برای گاوصندوق‌ها به یکبار خرید در طول زندگی نیاز دارید، آن‌ها از مد نمی‌افتند و همچنین مدت زمان مصرف نیز ندارند. فاکتورهای زیادی وجود دارند که بر انتخاب گاوصندوق تأثیر می‌گذارند. لیست زیر بیشتر نکات را در زمان خرید گاوصندوق مناسب شامل می‌شود، اجازه دهید کمی ‌به آن‌ها بپردازیم:

۱- چه چیزهایی را در گاوصندوق خود نگه می‌داریم؟

درجه بندی آتش به نقطه اشتعال کاغذ بستگی دارد و در ساعت محاسبه می‌شود. برخی از این گاوصندوق‌های تست شده از سوختن محتوا محافظت می‌کنند. اگر واقعاً علاقه مند هستید، می‌توانید تست درجه بندی آتش برای گاوصندوق در گوگل انجام دهید.

نکته اصلی در اینجا سوزانده شدن کاغذ است، اگر شما برای محافظت از رسانه‌های رایانه ای مانند تهیه نسخه پشتیبان یا مجموعه تمبر، یک گاوصندوقی خریداری می‌کنید، به گاوصندوق موسوم به مدیا احتیاج دارید، زیرا اگرچه محتویات در اثر آتش سوزی سالم زنده می‌مانند، اما پس از آن فایده ای نخواهند داشت. در هنگام آتش سوزی، داخل گاوصندوق رسانه ای از ۵۸ درجه سانتیگراد فراتر نمی‌رود. بالاتر از این دما، رسانه‌های رایانه از بین می‌روند و جوهر تمبرهای ارزشمند شما تغییر رنگ می‌دهد.

اگر نگهداری پول خرد و شاید کمی جواهرات یا کلیدهای اتومبیل برایتان مهم است، احتمالاً فقط به یک جای امنی احتیاج دارید. شما می‌توانید هزینه‌های ایجاد شده در یک آتش سوزی ایمن را درجه بندی کنید. گاوصندوق‌ها همچنین دارای امتیاز بیمه هستند. شما انتظار ندارید گاوصندوقی که ارزان خریده اید، کارایی یک گاوصندوق گران را برایتان داشته باشد. کیفیت ساخت یک گاوصندوق چیزی است که از اشیا با ارزش شما محافظت می‌کند.

۲- اندازه گاوصندوق باید چقدر باشد؟

این یک سوال معمول است. پس از فکر کردن درباره خرید یک گاوصندوق، به کشف مواردی که می‌خواهید در آن قرار دهید هم بپردازید. گاهی اوقات آن‌ها آنقدر کوچک هستند که به زحمت می‌توانید اشیای گران قیمت خود را از آنجا خارج کنید. بخاطر داشته باشید که ابعاد داخلی گاوصندوق حداقل ۱۰۰ میلی متر کمتر از خارج است، به دلیل ضخامت دیواره‌ها و درب مورد نیاز برای دستیابی به درجه بندی آتش. یک گاوصندوق ایمن کمتر از این مقدار خواهد بود، با این وجود به دلیل استانداردهای طراحی خواهید فهمید که دهانه درب معمولاً به طور قابل توجهی کوچک تر از عرض کلی یک ظرف است.

۳- کجا می‌خواهیم گاوصندوق خود را نصب کنیم؟

این یک سوال عجیبی به نظر می‌رسد. اولین قانون در اینجا نصب است، گاوصندوق چیزی نیست جز برداشتن یک محفظه و پیچ کردن و قرار دادن آن در مکان مورد نظر خود.

مورد بعدی در مورد این موضوع این است که آیا سطحی که قصد دارید گاوصندوق خود را بر روی آن نصب کنیم جامد است یا خیر. باز هم، در اینجا هیچ قانون طلایی وجود ندارد، با این حال ما همیشه نصب گاوصندوق را به کف بتونی ترجیح می‌دهیم. بنابراین اگر خانه شما در طبقه پایین یک طبقه بتونی یا یک طبقه نئوپان قرار دارد، پیشنهاد می‌کنیم که گاوصندوق خود را در طبقه پایین قرار دهید.

برای پیچاندن گاوصندوق می‌توانید از لنگرهای بولت Hilti  استفاده کنید. این لنگرها فقط حدود ۲ اینچ به دال نفوذ می‌کنند، اما حدود ۸ تن را تحمل خواهند کرد. گاهی اوقات کف بتنی یک گزینه مناسبی نمی‌باشد، در این موارد سعی می‌کنیم یک صفحه فولادی زیر کف بین تیرچه‌ها و پیچ و مهره از کف نصب کنیم. به پیچ تاخیر در تیرچه اعتماد نکنید، زیرا جدا از تضعیف ساختار، آن‌ها به راحتی با یک میل کوچک شکسته می‌شوند.

ما همچنین پیشنهاد می‌کنیم وقتی کف زمین چوبی است، گاوصندوق را با چسب ساختمانی مناسبی بچسبانید. مطمئناً اگر از این روش استفاده شود، هرگز قادر به جابجایی گاوصندوق نخواهید بود. نکته بعدی این است که دسترسی به گاوصندوق چقدر راحت است، اگر گاوصندوق شما در پارکینگ قرار گرفته باشد، زیر نیمکت در یک گوشه تاریک احتمالاً به ندرت به گاوصندوق دسترسی خواهید داشت. این امر منجر به رها شدن اشیا با ارزش در اطراف خانه می‌شود، نه در گاوصندوق. متداول ترین و بهترین مکانی که پیشنهاد می‌کنیم، داخل کمد اتاق خواب اصلی است، خوب و خوش دست و گاه به گاه کمی پنهان از ناظران.

۴- چه کسی حق دارد گاوصندوق را باز کند؟

در ظاهر این یک سوالی عجیب به نظر می‌رسد، اما به شما کمک می‌کند تا تصمیم بگیرید که آیا سیستم قفل فقط یک کلید دارد، یا دارای قفل ترکیبی مکانیکی، قفل ترکیبی دیجیتال، قفل تاخیر زمانی یا ترکیبی از همه است. اگر اپراتور مادربزرگ ۹۰ ساله شما باشد، ساده ترین گزینه برای او قفل ترکیبی دیجیتال است. کد را می‌توان به تعداد دلخواهی برای کاربر تنظیم کرد، استفاده از آن سریع و ساده می‌باشد، اما به طور کلی پرهزینه ترین گزینه است. گزینه دیگر قفل ترکیبی مکانیکی خواهد بود، این قفل‌ها از سال‌ها قبل وجود داشته و شاید با گاوصندوق‌های امروزی مترادف باشند، معمولاً آن‌ها یک صفحه گردی دارند که باید چندین بار مشخص شده و به یک عدد برگردانده شود، سپس تعدادی از چرخش‌ها به سمت راست انجام گردند و سپس چپ. این نوع قفل ایمن و بسیار قابل اعتماد است، هیچ باتری برای آن وجود ندارد و تعداد آن‌ها توسط کاربر قابل انتخاب است، اما برای شماره گیری قابل اعتماد، یک بازه ای از تخصص لازم است. دید خوب و نور نیز یک نکته دیگری در آن‌ها می‌باشند که شاید برای مادربزرگ‌های ما بهترین گزینه نباشند.

ساده ترین سیستم‌ها، قفل کردن با یک کلید است. داشتن یکی از این موارد روی صفحه کلید شما ناراحت کننده می‌باشد و همچنین به جهانیان نشان می‌دهد که شما یک گاوصندوق دارید. بسیاری از اوقات آن‌ها روی صفحه کلید شما نگهداری نمی‌شوند، آن‌ها فقط جایی در محل پنهان هستند.

در یک محیط تجاری، کارکنان در طول روز از طریق یک کلید به گاوصندوق دسترسی دارند و وقتی روز به پایان می‌رسد، مدیر و مالک این ترکیب را از بین می‌برد، در واقع کلید را قفل می‌کند و هیچ کس دیگری به آن دسترسی ندارد تا اینکه رئیس صبح آن را بوسیله شماره گیری باز کند . در مشاغل بزر گتری که پول نقد بالایی در جریان است، استفاده از قفل تاخیر زمانی معمول می‌باشد. با استفاده از این سیستم معمولاً قفل ترکیبی دیجیتالی وجود دارد که نیاز به وارد کردن کد خواهد داشت. در پایان دوره تأخیر، یک پنجره زمانی وجود دارد که کد در آن می‌تواند دوباره وارد شود تا قفل باز گردد. البته گزینه‌های دیگری نیز وجود دارند. این راه حل‌ها متناسب با نیازهای شما بوده و نیاز به یک متخصص امنیت دارند تا در مورد شما توضیح دهند، فقط مطمئن شوید که متخصص شما دارنده مجوز امنیتی کلاس ۲A  باشد.

۷- چند بار می‌خواهیم گاوصندوق خود را باز کنیم؟

این سوال عجیبی به نظر می‌رسد که بیشتر برای گاوصندوق‌های تجاری و اتاق‌های بزرگ قابل استفاده است. تعداد دفعات بازکردن درب گاوصندوق در روز، چه از تأخیر زمانی استفاده شود یا خیر، آیا یک ردیابی حسابرسی را ارائه می‌دهد تا تصمیم بگیرید که کدام سیستم قفل برای برنامه شما بهترین است. در سطح داخلی، این امر به تصمیم گیری در محل قرارگیری یک گاوصندوق کمک می‌کند. درب گاوصندقی که فقط یک بار در ماه در آن گوشه تاریک پارکینگ زیر نیمکت باز می‌شود، مشکلی ایجاد نخواهد کرد، اما اگر روزانه این کار تکرار شود، ترجیح می‌دهیم در جایی قابل دسترس قرار داده شوند.

۸- آیا گاوصندوق برای استفاده در منزل یا محل کار است؟

به عنوان یک قاعده کلی، یک گاوصندوق تجاری بهتر از گاوصندوق خانگی باید ساخته شود. معمولاً گاوصندوق‌های کاری بیشتر از گاوصندوق در خانه مورد هدف قرار می‌گیرند. اگر در یک شهر کوچکی زندگی می‌کنید، ممکن است اینگونه نباشد. باز هم گاوصندوق شما باید مناسب هدف باشد و فقط یک مشاور امنیتی واجد شرایط می‌تواند این مورد را برای شما مشخص کند.

سارقین معمولاً از تیزترین ابزار‌ها استفاده می‌کنند و آن‌ها تصور کرده که یک گاو صندوق تجاری مقدار زیادی پول نقد در خود نگهداری می‌کند، در حالی که یک گاوصندوق خانگی فقط چند تکه جواهر و جواهرات قدیمی را در خود نگه می‌دارد. معمولاً یک گاوصندوق تجاری به مدت ۱۲ ساعت در طول شب در دسترس آن‌ها قرار خواهد گرفت. گاوصندوق تجاری باید به خوبی ایمن باشد، به خوبی ساخته شده و توسط سیستم هشدار امنیتی محافظت شود. این بدان معنا نیست که گاوصندوق خانگی شما به سیستم امنیتی نیاز دارد بلکه به این معنا است که می‌توانید صندوق امانات خانگی با نمره ای پایین تر خریداری نمایید.