کسب و کار خانگی تقریباً نیمی از مشاغل کوچک در کشور را تشکیل می‌دهند و مزایای بسیاری از جمله صرفه جویی در هزینه‌های اجارهُ حمل و نقل و حتی برخی از مزایای مالیاتی را به همراه دارند. یک کسب و کار خانگی به ویژه در ایان کرونا می‌تواند مفید باشد؛ از آنجا که می‌توانید در حین تأمین هزینه‌های زندگی و توسعه کسب و کار خود، فاصله اجتماعی را نیز رعایت کنید.

با این اوصاف، شما در محل زندگی خود انواع تجهیزات و وسائل مورد نیاز برای توسعه کسب و کار خود را دارید، پس حفظ امنیت آنها ضروری است؛ اما برای انجام حفظ امنیت محیط خانه باید چه کارهایی انجام داد؟ با یوکا همراه باشید.

اهمیت حفظ امنیت در کسب و کار خانگی

اکثر کسب و کارهای کوچک خانگی دارایی‌های فیزیکی مانند تجهیزات دیجیتالی (کامپیوتر و غیره)، مبلمان (میز و صندلی اداری) و دیگر وسائل مورد نیاز که مربوط به نوع کسب و کارتان است را در محیط خانه دارند. اگر خانه شما ایمن نیست، ممکن است تجارت یا اموال شخصی خود در معرض سرقت قرار گیرد.

مطمئن شوید که درب بیرونی منزل به قفل‌های امنیتی مانند قفل هوشمند ایمن شده‌اند. علاوه بر این، فضای بیرونی خانه خود را به دوربین‌های امنیتی مجهز کنید. همچنین باید نصب یک سیستم امنیتی در سراسر خانه خود را در نظر بگیرید که بتواند سارقان را از هر طرف هدف قرار دهد. بسیاری از سیستم‌های امنیتی منزل دارای ردیابی هستند که می‌توانند خطرات بالقوه ناشی از سرقت، آتش سوزی و موارد دیگر را تشخیص دهند.

نصب سیستم امنیتی برای کسب و کار خانگی

وقتی خواستار امنیتی برای خانه خود هستید، تصمیم بگیرید که چه نوع سیستمی را می‌خواهید. سیستم‌های امنیتی می‌توانند سیمی یا بی‌سیم باشند و نظارت کامل را فراهم کنند. نوع سیستم شما به بودجه و ارزش ملکی که می‌خواهید از آن محافظت کنید، بستگی دارد. هنگام انتخاب بین یک محصول در نظر بگیرید که آیا وقت، تمایل و توانایی فنی لازم را برای نصب و نگهداری سیستم خود دارید یا خیر!

بسیاری از سیستم‌های امنیتی شامل چندین جزء زیر هستند:

  • حسگرهای حرکت: برای تشخیص حرکت غیر منتظره استفاده می‌شوند. همچنین برای فعال سازی دوربین‌ها و چراغ‌ها استفاده خواهند شد.
  • دوربین‌ها: ممکن است در محیط داخلی، فضای باز یا هر دو قرار بگیرند. با فعال شدن سنسور حرکت یا فشار دادن دکمه زنگ، دوربین زنگ درب فعال می‌شود.
  • سنسورهای نفوذ: با باز شدن درب یا پنجره فعال می‌شوند که شامل قفل دیجیتالی و ردیاب‌های نفوذ پنجره هستند.
  • آشکارسازهای شکست شیشه: این‌ها با شکستن شیشه پنجره و درب شیشه‌ایفعال می‌شوند.

برخی دیگر از وسائل امنیتی دیگر ماند سنسور دود و سنسور احتفاء حریق هستند. هزینه سیستم به گزینه‌هایی که انتخاب می‌کنید بستگی دارد. در عوض، اگر به دنبال یک سرمایه گذاری بلند مدت هستید، می‌توانید کلیه این سیستم‌های را دریافت کنید. اگر سیستم نصب شده توسط یک شرکت امنیتی حرفه‌ای را انتخاب کردید، حتما قبل از امضای قرارداد، آن را با دقت بخوانید.

از اطلاعات خود محافظت کنید

مانند اکثر صاحبان کسب و کار خانگی، شما احتمالاً از رایانه برای ارسال یا دریافت داده به مشتریان و ذخیره اسناد الکترونیکی مانند فاکتورها، رسیدهای فروش و اظهارنامه‌های مالیاتی استفاده می‌کنید. محافظت از اطلاعات رایانه شما ضروری است، به ویژه اگر این شامل اطلاعات قابل شناسایی شخصی (PII) مانند نام، آدرس و شماره کارت اعتباری مشتری باشد.

اطلاعات قابل شناسایی شخصی برای سارقان هویت ارزشمند است، بنابراین باید اقدامات اضافی برای ایمن نگه داشتن آن را انجام دهید. این اقدامات احتیاطی عبارتند از:

  • برای جلوگیری از حمله ویروس‌ها و بدافزارها به رایانه، در برخی از نرم افزارهای امنیتی قوی سرمایه گذاری کنید.
  • برای محافظت از اتصال به اینترنت از فایروال استفاده کنید.
  • به طور منظم از پرونده‌های رایانه خود در ابر یا مکان خارج از سایت پشتیبان تهیه نمایید.
  • مطمئن شوید که شبکه وای فای شما ایمن، رمزگذاری شده و مخفی است.
  • با بانک یا پردازنده خود صحبت کنید تا مطمئن شوید که از معتبرترین ابزارها و خدمات ضد تقلب استفاده می‌کند.

کلام آخر

امروزه کسب و کارهای خانگی رشد زیادی کرده‌اند زیرا می‌توانند از راه دور با تیم‌های کاری و فعالیت تجاری خود در تماس باشند. به همین دلیل، محیط خانه به فضایی برای کسب و کار تبدیل شده است که در عین راحتی، می‌تواند قابلیت یک فضای اداری را نیز داشته باشد. پس حفظ امنیت فضای اداری اکنون وارد فضاهای مسکونی شده است، با این تفاوت که امنیت منازل بیش از هر زمان دیگری در خطر است زیرا به غیر از دارایی‌های معمول هر خانه، حالا دارایی‌های اداری نیز به فضای زندگی اضافه شده‌اند.

منبع: www.thebalancesmb.com

علاوه بر خرید و نصب قفل‌های درب الکترونیکی با کیفیت، شرکت نوآوران هوشمند بهترین گارانتی خدمات مشتری را ارائه می‌دهد.