مزایای قفل دیجیتال برای کسب و کارها گویای همه چیز است! برای فضاهای اداری و تجاری، عدم استفاده از کلید به معنای ساده کردن کارهای روزمره، افزایش امنیت و خلاص شدن از شَر دردسرهای مختلف است. کنترل و نظارت قفل از راه دور، ورود بدون کلید و گزارش ترافیک در زمان واقعی برخی از دلایل اصلی شرکت‌ها از این فنآوری است.

به علاوه، صاحبان کسب و کارها دیگر نگران کپی از کلیدها، گم شدن یا سرقت آنها نیستند. اما ممکن است از خود بپرسید که: «چه نوع قفل دیجیتالی برای کسب و کار من بهترین گزینه است؟» برای پاسخ به این پرسش، ما در این مقاله به انواع قفل دیجیتال مناسب برای کسب و کارها اشاره می‌کنیم؛ با یوکا همراه باشید.

۳ نوع قفل دیجیتال برای کسب و کارها

در زیر به سه مدل نوع الکترونیکی مناسب برای محیط‌های اداری و تجاری اشاره می‌کنیم:

قفل دیجیتال صفحه کلید رمزدار

قفل دیجیتال صفحه کلید رمزدار برای کسب و کارها

این قفل یک گزینه همه کاره برای سیستم‌های کنترل دسترسی به داخل محیط است که در طیف گسترده‌ای از ساختمان‌های اداری و تجاری کاربرد دارد. این نوع قفل‌های الکترونیکی را می‌توان با استفاده از صفحه کلید فشاری (دکمه فشاری) یا صفحه کلید لمسی با مجموعه‌ای از اعداد و حروف برای تعیین پین‌کُد استفاده کرد. تنها کافی است کاربرد رمز عبور خود را به خاطر داشته باشد.

انواع قفل دیجیتال بیومتریک برای کسب و کارها را می‌توان به راحتی در سیستم اتوماسیون اداری ادغام کرد. به علاوه، آنها می‌توانند به صاحبان مشاغل امکان دهند تا رفت و آمد کارکنان را در زمان بررسی کنند و تنظیمات امنیتی را متناسب با تجارت خود تنظیم کنند. در هر زمان، می‌توان سیستم دسترسی را به گونه‌ای برنامه‌ریزی کرد که اجازه ورود به همه یا برخی از افراد را که ممکن سازد. مناطق ممنوع یا ساختمان‌ها با امنیت بالا می‌توانند تنها به افراد خاصی محدود شوند.

قفل الکترونیکی بیومتریک

قفل الکترونیکی بیومتریک برای کسب و کارها

این نوع قفل دیجیتال برای کسب و کارها بسیار عالی است، زیرا برای شناسایی افراد از ویژگی‌های بیومتریک آنها استفاده می‌کند. این قفل‌ها از اثر انگشت یا کف دست استفاده می‌کنند یا سیستم‌های پیشرفته‌تر می‌توانند ویژگی‌های چهره یا صدا را اسکن کنند. سیستم‌های ورود بیومتریک به صاحبان مشاغل این امکان را می‌دهد تا از داده‌های ورودی استفاده کرده و تنظیمات امنیتی را به طور خاص با نیازهای تجاری خود متناسب‌سازی کنند.

سیستم‌های دسترسی بیومتریک علاوه بر اینکه برای استفاده بسیار راحت هستند، کارکرد بسیار دقیقی نیز دارند. این قفل‌ها راه‌حل‌های انعطاف‌پذیر و مقیاس‌پذیری را فراهم می‌کنند که به شرکت‌ها امکان می‌دهد امنیت و پاسخگویی را افزایش دهند.

قفل دیجیتال کارتی

قفل دیجیتال کارتی برای کسب و کارها

این قفل‌های الکترونیکی قدمت بیشتری نسبت به مدل‌های دیگر دارند. قفل های کارتی برای ورود به دفاتر از یک کارت مغناطیسی استفاده می‌کنند که کاربر تنها باید کارت را نزدیک پنل بگیرد تا درب باز شود. حتی بعضی از کارت ها با فاصله ای از قفل می‌توانند درب وروردی را باز کنند. این قفل‌ها از مکانزیم RFID استفاده می‌کنند.

این نوع قفل برای هتل‌ها کاربرد بیشتری دارد و مناسب‌تر است. به مانند دیگر انواع قفل دیجیتال شرکتی، قفل کارتی نیز به باتری و برق احتیاج دارد. به دلیل سادگی استفاده از این قفل کارتی، بسیاری از کسب و کارها هنوز به این نوع قفل اعتماد دارند.

بهترین قفل دیجیتال برای کسب و کارها

انتخاب قفل الکترونیکی می‌تواند یک چالش برای هر شرکتی باشد. امروزه گزینه‌های زیادی برای انتخاب وجود دارند. بنابراین، هنگام تصمیم گیری برای خرید مدل مناسب مواردی مانند ساختار، اندازه و نوع فعالیت‌های کسب و کار خود را در نظر بگیرید. در زیر چند سؤال مهم آورده شده‌اند که به شما کمک می‌کند بهترین راه‌حل ممکن را برای کسب و کار خود پیدا کنید:

ساختار درب و قفل

 • چه نوع درب‌هایی باید ایمن شوند؟
 • درب‌ها از چه متریالی ساخته شده‌اند؟
 • آیا در‌ب‌ها داخلی نیاز به قفل دیجیتال دارند یا درب‌های بیرونی؟
 • وضعیت درب‌ها و کیفیت قفل آنها چگونه است؟

مناطق دسترسی محدود باید با سیستم‌های دسترسی بیومتریک پیشرفته ایمن شوند. قفل‌های مکانیکی ممکن است برای درب‌های خارجی که در معرض هوا قرار می‌گیرند مناسب‌تر باشد. اگر کیفیت قفل درب‌ها پایین است و اخیراً مورد تعمیر قرار نگرفته‌اند، بهتر است قفل‌های دیجیتال را جایگزین قفل‌های قدیمی کنید.

نوع فعالیت کسب و کار

 • نوع کاربری ساختمان چیست؟
 • ساعت کاری چگونه است؟
 • چه سطح امنیتی برای شرکت شما مناسب است؟

هنگام انتخاب قفل دیجیتال برای کسب و کارها، به آنچه در طول روز و در طول سال در آن ساختمان اتفاق می‌افتد فکر کنید. نوع کاربری را که نیاز به دسترسی به آن دارید را برای کارمندان و فضای تجاری خود مهیا کنید. باید در مورد ساعتی از روز که ورود مجاز است و زمانی که دسترسی باید به طور کامل محدود فکر کنید. مهمتر از همه، میزان امنیت مورد نیاز شرکت خود را در نظر بگیرید.

اندازه قفل دیجیتال

 • چند نفر کارمند در شرکت هستند؟
 • چه مقدار از ترافیک برای ورود به منطقه ورود مورد نیاز است؟
 • چه تعداد از درب‌ها باید با قفل‌های دیجیتال کار کنند؟
 • آیا دسترسی به برخی از کاربران یا قسمتهای خاصی از ساختمان نیاز به محدودیت دارد؟

ورودی با ترافیک بالا بهتر است با قفل‌های الکترونیکی کارتی مجهز شوند. این قفل‌ها سرعت کار را بالا می‌برند. از طرف دیگر، سیستم‌های بیومتریک برای ساختمان‌ها یا مناطقی از ساختمان که تعداد کمی از کاربران به آن دسترسی خواهند داشت، توصیه می‌شود.

کلام آخر

۳ نوع قفل دیجیتال برای کسب و کارها را در بالا معرفی کردیم، حالا با اطلاعات بیشتری می‌توانید به سراغ خرید قفل مورد نظر خود بروید. اما به طور کلی، قفل‌های کارتی برای هتل‌ها و کسب و کارهایی که با خدمات مسافری در ارتباط هستند، مناسب‌تر است. قفل‌های صفحه کلید بیشتر برای مراکز تجاری، تفریحی، ورزشی گزینه مناسب بوده و قفل‌های بیومتریک برای شرکت‌های اداری و نظامی، انتخاب‌های بهتری هستند. اما هر از سه نوع قفل الکترونیکی در بالا معرفی کردیم، می‌توانید هر کدام را برای کسب و کار خود انتخاب کنید.