معمولا زمانی که صحبت از افزایش امنیت خانه می‌شود، ذهن‌ به سمت ایمن‌سازی خانه در برابر ورود سارقان و دزدها می‌رود؛ اما امنیت معنایی فراتر از محافظت منزل در برابر دزدها و سارقان دارد: ایمن بودن منزل، چه در زمان حضور چه در زمان نبودن در خانه . یکی از اقدامات بسیار ساده، نصب پلاکارد «این منزل مجهز به سگ نگهبان یا دوربین مدار بسته است» می‌باشد. همچنین ایمن کردن مراحل ورود به منزل با نصب درهای ضدسرقت و  اطمینان حاصل کردن از اینکه کلید اضافی منزل خود را جایی جا نگذاشته‌اید و یا به جای تمام این موارد نصب یک قفل دیجیتال به روز و جدید می تواند به تامین امنیت بیشتر منزل شما کمک کنند.

مشکل روش‌های سنتی جلوگیری از ورود سارق به منزل آن است که این اقدامات شناسایی شده‌اند و دزدها همیشه از شما چند قدم جلوتر هستند؛ بنابراین هرچقدر که فکر کنید در حفاظت از منزل خود کوشا هستید، نکاتی وجود دارد که ممکن است فراموش کنید یا از آن‌ها بی‌خبر باشید.

در این مقاله به موثرترین و ساده‌ترین راه‌های جلوگیری از سرقت منزل اشاره می‌کنیم:

افزایش امنیت خانه با چند راهکار ساده :

  1. همیشه درهایی را که به بیرون راه دارند، قفل کنید. انجام هر گونه اقدام امنیتی، بدون آنکه درهای ورودی منزل را قفل کنید، بیهوده است. بسیاری از سارقان زمانی که متوجه می‌شوند یکی از درها باز است، به راحتی وارد منزل می‌شوند. یکی از روش‌های رایج دستبرد زدن به منازل، پیداکردن در یا پنجره‌ی باز است. پس اولین اقدام شما برای افزای شامنیت خانه، قفل کردن درهای ورودی منزل است؛ حتی زمانی که در منزل هستید یا برای پیاده‌روی کوتاه به بیرون می‌روید. همچنین از قفل بودن در تراس اطمینان داشته باشید؛ چون از راحت‌ترین راه‌های ورود به منزل شماست.
  2. در پارکینگ نیز راه بی‌دردسر ورود دزدان به منزل شماست. همیشه شب‌هنگام از قفل بودن در پارکینگ مطمئن شوید.
  3. پنجره‌هایی را که رو به خیابان هستند، قفل کنید. پنجره‌های کشویی برای سرقت مورد مناسبی هستند. می‌توانید برای افزایش امنیت خانه برای درها و پنجره‌های کشویی، از رول یا میله فلزی استفاده کنید.

چک لیست بررسی خانه از لحاظ ضد سرقت بودن و امنیت بالا (مدت زمان انجام تست ۳۵ دقیقه )

 

افزایش امنیت خانه

افزایش امنیت خانه

 

  1. نصب لامپ های هوشمند سنسور دار در اطراف خانه، تدبیر هوشمندانه‌ای برای فراری‌دادن دزدهاست. اغلب دزدها می‌توانند عملیات سرقت را با موفقیت به پایان برسانند، چون کسی آن‌ها را نمی‌بیند؛ بنابراین بر سر درهای ورودی، چراغ‌های سنسوردار نصب کنید.
  2. همچنین می‌توانید برای آسوده‌کردن خاطر خود، لامپ های هوشمند در مسیر ورودی نصب کنید یا اگر زیاد به مسافرت می‌روید، چراغ‌های زمان‌دار نصب کنید تا در ساعاتی مشخص، روشن شوند و خانه شما را خالی از سکنه نشان ندهند.
  3. هرگز بر روی در یا جایی که قابل دید برای دیگران باشد، یادداشت نگذارید. این کار به سایرین اعلام می‌کند که شما در خانه نیستید و به سارقان مجوز ورود می‌دهد.
  4. همیشه پرده‌ها را در حالت بسته نگه دارید. گاهی باز بودن پرده‌ها به معنی اعلام حضور شماست و بسته بودن پرده‌ها به معنی نبودن شما؛ اما اگر همواره پرده‌ها را بسته نگاه دارید، سارقان متوجه حضور یا عدم حضور شما نمی‌شوند. بهترین راهکار استفاده از پرده های هوشمند در خانه است .
  5. هرگز کلید یدکی را در خارج از خانه خود نگه ندارید. سارقان حرفه‌ای می‌دانند ممکن است کلید زاپاس چه جاهایی پنهان شده باشد. زیر گلدان اولین جایی است که برای پنهان کردن کلید، به ذهن سارقان می‌رسد. بهتر است اگر نگران جاگذاشتن یا گم کردن کلید خود هستید، برای موارد اضطراری کلید زاپاس منزل خود را به دوست معتمد یا همسایه‌ای مورداعتماد بدهید. راه دیگر، نصب قفل‌های هوشمند است تا دردسر نداشتن کلید را نکشید. در این صور