شما به عنوان یک صاحب خانه یا مستاجر باید عاشق ترفندها و ایده هایی باشید که امنیت محل زندگی شما را تامین می کنند. در این مطلب به ۷ ترفند برای تامین امنیت خانه شما می پردازیم که برای انجام بسیاری از این موارد لازم نیست هزینه زیادی صرف شود . با یوکا باشید؛ شما نیز ترفندهای خود را با ما به اشتراک بگذارید.

زمان مطالعه : 

موردی که سارقین نمی خواهند شما بدانید

شاید بد نباشد پیش از پرداختن به این ترفندهای امنیتی با آنچه در ذهن سارقین می گذرد و برخی ترفندهای آن ها نیز بیشتر آشنا شویم:

 • ۶۰ درصد سارقین وجود دوربین های مدار بسته و حتی چشمی درب دیجیتال را چک می کنند و بیشتر از ۴۰ درصد آن ها هدف های کم دردسر تر را برای سرقت انتخاب می کنند.
 • اگر خانه شما به سیستم دزدگیر مجهز شده باشد ۹۰ درصد سارقین آن را هدف قرار نمی دهند.
 • سطل های زباله ، روزنامه و چمن هایی که بیش از حد بلند شده باشند محل هایی برای کمین سارقین هستند.
 • بیش از ۳۰ درصد سارقین از درب های باز ، پنجره های بدون حفاظ و بدون قفل و ورودی های بدون دردسر وارد خانه ها می شوند.

بیشتر بدانید : با معتبرترین برندهای کره ای آشنا شوید . قفل دیجیتال

 • درخت ها و چمن های بلند یا نرده های بزرگ خانه شما محل مناسبی برای استتار سارقین خواهد بود.
 • اخیرا سارقین پیش از ورود و اقدام به دزدی ، زنگ درب خانه مورد نظر را می زنند . اگر در خانه حضور نداشته باشید که به هدف خود رسیده اند و اگر هم درب را باز نمایید با داستان های ساختگی کار خود را توجیه می کنند.
 • بیشتر سارقین با شنیدن صدای رادیو و تلویزیون تصور می کنند در منزل حضور دارید و از هدف قرار دادن خانه شما صرف نظر می کنند .
 • دو چیزی که سارقین از آن نفرت دارند: سگ پر سر و صدا و همسایه های کنجکاو!

تا اینجا با مواردی که می تواند راه های نفوذ به منزل تان باشد آشنا شدید؛ حال به آنچه به عنوان ساکن خانه لازم است انجام دهید می پردازیم:

 • دوربین های امنیتی – ترفندی برای ضبط بیشتر ترافیک های حوالی منزل تان

دوربین های امنیتی یکی از راه حل های ساده برای تامین امنیت خانه شما می باشند که به راحتی قابل نصب می باشند و نیازمند صرف هزینه زیادی هم نیستند .

چشمی درب دیجیتال نیز گزینه دیگر پیش روی شماست که می توانید در تمامی ساعات شبانه روز و از منزل یا خارج از آن بر محیط بیرونی اشراف داشته باشید ؛ تصاویر ضبط می شود ؛ می توانید آنلاین از طریق اپلیکیشنی که بر روی گوشی تان نصب می شود با مراجعه کنندگان صحبت کنید .

 

برای اطلاع از نحوه نصب چشمی درب دیجیتال ویدیوی دیگری در اختیار شما قرار گرفته که راحتی و زمان کوتاه نصب را در این ویدیو مشاهده می کنید :

آموزش نصب چشمی درب دیجیتال

درب های ورودی ، پنجره ها ، زیر زمین و گاراژ مکان مورد نظر افراد غیر مجاز برای ورود به منزل شما هستند پس دوربین ها را در نقاط بحرانی قرار دهید .

 • برچسب های امنیتی در حیاط – واقعا کار می کنند

احتمالا شما هم در برخی مکان های عمومی با تابلویی مواجه شده اید که : این مکان به دوربین مدار بسته مجهز می باشد.
این برچسب و تابلو یکی از ترفندهای امنیتی کم هزینه و آسان است که در حیاط محیط های مسکونی نیز می تواند کارایی لازم را داشته باشد.

7 ترفند برای تامین امنیت خانه شما - قفل دیجیتال

تابلوهای جعلی می تواند فرصت را در اختیار سارقین خوش شانس و فرصت طلب قرار دهد ؛ پس توجه داشته باشید که ابتدا دوربین را نصب و سپس از این تابلو استفاده نمایید.

نکته مهم : دیگر خودتان به سارقین کمک نکنید ! اگر سارقین از برند دوربین شما مطلع شوند می توانند راه های هک و اختلال در آن را بیابند .

 • نقاط ضعف منزل تان را پنهان کنید!

سارقین می توانند سیم های برق را قطع کرده و سیستم های امنیتی را از کار بیندازند ؛ بنابراین سیم های برق را به گونه ای جاسازی و بپوشانید تا به راحتی در دسترس نباشند . این هم راه دیگری است تا فرصت را در اختیار سارقین قرار ندهید .

 • دستیار سارقین نباشید

مطمئن شوید نردبان های بلند، پیچ گوشتی، چکش و هر وسیله ای که می تواند به سارقین در ورود به منزل تان کمک کند در دسترس نباشد.

7 ترفند برای تامین امنیت خانه شما - قفل دیجیتال

 • چشم انداز زیبای منزل تان می تواند ضرر شما تمام شود!

درخت های ضخیم و بلند در نزدیکی پنجره ها و درب های ورودی بهترین امکان ورودی سارقین است. گاهی بهتر است از گیاهان و بوته های خار دار مثل کاکتوس برای تزیین حیاط خود استفاده کنید.

خون به جای مانده از خراشیده شدن بدن یک سارق بر روی گیاه می تواند در آزمایش های DNA به کمک شما بیاید. البته امیدواریم دیگر کار به این جا نرسد.

7 ترفند برای تامین امنیت خانه شما - قفل دیجیتال

 • دکوراسیون ورودی منزل شما می تواند هدف سارقین فرصت طلب باشد

میز و صندلی حیاط، دوچرخه، وسایل تزیینی و دیگر وسایل ارزشمند خود را بدون مراقبت در معرض دید قرار ندهید زیرا همین اقلام نیز می تواند هدف دزد باشد . اگر از وسایل خود استفاده نمی کنید آن را در انبار یا گاراژ قرار دهید.

هر چقدر هم به زیبایی محیط علاقه مند باشید در کنار آن توجه به نکات امنیتی می تواند حس لذت از محیط زیبای اطراف تان دو چندان کند.

 • سوئیچ ماشین تان می تواند یک آلارم مفید باشد

به هنگام خواب سوئیچ تان را در نزدیکی خود قرار دهید. به این ترتیب اگر صدای غیر معمولی از پارکینگ منزل تان بشنوید می توانید با فشردن دکمه دزدگیر سارق احتمالی را ترسانده و از آسیب رسیدن به ماشین تان جلوگیری نمایید.

در این مقاله ۷ ترفند برای تامین امنیت خانه شما بررسی کردیم . در مطالب بعدی با ما باشید تا نکات دیگری را علاوه بر این ۷ مورد ارائه دهیم.

شما نیز می توانید ترفندهای امنیتی خود را با ما به اشتراک بگذارید .

منبع : reolink

خرید سیف باکس یوکا