بهترین راه‌ها برای جلوگیری از سرقت چیست؟ با برخی از متخصصان صحبت شده است تا نشان داده شود که دقیقاً چه کاری باید انجام دهید تا مطمئن شوید خانه شما در همه حال از امنیت کاملی برخوردار است. در حالی که ممکن بوده در حال حاضر خانه‌های خود را خیلی ترک نکرده یا در برخی موارد اصلاً آن را ترک نکنید، اما هنوز هم ارزش این را دارد که امنیت خانه شما مطمئن شویم.

بیشتر ماندن در خانه لزوماً به این معنا نیست که اموال شما از سارقان ایمن تر می‌ماند و تغییر عادات زندگی ما فرصت‌های بیشتری را برای متجاوزان فراهم می‌کند مانند افزایش تعداد بسته‌های تحویل داده شده به خانه‌ها و پیشرفت‌های آشکار. از ارتقاء درب‌ها و پنجره‌ها تا داشتن مکان محافظت شده برای پست و بسته، این‌ها پنج پیشنهاد اصلی برای ایمن سازی خانه شما در آینده است. در زیر ببینید که چند مورد را از لیست خود حذف کرده‌اید.

۱- مکانی برای پست و بسته‌ها پیدا کنید

تعطیلی بسیاری از مغازه‌ها و مشاغل خیابانی به این معنی است که اکنون بیش از هر زمان دیگری مردم برای خرید همه چیز از غذا و کالاهای اساسی گرفته تا وسایل باغ و لوازم خانگی به خرید آنلاین روی آورده‌اند. افزایش تجارت الکترونیکی از زمان شروع همه گیری کووید ۱۹ شدید بوده است، به طوری که بسیاری اعتراف می‌کنند که مرتباً به صورت آنلاین خرید کرده و این کار را با همان سرعت یا بالاتر از قرنطینه ادامه خواهند داد. همانطور که افراد بیشتری از خرید‌های آنلاین استفاده می‌کنند، مهم است که پیام‌های دریافت بسته‌ها را از طریق پست، درصورت در نظر گرفتن صاحبان خانه یا عدم پاسخگویی به درب خانه، در نظر بگیرید. داشتن مکانی امن برای دریافت پست و بسته‌ها مانند جعبه قفل دار، ایده خوبی است تا از فرصت طلبانی که ممکن است به دنبال سوء استفاده از افزایش بسته‌های خارج از خانه باشند، دوری کنید. به یاد داشته باشید هنگام بازیافت یا دور انداختن مواد بسته بندی، نامه‌ها و پاکت‌ها نیز احتیاط نمایید، زیرا اگر نام، آدرس یا سایر اطلاعات شخصی شما روی آن‌ها نوشته شده باشد، ممکن است هدف اصلی هر کسی که به دنبال سرقت هویت است، قرار گیرد.

۲- از درب های جدید استفاده کنید

اگرچه امسال صاحبان خانه‌ها بیشتر از هر زمان دیگری، تایم خود را در خانه‌هایشان می‌گذرانند، اما خطر سرقت و دزدی همچنان تهدیدی است و درب‌های قدیمی و ضعیف با سیستم قفل ضعیف یک هدف آسانی برای سارقین هستند، بنابراین ارتقاء درب ورودی خانه شما، به اطمینان از ایمن ماندن آن کمک می‌کند. نه تنها این، بلکه انتخاب ارتقاء دارایی خود با درب‌های جدید جلو و عقب، درب حیاط، درب‌های کشویی یا دوجداره، زیبایی و امنیت خانه شما را بهبود می‌بخشد. انتخاب درب‌های با کیفیت برای خانه شما همچنین باعث حفظ گرمای ملک می‌شود و به طور بالقوه به صرفه جویی در هزینه قبوض انرژی کمک می‌کند و شما را در حالی که زمان بیشتری را در خانه می‌گذرانید، گرم نگه می‌دارد، به ویژه در ماه‌های زمستان. مطمئن شوید که درب‌هایی را انتخاب می‌کنید که دارای سیستم قفل چند نقطه ای هستند و استانداردهای امنیتی را برآورده می‌کنند تا خیال شما راحت شود.

۳- مطمئن شوید که پنجره‌های شما ایمن هستند

نصب پنجره‌های جدید، یک سرمایه گذاری ارزشمندی است که نه تنها امنیت خانه شما را افزایش می‌دهد، بلکه عملکرد حرارتی آن را نیز افزایش خواهد داد. انتخاب پنجره‌هایی با شیشه لمینت ضد ضربه، مهره‌های داخلی و سیستم‌های قفل امنیتی موثر، مانع محافظتی برای نمای بیرونی خانه شما ایجاد می‌کنند. سیستم‌های قفل پنجره مانند Twin-cam Security Locking (TSL)  دارای هشت نقطه قفل قابل تنظیم است که امنیت بیشتری را در برابر سرقت ارائه می‌دهد. برای همه قفل‌ها و سایر قفل‌های امنیتی پنجره، مهم است که قطعات خود را مقاوم، با هدف طراحی شده و مطابق با استانداردهایی مانند PAS24 سازگار کنید.

۴- ارزش‌ها را ایمن و پنهان نگه دارید

فرصت طلبان ممکن است به دنبال هر فرصتی برای سرقت اشیاء گرانبها از خانه شما باشند، بنابراین در مورد محل نگهداری اقلام گران قیمت احتیاط کنید. داشتن فناوری گران قیمت، می‌تواند خانه شما را هدف قرار دهد، در حالی که سارقان ممکن است از آنجا دور بمانند، زیرا می‌دانند صاحبان خانه احتمالاً در خانه هستند، ممکن است پس از بازگشت به محل کار، ملک شما را برای زمان بعدی تعیین کنند. این امر در مورد وسایل گرانبها در باغ شما نیز صدق می‌کند. اگر شما مانند بسیاری دیگر، در طول ماه‌های تابستان فضای بیرونی خود را با وسایلی مانند مبلمان، کباب پز یا حتی گیاهان و گلدان‌های گل بهبود ببخشید، مطمئن شوید که آن‌ها در مکان‌های امنی نگهداری می‌شوند. اطمینان حاصل کنید که کلیدها در یک مکان امنی نگهداری شده، هرگز آن‌ها را روی قفل قرار ندهید، زیرا متجاوزان اغلب سعی می‌کنند تا آن‌ها را با یک وسیله قلاب مانندی برای باز کردن درب بازیابی کنند.

۵- نصب چراغ‌های بیرونی و سیستم‌های هشدار دهنده

برای ایمنی بیشتر، به ویژه در ماه‌های تاریک زمستان، داشتن چراغ‌های بیرونی در اطراف خانه که دارای سنسور حرکتی هستند، مفید است، این امر اغلب از هر کسی که می‌خواهد شب هنگام وارد خانه، پارکینگ یا باغ شما شود، جلوگیری می‌کند. ما همچنین طرفداران بزرگ زنگ خانه‌های هوشمند هستیم. شما می‌توانید از راه دور بر این موارد نظارت داشته باشید و حتی از طریق آن‌ها به زنگ درب پاسخ دهید، به علاوه آن‌ها فعالیت‌ها را نیز ضبط کرده و هنگامی که کسی در خانه است، به شما هشدار می‌دهند. در برخی از محله‌ها، اطلاعات جمع آوری شده توسط آن‌ها می‌تواند در بین همسایگان و با نیروهای پلیس محلی به اشتراک گذاشته شوند. از همه بهتر، آن‌ها در وهله اول یک بازدارنده عالی هستند. برای سطح قوی تری از حفاظت از خانه، روی یک سیستم هشدار قابل مشاهده سرمایه گذاری کنید. تعداد زیادی سیستم هشدار جامع در بازار وجود دارند، اما نصب یکی از آن‌ها، پیام واضحی را به نفوذگران بالقوه می‌رساند که خانه شما یک هدفی آسان نیست. یک زنگ هشدار هوشمند، باز هم زنگ هشدار خرید خوبی است، زیرا آن‌ها شما را از فعالیت مطلع می‌کنند و نظارت از راه دور آسان است و به شما کنترلی را ارائه می‌دهد در حالی که بیرون هستید.

۶- اجازه ندهید که سارقین بدانند که شما دور هستید

در مورد تنظیم تایمرهای روشنایی و سرمایه گذاری در لامپ‌های هوشمند که می‌توانید از طریق تلفن خود به آن متصل شوید و آن‌ها را کنترل کنید یا حتی در پرده‌های هوشمندی که می‌توانند در تنظیمات تایمر باز و بسته یا از راه دور کنترل شوند، اطمینان از اینکه خانه شما اشغال شده به نظر می‌رسد، بسیار مهم است. آیا یک تقویم در آشپزخانه شما آویزان است که از بیرون نیز قابل مشاهده خواهد بود؟ آن را جابجا کنید تا سارقانی که خانه شما را زیر نظر دارند، نتوانند سرنخ ساده ای در مورد زمانی که شما دور هستید به دست آورند.

۷- قفل کردن درب‌ها و پنهان کردن ابزارها

بسیاری از سارقان فرصت طلب هستند و شاید بتوانند از طریق یک درب باز به باغ شما وارد شوند و البته، اگر نردبان و وسایل دستی را کنار گذاشته‌اید، حتی در یک خانه یا پارکینگ بدون قفل، کمک کرده تا راحت تر به آن‌ها دسترسی پیدا کنند. بنابراین، درب‌ها را ایمن نگه دارید و ابزارها و نردبان‌ها را قفل کنید.

۸- خانه خود را بیشتر دیدنی کنید

در حالی که همه ما به حریم خصوصی خود اهمیت می‌دهیم و به دنبال پرورش حصارهای بلند در جلو و عقب خانه‌های خود هستیم، این حریم خصوصی برای سارق نیز مفید است. اگر باغ عقب شما برای سارقان غیرقابل دسترسی است، احتمالاً آن‌ها سعی می‌کنند از جلو وارد خانه شما شوند و اگر در حیاط جلویی خود پرچین‌های بلندی دارید، استتار کاملی به شما پیشنهاد می‌کنیم. بنابراین، این پرچین‌ها را در ارتفاعی نگه دارید که فقط به اندازه کافی پایین باشند تا رهگذران بتوانند به راحتی ببینند کسی در پشت آن بوته‌ها کمین کرده است یا خیر.

بزرگ ترین بازدارنده چیست؟

سیستم‌های امنیتی قابل مشاهده ای مانند دوربین مدار بسته، بزرگ ترین عامل بازدارنده سارقین هستند. با این حال، دستگاه‌هایی مانند دزدگیر و چراغ‌های سنسور حرکت که محل نفوذ را مشخص می‌کنند نیز مثر خواهند بود. این روزها سیستم‌های دوربین مدار بسته مقرون به صرفه تر می‌شوند و جایگزین‌های مقرون به صرفه زیادی در دسترس هستند که نیازی به نصب حرفه ای ندارند. به عنوان مثال، زنگ درب‌های ویدئویی به جای زنگ درب موجود شما قرار می‌گیرند و فیلم‌هایی را از جلوی خانه تان ضبط می‌کنند تا بازدیدکنندگان ناخواسته را فراری دهند.

چگونه باید قفل‌های خانه خود را تغییر دهیم؟

قفل‌های خانگی معمولاً نیازی به تغییر ندارند، مگر اینکه مشکلی وجود داشته باشد. به عنوان مثال، اگر آن‌ها شروع به گیر کردن کرده و باز شدن آن‌ها دشوار شده است. با این حال، اگر مشکوک هستید که شخصی به خانه شما دسترسی دارد، ممکن است بخواهید قفل‌های خود را تغییر دهید. اگر به تازگی خانه جدیدی خریداری یا اجاره کرده‌اید یا حتی مجموعه ای اضافی از کلیدها را به یک سازنده یا نظافتچی داده‌اید که دیگر با آن‌ها کار نمی‌کنید، برای آرامش خاطر ارزش دارد که قفل‌های خود را تعویض کنید.

اگر کلیدهایم را گم کرده، باید چه کار کنم؟

اگر کلیدهای خانه خود را در بیرون و خارج از محل قرار داده‌اید، توصیه می‌شود تا قفل‌های خانه خود را تعویض نمایید. در حالی که احتمال اینکه یک فرد غریبه کلیدهای شما را در خانه تان ردیابی کند بسیار اندک است، اما ارزش این ریسک را ندارد. ممکن است آن‌ها را به همراه کیف یا کیف پول خود گم کرده باشید یا در ماشین خود رها کرده باشید و فقط یک جزئیات کوچکی مانند این، به یک مجرم نیاز دارد تا محل زندگی شما را تشخیص دهد. مواقع اضطراری مانند این که کلید اصلی خود را گم کرده‌اید، ارزش وقت ملاقات اضطراری با یک قفل ساز را دارد.

چگونه می‌توانیم یک قفل جدید درب جلو نصب کنیم؟

نصب قفل جدید درب ورودی، می‌تواند یک کار سخت و دقیقی باشد. توصیه نمی‌شود که خودتان آن را امتحان کنید، مگر اینکه تجربه ای داشته باشید. اگر سعی کنید نصب خانگی را انجام دهید و درب را خراب کنید، در نهایت هزینه ای را برای یک قفل ساز حرفه ای برای اصلاح کار پرداخت خواهید کرد. با این حال، اقدامات امنیتی اضافی مانند افزودن پیچ یا زنجیر درب‌ها را می‌توان تنها با انجام برخی از جستجوهای اساسی انجام داد.