یکی از از ویژگی‌های دستگیره‌های الکترونیکی، وجود قابلیت قفل اتوماتیک است. دلیل وجود این ویژگی را می‌توان به افزایش سهولت در استفاده از قفل در طی باز و بسته کردن‌های مداوم درب دانست. همچنین اگر به هر نحوی فراموش کنید که درب را پشت سر خود قفل کنید، قابلیت اتوماتیک به داد شما می‌رسند.

از سویی دیگر، وجود این قابلیت در دستگیره‌های الکترونیکی، به حفظ امنیت فضای داخل کمک شایانی می‌کند. برای شناخت بیشتر قابلیت قفل اتوماتیک در دستگیره‌های الکترونیکی هوشمند با مقاله دیگری از قفل دیجیتال یوکـا همراه باشید.

قابلیت قفل اتوماتیک در دستگیره‌های الکترونیکی هوشمند چیست؟

قابلیت قفل اتوماتیک در دستگیره‌های الکترونیکی هوشمند

سیستم قفل اتوماتیک به این صورت کار می‌کند که بعد از آنکه فردی از درب عبور می‌کند، درب به صورت خودکار قفل می‌شود. اگر شما از خانه یا محیط کار خود خارج می‌شوید، دیگر نیازی ندارید بخواهید درب پشت سر خود را قفل کنید، زیرا دستگیره الکترونیکی در عرض سه ثانیه و حتی کمتر، درب را می‌کند.

بنابراین، فردی که در بیرون قرار دارد امکان باز کردن درب را از بیرون ندارد، ولی افرادی که هنوز در داخل محیط هستند، می‌توانند با فشردن دستگیره، درب را باز کنند. به عبارتی، قابلیت قفل اتوماتیک در دستگیره‌های الکترونیکی هوشمند به صورتی است که امکان باز شدن درب از بیرون را فراهم نمی‌کند.

مکانیزم اصلی این قفل به این شکل است که بر روی مغزی دستگیره الکترونیکی، سنسوری به صورت زبانه V شکل وجود دارد. با بسته شدن درب، این زبانه در داخل مغزی حرکت کرده و جمع می‌شود. این عملکرد باعث فعال شدن مکانیزم قفل اتوماتیک می‌شود و درب به صورت خودکار قفل می‌شود.

این قابلیت توسط کاربر فعال یا غیرفعال می‌شود، همچنین می‌توان با گوشی همراه از ویژگی کنترل از راه دور آن نیز استفاده کرد. قابلیت قفل اتوماتیک، شرایطی را فراهم می‌کند که کاربر می‌تواند بدون نگرانی در مورد قفل شدن درب، بتواند به طور مداوم به داخل فضا ورود و خروج کند.

قابلیت قفل اتوماتیک در دستگیره‌های الکترونیکی هوشمند این امکان را فراهم می‌کند که کاربر بتواند میزان زمان قفل شدن درب بعد از خارج شدن فرد از فضای داخل را تنظیم کند. حتی می‌توان قفل دیجیتال را طوری تنظیم کرد که حتی نتوان از داخل نیز درب را باز کرد. حتی در پیشرفته‌ترین مدل‌ها، می‌توان قفل را برنامه ریزی کرد که در زمان مشخصی، به طور خودکار باز و بسته شود.

ناگفته نماند، امکان باز کردن درب برای سارقین نیز کاری محال خواهد بود. زیرا دستگیره دیجیتال از دسترسی‌های مختلف اعم از بیومتریک (اثر انگشت، تشخیص چهره، تشخیص از طریق کف دست و موارد دیگر) و رمز عبور استفاده می‌کند. بنابراین، با قفل شدن درب، سارقین باید داده‌های احراز هویت کاربران را در اختیار داشته باشند. همچنین هک کردن قفل‌های الکترونیکی کاری بسیار دشوار است و برای برندهای مشهور بازار، این موضوع در حد صفر درصد است.

فواید قفل اتوماتیک در دستگیره‌های الکترونیکی هوشمند

فواید قفل اتوماتیک در دستگیره‌های الکترونیکی هوشمند

مهم‌ترین مزیت قابلیت اتومات دستگیره الکترونیکی را می‌توان افزایش امنیت فضای داخل در نظر گرفت. این موضوع به طور متقابل با میزان راحتی کاربر نیز در ارتباط است. به این معنا که اگر در مسافرات فراموش کنید که درب خانه را ببندید، قابلیت اتوماتیک به نجات شما می‌آید. یا می‌توانید از هر جایی از دنیا با استفاده از وای فای (Wi-Fi)، درب منزل را به طور خودکار و از راه دور قفل کنید.

برای شرکت ها و ادارات بزرگ که به طور مداوم افراد به محیط وارد شده و خارج می‌شوند، قابلیت قفل اتوماتیک این امکان را برای کارفرمایان فراهم می‌کند که بتوانند محیط اداری را بهتر نظارت کنند. بدین معنا که دسترسی مجزا به افراد واجد شرایط داده می‌شود تا بتوانند به فضاهای مورد نظر وارد و خارج شوند. این مهم باعث ایجاد نظم محیطی و بهینه شدن رفت و آمدهای کارکنان می‌شود.

برای کهنسالان که با فراموشی دست و پنجه نرم می‌کنند و قوای بدنی کمی دارند، همچنین افراد معمول و نوجوانان که اغلب حواس پرت هستند، قابلیت قفل اتوماتیک در دستگیره‌های الکترونیکی هوشمند می‌تواند خطاهای انسانی را به حداقل برساند.

حتی زمانی که افراد عجله دارند و باید به سرعت از محیط خارج شوند، صرف زمان برای قفل کردن درب با کلید و یا اعمال رمز عبور و موارد دیگر ممکن است ناخوشآیند باشد. با قابلیت اتوماتیک، شما تنها باید درب را پشت سر خود ببنید.

همچنین برای افرادی که قصد فروش ملک خود را دارند، وجود قابلیت اتومات قفل می‌تواند در جلب نظر مشتری نفش مهمی را ایفا کند. یقیناً برای خریداران جزئی بین که به هر ویژگی ملک توجه می‌کنند، دیدن دستگیره الکترونیکی بر روی درب، به معنای داشتن برگ برنده برای فروشنده است. هوشمند سازی خانه یا محل کار به تنهایی ویژگی مهمی برای بسیاری از افراد است.

کلام آخر

با قابلیت قفل اتوماتیک در دستگیره‌های الکترونیکی هوشمند به خوبی آشنا شدید. حال می‌توانید وارد بازار شوید و برحسب اطلاعاتی که کسب کرده‌اید، شروع به خرید بهترین دستگیره الکترونیکی کنید. اما پیشنهاد ما این است که وقت خود را تلف نکنید! زیرا بهترین برند بازار در همین نزدیکی شما است.

دستگیره‌های الکترونیکی یوکـا ساخت کشور کره جنوبی هستند. از کیفیت بالای بدنه گرفته تا انواع و اقسام فنآوری‌های نوین، محصولات این برند نشان دهنده دوام، اصالت، زیبایی و تکنولوژی هستند. تمام دستگیره‌های دیجیتالی یوکا، مجهز به قابلیت قفل اتوماتیک به صورت کاملاً پیشرفته و قابل برنامه ریزی و تنظیم هستند.

تماس با کارشناسان یوکا