داشتن خانه هوشمند یکی از جذاب‌ترین ترندهای تکنولوژی در سال‌های اخیر است. شمار کسانی که دوست دارند زندگی در خانه هوشمند را تجربه کنند، هرروز بیشتر می‌شود و اگر شما هم در خیل این افراد هستید، باید قبل از هرچیزی بدانید که “خانه هوشمند چیست؟ ” و چه امکانات و مزایایی دارد.

اگر دوست دارید برای هر سؤال و ابهامی که در ذهنتان در مورد خانه هوشمند دارید پاسخ دقیق و مناسبی پیدا کنید با ما همراه باشید تا در کنار هم یک روز زندگی در یک خانه هوشمند را تجربه کنیم:

خانه هوشمند چیست؟

کمتر کسی را می‌توان این روزها پیدا کرد که در مورد خانه هوشمند و تجهیزات هوشمندسازی ساختمان تا به حال خبری نخوانده باشد یا حداقل چیزی نشنیده باشد.

بسیاری از ما حتی اگر تابه‌حال خانه خود را هوشمند نکرده‌ایم و در یک خانه هوشمند زندگی نمی‌کنیم اما بارها و بارها در مورد خانه هوشمند شنیده‌ایم و دوست داشتیم خانه‌ای داشته باشیم که گجت‌ها و وسایل آن توان درک حرف و فرمان صوتی ما را داشته باشد و بدون نیاز به حضور فیزیکی ما بسیاری از کارها را انجام دهد و علاوه بر این لوکس و زیبا باشد.

می‌توان در تعریفی کلی، خانه هوشمند را اینطور توصیف کرد: خانه هوشمند سازه‌ای مدرن است که در آن علاوه‌براینکه افراد خانواده با یکدیگر ارتباط دارند، وسایل و لوازم خانه هم با هم ارتباط دارند.

اینترنت اشیا و تکنولوژی هوشمندسازی ساختمان در این روزها ارتباط بین انسان با اشیا و اشیا با اشیا را در خانه‌های مدرن کاملاً تغییر داده است و در مواردی به صورت شگفت انگیز می‌بینیم که یک خانه هوشمند و تجهیزات داخل آن نیازها و علایق ما را شاید حتی بهتر از اعضای یک خانواده درک و اجرا کند! واقعا داشتن خانه هوشمند جذاب است؛ نه؟

سناریو در خانه هوشمند داشتن خانه هوشمند
سناریو در خانه هوشمند

مفهوم سناریو در خانه هوشمند چیست؟

هر زمان که تصمیم بگیرید در خانه‌ای هوشمند با امکانات لوکس زندگی کنید باید درک درستی از مفهوم سناریو داشته باشید. سناریو در خانه هوشمند یکی از کلیدی‌ترین ویژگی‌های داشتن خانه هوشمند است.

سناریو در خانه هوشمند برای انجام یک سری از کارهای دنباله‌دار و پشت سرهم و تکراری در زمان های مختلف به کار گرفته می‌شود که می‌تواند از طریق پنل کنترل مرکزی و یا گوشی موبایل فعال و غیرفعال شود .

کاربران در خانه هوشمند می‌توانند برای برآورده کردن نیازهای روزانه فقط با لمس یک دکمه فرمان موردنظرشان را صادر کنند. این کار توسط سناریوهایی که از پیش تعریف شده است انجام می‌شود.

خانه هوشمند و سناریو صبح یا Good morning Smart life

در خانه هوشمند با تعریف سناریو صبحگاهی می‌توانید مطمئن باشید که حتی در یک روز شلوغ کاری صبحی ایده‌آل را شروع کنید.

به‌این‌ترتیب قهوه صبح به‌صورت اتوماتیک آماده می‌شود؛ پرده‌ها کنار می‌روند تا نور آفتاب خانه را روشن کند و حمام داغ انتظارتان را خواهد کشید.

سناریوی میهمانی  Party Time در خانه هوشمند

آماده کردن فضای خانه برای میهمانی در زندگی شلوغ و پرمشغله این روزها اصلا کار آسانی نیست و اگر در خانه‌ای هوشمند زندگی نکنیم؛ وقت و انرژی زیادی از ما خواهد گرفت.

داشتن خانه هوشمند به ما این امکان را می‌دهد که حتی برای حالت میهمانی هم سناریو تعریف کنیم. دراین‌صورت در زمان تعیین شده برای ورود میهمانان به خانه، بعد از باز شدن درب خانه روشنایی لازم در راهروها تامین خواهد شد.

سپس، روشنایی داخلی خانه در حالت ۱۰۰%  و رنگ نور تعیین شده قرار می‌گیرد، موسیقی شاد و هیجان‌انگیز مطابق انتخاب شما از طریق سیستم صوتی هوشمند نصب شده در تمام خانه پخش می شود، سیستم سرمایشی و گرمایشی در حالت متناسب با تعداد افراد حاضر در خانه تنظیم خواهد شد، پرده قسمت پذیرایی بسته می‌شود و خلاصه همه‌چیز آماده یک میهمانی ایده‌آل می‌شود.

 

سناریو آرامشRelaxation Mode  و مطالعه Reading Mode در خانه هوشمند

 

شما می‌توانید در خانه هوشمند تمامی شرایط محیطی را متناسب با نیازتان تنظیم کنید. اوقاتی مانند استراحت و مطالعه می‌توانند سناریوی مخصوص به خود را خواهند داشت و تنها از طریق لمس یک گزینه روی گوشی، این شرایط فراهم خواهد شد.

شما می‌توانید به کمک دیمر لامپ میزان روشنایی لامپ‌ها در اتاق یا سالن پذیرایی خانه شما دقیقا مطابق با نیاز چشم برای مطالعه یا استراحت تنظیم می‌شود.

سناریو مسافرت در خانه هوشمند  Vacation Mode

با نصب تجهیزات خانه هوشمند در ساختمان می‌توانید بدون اینکه نگران سرقت خانه و یا اتفاقات غیرمنتظره دیگری مانند نشت گاز، ترکیدگی لوله آب، اتصال سیم‌های برق و حتی آب دادن به باغچه و گلدان‌هایتان باشی،  به‌راحتی برای سفری لذت‌بخش برنامه‌ریزی کنید.

کافیست زمانی که از خانه خارج می‌شوید سناریوی مسافرت را فعال کنید تا شیرهای اصلی گاز و آب بسته شوند. همچنین سیستم سرمایش و گرمایش خاموش و دوربین‌های مداربسته و سیستم امنیتی فعال می‌شود.

در این وضعیت قفل دیجیتال به‌صورت اتومات قفل خواهد شد و سیستم آبیاری هوشمند گیاهان، درنبود شما وظیفه آبدهی به گل‌ها را برعهده خواهد گرفت.

تاثیر داشتن خانه هوشمند در مدیریت زمان و نظم

فقط کافی است یک هفته در سازه‌ای هوشمند زندگی کنید تا متوجه تاثیر فوق‌العاده داشتن خانه هوشمند در نظم و مدیریت زمان شوید.

شاید در ابتدا بسیاری از اوقات تلف شده که صرف انجام کارهای تکراری و روزمره زندگی، مانند خاموش و روشن کردن چراغ‌ها یا کنار زدن و کشیدن پرده‌ها، می‌شود به چشم نیاید. اما به مرور زمان متوجه خواهید شد که همین کارهای کوچک و به‌ظاهر بی‌اهمیت تا چه اندازه در صرفه‌جویی زمان کمک می‌کند و باعث سرعت‌بخشی به امور می‌شود.

داشتن خانه هوشمند و مدیریت زمان

با زندگی در خانه هوشمند و به‌کارگیری تجهیزات هوشمند، می‌توانید با تعریف سناریوهای مختلف و زمان‌بندی انجام کارهای روتین و تکراری خانه مطمئن شوید که به‌محض رسیدن به خانه نیاز نخواهید داشت که هیچ کار غیرضروری و تکراری انجام دهید.

مثلا با نزدیک شدن شما به منزل، سیستم فراخوانی آسانسور نزدیک شدنتان را تشخیص می‌دهد و درست زمانی که وارد پارکینگ شدید، درب برایتان باز خواهد بود.

چای‌ساز یا قهوه‌سازتان قبل از ورود شما به خانه روشن خواهد شد تا به‌زودی نوشیدنی گرم محبوبتان آماده باشد.

سیستم روشنایی هوشمند درطول مسیرتان در پارکینگ، راه‌پله و جلوی درب، نور کافی را به‌صورت خودکار تامین می‌کند و دمای منزلتان روی میزان ایده‌آلتان تنظیم شده است. داشتن خانه هوشمند درست مثل زندگی در قلعه‌ای باشکوهیست که خدمتکار آن هوش مصنوعی است.

مزایای خانه هوشمند

 1. بهینه سازی مصرف انرژی و کاهش هزینه قبض های انرژی ماهانه

این روزها بسیاری از کشورهاT از جمله کشور ما با آلودگی هوا و محیط‌زیست مواجه شده‌اند و از طرف دیگر هم منابع طبیعی انرژی رو به کاهش هستند.

صرفه‌جویی در مصرف انرژی ساده‌ترین و درعین‌حال مهم‌ترین استراتژی برای بهبود این وضع است. ازطرفی هزینه‌های بالای انرژی و صرفه‌جویی در آن یکی دیگر از محرک‌های طراحان خانه‌های هوشمند بوده است.

مشترکین خانگی یکی از مهم‌ترین منابع مصرف‌کننده انرژی در تمام دنیا هستند. اما خانه‌های هوشمند از این قاعده مستثنی می‌شوند.

مدیریت عملکرد تجهیزات هوشمند خانه و تجهیز گجت‌های الکترونیک به سنسورهای داخلی و خارجی به‌طور چشمگیری مصرف انرژی در این سازه‌ها را کاهش می‌دهد.

درواقع می‌توان به خانه‌های هوشمند، سازه‌های سبز و دوست‌دار محیط‌زیست هم گفت و تمام کسانی که طرفدار محیط‌زیست هستند و به حفظ آن اهمیت می‌دهند، می‌توانند با خیال راحت به هوشمندسازی خانه‌های خود دست بزنند.

طبعا هزینه‌های پایین‌تر انرژی و قبض‌های گاز، برق و آب هم به‌اندازه کافی محرک خوبی برای این کار محسوب می‌شوند.

داشتن خانه هوشمند و صرفه جویی در مصرف انرژی

کاهش مصرف انرژی در چه بخش‌هایی از خانه هوشمند اتفاق می افتد؟

 • مدیریت و کنترل سیستم موتورخانه
 • کنترل و تنظیم سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی
 • کنترل و تنظیم پرده‌های پنجره از طریق موتور برقی پرده و یا سایبان‌های بیرونی ساختمان هنگام صبح و استفاده از نور طبیعی درطول روز
 • مدیریت و کنترل سیستم روشنایی از طریق هوشمندسازی
 • کنترل تجهیزات صوتی و تصویری در خانه هوشمند
 • مانیتورینگ مصرف انرژی در تمامی تجهیزات هوشمند و تشخیص تجهیزات پرمصرف و معیوب
 • مدیریت مصرف انرژی در زمان پیک مصرف
 1. افزایش رفاه و آسایش و زندگی لوکس در خانه هوشمند

یکی از مزایای اصلی داشتن خانه هوشمند بهره بردن از زندگی در فضایی لوکس و مدرن است. اما برای اینکه تصویر بهتری از زندگی در خانه‌های هوشمند داشته باشید، به چند مزیت و امکان این سازه‌ها اشاره می‌کنیم:

مدیریت مصرف انرژی با داشتن خانه هوشمند

 

چگونه تجهیزات خانه هوشمند آسایش و رفاه را برای کاربران فراهم می کنند؟

 • تعریف سناریوهای مختلف مانند سناریوی صبح بخیر، استراحت، مطالعه، شام، میهمانی و تنظیم اتومات بسیاری از کارهای روزمره با فعال کردن سناریوهای مختلف.
 • کنترل نور طبیعی از طریق پرده برقی هوشمند.
 • روشن و خاموش کردن تجهیزات آشپزخانه مانند قهوه جوش و چای ساز از راه دور و فقط با لمس یک دکمه روی گوشی موبایل.
 • ارسال گزارش ورود و خروج افراد، خصوصا کودکان و سالمندان که کنترل تردد آنها مهم است.
 • حذف و دور انداختن قفل‌های کلیدی قدیمی و ناکارآمد و جایگزینی آن با قفل دیجیتال.
 • آبیاری هوشمند یا آبیاری اتوماتیک برای باغچه‌ها یا گلدان‌های داخل آپارتمان.
 • کنترل تمامی تجهیزات خانه از راه دور و از طریق تبلت، گوشی موبایل و یا ریموت کنترل.
 1. افزایش ایمنی و امنیت در خانه هوشمند

یکی از مزایای اصلی زندگی در یک ساختمان هوشمند علاوه‌بر راحتی و زندگی لوکس افزایش ایمنی و امنیت در محیط خصوصی و فضای اداری است.

در یک خانه هوشمند با نصب سیستم‌های امنیتی مطمئن و هوشمند و همین‌طور سیستم‌های تشخیص، اعلام و اطفای حریق هوشمند و سنسورهای تشخیص نشتی گاز، امنیت و ایمنی ساختمان‌ها به میزان زیادی افزایش پیدا می‌کند.

آموزش خانه هوشمند

آموزش خانه هوشمند برای همه
آموزش خانه هوشمند برای همه

چه طرفدار تکنولوژی و استفاده از آن در زندگی روزمره باشیم و چه نباشیم، طی چند سال آینده راهی جز هوشمند سازی خانههایمان نداریم!

پس برای اینکه از این قطار پرسرعت عقب نمانیم، دیر یا زود مجبوریم که خانه‌هایمان را هوشمند کنیم. به‌همین‌خاطر شرکت‌های هوشمندسازی در شهرهای بزرگ مانند شرکت هوشمن سازی در تهران ، شرکت های هوشمند سازی در اصفهان ، شرکت های هوشمند سازی در شیراز و شهرهای بزرگ دیگر به‌شدت با حجم عظیمی از درخواست و تقاضا برای هوشمندسازی مواجه هستند.

به‌همین دلیل هوشمندسازی ساختمان می‌تواند بازار کار خوبی برای متخصصین این رشته باشد و به منبعی مناسب برای کسب درآمد آن‌ها تبدیل شود. اگر دوست دارید شما هم به جمع متخصصین هوشمندسازی بپیوندید، باید در این‌زمینه آموزش ببینید.

آموزش خانه هوشمند برای چه کسانی می‌تواند مفید باشد؟

 •  کارشناسان

اگر شما قصد ورود به بازارکار پر رقابت هوشمندسازی دارید، قبل از هرچیزی باید اطلاعات و دانش خود را در این زمینه افزایش دهید. برای استفاده از آموزش آنلاین در سایت های مربوط به هوشمند سازی ساختمان باید کلمات کلیدی مانند آموزش خانه هوشمند،آموزش رایگانBMS ، فیلم آموزش bms ، کتاب آموزشbms، آموزش هوشمند سازی ساختمانpdf، دانلود آموزش هوشمند سازی ساختمان، آموزش هوشمند سازی ساختمان در شیراز، آموزش هوشمند سازی ساختمان در اصفهان، آموزش هوشمند سازی ساختمان در تهران ( یا هر شهر دیگری که در آن سکونت دارید ) را در گوگل جستجو کنید.

 • افرادی که می‌خواهند خانه هوشمند داشته باشند

شاید فکر کنید که آموزش هوشمندسازی فقط برای متخصصین و کارشناسان این زمینه مفید باشد. اما حتی اگر خیال داشتن خانه هوشمند در سر دارید هم باید آموزش کافی در این زمینه ببینید.

این کار به شما کمک می‌کند که انتخاب هوشمندانه‌تر و بهتری داشته باشید و بتوانید باتوجه به نیازها و کاربریتان فرآیند هوشمندسازی را اجرایی کنید.

در مورد هوشمند سازی خانه هم لازم است قبل از هر اقدامی کمی بیشتر موارد زیر را مورد مطالعه قرار دهید:

 • خانه هوشمند چیست؟
 • مزایای خانه هوشمند چیست؟
 • هوشمندسازی در چه سازه‌هایی قابل اجرا و راه‌اندازی است؟
 • مقایسه تجهیزات هوشمند سازی برندهای مختلف و پیدا کردن بهترین برند هوشمندسازی ساختمان
 • امکانات خانه هوشمند چیست؟
 • دقیقا چه بخش‌هایی از خانه یا محل کار قابلیت هوشمندسازی دارند؟
 • فرآیند هوشمندسازی چقدر زمان‌بر است؟
 •  آیا هوشمند سازی در ساختمان‌های قدیمی هم امکان‌پذیر است؟
 • آیا برای هوشمندسازی ساختمان به تخریب و کنده‌کاری نیاز دارید؟
 • چه تفاوت‌هایی بین خانه هوشمند بی‌سیم و خانه هوشمند با کابل‌کشی وجود دارد؟

و پاسخ به بسیاری از سوالات مشابه دیگر.

داشتن خانه هوشمند آموزش هوشمندسازی

قفل دیجیتال جزئی جدایی‌ناپذیر از خانه هوشمند

در عصر جدید، هرروز گجتی یا ابزاری از وسایل خانگی به جمع تجهیزات هوشمند می‌پیوندد و جریان زندگی هوشمند را به سمت جلو می‌راند تا آسایش خاطر کاربران تامین شود.

یکی از ملزومات خانه‌های هوشمند، تجهیز به قفل دیجیتال است. اصلا ترکیب خانه هوشمند و کلید و قفل سنتی با هم جور نیستند.

قفل دیجیتال چیست؟

شاید برای شما هم بارها پیش آمده باشد که کلید را پشت درب جا گذاشته باشید و پشت درب مانده باشید؛ یا حتی فراموش کرده باشید کلید را بردارید و در طول روز ذهن‌تان درگیر حل کردن این مشکل باشد که چطور درب را بدون کلید باز کنید.

اما خانه هوشمند با نصب یک قفل دیجیتال لوکس و زیبا دغدغه شما را بابت امنیت و قفل بودن درب‌ها برطرف خواهد کرد.

با قفل هوشمند، کلید در سرانگشتتان است و همیشه با شما خواهد بود.

 

قفل دیجیتال اثر انگشتی در خانه هوشمند
قفل دیجیتال اثر انگشتی در خانه هوشمند

مقایسه انواع قفل دیجیتال؛ بهترین قفل دیجیتال را بشناسیم

انتخاب قفل دیجیتال هم مانند هر وسیله دیگری به‌میزان زیادی با سلیقه و نیاز شما در ارتباط است. مثلا اگر شما فردی هستید که با اعداد و ارقام و حفظ کردن کد و رمز میانه خوبی ندارید، بهتر است قفل رمزدار نخرید و به جای آن قفل درب اثر انگشتی یا قفل دیجیتالی تشخیص چهره را انتخاب کنید.

یا اگر کاربریتان از قفل دیجیتال  فضای اداری است، بهتر است که از قفل درب ریموت دار استفاده کنید. یعنی حتما  زمان سفارش قفل هر نوع قفل دیجیتالی را همراه ریموت بخرید.

دیدن نمونه قفل های دیجیتالی

 دیدن نمونه قفل درب اثر انگشتی

از آنجایی که داشتن خانه هوشمند ترندی نسبتا جدید در دنیای تکنولوژی محسوب می‌شود، ادراک کاربران از این مفهوم کمی گنگ ومبهم است.

برای دریافت درک درست از خانه هوشمند و تصمیم‌گیری بهتر در این زمینه، نیاز دارید که مقالات خانه هوشمند را جستجو و مطالعه کنید. مقلات زیادی در این زمینه تدوین شده‌اند که به شما کمک می‌کنند اطلاعات مهمی درباره سازوکار خانه‌های هوشمند و هوشمندسازی به‌دست بیاورید.

همچنین بااستفاده از این مقالات، می‌توانید برندهای مختلف گجت‌های هوشمند را مقایسه و درباره ویژگی‌های هرکدام اطلاعات لازم را کسب کنید تا بتوانید بهترین تصمیم ممکن را بگیرید.

مقاله خانه هوشمند داشتن خانه هوشمند

چه اطلاعاتی را می‌توان از مقالات خانه هوشمند به‌دست آورد؟

 1. خانه هوشمند چیست؟
 2. مزایای خانه هوشمند چیست؟
 3. خانه هوشمند چه امکاناتی دارد؟
 4. آشنایی با تجهیزات هوشمندسازی ساختمان
 5. سیستم مدیریت هوشمند ساختمان BMS چیست؟
 6. معرفی کامل روش‌های هوشمندسازی ساختمان ازجمله خانه هوشمند بی‌سیم و هوشمندسازی ساختمان با کابل کشی.
 7. تعیین قیمت تجهیزات خانه هوشمند و هزینه هوشمند سازی ساختمان مطابق با قیمت روز بازار.
 8. آموزش برق هوشمند ساختمان.
 9. آشنایی با سیستم روشنایی هوشمند.
 10. آشنایی با شرکت خانه هوشمند معتبر در شهر و محل سکونت شما.
 11. آشنایی با لوازم هوشمند.
 12. معرفی کامل سیستم آبیاری هوشمند یا آبیاری اتوماتیک.
 13. آموزش تخصصی نحوه خرید تجهیزات خانه هوشمند.
 14. راهکارهای انتخاب و خرید تجهیزات BMS با قیمت مناسب و کیفیت بالا.
 15. آشنایی با تجهیزات امنیتی هوشمند.
 16. آشنایی با پرده برقی و کلید پرده هوشمند.
 17. معرفی راهکارهای هوشمندسازی هتل‌ها.
 18. آشنایی با هوشمندسازی ساختمان اداری و تجاری.
 19. معرفی گجت‌های هوشمند.
 20. معرفی و بررسی محصولات خانه هوشمند مانند کلید هوشمند برق، کلید و پریز لوکس، ترموستات کولر آبی، کلید کولر هوشمند، کلید هوشمند روشنایی و انواع کلیدهای هوشمند.
 1. آشنایی با انواع پروتکل‌های استاندارد خانه هوشمند.
 2. معرفی و آموزش انواع سناریوهای قابل تعریف در خانه هوشمند از جمله سناریوی مهمانی، سناریو سفر، سناریو صبح، سناری خوش آمد گویی، سناریوی شام، سناریو سینمای خانگی و..
 3. آشنایی با انواع پارکینگ هوشمند.
 4. آموزش کنترل‌ازراه‌دور خانه هوشمند ازطریق موبایل، تبلت و تاچ پنل دیواری.
 5. آشنایی با انواع سنسورهای حرکتی.
 6. کنترل و مدیریت فضای داخلی و خارجی ساختمان هوشمند مانند استخر و سونا، فضای سبز و..
 7. سیستم‌های کمک رسانی در اتفاقات خاص مانند اعلام حمله قلبی، حمله صرع و … تعریف شده برای افراد بیمار یا سالمندان خانه و اعلام وضعیت اورژانسی به سایر ساکنین خانه.
 8. آشنایی کامل با اهداف مدیریت هوشمند ساختمان BMS

مقاله خانه هوشمند داشتن خانه هوشمند

خانه هوشمند BMS

سیستم مدیریت هوشمند ساختمان BMS، نوعی از فناوری جدید دنیا در این صنعت است که درراستای بهبود مدیریت یکپارچه گجت‌های خانه هوشمند ساخته شده است.

اجزای سیستم هوشمند BMS

خانه هوشمند BMS به عنوان سیستم نظارتی و کنترلی از اجزای مختلفی تشکیل شده است که این اجزا ساختمان هوشمند را در کنار یکدیگر و هماهنگ با هم مدیریت می‌کنند. اجزای سیستم خانه هوشمند BMS شامل موارد زیر است:

 • حسگرها Sensors

در هر سیستم هوشمند، برای تجزیه و تحلیل و عملکرد نهایی به اطلاعات ورودی سیستم نیاز داریم. در خانه هوشمند bms حسگرها اطلاعات را از محیط اطراف جمع‌آوری و به سیستم مرکزی ارسال می‌کنند.

 • کنترلرها controllers

کنترلرها در سیستم هوشمند سازی ساختمان BMS نقش دستوردهنده یا فرمانروا دارند و بر اساس اطلاعات ورودی و همچنین تجزیه‌وتحلیل آنها دستوراتی را به عمل‌گرها می فرستند.

 • عملگرها actuators

عملگرها تجهیزاتی هستند که وظیفه انجام دستورات اجزای قبل از خود را در ساختمان هوشمند BMS ایفا می‌کنند.

چرا لازم است این روزها از سیستم هوشمند BMS در ساختمان ها استفاده کنیم؟

 • کاهش هزینه‌های تعمیر و نگهداری تجهیزات هوشمند سازی ساختمان.
 • حذف نیاز به سرکشی و رسیدگی فیزکی توسط نیروی تاسیسات.
 • حذف خطای انسانی در سیستم هوشمند ساختمان.
 • مدیریت دقیق هنگام وقوع حادثه در خانه هوشمند.
 • گزارش گیری دقیق از عملکرد اجزا در ساختمان هوشمند.
 • تعریف سطوح مختلف دسترسی برای ساکنین یا افرادی که به خانه رفت‌وآمد می‌کنند.
 • اولویت بندی مصرف تجهیزات در سیستم هوشمند BMS
 • پایش دائمی هوا و سنجش میزان گاز در هوای خانه هوشمند.
 • افزایش ارزش ساختمان هنگام قیمت‌گذاری و فروش.

برای یادگیری و کسب اطلاعات بیشتر در زمینه BMS هم می توانید از کتاب آموزش BMS که به زبان ساده استفاده کنید. در این کتاب تمامی مباحث مربوط به خانه هوشمند BMS و هوشمند سازی به زبانی ساده شرح داده شده است.

گجت‌های هوشمند

داشتن خانه هوشمند و زندگی در آن بدون حضور ابزارک یا گجت‌های هوشمند به هیچ‌وجه امکان‌پذیر نیست و تصور همه امکانات مدرن خانه هوشمند مانند فرمان‌های خودکار بدون این گجت‌ها فقط در حد رویا باقی می‌ماند.

معرفی تعدادی از گجت‌های هوشمند

 • آب پاش هوشمند برای آبیاری خودکار باغچه و گلدان ها
 • کنترل درب ورودی خانه و محل کار با زنگ درب هوشمند
 • قفل هوشمند
 • ترموستات هوشمند برای تنظیم دمای مطبوع هوا
 • لامپ هوشمند در سیستم روشنایی هوشمند
 • سنسورهای نشت گاز هوشمند
 • دوش حمام هوشمند

هزینه راه اندازی خانه هوشمند

یکی از مهم‌ترین فاکتورهای انتخاب گجت برای داشتن خانه هوشمند، هزینه و قیمت محصول یا خدمات است.

به همین دلیل، نیاز است که قبل از تصمیم‌گیری یا اقدام، کمی بیشتر از هزینه هوشمندسازی خانه و قیمت تجهیزات آن بدانیم.

و البته خبر خوب در مورد خانه هوشمند اینکه این روزها اکثر خانواده‌های ایرانی هم می‌توانند با درنظرگرفتن بودجه‌ای معقول و متوسط  خانه‌ای هوشمند داشته باشند.

از آنجایی که تولیدکنندگان داخلی به فکر تولید تجهیزات خانه هوشمند مطابق استانداردهای جهانی افتاده‌اند که به این شکل قیمت خانه هوشمند به میزان زیادی کاهش پیدا می‌کند.

هزینه داشتن خانه هوشمند

تجهیزات امنیتی هوشمند

هیچ‌کس دوست ندارد به خاطر سرقت و دزدی که این روزها روبه‌افزایش است، تمام دارایی خود را از دست بدهد و حتی جانش درخطر بیفتد.

بنابراین این روزها یکی از تجهیزاتی که مطابق با تکنولوژی روز دنیا هرروز به‌روزتر و امن‌تر می‌شود تا راه ورود سارقین و مجرمین را سد کند، تجهیزات امنیتی هوشمند است .

تجهیزات امنیتی هوشمند به صورت کلی به دو دسته تقسیم می‌شوند:

 • تجهیزات امنیتی داخل خانه هوشمند
 • تجهیزات امنیتی خارج  هوشمند

تجهیزات امنیتی هوشمند شامل سنسورهای تشخیص حرکت، دوربین‌های مدار بسته و… است که به‌سرعت و بادقت بالا حضور افراد ناشناس را در خانه یا حتی محیط اطراف ساختمان تشخیص می‌دهند و صاحبخانه را مطلع خواهند ساخت تا اقدامات لازم برای جلوگیری از ورود افراد غیرمجاز به داخل خانه را انجام می‌دهند .

راهنمای خرید تجهیزات امنیتی برای خانه هوشمند

 • قبل از اقدام به داشتن خانه هوشمند بهتر است با کارشناسان و متخصصان در این زمینه مشورت کنید. چون ممکن است به‌خاطر عدم شناخت تجهیزات مناسب نیازهایتان و ساکنین خانه یا محل کار، تجهیزاتی را انتخاب کنید که به آنها نیاز نداشته باشید و هیچ زمانی از آنها استفاده نکنید و فقط بودجه خود را دور بریزید.
 •  هنگام انتخاب تجهیزات امنیتی برای خانه هوشمند حتما نوعی از تجهیزات برندهای هوشمندسازی را انتخاب کنید که کاربری آن برای همه افراد خانواده از جمله سالمندان و کودکان راحت باشد و  به سواد دیجیتال خاصی نداشته باشد.
 • در زمان انتخاب سیستم امنیتی حتما به این مساله توجه کنید که آیا می‌خواهید بدون نیاز به کنده‌کاری و بنایی سیستم خانه هوشمند را نصب کنید و یا ساختمان شما در میانه ساخت است و می‌توانید از ابتدا نسبت به سیم کشی ساختمان هوشمند اقدام کنید.
 • بعد از اینکه تمامی مراحل بالا را گذراندید بهتر است تمامی ورودی ساختمان یا خانه خود را بررسی و به تعداد آن‌ها تجهیزات را بخرید.

خانه هوشمند بی‌سیم

ورود تجهیزات ارتباطی بی سیم، ازجمله موبایل،  سبک زندگی ما را به‌کل متحول کرد و خانه هوشمند بی‌سیم هم قطعا در همین سالها سبک زندگی ما در خانه را به کل تغییر خواهد داد. خانه هوشمند بی‌سیم از به‌روزترین تکنولوژی هوشمندسازی ساختمان در دنیا پشتیبانی می‌کند که در مدت‌زمان کم و بدون نیاز به سیم‌کشی و یا تغییر آن،  راه اندازی می‌شوند.

سیمکشی خانه هوشمند، قبل از به بازار آمدن تجهیزات بی‌سیم یکی از دردسرهای هوشمندسازی محسوب می‌شد. چون در این شرایط نیاز بود که حتما برای راه‌اندازی سیستم هوشمند خانه در مراحل ابتدایی ساخت‌وساز باشد و یا به‌کل باید با بنایی و کنده‌کاری و با تغییر سیم‌کشی ساختمان اقدام به نصب و راه‌اندازی می‌کردید، اما امروزه با ورود سیستم خانه هوشمند، بدون نیاز به این تغییرات خواهید توانست کار را عملی کنید.

داشتن خانه هوشمند

مزایای خانه هوشمند بی‌سیم

 • هوشمندسازی خانه به‌صورت بی‌سیم  به کابل‌کشی یا تغییر سیم‌کشی قدیمی نیاز ندارد.
 • امکان به‌روزرسانی خانه هوشمند بی‌سیم در آینده و با تجهیزات هوشمند جدیدتر وجود دارد.
 • هزینه هوشمندسازی کمتر از مدل با سیم‌کشی خواهد بود.
 • نصب و راه‌اندازی خانه هوشمند بی‌سیم سریع‌تر است.
 • هزنیه تعمیر و نگه‌داری تجهیزات خانه هوشمند بی‌سیم کمتر است.
 • برای مستاجرین این مزیت وحود دارد که درصورت اتمام موعد قرارداد، سیستم خانه هوشمند را به خانه جدید ببرند و آن را جابه‌جا کنند.
 • کاربری سیستم خانه هوشمند بی‌سیم برای تمامی افراد در تمامی سنین راحت و آسان است.

فروش تجهیزات خانه هوشمند

همانطور که برای ایجاد ارتباط سریع تر به تجهیزاتی مانند موبایل یا گوشی هوشمند نیاز داریم، برای زندگی راحت و بی‌دغدغه در خانه هوشمند هم بسته به نیازهای ساکنین و میزان هزینه درنظر گرفته شده به خرید تجهیزات هوشمند نیاز است.

مرکز فروش تجهیزات خانه هوشمند معتبر باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

برای خرید تجهیزات هوشمندسازی ساختمان و داشتن خانه هوشمند هوشمندانه‌ترین راه انتخاب برند معتبر هوشمندسازی منزل یا شرکت خانه هوشمند معتبر است. و مهمترین نکته در اعتبار یک مرکز فروش تجهیزات خانه هوشمند این است که این مرکز کارشناسان مجربی برای توضیح دقیق و جزئی محصولات داشته باشد. علاوه‌براین باید در اولین قدم بتوانند نیازهای ساکنین خانه یا محل کار را تشخیص بدهند و بتوانند آن‌ها را به‌درستی راهنمایی کنند تا سطحی از هوشمندسازی را برای خانه یا محل کار خود انتخاب کنند که دقیقا با نیازهایشان منطبق باشد.

شما می‌توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر از سایت خانه هوشمند که در زمینه هوشمندسازی ساختمان فعالیت می‌کند دیدن کنید یا برای مشورت با کارشناسان ما در نمایندگی محصولات هوشمند یوکا در نوآوران هوشمند تماس بگیرید. کارشناسان ما شما را راهنمایی خواهند کرد تا بهترین انتخاب ممکن را در این زمینه داشته باشید.

داشتن خانه هوشمند یوکا