سال‌ها مردم قادر به استفاده از قفل‌های مکانیکی ساده برای کنترل بودند. اگر مدیران املاک به امکانات پیچیده‌تری نیاز داشتند، به سیستم‌های کنترل دسترسی مبتنی بر کارت مراجعه می‌کردند. با این حال، به لطف پیشرفت در تکنولوژی، قفل‌های الکترونیکی به ما این امکان را می‌دهند تا راهکارهای دسترسی به فضای داخل را به نحوی باورنکردنی توسعه دهیم. در این مقاله، نگاهی به برخی از پیشرفت‌های در حال انجام میندازیم و ارزیابی می‌کنیم که چه تاثیری در بازار قفل دیجیتال خواهند گذاشت.

برنامه نویسی سریع‌تر

فنآوری به طور قابل توجهی بر نحوه برنامه نویسی کدهای دسترسی تأثیر می‌گذارد. به عنوان مثال، برای تغییر دسترسی در اکثر قفل‌های مکانیکی باید قفل را از درب خارج کنید. با قفل الکترونیکی نیازی به این کار نیست و کدها را می‌توان از طریق صفحه کلید برنامه ریزی کرد.

اکنون حتی می‌توان قفل‌های الکترونیکی را برای برنامه ریزی از طریق USB stick یا دستگاه مشابه تعیین کرد. این ویژگی به افراد اجازه می‌دهد تا برنامه‌های خاصی را بارگیری کرده و از نرم افزارهای موجود در رایانه به کدهای USB دسترسی پیدا کنند.

اگر مکانی دارای ده‌ها یا حتی صدها قفل دیجیتال با دسترسی بی‌شمار به افراد مختلف است، به عنوان مثال در بیمارستان‌ها و هتل‌ها، ویژگی USB می‌تواند مقدار قابل توجهی از ساعت کار اضافی را کاهش دهد و همچنین احتمال تغییر کد به طور منظم را بسیار بیشتر می‌کند.

امکان انجام حسابرسی داخلی

در صنایعی که حفاظت از دارایی‌های کنترل شده یا داده‌های حساس بسیار مورد توجه است، قفل دیجیتال با قابلیت ضبط مسیرهای حسابرسی می‌تواند یک ابزار تحلیلی مفیدی باشد. استفاده مجدد از بیمارستان‌ها به عنوان نمونه، جایی که داروها باید به دقت کنترل و نظارت شوند.

دسترسی به اتاق یا کابینتی که داروها در آن نگهداری می‌شوند، احتمالاً محدود به تعداد انگشت شماری از پرسنل پزشکی است که هرکدام دارای کد دسترسی جداگانه‌ای برای قفل دیجیتال هستند.

در صورت که تعداد داروها به درستی شمرده نشوند، می‌توان داده‌های قفل را با استفاده از USB در اختیار افراد قرار داد تا آنها تعداد داروها را بررسی کنند. قفل دیجیتال هر کد دسترسی مورد استفاده را ضبط می‌کند و به شما این امکان را می‌دهد تا ببینید چه کسی و چه زمانی وارد اتاق شده است.

قفل دیجیتال همچنین هرگونه تلاش برای اجرای کد نادرست را ثبت می‌کند. اگر تعداد زیادی از داده‌های حسابرسی نشان داده شوند، ممکن است قفل دستکاری شده باشد. از آنجا که این قفل دارای شماره شناسه است، مناطق آسیب پذیر را می‌توان به راحتی با آن شناسایی کرد.

تولید کد از راه دور

نوآوری دیگری که باعث راحتی و کنترل قفل‌های دیجیتال می‌شود، توانایی تولید کدهای دسترسی از راه دور است. یک برنامه مبتنی بر وب اجازه می‌دهد تا یک کد دسترسی منحصر به فرد حساس به زمان، معمولاً از یک مکان از راه دور برای یک فرد یا گروهی از قفل‌های الکترونیکی، ایجاد شود.

این کار با تنظیم قفل‌ها قبل از ارسال با یک الگوریتم تطبیق به نرم افزار تحت وب انجام می‌شود که به قفل اجازه می‌دهد تا در هر زمان کد موجود را پیش بینی کند. این ویژگی به شما این امکان را می‌دهد تا با صدور از راه دور کد به قفل دیجیتال، برای انجام یک سرویس خاص، دسترسی موقت به فرد دهید.

یک سناریو معمول، یک مرکز داده پُر از سرور است که هر یک از آن‌ها با قفل دیجیتال ایمن شده‌اند. دسترسی به این سرورها اغلب برای اهداف معمول یا یکبار مصرف تعمیر و نگهداری مورد نیاز است. صاحب سرورها می‌تواند یک مهندس تعمیر و نگهداری را به محل مورد نظر بفرستد و با استفاده از برنامه، کدی را برای مهندس برای دسترسی به اتاق سرورها تولید کند. کد را می‌توان از طریق پیام متنی یا ایمیل به تلفن مهندس در روز مورد نیاز ارسال کرد.

کنترل دسترسی هوشمند

کاملاً واضح است که فناوری تأثیر مثبتی بر عملکرد و قابلیت قفل‌های الکترونیکی دارد و شکی نیست که این پیشرفت‌ها دامنه محصولات و توانایی آن‌ها در خدمت به بازارهای جدید را بیشتر می‌کند. با نگاه به آینده، ما همچنان روش‌های جدیدی را برای کنترل قفل‌های رمزگذاری شده مشاهده خواهیم کرد، مانند استفاده از اپلیکشن‌های گوشی هوشمند یا تبلت‌ها که به قابلیت استفاده مؤثر از آن‌ها افزوده و به محصولات کمک می‌کند تا سهم بیشتری از بازار کنترل دسترسی را تأمین کنند.

منیع: www.codelocks.co.uk

 

علاوه بر خرید و نصب قفل‌های درب الکترونیکی با کیفیت، شرکت نوآوران هوشمند بهترین گارانتی خدمات مشتری را ارائه می‌دهد.

 

امتیاز دهید.