سال‌ها مردم قادر به استفاده از قفل‌های مکانیکی ساده و رمزدار برای کنترل دسترسی بدون استفاده از کلیدها بودند. اگر تسهیلات یا مدیران املاک به امکانات پیچیده تری نیاز داشتند، به طور سنتی به سیستم‌های کنترل دسترسی مبتنی بر کارت مراجعه می‌کردند.

با این حال، به لطف پیشرفت در تکنولوژی، قفل‌های دیجیتال با استفاده از باتری به طور فزاینده ای قادر به استفاده هستند و به آن‌ها این امکان را می‌دهند تا به عنوان جایگزینی برای سیستم‌های گران قیمت شبکه استفاده شوند. در این مقاله، نگاهی به برخی از پیشرفت‌های در حال انجام می‌اندازیم و ارزیابی می‌کنیم که چه تاثیری در بازار قفل دیجیتال خواهند گذاشت.

برنامه نویسی سریع‌تر

فناوری به طور قابل توجهی بر نحوه برنامه نویسی کدهای دسترسی تأثیر می‌گذارد. به عنوان مثال، برای تغییر کد دسترسی در اکثر قفل‌های مکانیکی، باید قفل را از درب خارج کنید. با قفل الکترونیکی نیازی به این کار نیست و کدها را می‌توان از طریق صفحه کلید برنامه ریزی کرد. اکنون حتی می‌توان قفل‌های دیجیتال الکترونیکی را برای برنامه ریزی از طریق USB stick یا دستگاه مشابه تعیین نمود.

این به صاحب قفل‌های منفرد یا چند قفل اجازه می‌دهد تا برنامه‌های خاصی را بارگیری کرده و از نرم افزارهای موجود در رایانه به کدهای USB دسترسی پیدا و آن‌ها را در قفل بارگذاری کنند. اگر یک دارایی یا مدیر امنیتی مسئول به روزرسانی و کنترل کدهای دسترسی ده‌ها یا حتی صدها قفل دیجیتال باشد.

به عنوان مثال در بیمارستان، این ویژگی می‌تواند مقدار قابل توجهی از ساعت کار انسان را ذخیره کند و همچنین احتمال تغییر کد به طور منظم را بسیار بیشتر می‌نماید. همه کدهای دسترسی و برنامه‌ها را می‌توان در رایانه ای که ایجاد کرده‌اند، مشاهده نمود و این به مدیر اجازه می‌دهد که چطور، کجا و چه زمانی مجوزهای دسترسی تنظیم و استفاده شوند.

امکانات حسابرسی داخلی

در صنایعی که حفاظت از دارایی‌های کنترل شده یا داده‌های حساس بسیار مورد توجه است، قفل دیجیتال بدون کلید با قابلیت ضبط مسیرهای حسابرسی می‌تواند یک ابزار تحلیلی مفیدی باشد. دسترسی به اتاق یا کابینتی که داروها در آن نگهداری می‌شوند، احتمالاً محدود به تعداد انگشت شماری از پرسنل پزشکی است که هرکدام دارای کد دسترسی جداگانه ای برای قفل دیجیتال هستند.

در صورت محاسبه نشدن مقداری از دارو، می‌توان داده‌های قفل را با استفاده از USB در اختیار شما قرار داد و سپس آن را بررسی کرد. قفل دیجیتال هر کد دسترسی مورد استفاده را ضبط می‌کند و به شما این امکان را می‌دهد تا ببینید چه کسی و چه زمانی وارد اتاق شده است.

قفل دیجیتال همچنین هرگونه تلاش برای کد نادرست را ثبت می‌کند. اگر تعداد زیادی از داده‌های حسابرسی نشان داده شوند، ممکن است قفل دستکاری شده باشد. از آنجا که این قفل دارای شماره شناسه است، مناطق آسیب پذیر را می‌توان به راحتی با آن شناسایی کرد.

تولید کد از راه دور

نوآوری دیگری که باعث راحتی و کنترل قفل‌های دیجیتال می‌شود، توانایی تولید کدهای دسترسی از راه دور است. یک برنامه مبتنی بر وب امن، اجازه می‌دهد تا یک کد دسترسی منحصر به فرد حساس به زمان، معمولاً از یک مکان از راه دور برای یک فرد یا گروهی از قفل‌های الکترونیکی، ایجاد شود.

این کار با تنظیم قفل‌ها قبل از ارسال با یک الگوریتم تطبیق منحصر به فرد به نرم افزار تحت وب انجام می‌شود که به نرم افزار اجازه می‌دهد تا در هر زمان کد موجود روی قفل نصب شده را پیش بینی کند. این ویژگی به شما این امکان را می‌دهد تا با صدور از راه دور کد به قفل دیجیتال، برای انجام یک سرویس خاص، دسترسی موقت دهید. یک سناریو معمول، یک مرکز داده پر از سرور است که هر یک از آن‌ها با قفل دیجیتال ایمن شده‌اند.

دسترسی به این سرورها اغلب برای اهداف معمول یا یکبار مصرف تعمیر و نگهداری مورد نیاز است. صاحب سرورها می‌تواند یک مهندس تعمیر و نگهداری را به محل مورد نظر بفرستد و با استفاده از برنامه، کدی را برای مهندس برای دسترسی به اتاقک تولید کند. کد را می‌توان از طریق پیام متنی یا ایمیل به تلفن مهندس در روز مورد نیاز ارسال نمود که در خارج از زمان تعیین شده کار نخواهد کرد.

کنترل دسترسی هوشمند

کاملاً واضح است که فناوری تأثیر مثبتی بر عملکرد و قابلیت قفل‌های دکمه ای الکترونیکی دارد و شکی نیست که این پیشرفت‌ها دامنه محصولات و توانایی آن‌ها در خدمت به بازارهای جدید را بیشتر می‌کند.

با نگاه به آینده، ما همچنان روش‌های جدیدی را برای کنترل قفل‌های رمزگذاری شده مشاهده خواهیم کرد مانند استفاده از برنامه‌های تلفن‌های هوشمند یا رایانه لوحی که دوباره به قابلیت استفاده آن‌ها افزوده و به محصولات کمک می‌کند تا سهم بیشتری از بازار کنترل دسترسی را تأمین کنند.

منبع: www.codelocks.co.uk

علاوه بر خرید و نصب قفل‌های درب الکترونیکی با کیفیت، شرکت نوآوران هوشمند بهترین گارانتی خدمات مشتری را ارائه می‌دهد.

امتیاز دهید.