یک مورد بسیار مهمی وجود دارد که نباید آن را فراموش کرد و آن تغییر قفل درب ملک شخصی خود است. در حالی که ملک جدید خریداری کرده‌اید، نمی‌توانید مطمئن شوید که مالکان قبلی چند نسخه از کلیدها را در اختیار دارند و چه تعداد کلی ممکن است در دست افراد دیگر باشند. به همین دلیل تغییر قفل درب ورودی ملک (مسکونی یا اداری) امری ضروری است. با یوکا همراه باشید.

بهترین زمان برای تعویض قفل درب ملک شخصی چه زمانی است؟

هر زمان امنیت و ایمنی در معرض خطر باشند، توصیه می‌کنیم قفل درب ورودی خود را عوض کرده یا آن را مدل‌های جدید جایگزین کنید. معمول‌ترین شرایطی که نیاز به تغییر قفل‌ها است، عبارتند از:

  • وقتی ملک جدیدی خریداری کردید.
  • هنگامی ‌که از ملک شما سرقت شده است.
  • هنگامی که یک مستأجر از خانه شما نقل مکان کرده است.
  • هنگامی که یک کلید به سرقت رفته یا گم شده است.
  • وقتی کارکنانی که کلید دارند و از شرکت می‌روند.
  • وقتی با طلاق ناموفقی روبرو هستید.
  • وقتی قفل خراب می‌شود.
  • وقتی سال‌هاست که قفل درب عوض نشده است.
  • وقتی سارقان به‌ راحتی قفل‌های کلید خور را باز می‌کنند.
  • وقتی نیاز به تطبیق دادن فضای زندگی و کاری خود با تکنولوژی‌های جدید دارید.

نکات مهم در زمان تعویض قفل درب ملک شخصی

برخی از ملاحظات مهم وجود دارند که باید هنگام برنامه ریزی برای تغییر قفل خانه یا محل کار خود به آنها توجه کنید.

۱- تعداد قفل

تعداد درب‌هایی که قصد است قفل آنها تغییر کنند را مشخص کنید. برخی از املاک دارای چند درب ورودی (درب حیاط، درب ورود به خانه، درب پارکینگ و غیره) و چندین درب مهم داخلی هستند که باید امنیت آنها حفظ شوند.

۲- نوع قفل

به دنبال چه نوع قفلی هستید؟ قفل کلید خور یا قفل دیجیتال؟ قفل کلید خور ارزان است اما امنیت پایینی دارد، قفل دیجیتال گران است اما بیشتری امنیت را فراهم می‌کند. در مورد انتخاب نوع قفل به مقدار بودجه و نیازهای فضای داخل خود توجه کنید.

عواملی که بر هزینه تعویض قفل درب ملک شخصی تأثیر دارند

وقتی نوبت به تخمین قیمت کل تعویض قفل می‌رسد، فاکتورهای متعددی وجود دارند که باید در نظر گرفته شوند:

۱- خرید قفل جدید: صاحبان املاک می‌توانند قفل و سخت افزار درب خود را انتخاب و خریداری کنند و قفل ساز صرفاً هزینه نصب را دریافت می‌کند. گزینه دیگر مشاوره با قفل ساز، دریافت توصیه برای بهترین سخت افزار برای ایمن سازی ساختمان و تهیه آن‌ها یا سفارش مواد لازم است. واضح است که با این گزینه، کل هزینه نصب قطعات را باید پرداخت کند.

۲- پیچیدگی قفل: انتخاب گسترده‌ای از قفل‌ها و سخت افزارهای موجود در بازار وجود دارد. شما می‌توانید از بین گزینه‌های زیادی یکی را انتخاب کنید و قیمت با توجه به مواد، برند تولیدی و پیچیدگی قفل متفاوت است. نوع قفل، خواه قفل معمولی باشد خواه الکترونیکی، امنیت و تکنولوژی باعث افزایش قیمت قفل می‌شود.

۳- اصلاحات درب: اگر طرح و ابعاد قفل مناسب درب نباشد، برای تعویض قفل نیاز به انجام اصلاحاتی روی درب است. این اصلاحات می‌تواند شامل بریدن درب، جایگذاری پیچ‌ها و قطعات دیگر روی درب باشد. انجام کلیه این کارها هزینه بردار است.

۴- تعداد قفل‌های درگیر: یک قفل جدید باید روی هر دربی که امنیت آن مهم است، نصب شود. برای فضاهای مسکونی می‌توان روی درب ورودی خانه، پارکینگ و حیاط قفل جدید نصب کرد. قیمت کل براساس تعداد قفل‌های تعویض شده خواهد بود. حتماً انواع مختلف قفل‌های مورد نظر خود را بسته به نوع فضای خود انتخاب کنید.

۵- تعداد کپی از کلیدهای مورد نیاز: برای کلیدهای سنتی، کپی کردن از کلیدها فاکتور بزرگی در هزینه تعویض قفل‌ها محسوب می‌شود. در یک دفتر اداری، بسیاری از افراد به ساختمان و فضاهای مختلفی احتیاج دارند. هزینه تهیه کلید برای کارکنان افزایش پیدا می‌کند که این مهم ممکن است با گم شدن کلیدها هم بر هزینه‌های جاری بیفزاید. برای فضای اداری و

کلام آخر

وقتی زمان تعویض قفل درب ملک شخصی فرا می‌رسد، باید در مورد انتخاب نوع قفل فکر کنید. شما دو راه بیشتر ندارید، یا باید قفل کلید خور خریداری کنید یا قفل دیجیتال! اگر ملک بزرگی دارید و که در داخلش وسائل گران قیمت وجود دارد، خرید قفل دیجیتال بهترین انتخاب است اما اگر ملک شما خالی است و فعلا از آن استفاده نمی‌کنید، قفل معمولی را انتخاب کنید.

به دلیل بالا رفتن ارزش لوازم خانگی و گرانی روز افزون، ما به کلیه شهروندان پیشنهاد می‌کنیم به سراغ قفل های الکترونیکی بروند تا امنیت فضای خود را برای همیشه تضمین کنند.

منبع: www.gvlock.com

علاوه بر خرید و نصب قفل‌های درب الکترونیکی با کیفیت، شرکت نوآوران هوشمند بهترین گارانتی خدمات مشتری را ارائه می‌دهد.

امتیاز دهید.