه خانه است. درب‌های گاراژ اغلب به‌راحتی باز می‌شوند. به علاوه، یافتن و برداشتن گاوصندوق در این مکان آسان است.

آماده سازی برای نصب گاوصندوق

دستورالعمل‌های نصب شامل لیستی از ابزارهای ساده است که به احتمال زیاد شامل یک مجموعه سوکت، دریل، بیت مته، پیچ گوشتی و یک خودکار برای علامت گذاری است. ما در این زیر در مورد نصب گاوصندوق در کف ساختمان صحبت می‌کنیم:

نصب در کف بتنی

گاوصندوق را در جای خود قرار داده و درب آن را باز کنید. در داخل گاوصندوق باید چند ناحیه سوراخ شده از قبل را مشاهده کنید. با استفاده از خودکار، مکان مورد نیاز برای سوراخکاری در کفپوش بتن را یادداشت کنید. گاوصندوق را کنار بگذارید و دریل خود را با اندازه صحیح مته طبق دستورالعمل آماده کنید.

اگر سوراخ‌ها را خیلی بزرگ کنید، برای ادامه کار باید پیچ ​​و مهره‌های بزرگ‌تری بخرید و اندازه سوراخ‌های قبل از سوراخ داخل گاوصندوق را افزایش دهید. محل قرار گیری سوراخ های روی گاوصندوق را در کف بتنی با دریل حفر کنید. سپس گاوصندوق را در محل قرار دهید و پیچ‌ها را سفت کنید.

نصب در کف چوبی

شما باید دستورالعمل‌های ذکر شده در بالا را دنبال کنید اما هنگام نصب گاوصندوق خود در کف چوبی، نکات دیگری نیز وجود دارند. تخته‌های کف به اندازه کافی قوی و ایمن نیستند که بتوانند وزن یک گاوصندوق سنگین را تحمل کنند. بنابراین، شما باید فضایی را برای صندوق امانات خود پیدا کرده که در آن یک تیرچه کف وجود داشته باشد.

اکثر گاوصندوق‌ها از پیچ و مهره‌ها و ابزار مناسب برای نصب چوب برخوردار نیستند، بنابراین باید پیچ ​​های بلندی تهیه کرده که به اندازه کافی عمیق باشند تا به تیرچه کف شما نفوذ کنند و آن‌ها را با یک مهره محکم کنید. همچنین ممکن است لازم باشد که علاوه بر پیچ و مهره‌ها، از برخی چسب‌های مخصوص نیز استفاده کنید. با این حال، نباید گاوصندوق‌های خیلی سنگین را بدون مشورت با یک حرفه‌ای در محل نصب کنید.

موارد احتیاطی را رعایت کنید

برای برداشتن گاوصندوق توسط یک شخص یا یک بلایای طبیعی دشوارتر، باید آن را در یک قسمت محکم از ساختمان ثابت کرد. این مهم می‌تواند شامل یک کف بتنی، بخشی از پی یا یک دیوار خارجی باشد. بهتر است آن را روی سطح چوبی سوار نکنید زیرا این امر باعث می‌شود بسیار راحت خارج از محل قرار بگیرید.

در صورت امکان باید گاوصندوق را از دید پنهان کنید. برای پوشاندن آن می‌توان از کابینت‌های سفارشی، مبلمان بزرگ، آویزهای دیواری یا درب‌هایی که با دیگر فضای ذخیره سازی خانه ترکیب شده‌اند، استفاده کرد. در صورت داشتن گرمایش از کف، هرگز هیچ نوع حفاری در کف انجام ندهید. از هر لوله ای که ممکن است در زیر کف کار کند، آگاه باشید و این ممکن است نیاز به کشیدن تخته کف یا پیدا کردن نقشه‌های ساختمان شما داشته باشد.

کلام آخر

در صورت عدم موفقیت در شرایط سرقت، آتش سوزی، سیل یا سایر بلایای طبیعی، یک گاوصندوق دیجیتالی ضد حرق می‌تواند به محافظت از وسایل شما کمک کند. طلا و جواهر، شناسنامه، گذرنامه، اوراق پس انداز فقط چند نمونه از وسائل و مدارک با ارزش شما هستند. قبل از انجام این سرمایه گذاری، بررسی کنید که گاوصندوق توسط سازنده درجه بندی شده است تا در برابر گرمای آتش مقاومت کند یا خیر!

منبع: www.gvlock.com

علاوه بر خرید و نصب قفل‌های درب الکترونیکی با کیفیت، شرکت نوآوران هوشمند بهترین گارانتی خدمات مشتری را ارائه می‌دهد.

 

امتیاز دهید.