بودجه‌ریزی درخصوص بخش امنیتی کسب‌‌وکارتان یک وظیفه بسیار مهم تلقی می‌شود. بااین‌حال، بسیاری از کسب‌وکارهای تجاری اغلب اهمیت یک بودجه امنیتی و منافعی که آن بودجه‌ریزی می‌تواند برای شرکت‌شان به همراه آورد را نادیده می‌گیرند.

دراختیار داشتن چیزی تحت عنوان بودجه امنیتی به شما اجازه می‌دهد تا بتوانید به راحتی از بحران پیامدهای منفی سرقت‌های تجاری عبور کرده و به شرایط عادی بازگردید.

البته، بیشتر شرکت‌ها تمایل دارند تا بودجه خود را صرف چیزهای بسیار پیش‌پاافتاده ‌کنند و مسئله امنیت اغلب از نظرشان پنهان می‌ماند.

صاحبین کسب‌وکار مجرب از منافعی که مسائل امنیتی برای یک شرکت به ارمغان می‌آورد، آگاهی داشته و می‌دانند که چطور می‌تواند به کسب‌وکارتان کمک کند تا با خیالی آسود به فعالیت خود ادامه دهید.

هرچقدر که شرکت شما موفق باشد، کنار گذاشتن یک بودجه امنیتی می‌تواند شما را برای موفقیت‌های بیشتر به طرق متفاوت آماده نماید.

تمرکز اصلی این مقاله، جستجوی اهمیت داشتن یک بودجه امنیتی قدرتمند برای شرکت‌تان خواهد بود.

جهت اینکه فهمی جامع نسبت به دلایل اینکه چرا یک بودجه امنیتی تا این حد حائز اهمیت است، به دست آوردید، باید نسبت به اهداف کسب‌وکارها از استقرار پروتکل‌های امنیتی درکی دقیق پیدا کنید.

مرتبط: خرید قفل های دیجیتالی هوشمند یوکا در نوآوران هوشمند 

این مسئله به شما کمک می‌کند متوجه شوید که چطور به این پروتکل‌های امنیتی رسیدگی می‌شود و چگونه می‌توان به ایشان دست یافت.

در کل، این دانش صاحبین کسب‌وکار را در مسیری هدایت خواهد کرد تا بتوانند بودجه امنیتی لازم برای شرکت‌شان را راه‌اندازی نموده و بدون عیب‌و‌نقص و به‌راحتی به فعالیت‌های خود ادامه دهند.

چرا امنیت کسب‌ و کار اهمیت دارد؟

زمانی‌که یک کسب‌وکار در بهترین وضعیت عملکردی خود قرار ندارد، همیشه می‌توانید یک دلیل موجه برای آن پیدا کنید.

شرکت‌های هوشمند معمولاً جهت ردیابی علت این وقفه در اجرا زمان می‌گذارند و اغلب خودشان را با واقعیتی غیرقابل‌انکار روبرو می‌بینند؛ امنیت کسب‌وکارشان تأثیری منفی بر عملکرد کل شرکت داشته است.

معمولاً نمونه‌های این‌چنینی، شرکت‌ها را تحریک می‌کند تا توجه‌شان را بیشتر به وضعیت امنیت تجاری معطوف نمایند.

بدون وجود یک مکانیزم اثربخش امنیتی، کسب‌وکار شما زندگی‌های کارکنان و مشتریان‌تان را با خطر مواجه خواهد ساخت.

علاوه بر این، خطر انتشار داده‌های حساس شرکت و مشتریان به دستان افراد فاقد صلاحیت و خطر از دست رفتن دارایی‌ها و ارزش پولی شرکت وجود خواهد داشت.

سرمایه‌گذاری در بخش امنیتی کسب‌وکارتان به سادگی به شما اجازه می‌دهد تا وضعیتی باثبات فراهم نمایید که اوضاع را برای شرکت‌تان در بلندمدت آسان‌تر خواهد کرد.

ضرورتاً، برخورداری از سطحی متوسط از بخش امنیت در حوزه کسب‌‍وکار اجازه می‌دهد تا کسب‌وکارتان را دربرابر تهدیداتی که ممکن است متوجه‌شان نشده‌ باشید، محافظت ‌نماید.

بااین‌حال، بدون وجود یک بودجه امنیتی، ایده داشتن یک سطح امنیتی فوق‌العاده در همان حدواندازه یک ایده باقی خواهد ماند.

عوامل امنیتی که باید در بودجه امنیتی خود لحاظ کنید به شرح زیر است:

business intelligence security

  • امنیت فیزیکی:

    به طور ایده‌آل، هر نوع بودجه امنیتی که توسط یک شرکت بکار گرفته می‌شود، باید امنیت فیزیکی و تهدیدات امنیت فیزیکی رایجی که سازمان‌ها با آن مواجه‌اند را به عنوان یکی از عوامل امنیتی در نظر بگیرد. امنیت متوجه تمام لایه‌هاست، بدین معنا که هرگز یک راهکار برای تمام تهدیداتی که ممکن است با آن مواجه شوید وجود ندارد. بمنظور دستیابی به بهترین سطح امنیتی ممکن، شرکت‌ها باید اقدامات امنیت فیزیکی را با اقدامات امنیت سایبری در کنار هم قرار دهند. مثال‌هایی از اقدامات امنیت فیزیکی، استفاده از سیستم‌های کنترل دسترسی، دستگاه‌های نظارتی یکپارچه، نصب قفل‌های در تجاری برای تمام املاک و… خواهد بود.

  • امنیت سایبری:

    امنیت شما اگر صرفاً متمرکز بر امنیت فیزیکی باشد، در سایر حوزه‌ها آسیب خواهد دید. یک سیستم امنیتی تجاری کامل امنیت سایبری را نیز در بین عوامل امنیتی وارد آورده و بودجه مناسب را به آن اختصاص خواهد داد.

سریعاً، در ادامه دلایلی را ارائه می‌کنیم که توضیح می‌دهد که چرا همه کسب‌وکارها به یک بودجه امنیتی نیاز دارند:

  1. درآمدهای تجاری شما را پس‌انداز می‌کند.

بیشتر کسب‌وکارها ارزیابی‌ها و اقدامات احتیاطی متعددی را جهت پس‌انداز درآمدهای تجاری‌شان در طول سال‌های مالی انجام می‌دهند و این تنها گوشه‌ای از فعالیت‌هایی است که موجب می‌شود یک شرکت را هوشمند و کارآ بخوانیم.

معمولاً شرکت‌هایی که یک بودجه امنیتی تعریف‌شده در اختیار دارند، پول بیشتری پس‌انداز می‌کنند.

مرتبط: خرید قفل های دیجیتالی هوشمند یوکا در تهران-نوآورن هوشمند

اگر تصورتان بر این است که به لحاظ مالی کارآ و مسئول بودن دلایل مناسبی جهت اختصاص یک بودجه امنیتی محسوب نمی‌شوند، پس به مطالعه ادامه این مقاله ادامه دهید، تا در نهایت به جایی برسید که ذهنیت‌تان را نسبت به این مسئله تغییر دهید.

زیبایی یک بودجه امنیتی، یا هر بودجه این‌چنینی، این است که به شما اجازه می‌دهد تا اهداف و ضرب‌الاجل‌های شفافی را تعریف کرده و در نهایت به خروجی‌های احتمالی موردنظرتان دست پیدا کنید.

مادامی‌که نسبت به چگونگی شرایط موجود، درک کاملی پیدا کردید، و متوجه شدید چه چیزهایی در امنیت کسب‌وکارتان نقش دارند، پول و زمان کمتری را صرف آزمایش چیزهای مختلف خواهید کرد، چون نسبت به چیزی که می‌خواهید درک کاملی کرده‌اید.

زمانی‌که جهت تخصیص هزینه‌ها و اقدامات امنیتی ویژه وقت بگذارید، مقدار پولی که جهت پوشش این هزینه‌ها موردنیاز است، شرکت‌ها خطر به هدر رفتن پول‌شان در مخارج امنیتی متعددی که ممکن است واقعاً به آن نیازی نداشته باشند را به پایین‌ترین سطح ممکن خواهند کشاند.

برای نمونه، شرکتی که بودجه امنیتی در اختیار ندارد، ممکن است در یک پروتکل امنیتی منفرد سرمایه‌گذاری نماید که بیش‌ازحد قیمت‌گذاری شده است، بجای اینکه در مجموعه‌های متعدد قفل‌های در تجاری سرمایه‌گذاری نماید که می‌توانند در سطحی گس