امنیت خانه یا محل کار ما حیاتی‌ترین نگرانی برای هر فردی است. ما از اختراع قفل و کلید برای امنیت خانواده و محل کار خود به قفل درب کلید اعتماد کرده ایم. تنها مسئله وقتی پیش می‌آید که در نهایت کلید را گم می‌کنیم، پس تنها گزینه این است که قفل را بشکنید یا یک کلید ساز برای ساخت یک کلید جدید بگیرید.

بسیاری از ما باید کلیدهای یدکی برای خود بسازیم. بزرگ ترها عصر از محل کار به خانه می‌آیند در حالی که بچه‌ها بعد از ظهر به خانه خواهند برگشت. آیا اغلب کلیدهای خود را فراموش می‌کنید و در آخر جلوی درب ساعت‌ها منتظر می‌مانید؟ آیا قفل بدون کلید می‌خواهید؟ اگر به هر یک از سوالات بالا پاسخ مثبت داده باشید، قفل درب هوشمندبرای شما گزینه‌ای ایده آل است.

حال دیگر آن روزهایی که مجبور به یاد آوردن کلیدها یا مجبور به ساختن قطعات یدکی شده‌اید، فراموش شده و به دلیل رسیدن قفل الکترونیکی هوشمند درب، این زندگی را بسیار آسان و ایمن کرده است. هنگام خرید قفل درب، موارد زیادی وجود دارند که باید آن‌ها را در نظر گرفت. برخلاف قفل‌های درب کلیدی که در آن‌ها به دنبال سبک بودن و قدرت هستید، با قفل درب بدون کلید، این متفاوت است. در اینجا راهنمای خوبیوجود دارد که به شما در خرید قفل متناسب با نیاز، سبک و سایر ویژگی‌های شما کمک می‌کند.

صفحه لمسی یا صفحه کلید

قفل درب‌های بدون کلید در دو نوع صفحه کلید و صفحه نمایش لمسی وجود دارد. با استفاده از آن، یک صفحه کلید دکمه ای با ارقام عددی ۰ تا ۹ همراه با دکمه قفل و باز دریافت می‌کنید. صفحه کلید دارای یک نوع قفل است که در آن هر کلیدی می‌تواند دکمه فشار خود را داشته باشد یا گروهی از ارقام ممکن است یک دکمه فشار را به اشتراک بگذارند.

صفحه لمسی با شناسایی اثر انگشت شما به عنوان خواننده اثر انگشت بیومتریک باز می‌شود. این نوع برای نابینایان نیز مفید می‌باشد که به افراد دارای اختلال بینایی احساس توانایی می‌دهد. در مورد سوء عملکرد اثر انگشت، می‌توانیم از کدهای پشتیبان برای باز کردن آن استفاده کنیم که این ممکن است گاهی اتفاق بیفتد.

کد اصلی و کد عبوری

قفل‌های درب بدون کلید با وارد کردن کدهایی که ذخیره کرده‌اید باز می‌شوند. دو کد وجود دارند که قفل قبول می‌کند:

  • کد اصلی
  • کد عبور

کد اصلی به شما این امکان را می‌دهد تا همه کدهای عبور را تنظیم کنید و کد عبور مخصوص کاربران است و از شما در برابر هرگونه نفوذ ناخواسته ای محافظت کامل می‌کند.

کد کاربر قابل برنامه ریزی برای مهمانان

اگر قفل را در خانه خود نصب کرده باشید، هر یک از اعضای خانواده کد اصلی را خواهند داشت، اما بگذارید بگوییم هرکسی زمان ورود خود را دارد و می‌تواند کد سفارشی را برای آن‌ها تنظیم کند. این امر به کنترل دقیق دفاتر کمک می‌کند تا سطوح مختلف ورود کارکنان را محدود نماید. اگر یکی از اقوام برای مدتی به ملاقات می‌رود، می‌توانید یک کد سفارشی نیز به او داده که برای مدت زمان مشخصی کار می‌کند و بعد از روزهای خاص باطل می‌شود. قفل دارای صفحه کلید برای ورودی‌های شبانه نیز ایده آل است، زیرا دارای یک صفحه روشنایی الکترونیکی بوده که به شما این امکان را می‌دهد تا بدون نیاز به استفاده از چراغ، سریعا کد خود را وارد کنید.

قفل خودکار برای قفل درب

با یک قفل کلید سنتی، یک متجاوز به راحتی می‌تواند درب را بدون کلید باز کند، اما قفل درب بدون کلید از نظر امنیتی متفاوت است. در قفل‌های سنتی، باید مراقب باشید هنگام بیرون رفتن درب خود را قفل کنید. اما در قفل‌های هوشمند، لازم نیست نگران قفل شدن درب خود باشید، زیرا پس از بیرون آمدن درب ظرف سه ثانیه به طور خودکار قفل می‌شود.

باتری و طول عمر

قفل هوشمند به عنوان یک دستگاه الکترونیکی برای کار به منبع تغذیه نیاز دارد و آن‌ها برای کار از ۴ باتری استاندارد AA یا ۴ باتری AAA استفاده می‌کنند. باتری با استفاده متوسط ​​با ۱۵ تا ۲۰ ورودی در روز می‌تواند بیش از یک سال دوام بیاورد. وقتی قفل درب بدون کلید با باتری کار می‌کند، طول عمر به تعداد بیدار شدن قفل در روز تغییر خواهد کرد.

بیشتر این شماره قفل‌ها عمر باتری ۱۲ تا ۲۰ ماه با استفاده متوسط ​​مانند ده ورودی در روز را ارائه می‌دهند. آن‌ها می‌توانند با نصب یک بوق صدا به شما هشدار دهند که این به شما اجازه می‌دهد تا از کمبود باتری مطلع شوید و زمان کافی برای تعویض باتری را برایتان فراهم می‌کند.

متناسب با هر دو سمت چپ و راست

این برای خانه‌های جدید مهم نیست. بسته به نیاز خود می‌توانید قفل درب را خریداری کنید. اما، درصورتی که قصد دارید قفل‌های کلید درب‌های قدیمی خود را با قفل‌های جدید درب بدون کلید جایگزین، بهتر بوده که قفل‌های دربی را خریداری کنید که متناسب با دو طرف چپ و راست باشند. پس لازم نیست قسمت باز شدن درب را تغییر دهید.

اتصال از راه دور به وای فای

اگر اتصال وای فای دارید، می‌توانید قفل درب را به وای فای خود متصل کنید و با یک ریموت وای فای از راه دور در هر کجای دنیا به قفل درب تان دسترسی داشته باشید. ما می‌گوییم یک قفل هوشمند و یک دوربین IP همگام سازی شده با تلفن هوشمند شما می‌توانند خانه تان را به یک خانه ای هوشمند تبدیل کنند.

اتصال گوشی‌های هوشمند

امروزه تلفن‌های هوشمند در دست همه هستند و اگر قفل درب شما به تلفن هوشمند تان متصل باشد، پس چه چیزی از این بهتر. می‌توانید وضعیت باتری، تعداد دفعات استفاده از قفل در روز، وضعیت قفل، باز شدن قفل درب و سایر را بررسی کنید.

برای اتصال تلفن‌های هوشمند و جفت شدن با تلفن هوشمند خود به استفاده از بلوتوث داخلی در قفل درب نیاز دارید. برای کارکردن قفل با تلفن هوشمند خود، باید در محدوده اتصال بلوتوث باشید.

مشخصات درجه قفل هوشمند

با محبوبیت بیش از حد این قفل‌ها، انواع قفل استانداردی در دسترس هستند. اینکه بدانید کدام قفل استاندارد را باید خریداری کنید، آسان است. مشخصات موسسه استاندارد ملی (ANSI) را جستجو نمایید:

  • درجه ۱: بهترین
  • درجه ۲: بهتر
  • درجه ۳: خوب

درجه یک به شما ده ضربه چکش و ۲۵۰۰۰۰ چرخه باز بسته و موفقیت آمیز و فقط ۱ اینچ فرافکنی در قاب درب را ارائه می‌دهد. به همین ترتیب، درجه دو و سه میزان مصرف چکش کمتر و چرخه‌های موفقیت آمیز کم است.

اعلان فعالیت با استفاده از قفل هوشمند

با قفل سنتی، شما هرگز نمی‌توانید از ورود شخصی به خانه مطلع شوید، اما با قفل بدون کلید، این وضعیت تغییر می‌کند، زیرا می‌توانید اعلان‌هایی را درباره ورود یا خروج از خانه در حالی که غایب هستید، دریافت نمایید. برای این منظور، هر بار که قفل باز یا بسته می‌شود، ایمیل یا پیام هشداری دریافت می‌کنید.

این ویژگی برای والدینی که می‌خواهند بدانند فرزندشان در خانه هستند و چه موقع حضور ندارند که اگر شما قبلاً کد سفارشی برای هر یک از آن‌ها تعیین کرده‌اید، ایده آل است. بله، این ویژگی با هزینه دسترسی از راه دور همراه می‌باشد، اما ارزش پرداخت آن را دارد. به هر حال، این در مورد دانستن محل زندگی بچه‌های شما نیز صدق می‌کند.

فناوری همیشه راهی برای سهولت و در عین حال ایمن سازی زندگی ما پیدا کرده است. این فقط یک روندی مدرن نیست، بلکه برای خانواده شما هم ایمن می‌باشد. ممکن است هزینه آن بیشتر از قفل سنتی بوده، اما هیچ هزینه ای بیش از امنیت عزیزان شما ارزش ندارد.

علاوه بر خرید و نصب قفل‌های درب الکترونیکی با کیفیت، شرکت نوآوران هوشمند بهترین گارانتی خدمات مشتری را ارائه می‌دهد.