محصولات امنیتی در سال‌های اخیر به طور فزاینده‌ای محبوب شده‌اند. در میان آن‌ها، قفل امنیتی هنوز هم مهم‌ترین وسیله در جهت حفظ ایمنی منزل و محیط کار است. اما پرسش اساسی در این است که: «بهترین قفل امنیتی کدام است؟» و یا «آیا قفل‌های امنیتی، ضد سرقت هستند؟»

آنچه از شواهد پیداست، قفل‌هایی از امنیت بالا برخوردار هستند که بتوانند راه‌های دسترسی به فضای داخل را از سوی سارقین به حداقل برسانند. برای کمک به شما در انتخاب قفل امنیتی مناسب، ما در این مقاله مجموعه‌ای از اطلاعات مفید را گردآوری کرده‌ایم تا به شما در داشتن فضایی ایمن کمک کرده باشیم؛ با یوکـا همراه باشید.

بهترین قفل امنیتی کدام است؟

بهترین قفل امنیتی کدام است؟

قفل‌های درب ورودی جهت حفظ امنیت در مکان‌های مختلف مهمترین کار را انجام می‌دهند. قفل‌ها نه تنها در خانه‌ها و یا محیط‌های کاری مفید هستند، بلکه برای عملکرد صحیح انواع مختلف دستگاه‌ها همانند گاوصندوق‌ها نیز بسیار کاربردی هستند.

هنگام انتخاب قفل امنیتی مناسب، مهمترین نکته شناسایی نیاز خاص محیط یا مکانی است که در آن قفل باید نصب شود. امروزه تقریباً تمام قفل‌ها برای انواع مختلف درب‌های ورودی اعم از درب چوبی، فلزی، شیشه‌ای و موارد دیگر قابل استفاده هستند.

با این حال، برای بررسی اینکه کدام قفل‌های موجود در بازار جهت حفظ امنیت فضای داخل بهترین هستند، ضروری است انواع قفل‌های درب ورودی را بشناسید:

قفل امنیتی سیلندری (مکانیکی یا سنتی)

قفل امنیتی سیلندری (مکانیکی یا سنتی)

این قفل رایج‌ترین نوع از انواع قفل درب ورودی است و نام خود را به دلیل ساختار استوانه‌ای قسمت مرکزی خود دریافت کرده است. این قفل همانی است که در بیشتر منازل و محیط‌های اداری و تجاری مشاهده می‌شود و با استفاده از کلید فیزیکی اجازه دسترسی به داخل فضا داده می‌شود.

این نوع قفل را می‌توان در نسخه‌های مختلف از جمله قفل‌های با امنیت بالا با سیلندرهای ضد ضربه، ضد مته و به طور کلی ضد نفوذ برای نیازهای مختلف خریداری کرد.

مزایا: قیمت پایین

معایب: امنیت پایین، گم شدن کلید، کپی از کلید، ساختار ساده قفل مرکزی

قفل امنیتی چند نقطه‌ای

قفل امنیتی چند نقطه‌ای

این نوع قفل به دلیل سطح حفاظتی بسیار بالا برای درب‌های اصلی منازل فضاهای کاری استفاده می‌شود. ویژگی اصلی این قفل وجود چندین پیچ در مرکز و همچنین قسمت بالا و پایین درب است.

این قفل توسط یک سیستم داخلی واحد کار می‌کند که در یک زمان تمام پیچ را فعال می‌کند. این قفل بسیار ایمن است و کار سارقین را برای ورود به داخل فضا سخت می‌کند. قفل‌های چند نقطه‌ای نیز می‌توانند از کیفیت بالا به همراه ویژگی‌هایی همانند ضد ضربه و ضد مته نیز برخودار باشند.

مزایا: امنیت بالا نسبت به قفل سیلندری

معایب: گم شدن کلید، کپی از کلید، ساختار متوسط قفل مرکزی

قفل امنیتی هوشمند

قفل امنیتی هوشمند

حال می‌رسیم سراغ قفل هوشمند! این قفل همان‌طور که از نامش پیداست با استفاده از آخرین فنآوری‌های روز ساخته شده است. هدف از ساخت این قفل، افزایش امنیت و راحتی در استفاده بوده است. اما مزایا و تنوع این قفل‌ها کار را برای انتخاب بهترین آنها باز گذاشته است.

این قفل‌ها در انواع قفل اثر انگشتی، قفل دیجیتال با قابلیت تشخیص از طریق عنبیه چشم، قفل الکترونیکی با قابلیت تشخیص از طریق چهره، قفل هوشمند با قابلیت تشخیص از طرق کف دست، قفل کارتی هتلی، قفل صفحه کلید رمزی و موارد دیگر هستند.

مزایا: بالاترین امنیت، عدم نیاز به کلید (برخی از قفل‌ها قابلیت دوگانه دارند، یعنی هم دیجیتال هستند و هم کلیدخور)، استفاده از سیستم بیومتریک (اثرانگشت، عنبیه چشم، چهره و موارد دیگر)، کنترل و نظارت همه جانبه و ساده و قابلیت کار با گوشی همراه

معایب: قیمت بالا

با توجه به موارد بیان شده در بالا می‌توان بهترین قفل امنیتی را برای کلیه فضاهای مسکونی، اداری و تجاری، قفل‌های هوشمند در نظر گرفت.

قفل امنیتی درب ضد سرقت

قفل امنیتی درب ضد سرقت

درب‌های ضد سرقت به طور کلی از دو مکانیزم عمده برای حفظ امنیت فضای داخلی استفاده می‌کنند، یکی کیفیت بدنه درب و دیگری نوع قفلی است که بر روی درب نصب می‌شود. کیفیت متریال مورد استفاده برای درب ضد سرقت می‌تواند از چوب و فولاد باشد تا در برابر ضربه مقاومت بالایی از خود نشان دهد.

اما آنچه یک درب ضد سرقت را به معنای واقعی ضد نفوذ می‌کند، نوع قفلی است که بر روی آن نصب می‌شود. قفل‌های مکانیکی پس از حدود پنج دقیقه تلاش از سوی سارقین به راحتی باز می‌شوند.

علاوه بر این، ضربه زدن برای شکستن قفل نیز یکی دیگر از موارد ورود به داخل محیط است. با این حال، اکثر قفل‌ها با امنیت بالا، کیفیت ساخت بالایی دارند و از متریال مناسب استفاده می‌کنند.

مقاومت دریل با چگونگی عبور آسان یک مته معمولی سنجیده می‌شود. بسیاری از قفل‌های مکانیکی و هوشمند دارای ساختار چند لایه هستند، به طوری که اقدام برای حفاری را به حداقل می‌رسانند. بنابراین لازم است از نوع متریال قفل و ساختار درونی آن مطلع شوید.

موضوع مهم دیگر کپی کردن کلید است! کلید را می‌توان با مهارت بالا از طریق ریخته‌گری و قالب‌ریزی به راحتی کپی کرد. حتی اگر قفل‌های مکانیکی از بهترین ساختار داخلی تولید شده باشند، آیا تضمینی برای عدم کپی از کلید وجود دارد؟

از متریال ساخت قفل که بیرون بیاییم، حال می‌توانیم مکانیزم ورود و خروج قفل را بررسی کنیم. وقتی می‌گوییم درب ضد سرقت است، منظورمان این است که به هیچ عنوان سارقین نمی‌توانند از درب ورودی وارد محیط شوند.

قفل امنیتی دیجیتال، پیچیده ترین مکانیزم ورود را دارد، به طوری که سارقین باید به اندازه‌ای از دانش و علم برخوردار باشند و یا به عبارتی باید نابغه باشند که بتوانند این قفل‌ها را باز کنند.

ساختار یک قفل بیومتریک به صورتی است که فرد برای ورود به داخل فضا باید از ویژگی‌‌های جسمی خود استقاده کند. برای مثال، اثر انگشت یا عنبیه چشم!

درواقع، چند نفر در دنیا اثر انگشت مشابهی دارند؟ آیا کسی را سراغ دارید که عنبیه چشمش با دیگری یکی باشد؟ چند نفر در جهان، چهره‌ای کامل شبیه هم دارند؟ (حتی دوقلوها هم چهره‌ای متفاوت نسبت به یکدیگر دارند).

درب ضد سرقت از بهترین قفل و بهترین بدنه درب ساخته شده است تا هدفش که عدم نفوذ سارقین به داخل محیط است را جامع عمل بپوشاند. بنابراین، ضروری است در زمان خرید به نوع قفل و کیفیت بدنه درب دقت کنید.

قفل امنیتی یوکا

انواع قفل امنیتی یوکا

یوکا (yucca) یکی از بهترین برندهای تولید‌کننده قفل‌های هوشمند در سرتاسر جهان و به ویژه در ایران است. یوکا ساخت کشور کره جنوبی است و محصولاتش توسط بهترین کارشناسان و مجرب‌ترین متخصصین و مهندسان تولید می‌شود.

بی‌جهت نیست که یوکا تا این اندازه محبوب و پرطرفدار است و توانسته محصولاتی را به بازار عرضه کند که از حداکثر کیفیت، تکنولوژی و خدمات فروش مناسب برخوردار باشد.

یقیناً خریداران وقتی به خرید قفل امنیتی هوشمند فکر می‌کنند و حاضر هستند مبلغ بالایی را برای تهیه آن صرف کنند، امنیت را اولویت خود قرار می‌دهند. یکی از مهمترین ویژگی‌های قفل‌های الکترونیکی یوکا، امنیت بالای آنها است.

این مورد شامل کیفیت بالای ساخت بدنه، استفاده از متریال مقاوم (جنس بدنه از روی است)، دقت بالا با حداقل خطا و دارا بودن انواع سنسورهای هشداردهنده قوی همانند سنسور ضد سرقت، ضد حریق و ضد شوک است.

ناگفته نماند، کلیه قفل‌های امنیتی یوکا به دلیل الگوریتم های پیشرفته، ضد هک (امکان هک صفر درصد) هستند، به همین دلیل می‌توان محصولات این برند را جزء بهترین قفل‌های امنیتی بازار در نظر گرفت.

از قفل‌های کارتی مخصوص هتل‌ها گرفته تا انواع قفل‌های بیومتریک، تنوع گسترده در قفل‌های امنیتی یوکا یکی دیگر از موارد مهم در محبوبیت این برند هستند. به عبارتی، قفل‌های یوکا برای هر نوع فضا اعم از مسکونی، اداری و تجاری، محصول مناسبی برای ارائه دارد.

تنوع محصولات یوکا تنها در تکنولوژی خلاصه نمی‌شود، بلکه از نظر مدل و شکل ظاهری که بسیار مدرن، لوکس و شیک هستند نیز می‌توانند برای همه محیط‌ها با دکوراسیون‌های مختلف کاربردی باشند.

تنها ارائه محصولات با کیفیت تضمین کننده محبوبیت یک برند نیستند، بلکه نحوه فروش و گارانتی خدمات به اندازه هر عامل دیگری مهم هستند.

در این راستا، شرکت نوآوران هوشمند به عنوان عامل اصلی فروش محصولات برند یوکا، با ارائه گارانتی دو ساله بی‌قید و شرط واقعی (شرکت‌های دیگر گارانتی یک ساله ارائه می‌دهند)، این امکان را مشتریان فراهم کرده است که بتوانند در طول مدت دو سال، در صورت مشاهده هرگونه مشکل و خرابی، کارشناسان نصب در محل حاضر شده و اقدام به تعمیر و تعویض قطعات می‌کنند.

کلام آخر

خرید قفل امنیتی مناسب می‌تواند به معنای تضمین امنیت و داشتن اطمینان خاطر از حداکثر شرایط ایمنی برای محیط داخل باشد. هدف از خرید قفل‌های امنیتی تنها جهت محافظت از دارایی‌های افراد است.

به ویژه برای دوران امروز ما که مردم در خانه‌هایی با وسائل مختلف و اغلب گران زندگی می‌کنند (نسبت به گذشته که زندگی ساده‌تر بود) و یا در محیط‌های کاری بزرگ با تجهیزات فراوان مشغول به کار هستند، انتخاب قفل‌هایی که بتوانند امنیت فضای داخل را برقرار کنند، یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر به حساب آیند.