در مقاله قبل به ۷ ترفند برای تامین امنیت خانه شما پرداختیم . همانطور که قول داده بودیم در این مقاله نیز به راه کارهای امنیتی در محیط های مسکونی و ترفندهای دیگری برای امنیت بیشتر اشاره می کنیم ؛ به راحتی می توانید این نکات ساده را در محل سکونت خود پیاده کنید ؛ با ما باشید .

زمان مطالعه :

راه کارهای امنیتی در محیط های مسکونی

  • افزایش امنیت درب ها را همیشه در اولویت قرار دهید .

۳۴ درصد سارقین از طریق درب های جلویی ساختمان و ۲۲ درصد نیز از درب های پشتی وارد ساختمان های هدف می شوند . بنابراین یکی از مهم ترین مواردی که لازم است برای امینت بیشتر رعایت شود ایمن ساختن درب های ورودی ساختمان است .

برای این مهم پیشنهاد می کنیم انواع قفل دیجیتال را بررسی نموده و با توجه به کاربری ساختمان و نیاز خود ، درب ها را به قفل دیجیتال مجهز نمایید . امکانات قابل توجه این قفل ها خیال شما را از درب های ورودی راحت می کند و ضمن تامین حداکثری امنیت شما ، راحتی و سادگی کار با این قفل ها نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است .

قفل دیجیتال را می توان با استفاده از اثر انگشت ، کارت و رمز باز نمود . برخی نمونه های جدیدتر نیز به اپلیکیشن مجهز شده اند که کار با این قفل ها را راحت از پیش کرده اند .

مطالعه بیشتر : معرفی بهترین و با کیفیت ترین قفل دیجیتالی

  • علاوه بر تعویض قفل درب ها چه باید کرد ؟ – ایمنی پنجره ها

راه کارهای امنیتی در محیط های مسکونی - قفل دیجیتال

بنابر گزارش های در دسترس ۲۳ درصد سارقین از طریق پنجره های طبقه اول ساختمان وارد می شوند . پس لازم است وقتی در خانه حضور ندارید پنجره ها بسته و قفل باشند . همچنین حفاظ هایی که بر روی پنجره ها نصب می شود می تواند امنیت شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهد .

  • سیستم های هشدار دهنده نصب کنید .

نصب سیستم های هشدار دهنده یکی از راه های کم هزینه دیگر برای افزایش امنیت محل سکونت می باشد .

  • تایمرهای روشنایی

با استفاده از تایمر های روشنایی هر روز در ساعت معینی لامپ های ورودی یا هر بخش مورد نظر شما روشن شده و چنانچه چند روزی در سفر به سر می برید یا هر روز دیر به منزل باز می گردید با این ترفند حس حضور ساکنین در منزل به دیگران القا شده و احتمال خطر کاهش می یابد .

  • گروهی به استقبال سارقین بروید !

سارقین از همسایه هایی که با یکدیگر ارتباطی ندارند و از حضور یکدیگر در منزل اطلاعی ندارند خوش شان می آید زیرا این امر زمینه را برای سرقت فراهم می کند .

البته لازم است ابتدا همسایه ها را بشناسید و از بابت خودشان اطمینان داشته باشید . پس از طی این مرحله ارتباط خود را با همسایگان و فردی که حراست محله را به عهده دارد حفظ کنید . به این ترتیب در صورت مشاهده موارد مشکوک سریعا به شما اطلاع داده می شود .

  • از مکان های مخفی خانه خود غافل نشوید.

دیگر سارقین به اندازه کافی باهوش هستند و مکان هایی را که ممکن است وسایل ارزشمند خود در آن مخفی کنید به راحتی پیدا می کنند . بهتر است اندکی خلاقیت به خرج داده و مکان های غیر معمول تری برای جاسازی وسایل ارزشمند خود بیابید .

  • سارقین را گمراه کنید .

وقتی به سفر می روید از نشانه ها استفاده کنید و سارقین را از عدم حضورتان مطلع نکنید . مثلا اگر سیستم هوشمندی برای روشنایی نصب نکرده اید از دوستانتان بخواهید به خانه شما سر زده و لامپ ها را روشن کنند .

ما برخی از راه کارهای امنیتی در محیط های مسکونی را بررسی نمودیم . شما نیز فکر کنید که چه کارهای می توانید انجام دهید تا در مدتی که در سفر هستید هم محل زندگی تان برای افراد غریبه جلب توجه نکند . ترفندهایتان را با ما در میان بگذارید .

منبع : reolink

yuccahq-telegram