فهرست مطالب

چگونه می توانم خانه ام را هوشمند کنم؟” اگر این سوال یکی از دغدغه های این روزهای شماست و نمی خواهید از دنیای تکنولوژی و زندگی مدرن عقب بیافتید و بتوانید سرعت ، آسایش و رفاه را در یک خانه هوشمند لوکس تجربه کنید قطعا قبل از خرید تجهیزات هوشمند و یا نصب و راه اندازی یک خانه هوشمند نیاز دارید که بدانید “ خانه هوشمند چیست؟ ” و چه امکانات و مزایایی دارد و برای هر سوال و ابهامی که در ذهن تان در مورد خانه هوشمند دارید پاسخ دقیق و مناسبی پیدا کنید .

پس با ما همراه باشید تا در کنار هم یک روز زندگی در یک خانه هوشمند را تجربه کنیم

خانه هوشمند چیست ؟

کمتر کسی را این روزها می توان پیدا کرد که در مورد خانه هوشمند و تجهیزات هوشمند سازی ساختمان تا به حال خبری نخوانده باشد یا در مورد آن چیزی به گوشش نخورده باشد . بسیاری از ما حتی اگر تا به حال خانه خود را هوشمند نکرده ایم و در یک خانه هوشمند زندگی نمی کنیم اما بارها و بارها در مورد خانه هوشمند شنیده ایم و در دل مان آرزوی خانه ای را داشته ایم که بتواند حرف ما را بفهمد و بدون نیاز به حضور فیزیکی ما بسیاری از کارها را انجام دهد و علاوه بر این لوکس و زیبا باشد .

در یک تعریف یک جمله ای خانه هوشمند یک خانه مدرن است که در آن علاوه بر اینکه افراد خانواده با یکدیگر ارتباط دارند ، وسایل و لوازم خانه هم با هم ارتباط دارند . اینترنت اشیا و تکنولوژی هوشمند سازی ساختمان در این روزها ارتباط بین انسان با اشیا و اشیا با اشیا را در خانه هاd مدرن کاملا تغییر داده است و در مواردی به صورت شگفت انگیز می بینیم که یک خانه هوشمند و تجهیزات داخل آن نیازها و علایق ما را شاید حتی بهتر از اعضای یک خانواده درک و اجرا کند !

سناریو در خانه هوشمند

سناریو در خانه هوشمند

مفهوم سناریو در خانه هوشمند چیست؟

هر زمان که تصمیم بگیرید در یک خانه هوشمند با امکانات لوکس زندگی کنید مشخصا یکی از مفاهیمی که با آن روزمره سرو کار دارید مفهوم سناریو در خانه هوشمند است . سناریو در خانه هوشمند برای انجام یک سری از کارهای دنباله دار و پشت سرهم و تکراری در زمان های مختلف به کار گرفته میشود که می تواند از طریق پنل کنترل مرکزی و یا گوشی موبایل فعال و غیر فعال شود .

 در یک خانه هوشمند هر فردی بر اساس نیاز روزانه اش می تواند فقط با لمس یک دکمه، از خانه هوشمند بخواهد که بسیاری از کارهای روزانه را در ساعت تعیین شده برای او انجام دهد .

خانه هوشمند و سناریو صبح یا Good morning Smart life

در خانه هوشمند با تعریف سناریو صبحگاهی ،حتی در یک روز شلوغ کاری می توانید مطمئن باشید که بدون نیاز به اینکه نگران انجام کارهای روزمره مثل درست کردن چایی یا قهوه ، کنار زدن پرده ها یا آماده کردن حمام و جکوزی باشید می توانید یک روز عالی و لذت بخش را با یک صبح پرانرژی شروع کنید.

سناریو میهمانی در خانه هوشمند

سناریو میهمانی در خانه هوشمند

سناریوی میهمانی  Party Time در خانه هوشمند

آماده کردن فضای خانه برای یک میهمانی در زندگی شلوغ و پر مشغله این روزها اصلا کار آسانی نیست و اگر در یک خانه هوشمند زندگی نکنیم قطعا وقت و انرژی زیادی از ما میگرد. با زندگی در یک خانه هوشمند فقط کافی است سناریوی میهمانی را فعال کنید . در این صورت در زمان تعیین شده برای ورود میهمان ها به خانه ، بعد از باز شدن درب خانه ، روشنایی لازم در راهروها تامین میشود ، روشنایی داخلی خانه در حالت ۱۰۰% و رنگ نور تعیین شده قرار میگیرد ، یک موسیقی شاد و هیجان برانگیز مطابق انتخاب شما از طریق سیستم صوتی هوشمند نصب شده در تمام خانه پخش می شود ، سیستم سرمایشی و گرمایشی در حالت متنساب با تعداد افراد حاضر در خانه تنظیم میشود ، پرده قسمت پذیرایی بسته میشود و خلاصه همه چیز آماده یک میهمانی هیجان برانگیز می شود.

سناریو آرامش Relaxation Mode و مطالعه Reading Mode در خانه هوشمند

در خانه هوشمند شما می توانید تمامی شرایط محیطی را برای زمان استراحت و مطالعه خودتان از طریق لمس یک دکمه روی گوشی موبایل تان ایجاد کنید . به کمک دیمر لامپ میزان روشنایی لامپ ها در اتاق یا سالن پذیرایی خانه شما دقیقا مطابق با نیاز چشم برای مطالعه یا استراحت تنظیم میشود.

سناریو مسافرت در خانه هوشمند

سناریو مسافرت در خانه هوشمند

سناریو مسافرت در خانه هوشمند Vacation Mode

با نصب تجهیزات خانه هوشمند در ساختمان می توانید یک سفر لذت بخش را برنامه ریزی کنید بدون اینکه نگران سرقت خانه و یا اتفاقات غیر منتظره دیگری مانند نشت گاز ، ترکیدگی لوله آب، اتصال سیم های برق و حتی آب دادن به باغچه و گلدان هایتان باشید .

با فعال کردن سناریو مسافرت در هنگام خروج شما از خانه ، شیرهای اصلی گاز و آب بسته میشوند ، سیستم سرمایش و گرمایش خاموش میشود ، دوربین های مدار بسته و سیستم امنیتی فعال میوشد ، قفل دیجیتال به صورت اتومات قفل میشود و بعد از راهی کردن شما به سفر، در زمان تعیین شده و مطابق نیاز گل و گیاه شما از طریق تجهیزات آبیاری هوشمند به آنها آب داده میشود .

چگونه زندگی در خانه هوشمند در مدیریت زمان به شما کمک می کند و شما را منظم تر می کند ؟

فقط کافی است یک هفته در یک خانه هوشمند زندگی کنید تا کاملا به واقعیت این جمله پی ببرید . شاید در ابتدا بسیاری از زمان های تلف شده که ما صرف انجام کارهای تکراری و روزمره زندگی می کنیم مانند خاموش و روشن کردن چراغ ها یا کشیدن و جمع کردن پرده ها و.. به چشم نیاید و باور نکنیم که به چه میزان می تواند در زمان ما صرفه جویی کنند و باعث سرعت در انجام کارها شوند .

چگونه هوشمند سازی ساختمان به مدیریت زمان ما کمک میکند؟

چگونه هوشمند سازی ساختمان به مدیریت زمان ما کمک میکند؟

در صورتی که با زندگی در یک خانه هوشمند و به کارگیری تجهیزات خانه هوشمند ، شما با تعریف سناریوهای مختلف و زمان بندی انجام کارهای مختلف و تکراری خانه می توانید مطمئن باشید که با رسیدن به خانه هوشمند هیچ کار غیر ضروری و تکراری ای لازم نیست انجام دهید . مثلا با نزدیک شدن شما به خانه هوشمند ، سیستم فراخوانی آسانسور ، ورود و نزدیک شدن شما به خانه را تشخیص می دهد و کابین آسانسور دقیقا مقابل پارکینگ و محل ورود شما قرار می گیرد ، چای ساز یا قهوه جوش شروع به فعالیت می کنند و تا زمان رسیدن شما یک نوشیدنی گرم برای شما آماده می کند ، سیستم روشنایی هوشمند در طول مسیر روشنایی لازم را برای شما فراهم می کند ، سیستم سرمایشی و گرمایشی دقیقا مطابق با نیاز شما و دمای محیطی شروع به فعالیت می کند و خلاصه تمامی شرایط برای آسایش شما در خانه هوشمند فراهم می شود .

چگونه خانه خود را گران تر و سریع تر بفروشیم؟! ( ۴ راهکار تجربه شده با کمترین هزینه)

مزایای خانه هوشمند

۱-بهینه سازی مصرف انرژی و کاهش هزینه قبض های انرژی ماهانه

مشخصا این روزها بسیاری از کشورها و از جمله کشور ما با آلودگی هوا و محیط زیست مواجه شده و از طرف دیگر هم منابع طبیعی انرژی رو به کاهش هستند و اگر ما جزو دوست داران محیط زیست باشیم و به سلامت زندگی خودمان و آیندگان فکر کنیم باید در مصرف انرژی صرفه جویی کنیم . یکی از هدردهنده های اصلی انرژی در کل دنیا خانه ها و ساکنین ساختمان ها هستند . اما در یک خانه هوشمند با مدیریت عملکرد تجهیزات هوشمند خانه و به کارگیری انواع سنسورها چه در داخل و چه در خارج خانه به میزان زیادی در مصرف انرژی صرفه جویی می شود و به این شکل زندگی در یک خانه هوشمند ما را به یک فرد سبز و دوست دار محیط زیست تبدیل می کند . از طرف دیگر با صرفه جویی در مصرف انرژی ، هزینه قبض های ماهانه انرژی هم به میزان زیادی کاهش می یابد که باعث صرفه جویی اقتصادی هم می شود .

بهینه سازی مصرف انرژی در یک خانه هوشمند

بهینه سازی مصرف انرژی در یک خانه هوشمند

کاهش مصرف انرژی در چه قسمت هایی از خانه هوشمند اتفاق می افتد ؟

 • مدیریت و کنترل سیستم موتور خانه هوشمند
 • کنترل و تنظیم سیستم های گرمایشی و سرمایشی در خانه هوشمند
 • کنترل و تنظیم پرده های داخلی از طریق موتور برقی پرده و یا سایبان های بیرونی ساختمان در هنگام صبح و استفاده از نور طبیعی در طول روز
 • مدیریت و کنترل سیستم روشنایی از طریق هوشمند سازی
 • کنترل تجهیزات صوتی و تصویری در خانه هوشمند
 • مانیتورینگ مصرف انرژی در تمامی تجهیزات هوشمند و تشخیص تجهیزات پر مصرف و معیوب
 • مدیریت مصرف انرژی در زمان های پیک مصرف

۲– افزایش رفاه و آسایش و زندگی لوکس در یک خانه هوشمند

یکی از مزیت های اصلی زندگی در یک خانه هوشمند بهره بردن از یک زندگی در فضایی لوکس و مدرن است . اما برای اینکه بهتر بتوانید تصور کنید که زندگی در یک خانه هوشمند لوکس و مدرن دقیقا چه شکلی است و چه امکاناتی برای شما فراهم است به چند مورد از آنها در اینجا اشاره میکنیم :

خانه هوشمند سوپر لوکس

خانه هوشمند سوپر لوکس

چگونه تجهیزات خانه هوشمند آسایش و رفاه را برای شما فراهم می کنند ؟

 • تعریف سناریوهای مختلف مانند سناریو صبح بخیر ، استراحت ، مطالعه ، شام ، میهمانی و .. و تنظیم اتومات بسیاری از کارهای روزمره با فعال کردن سناریوهای مختلف
 • کنترل نور طبیعی از طریق پرده برقی هوشمند
 • روشن و خاموش کردن تجهیزات آشپزخانه هوشمند مانند قهوه جوش و چای ساز از راه دور و فقط با لمس یک دکمه روی گوشی موبایل
 • ارسال گزارش های ورود و خروج افراد و خصوصا کودکان و سالمندان که کنترل تردد آنها مهم است
 • حذف و دور انداختن قفل های کلیدی قدیمی و ناکارا و جایگزینی آن با قفل دیجیتالی
 • آبیاری هوشمند یا آبیاری اتوماتیک برای باغچه ها یا گلدان های داخل آپارتمان
 • کنترل تمامی تجهیزات خانه هوشمند از راه دور و از طریق تبلت ، گوشی موبایل و یا ریموت کنترل

۳- افزایش ایمنی و امنیت در خانه هوشمند

یکی از مزایای اصلی زندگی در یک ساختمان هوشمند علاوه بر راحتی و زندگی لوکس افزایش ایمنی و امنیت در خانه ها و فضای اداری است . در یک خانه هوشمند با نصب سیستم های امنیتی مطمئن و تجهیزات امنیتی هوشمند و همین طور سیستم های تشخیص ، اعلام و اطفای حریق هوشمند و سنسورهای تشخیص نشتی گاز ، امنیت و ایمنی ساختمان ها به میزان زیادی افزایش می یابد .

چگونه به کمک تکنولوژی یک روز بدون استرس داشته باشیم؟!

آموزش خانه هوشمند

آموزش خانه هوشمند برای همه

آموزش خانه هوشمند برای همه

چه ما طرفدار تکنولوژی و استفاده از آن در زندگی روزمره باشیم و چه نباشیم در چند سال آینده  و پیش رو راهی به جز هوشمند سازی خانه هایمان نداریم ! پس برای اینکه از این قطار پر سرعت تکنولوژی عقب نمانیم دیر یا زود مجبور هستیم خانه هایمان را هوشمند کنیم . به همین خاطر در همین زمان هم شرکت های هوشمند سازی در شهرهای بزرگ مانند شرکت هوشمند سازی در تهران ، شرکت های هوشمند سازی در اصفهان ، شرکت های هوشمند سازی در شیراز و شهرهای بزرگ دیگر به شدت با درخواست و تقاضاهای زیادی برای هوشمند سازی مواجه هستند . بنابراین با این روند مشخصا هوشمند سازی خانه ها بازار کار خوبی هم برای متخصصین این رشته می تواند داشته باشد و می تواند برای کسب در آمد بسیار مناسب باشد . برای این منظور باید نیروهای زیادی در زمینه هوشمند سازی آموزش ببینند .

آموزش خانه هوشمند برای چه کسانی می تواند مفید باشد ؟

 • آموزش خانه هوشمند برای کارشناسان

اگر شما قصد ورود به بازارکار پر رقابت هوشمند سازی را دارید در ابتدا باید اطلاعات و دانش خودتان در زمینه خانه هوشمند  را افزایش بدهید . برای استفاده از آموزش آنلاین در سایت های مربوط به هوشمند سازی ساختمان باید کلمات کلیدی ای مانند آموزش خانه هوشمند ،آموزش رایگان BMS ، فیلم آموزش bms ، کتاب آموزش bms ، آموزش هوشمند سازی ساختمان pdf ، دانلود آموزش هوشمند سازی ساختمان ، دانلود آموزش هوشمند سازی ساختمان ،آموزش هوشمند سازی ساختمان   bms، آموزش هوشمند سازی ساختمان در شیراز ، آموزش هوشمند سازی ساختمان در اصفهان ،آموزش هوشمند سازی ساختمان در تهران ( یا هر شهر دیگری که در آن سکونت دارید ) ، آموزش هوشمند سازی برق ساختمان ، کتاب آموزش هوشمند سازی ساختمان، نقشه سیم کشی ساختمان هوشمند ، آموزش برق هوشمند ساختمان و… را در گوگل جستجو کنید .

 • آموزش خانه هوشمند برای افرادی که می خواهند خانه خود را هوشمند کنند

شاید در ابتدا فکر کنیم که آموزش خانه هوشمند می تواند فقط برای متخصصین و نصاب های خانه هوشمند مفید و کارا باشد . اما باید بدانیم این روزها برای یک انتخاب هوشمندانه و خوب خصوصا برای خرید کالاهایی که برای سالها باید از آنها استفاده کنید هر فردی لازم است اطلاعات لازم و کافی در مورد آن محصول و یا خدمات پیدا کند . در مورد هوشمند سازی خانه هم لازم است قبل از هر اقدامی کمی بیشتر در مورد مواردی مانند این ها بدانید :

 • خانه هوشمند چیست ؟
 • مزایای خانه هوشمند چیست؟
 • هوشمند سازی در چه ساختمان هایی قابل اجرا و راه اندازی می باشد ؟
 • مقایسه تجهیزات هوشمند سازی برندهای مختلف و پیدا کردن بهترین برند هوشمند سازی ساختمان
 • امکانات خانه هوشمند چیست ؟
 • دقیقا چه خش هایی از خانه یا محل کار را می توان هوشمند کرد ؟
 • چه قدر زمان برای نصب و راه اندازی یک خانه هوشمند لازم است ؟
 • آیا هوشمند سازی در ساختمان های قدیمی هم امکان پذیر است  ؟
 • آیا الزاما برای هوشمند سازی ساختمان نیاز به تخریب و کنده کاری هست ؟
 • چه تفاوت هایی بین خانه هوشمند بی سیم و خانه هوشمند با کابل کشی وجود دارد؟

و پاسخ به بسیاری از سوالات مشابه دیگر .

قفل دیجیتالی در خانه هوشمند

قفل دیجیتالی در خانه هوشمند

قفل دیجیتالی جزئی جدایی ناپذیر از خانه هوشمند

ما در دنیایی زندگی میکنیم که هر روز یک وسیله به جمع خانواده تجهیزات هوشمند می پیوندد و در کنار تمامی قابلیت ها و کاربردها می تواند سرعت و آرامش خاطر را در یک زندگی لوکی و مدرن تامین کند . مشخصا نمی توان در یک خانه هوشمند زندگی کنید ولی همچنان با کلید درب خانه یا حتی محل کار را باز کنید !!

شاید برای شما هم بارها پی آمده باشد که کلید را پشت درب جا گذاشته باشید و پشت درب مانده باشید یا حتی فراموش کرده باشید کلید را بردارید و در طول روز ذهن تان به حل کردن این مشکل درگیر باشد که چه طور درب را بدون کلید باز کنید . اما در یک خانه هوشمند با نصب یک قفل دیجیتالی لوکس و زیبا می توانید با خیال راحت درب خانه را ببندید و مطمئن باشید که اولا درب به صورت اتومات قفل می شود و در هنگام برگشت هم به هیچ کلید و وسیله فیزیکی دیگری نیاز ندارید و فقط با اثر انگشت تان می توانید قفل درب اثر انگشتی را باز کنید !

راهنمای خرید قفل دیجیتال : در هنگام خرید قفل دیجیتال حتما به این ۳ نکته توجه کنید

قفل دیجیتال اثر انگشتی در خانه هوشمند

قفل دیجیتال اثر انگشتی در خانه هوشمند

مقایسه انواع قفل دیجیتالی بهترین قفل دیجیتال را بشناسیم

مشخصا انتخاب قفل دیجیتال هم مانند هر وسیله دیگری به میزان زیادی به سلیقه و نیاز شما ارتباط دارد . مثلا اگر شما فردی هستید که با اعداد و ارقام و حفظ کردن کد و رمز میانه خوبی ندارید پس قطعا بهتر است قفل رمزدار نخرید و به جای آن از بین قفل درب اثر انگشتی یا قفل دیجیتالی تشخیص چهره یک مورد مناسب انتخاب کنید . یا اگر قفل دیجیتالی را برای فضای اداری می خواهید نصب کنید قطعا بهتر است که از قفل درب ریموت دار استفاده کنید . یعنی حتما در زمان سفارش قفل هر نوع قفل دیجیتالی را همراه ریموت بخرید .

دیدن نمونه قفل های دیجیتالی

 دیدن نمونه قفل درب اثر انگشتی

دانلود مقاله خانه هوشمند

همه ما این روزها شاید یک درک مبهم و گنگی از مفهوم هوشمند سازی خانه ها و یا خانه هوشمند داشته باشیم و برای اینکه بتوانیم تصمیم درستی برای انتخاب زندگی هوشمند در خانه هوشمند بگیریم لازم داریم که اطلاعات مفید و با ارزشی در زمینه هوشمند سازی ساختمان کسب کنیم . مقالات خانه هوشمند از جمله راهکارهای مناسبی هستند که به کمک آنها می توانید اطلاعات لازم را در زمینه نحوه نصب و راه اندازی و همین طور هزینه هوشمند سازی منزل کسب کنید و بتوانید انواع برندهای خانه هوشمند ، انواع تجهیزات هوشمند و شرکت های خانه هوشمند را با یکدیگر مقایسه کنید و بهترین شرکت خانه هوشمند یا بهترین برند تجهیزات هوشمند را انتخاب کنید .

دانلود مقاله خانه هوشمند pdf

دانلود مقاله خانه هوشمند pdf

در یک مقاله خانه هوشمند شما می توانید چه اطلاعاتی به دست آورید ؟

 1. خانه هوشمند چیست ؟
 2. مزایای خانه هوشمند چیست؟
 3. امکانات خانه هوشمند چیست ؟
 4. آشنایی با تجهیزات هوشمند سازی ساختمان
 5. سیستم مدیریت هوشمند ساختمان BMS چیست؟
 6. معرفی کامل روش های هوشمند سازی ساختمان از جمله خانه هوشمند بی سیم و هوشمند سازی ساختمان با کابل کشی
 7. تعیین قیمت تجهیزات خانه هوشمند و هزینه هوشمند سازی ساختمان مطابق با قیمت روز بازار
 8. آموزش برق هوشمند ساختمان
 9. آشنایی با سیستم روشنایی هوشمند
 10. آشنایی با شرکت خانه هوشمند معتبر در شهر و محل سکونت شما
 11. آشنایی با لوازم هوشمند
 12. معرفی کامل سیستم آبیاری هوشمند یا آبیاری اتوماتیک
 13. آموزش تخصصی نحوه خرید تجهیزات خانه هوشمند
 14. راهکارهای انتخاب و خرید تجهیزات BMS با قیمت مناسب و کیفیت بالا
 15. آشنایی با تجهیزات امنیتی هوشمند
 16. آشنایی با پرده برقی و کلید پرده هوشمند
 17. معرفی راهکارهای هوشمند سازی هتل ها
 18. آشنایی با هوشمند سازی ساختمان اداری و تجاری
 19. معرفی گجت های هوشمند
 20. معرفی و بررسی محصولات خانه هوشمند مانند کلید هوشمند برق ، کلید و پریز لوکس ، ترموستات کولر آبی ،کلید کولر هوشمند ،کلید هوشمند روشنایی و انواع کلیدهای هوشمند
 1. آشنایی با انواع پروتکل های استاندارد خانه هوشمند
 2. معرفی و آموزش انواع سناریوهای قابل تعریف در خانه هوشمند از جمله سناریوی مهمانی ، سناریو سفر ، سناریو صبح ، سناری خوش آمد گویی ، سناریو شام ، سناریو سینمای خانگی و..
 3. آشنایی با انواع پارکینگ هوشمند
 4. آموزش کنترل از راه دورخانه هوشمند از طریق موبایل ، تبلت و تاچ پنل دیواری
 5. آشنایی با انواع سنسورهای حرکتی
 6. کنترل و مدیریت فضاهای داخلی و خارجی ساختمان هوشمند مانند استخر و سونا ، فضای سبز و..
 7. سیستم های کمک رسانی در اتفاقات خاص در خانه هوشمند ، مانند اعلام حمله های قلبی ، حمله های صرع و … تعریف شده برای افراد بیمار یا سالمندان خانه و اعلام وضعیت اورژانسی به سایر ساکنین خانه
 8. آشنایی کامل با اهداف مدیریت هوشمند ساختمان BMS
خانه هوشمند BMS

خانه هوشمند BMS

خانه هوشمند BMS

سیستم مدیریت هوشمند ساختمان BMS از جمله فناوری ای روز دنیا در زمینه صنعت ساختمان است که به هدف مدیریت و کنترل یکپارچه تجهیزات خانه هوشمند به کار گرفته می شود .

اجزای سیستم هوشمند BMS

خانه هوشمند BMS به عنوان یک سیستم نظارتی و کنترلی از اجزای مختلفی تشکیل شده است که این اجزا در کنار یکدیگر و هماهنگ با هم ساختمان هوشمند را مدیریت می کنند . اجزای یک سیستم خانه هوشمند BMS شامل این موارد است :

نقش سنسورهای حرکتی در هوشمند سازی منزل

نقش سنسورهای حرکتی در هوشمند سازی منزل

 • حسگرها Sensors

مشخصا در هر سیستمی برای تجزیه و تحلی و عملکرد نهایی نیاز به اطلاعات ورودی به سیستم داریم . در خانه هوشمند bms حسگرها اطلاعات را از محیط اطراف جمع می کننند و به سیستم مرکزی ارسال میکنند .

 • کنترلرها controllers

کنترلرها در سیستم هوشمند سازی ساختمان BMS نقش یک دستور دهنده یا فرمان روا را دارند و بر اساس اطلالعات ورودی و تجزیه و تحلیل آنها دستوراتی را به عملگرها می فرستند

 • عملگرها actuators

عملگرها تجهیزاتی هستند که نقش شان در ساختمان هوشمند BMS انجام دستورات اجزای قبل از خودشان است .

 

چرا لازم است این روزها از سیستم هوشمند BMS در ساختمان ها استفاده کنیم ؟

 • کاهش هزینه های تعمیر و نگه داری تجهیزات هوشمند سازی ساختمان
 • حذف نیاز به سرکشی و رسیدگی فیزکی توسط نیروی تاسیسات
 • حذف خطاهای انسانی در سیستم هوشمند ساختمان
 • مدیریت دقیق در هنگام حوادث در خانه هوشمند
 • گزارش گیری دقیق از عملکرد اجزا در ساختمان هوشمند
 • تعریف سطح های مختلف دسترسی برای ساکنین یا افرادی که به خانه رفت و آمد می کنند
 • اولویت بندی مصرف تجهیزات در سیستم هوشمند BMS
 • پایش دایمی هوا و میزان گازها در هوای خانه هوشمند
 • افزایش ارزش ساختمان در هنگام قیت گذاری و فروش

برای یادگیری و کسب اطلاعات بیشتر در زمینه BMS هم می توانید از کتاب آموزش BMS که به زبان ساده تمامی مباحث مربوط به خانه هوشمند BMS و هوشمند سازی به زبانی ساده شرح داده شده است .

گجت های هوشمند

گجت های هوشمند

گجت های هوشمند

قطعا داشتن یک خانه هوشمند و زندگی در آن بدون حضور ابزارک ها یا گجت های هوشمند به هیچ وجه امکان پذیر نیست و تصور اینکه در خانه ای زندگی کنیم که در هنگام صبح پرده های برقی خودشان کنار بروند ، حمام هوشمند در ساعت مشخص گرم و آماده وشد ، در رختخواب چای ساز و قهوه جوس را روشن کنید و… خلاصه یک زندگی هوشمند و مدرن داشته باشید ، بدون تجهیزات خانه هوشمند و یا گجت های هوشمند فقط در حد یک رویا باقی می ماند .

معرفی تعدادی از گجت های هوشمند در خانه هوشمند

 • آب پاش هوشمند برای آبیاری هوشمند باغچه و گلدان ها
 • کنترل درب ورودی خانه و محل کار با زنگ درب هوشمند
 • قفل هوشمند
 • ترموستات هوشمند برای تنظیم دمای مطبوع هوا
 • لامپ هوشمند در سیستم روشنایی هوشمند
 • سنسورهای نشت گاز هوشمند
 • دوش حمام هوشمند

هزینه راه اندازی خانه هوشمند

مشخصا در هنگام انتخاب و خرید هر کالایی یکی از مهمترین فاکتورها برای همه ما بحث قیمت و هزینه محصول یا خدمات است . در مورد خانه هوشمند هم یکی از فاکتورهای مهم در تصمیم گیری نهایی ما که آیا اصلا خانه خود را هوشمند کنیم یا نه ؟ و یا در چه سطحی هوشمند سازی را انجام دهیم نیاز داریم در مورد هزینه هوشمند سازی خانه و قیمت تجهیزات خانه هوشمند بیشتر بدانیم .

و البته خبر خوب در مورد خانه هوشمند اینکه ، این روزها اکثر خانواده های ایرانی هم می توانند با در نظرگرفتن یک هزینه معقول و متوسط در یک خانه هوشمند لوکس و مدرن زندگی کنند ، زیرا تولید کنندگان داخلی به فکر تولید تجهیزات خانه هوشمند مطابق استانداردهای جهانی افتاده اند که به این شکل قیمت خانه هوشمند به میزان زیادی کاهش می یابد و  این روزها تقریبا هر خانواده ای با در آمد سطح متوسط اقتصادی می تواند در یک خانه هوشمند زندگی کند .

هزینه راه اندازی خانه هوشمند

هزینه راه اندازی خانه هوشمند

تجهیزات امنیتی هوشمند

مشخصا هیچ شخصی دوست ندارد به علت سرقت و دزدی که هر روز هم در دنیا رو به افزای شاست ، تمامی دارایی های خود را از دست بدهد و حتی جان اش در خطر بیافتد . بنابراین این روزها یکی از تجهیزاتی که مطابق با تکنولوژی روز دنیا هر روز به روز تر و امن تر میشود تا راه ورود سارقین و مجرمین را سد کند ، تجهیزات امنیتی هوشمند است .

تجهیزات امنیتی هوشمند به صورت کلی به دو دسته تقسیم میشوند :

 • تجهیزات امنیتی داخل خانه هوشمند
 • تجهیزات امنیتی خارج  هوشمند

این تجهیزات امنیتی هوشمند شامل سنسورهای تشخیص حرکت ، دوربین های مدار بسته و… است که به سرعت و با دقت حضور افراد ناشناس را در خانه یا حتی محیط اطراف ساختمان تشخیص میدهند و صاحب خانه را مطلع می کنند و اقدامات لازم برای جلوگیری از ورود افراد غیر مجاز به داخل خانه را انجام میدهند .

راهنمای خرید تجهیزات امنیتی هوشمند برای خانه هوشمند

تجهیزات امنیتی در هوشمند سازی خانه ها

تجهیزات امنیتی در هوشمند سازی خانه ها

 • قبل از خرید تمامی تجهیزات هوشمند بهتر است با کارشناسان و متخصصان در زمینه هوشمند سازی حتما مشورت کنید . چون ممکن است به خاطر عدم شناخت تجهیزات مناسب نیازهای خودتان و ساکنین خانه یا محل کار تان، تجهیزاتی را انتخاب کنید و بخرید که به آنها نیاز نداشته باشید . هیچ زمانی از آنها استفاده نکنید و فقط هزینه تان را دور بریزید .

می خواهم با کارشناسان هوشمند سازی خانه مشورت کنم

 • در هنگام انتخاب تجهیزات امنیتی برای خانه هوشمند حتما تجهیزات برندهای هوشمند سازی ای را انتخاب کنید که کاربری آن برای همه افراد خانواده از جمله سالمندان و کودکان راحت باشد و نیاز به سواد دیجیتال نداشته باشند
 • در زمان انتخاب سیستم امنیتی حتما به این مساله توجه کنید که آیا می خواهید بدون نیاز به هیچ گونه کنده کاری و بنایی سیستم خانه هوشمند را نصب کنید و یا ساختمان شما در میانه های ساخت است و می توانید از ابتدا نسبت به سیم کشی ساختمان هوشمند اقدام کنید .
 • بعد از اینکه تمامی مراحل بالا را گذراندید بهتر است تمامی ورودی های ساختمان یا خانه خود را بررسی کنید و به تعداد این ورودی ها اقدام به خرید تجهیزات هوشمند سازی کنید .

۱۱ راهکار ساده برای جلوگیری از ورود سارقین به خانه یا محل کار

خانه هوشمند بی سیم

ورود تجهیزات ارتباطی بی سیم از جمله موبایل قطعا سبک زندگی ما را به کل متحول کرد و خانه هوشمند بی سیم هم قطعا در همین سالها سبک زندگی ما در خانه را به کل تغییر خواهد داد . خانه هوشمند بی سیم از به روزترین تکنولوژی های هوشمند سازی ساختمان در دنیا است که در مدت زمان کم و بدون نیاز به سیم کشی و یا تغییر سیم کشی قدیمی ساختمان خانه هوشمند و تجهیزات خانه هوشمند راه اندازی میشوند .

قبل از به بازار آمدن تجهیزات خانه هوشمند بی سیم ، قطعا یکی از دردسرهای هوشمند سازی منزل تغییر سیم کشی ساختمان هوشمند بود ، چون در این شرایط نیاز بود که حتما برای راه اندازی سیستم هوشمند خانه شما در مراحل ابتدایی ساخت و ساز باشد و یا به کل باید با بنایی و کنده کاری و با تغییر سیم کشی ساختمان اقدام به نصب و راه اندازی میکردید اما مشخصا با ورود سیستم خانه هوشمند بدون نیاز به این تغییرات خانه هوشمند راه اندازی میشود .

خانه هوشمند بی سیم

خانه هوشمند بی سیم

مزایای خانه هوشمند بی سیم

 • هوشمند سازی خانه به صورت بی سیم نیاز به کابل کشی یا تغییر سیم کشی فعلی ندارد
 • امکان به روز رسانی خانه هوشمند بی سیم در آینده و با تجهیزات هوشمند جدیدتر
 • هزینه هوشمند سازی پایین تر است
 • نصب و راه اندازی خانه هوشمند بی سیم سریع تر است
 • هزنیه تعمیر و نگه داری تجهیزات خانه هوشمند بی سیم کم تر است
 • برای مستاجرین این مزیت را دارد که در صورت تمام شدن موعد قرار داد می توانند سیستم خانه هوشمند را به خانه جدید ببرند و جا به جا کنند
 • کاربری سیستم خانه هوشمند بی سیم برای تمامی افراد در تمامی سنین راحت و آسان است .

فروش تجهیزات خانه هوشمند

فروش تجهیزات خانه هوشمند

فروش تجهیزات خانه هوشمند

همانطور که برای ایجاد ارتباط سریع تر نیاز به تجهیزاتی مانند موبایل یا گوشی هوشمند داریم برای زندگی راحت و بی دغدغه در یک خانه هوشمند هم بسته به نیازهای ساکنین و میزان هزینه در نظر گرفته شده خرید تجهیزات هوشمند نیاز است .

یک مرکز فروش تجهیزات خانه هوشمند معتبر دارای چه ویژگی هایی باید باشد ؟

برای خرید تجهیزات هوشمند سازی ساختمان هوشمندانه ترین راه انتخاب یک برند معتبر هوشمند سازی منزل یا شرکت خانه هوشمند معتبر است . و مهمترین نکته در اعتبار یک مرکز فروش تجهیزات خانه هوشمند این است که این مرکز دارای کارشناسان مجرب برای توضیح دقیق و جزئی محصولات باشد . علاوه بر این باید در اولین قدم بتوانند نیازهای ساکنین خانه یا محل کار را تشخیص بدهند و بتوانند آنها را به درستی راهنمایی کنند تا سطحی از هوشمند سازی را برای خانه یا محل کار خود انتخاب کنند که دقیقا منطبق بر نیازهایشان باشد.

خانه هوشمند

خانه هوشمند

چگونه خانه ام را هوشمند کنم ؟

 می خواهم در مورد قیمت تجهیزات خانه هوشمند بپرسم

امتیاز دهید.