باتری‌های نوع قلیایی باید برای قفل‌های دیجیتال و شارژ مجدد باتری هر ۸ تا ۱۰ ماه تعویض شوند. قفل‌های دیجیتالی به طور معمول با استفاده از باتری‌های AA از نوع قلیایی کار می‌کنند. از باتری‌های قلیایی معمولاً برای بسیاری از وسایل خانه استفاده می‌شود. باتری‌های نوع قلیایی انواع مختلفی دارند اما پیشنهاد ما به مشتریان نوع حداکثر انرژی (Energizer Max) است که بهترین انتخاب برای استفاده در قفل‌های دیجیتال می‌باشد.

چرا باید از نوع باتری حداکثر انرژی استفاده کنیم؟

  • این باتری اولین تولید کننده باتری صفر جیوه در جهان است که به معنای تأثیر کمتر بر محیط زیست است.
  • این محصول عمر استفاده از باتری را افزایش می‌دهد.

از چه نوع باتری نباید استفاده کرد؟

از باتری‌های سنگین استفاده نکنید، به عنوان مثال، از باتری‌های نوع کربن و روی زیرا انرژی آنها ۳ تا ۴ بار سریع‌تر از باتری‌های قلیایی تمام می‌شود و همچنین باتری‌های قابل شارژی نیستند.

باتری‌های قابل شارژ برای وسایل کم مصرف و نه برای قفل‌های دیجیتال مناسب هستند. شما به باتری‌های لیتیومی گران قیمت احتیاجی ندارید زیرا قفل‌های دیجیتال دستگاه تخلیه با جریان بالا مانند یک بازی ویدیویی قابل حمل،MP3 ،iPod ، دوربین‌های دیجیتال، اسباب بازی‌های کنترل رادیویی و سایر نیستند.

چه تعداد باتری برای قفل‌های دیجیتال مورد نیاز است؟

بیشتر قفل‌ها فقط به ۴ باتری احتیاج دارند، در برخی از قفل‌ها حداکثر ۸ باتری لازم است. اگر قفل شما به صورت اختیاری به کنترل از راه دور یا گزینه بلوتوث مجهز باشد، ۴ قطعه اضافی ممکن است مفید واقع شوند.

اگر این گزینه‌ها برای آن‌ها فراهم نشده باشند، قانون کلی این است، ۴ باتری کافی می‌باشد. آیا اغلب باید باتری‌های خود را عوض کنید؟ فرض کنید می‌توانید با استفاده از قفل دیجیتال و باتری انرژی قلیایی ۱۰ بار در روز وارد خانه خود شوید، در این حالت باتری ۱۲ ماهه تمام می‌شود. ما پیشنهاد می‌کنیم برای جلوگیری از نشت مایعات در باتری، هر ۶ تا ۸ ماه باتری خود را تعویض کنید.

ما توصیه نمی‌کنیم که باتری‌ها را بیش از یک سال در قفل بگذارید زیرا سلول باتری به دلیل تغییرات شیمیایی در اواخر چرخه عمر خود گسترش می‌یابد. این اتفاق ممکن است خطر نشت مایعات باتری را در این دوره افزایش دهد. برای جلوگیری از مشکلات نشت مایعات و جلوگیری از هشدارهای کم باتری، می‌توانید هر ۶ ماه باتری را بررسی کنید. قفل‌های دیجیتال برای نشان دادن هشدار کم باتری طراحی شده‌اند، اما در بعضی موارد، نباید تا آن زمان منتظر بمانید.

چگونه باتری قفل دیجیتال را عوض کنیم؟

درب محفظه باتری را باز کنید، باتری‌های قدیمی را برداشته و باتری‌های جدید قلیایی ۱.۵ ولت AA را جایگزین کنید. لطفاً همه باتری‌ها را همزمان عوض کنید.

۶ نکته برای نگهداری باتری در قفل‌های دیجیتال

  • فقط از باتری‌های قلیایی AA انرژی دهنده استفاده کنید.
  • از باتری‌های سنگین استفاده نکنید.
  • بدون باتری قابل شارژ است.
  • برای جلوگیری از نشتی، هر ۶ ماه باتری را چک کنید.
  • باتری‌های قدیمی و باتری‌های جدید را کنار هم قرار ندهید.
  • در صورت امکان، هر ۸ تا ۱۰ ماه همه باتری‌ها را دوباره پر کنید.

متغیرهای مختلف و مؤثر بر عمر باتری کدام ها هستند؟

وقتی نوبت به مصرف باتری می‌رسد، ثابت می‌شود که ادغام اتصال بزرگ ترین عامل می‌باشد. در حالی که سایر متغیرهایی مانند وای فای، بلوتوث، Z-Wave  و Zigbee رایج ترین ادغام اتصال هستند که بر عمر باتری تأثیر می‌گذارند. بسیاری از ما از بلوتوث و وای فای آگاهی داریم اما با Zigbee یا Z-Wave آشنایی نداریم. به زبان ساده، آن‌ها زبان‌ها یا پروتکل‌های بی سیمی هستند که در دستگاه‌های هوشمند برای عملکردهای مختلف اتوماسیون خانگی استفاده می‌شوند.

میزان مصرف باتری، با توجه به ترکیبات مختلف اتصال، متفاوت است. به عنوان مثال، وای فای به برق بیش از هر اتصال دیگری نیاز دارد. در حالی که بلوتوث برق نسبتاً کمتری مصرف می‌کند، اما همه ما از محدودیت‌های دامنه آن اطلاع داریم. Zigbee  و Z-waveنیز از باتری بسیار کمی استفاده خواهد کرد.

در شرایط عادی، هنگامی‌ که اتصال وای فای درگیر باشد، به دلیل مصرف زیاد برق، دستگاهی که با باتری کار می‌کند، امکان پذیر نیست. قفل‌های هوشمند از معدود موارد استثنا هستند. با توجه به ویژگی‌های بهبود یافته آماده به کار در جدیدترین روترهای وای فای و پیشرفت در فناوری باتری، بسیاری از دستگاه‌های قفل هوشمند مجهز به باتری با اتصال وای فای، عملکرد فوق العاده ای دارند.

چرا باید باتری‌های قلیایی را به باتری‌های لیتیومی ‌ترجیح داد؟

باتری‌های قابل شارژ قدیمی، لیتیوم، اغلب تحت کار نامطلوبی قرار دارند. به عنوان مثال، آن‌ها در پایان زندگی خود یک منحنی تخلیه بسیار شیب داری ارائه می‌دهند. این بدان معنی است که قبل از اینکه باتری‌ها از بین بروند، هشدار کمی داده می‌شود و این امر احتمال قفل شدن درب خانه شما را افزایش می‌دهد و شما باید به روش ورود سنتی متوسل شوید، یعنی برای ورود به خانه خود از یک کلید پشتیبان استفاده کنید.

بنابراین، در مورد قفل‌های هوشمند، همیشه باید از باتری‌های قلیایی ممتازی استفاده کنید که همه آن‌ها هشدارهای باتری کم را به خوبی قبل از سوختن باتری هشدار می‌دهند. بسیاری از این باتری‌ها در صورت باقی ماندن ۲۰ درصد از عمر باتری، تخلیه و هشدار تدریجی دارند و زمان کافی را برای تعویض باتری‌ها قبل از پایان عمر فراهم می‌کنند.

در حالت ایده آل، کاربران باید بلافاصله باتری‌ها را تعویض نمایند تا در صورت اخطار کم بودن باتری، از عملکرد مداوم اطمینان حاصل کنند. باتری‌های قلیایی جدید و استفاده نشده، بهترین گزینه برای جایگزینی هستند.

کلام آخر

وقتی صحبت از قفل‌های هوشمند می‌شود، باتری‌های AA مطمئناً محصولاتی هستند که بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند، با این وجود نیازهای کاربران متفاوت است. در حالی که بیشتر قفل‌های هوشمند به ۴ باتری قلمی‌ نیاز دارند، برخی دیگر نیز با باتری‌های قلمی کار می‌کنند.

لیست بهترین باتری‌های مخصوص قفل دیجیتال که در بالا مورد بحث قرار گرفتند، برای هر کسی که بخواهد باتری قفل هوشمند تازه خریداری شده یا باتری قفل هوشمند قدیمی خود را تعویض کند، ارزشمند است.

علاوه بر خرید و نصب قفل‌های درب الکترونیکی با کیفیت، شرکت نوآوران هوشمند بهترین گارانتی خدمات مشتری را ارائه می‌دهد.