از دیربار، همیشه هتل‌ها راحت‌ترین مکان برای اقامت بوده اند . امکانات موجود در هتل، سرویس‌های به‌موقع و تکنولوژی‌های پیشرفته در آن‌ها، از یک طرف رضایت مشتریان را فراهم می‌کند و از طرف دیگر، اتلاف انرژی و هزینه زیادی را در پی دارد. به طور کلی، تامین رضایت مسافران، هزینه‌بر است اما تکنولوژی، نجات‌بخش بشر در قرن بیست و یکم است و هزینه‌های تامین رضایت را نیز کم می‌کند.

امروزه هر فردی حداقل سه وسیله مهم الکترونیکی، یعنی لپ‌تاپ، تبلت یا تلفن همراه دارد که در بدو ورود به هر مکانی، به دنبال شارژ کردن آن‌ها می‌رود. اصلی‌ترین ویژگی هتل‌ها «دسترسی و استفاده بهینه از تکنولوژی» است که اصطلاحا به آن هوشمندسازی گفته می‌شود.

مسافران امروزه به دنبال سورپرایز شدن در مدت اقامت خود هستند، اما نه به معنی چشم بسته انتخاب کردن هتل. مسافران دوست دارند پیش از رسیدن به هتل، از امکان دسترسی به اینترنت پرسرعت، خاطرجمع باشند و بعد باقی امکانات را بسنجند. آن‌ها دوست دارند بالاترین حد راحتی و رفاه را که کمی بالاتر از منزل شخصی خودشان است، تجربه کنند.

پیداکردن هتل‌ هوشمند شما توسط مسافرین

اولین قدم برای پیداکردن هتل‌های هوشمند شما، جستجوی آن‌ها در اینترنت است. هتل‌های هوشمند، فهرستی از امکانات اولیه خود و قیمت رزرو اتاق‌ها را در اختیار مسافرین قرار می‌دهند.اطلاع پیدا کردن از امکانات الکترونیکی هتل، اولین و ساده‌ترین راه سنجیدن میزان هوشمندبودن هتل است. پس بهتر است اطلاعات کاملی برای مسافرین تدارک ببینید

قبل از خرید قفل دیجیتال این ۷ سوال را از فروشنده در مورد امنیت قفل بپرسید

ورود به هتل و تحویل گرفتن اتاق

مسافر پس از دیدن فهرست امکانات موجود در هتل‌های هوشمند، هزینه‌ اقامت را پرداخت می‌کند و پس از وارد کردن اطلاعات شخصی، با کارت شناسایی وارد لابی هتل می‌شود.تفاوت هتل های هوشمند با هتل‌های عادی در این است که نقشه هتل و مسیر هدایت به اتاق را مسافر می‌داند. با این حال سیستم‌های هوشمند هتل، از طریق تلفن همراه، مسافر را با هتل آشنا کرده و به سمت اتاق هدایت می‌کنند.

هوشمند سازی هتل

هوشمند سازی هتل

قفل‌های هوشمند؛ آرامش در رفت و آمد ها بدون نیاز به کلیدهای پردردسر

در قسمت پذیرش نیازی به دریافت کلید نیست ؛ بلکه کدی مخصوص به تلفن همراه ارسال می‌شود و مسافر می‌تواند با واردکردن کد در قفل هوشمند در اتاق، بدون نیاز به کلید، تردد کند. کد مخصوص با کد مخصوص مهمانداران متفاوت است و مسافر در صورت عدم تمایل به نظافت اتاق، می‌تواند با ارسال پیام به پذیرش هتل، مانع از ورود سایرین به اتاق محل اقامت خود شود.

قفل‌های هوشمند حضور و عدم حضور مسافر را متوجه می‌شوند و به محض ورود به اتاق، به چراغ‌ها فرمان روشن‌شدن می‌دهند.

در هتل هوشمند علاوه بر قفل ها سیستم سرمایشی و گرمایشی نیز هوشمند هستند و دمای هوا را مطابق دلخواه شما، تنظیم می‌کنند. همچنین قفل کردن پنجره‌ها یا باز بودن آن‌ها نیز از طریق سیستم هوشمند قابل تنظیم است.

قبل از خرید پاورسوئیچ هوشمند به این نکات توجه کنید !

مسافر از زمانی که ساکن هتل می‌شود، تا زمانی که اتاق را تحویل می‌دهد، می‌تواند از طریق تلفن همراه خود، قفل‌ها و سایر امکانات وابسته به آن‌ها را کنترل کند.

سیستم هوشمند قابلیت وصل شدن به دوربین‌های نظارتی را که در سراسر اتاق مسافر نصب شده‌اند، دارند و مسافر می‌تواند ان‌ها را فعال یا غیرفعال کنید. این قابلیت زمانی فایده خود را نشان می‌دهد که میهمان از هتل دور است و می‌خواهید بداند آیا کیفش را در هتل جا گذاشته‌ یا آن را گم کرده‌ا؟ در کمتر از ده ثانیه اتاقش را می‌بیند و از آنچه در آن روی می‌دهد، باخبر می‌شود.

یکی از مشکلات رایج در هتل‌ها، گم‌شدن وسایل ارزشمند و قیمتی ساکنان است. مسافر می‌تواند در هنگام نظافت اتاق، از طریق دوربین‌های نظارتی، فعالیت مهمانداران را مشاهده کند و خیالش از بابت امنیت وسایلش جمع باشد.

با اقدامات امنیتی درنظرگرفته‌شده برای اتاق مسافر، نیازی به سپردن جواهرات خود به صندوق امانات هتل ندارد اما گاو صندوق دیجیتالی در اتاق مسافر قرار دارد که می‌تواند برایش پین کد تعریف کند و وسایل ارزشمندش را در آن قرار دهد.