تا به حال در مورد قفل کارتی درب چیزی شنیده اید و یا از آن استفاده کرده اید ؟ حتی اگر از قفل های کارتی هم استفاده نکرده باشید به احتمال زیاد کارت مترو دارید و شاید در طول روز چند بار از آن برای ورود و خروج به ایستگاه های مترو استفاده کرده اید، پس مشخصا نسبت به انواع قفل های دیجیتال دیگر ، قفل کارتی بیشتر برای شما ملموس است . شاید بارها هم در ذهن خودتان روزهایی را تصور کردید که درب خانه یا دفتر کار تان هم با کارت هایی مثل کارت مترو باز کنید و از شر کلیدهای دست و پاگیر و دردسرهای استفاده از آنها مثل جاماندن کلیدها پشت درب و صرف ساعت ها وقت و هزینه خلاص شوید.

اگر در حال حاضر فرصت خواندن این مقاله را ندارید می توانید فایل pdf آن را در ایمیل خودتان دریافت کنید و در فرصت مناسب آن را بخوانید

البته این تصورات در دنیای تکنولوژی مدت زمان زیادی طول نکشید که تبدیل به واقعیت شد و حتی فراتر از تصورات ما هم پیش رفت . این روزها ما درب کارتی ای را می بینیم که بدون تماس مستقیم کارت و فقط با همراه داشتن کارت باز میشوند.

اما حالا که تکنولوژی انقدر پیشرفت کرده است و انواع قفل در کارتی در دسترس ما هستند شاید انتخاب از بین آنها و تصمیم گیری هنگام خرید کمی سخت شده باشد . مشخصا اگر شما فردی هستید که از شنیدن به جای خواندن لذت میبرید پیشنهاد اول ما این است که اگر قصد خرید قفل کارتی درب را دارید با کارشناسان تماس بگیرید و همه سوالات تان را از آنها بپرسید .

پرسش و پاسخ تلفنی در مورد قفل کارتی

اما اگر جزو افرادی هستید که دوست دارید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هر چیزی بیشتر بخوانید پس با ما همراه باشید تا با قفل کارتی درب آپارتمان و قفل کارتی هتلی بیشتر آشنا شوید و بتوانید در هنگام خرید قفل کارتی انتخاب بهتر و بهینه تری داشته باشید .

با انواع قفل کارتی درب آشنا شویم :

آشنایی با انواع قفل کارتی درب

آشنایی با انواع قفل کارتی درب

قفل کارتی آفلاین 

این قفل همانطور که از اسمش هم پیداست به صورت مستقل عمل میکند و هیچ ارتباطی بین قفل و نرم افزار نیست و همه ارتباطات فقط از طریق کارت های مختلف که به هدف های متنوع صادر میشوند انجام میشود .

قفل کارتی آنلاین 

این قفل هم دقیقا مثل زمانی که ما در فضای وب، آنلاین هستیم و ارتباطات زیادی می توانیم برقرار کنیم است از طریق سیستم بی سیم یا وایرلس به نرم افزار مرکزی سیستم وصل می شود و تمامی تنظیمات و دریافت گزارشات مربوطه بدون اینکه نیازی به حضور فیزیکی فردی باشد در کامپیوتر اپراتور به صورت آنلاین انجام میشود .

 یکی از مزایای قفل کارتی آنلاین  : برای نصب  این نوع دستگیره کارتی نیازی به هیچ گونه سیم کشی و کابل کشی نیست و این نوع قفل کارتی درب به راحتی هرچه تمامتر روی درب ها نصب میشود . و این مساله خصوصا برای هتل هایی که قرار است روی تمامی درب اتاق ها از این نوع قفل نصب شود یک مزیت بزرگ به حساب می آید

قفل کارتی با کارت تماس مستقیم 

این نوع قفل کارتی هوشمند جزو اولین رده های قفلهای کارتی بودند که به بازار عرضه شد و به همین علت و با گذشتن زمان و ورود انواع به روزتری از کارت ها تقریبا کمتر کاربری است که همچنان تمایل داشته باشد از آنها استفاده کند . در این نوع قفل برای باز کردن درب کارتی حتما باید کارت با قفل تماس مستقیم برقرار کند که همین مساله باعث سخت شدن کاربری این قفل ها شده است . چون شما باید مجدد در هنگام رسیدن به جلوی درب باز هم مثل کلیدها این بار دنبال کارت تان بگردید . از طرف دیگر، اگر این قفل ها به عنوان قفل هتلی استفاده شوند به علت تعدد استفاده از این کارت ها در مدت زمان کمی مستهلک می شوند و باید مجدد  تعویض شوند که این خود باعث افزایش هزینه های هتلداری میشود .

قفل کارتی با کارت RFID 

این نوع مدل قفل در کارتی از جمله پرطرفدارترین نوع دستگیره های کارتی هوشمند است . در این نوع قفل برای باز کردن درب با کارت نیازی به تماس مستقیم قفل با کارت نیست و فقط از طریق امواج رادیویی بین قفل و کارت ارتباط برقرار میشود و درب با کارت باز میشود.

مزایای قفل کارتی با کارت RFID یا امواج رادیویی چیست ؟

 1. از این نوع قفل کارتی می توان به عنوان قفل کارتی درب آپارتمان و همین طور قفل هتلی استفاده کرد .
 2. کاربری آن بسیار راحت است و هر فردی در هر سن و به هر میزان سواد دیجیتال می تواند از آن استفاده کند .
 3. از طرف دیگر قفل های کارتی با کارت های RFID به هیچ وجه قابل کپی کردن نیستند و به همین خاطر امنیت بالایی هم دارند .
 4. و یکی از خصوصیات جالب و کاربردی این نوع دستگیره کارتی این است که فقط از یک کارت که می تواند برای مترو ، استخر ، سالن ورزشی و.. باشد می توانید برای باز کردن درب کارتی هم استفاده کنید .
 5. بدون خارج کردن کارت از جیب یا کیف تان درب باز میشود .

قفل کارتی درب آپارتمان

قفل کارتی درب آپارتمان

قفل کارتی درب آپارتمان

همه ما قطعا تجربه های زیادی از پشت درب ماندن به خاطر گم کردن کلیدها یا فراموش کردن آنها و یا بدتر از آن جا ماندن کلید پشت درب خانه داشته ایم و تا چند سال پیش شاید هیچ راهکار منطقی ای برای گرفتار نشدن به این دردسرها نبود . تا زمانی که قفل های دیجیتال متولد شدند و با ورود خودشان به خانه ها و محل کار علاوه بر زیبایی و لوکس بودن ،امنیت ،راحتی و سرعت را هم آوردند .

راهکار این روزها برای پشت درب نماندن و با سرعت درب های خانه یا محل کار را باز کردن بسیار ساده است :

فقط کافی است به جای استفاده از قفل های قدیمی و در حال انقراض کلیدی یک نوع قفل دیجیتال مانند قفل کارتی درب آپارتمان برای خانه یا محل کارتان نصب کنید و بعد از چند روز متوجه می شوید که چه قدر دیر به فکر افتاده اید و کاش زودتر قفل های کلیدی را دور می انداختید !

پس با خرید و نصب یک قفل آپارتمانی کارتی با کیفیت فقط کافی است کارت دستگیره کارتی را در کیف مخصوص کارت تان قرار بدهید و با خیال راحت بدون نیاز به حتی قفل کردن درب از خانه خارج شوید و بعد هم با خیال راحت به خانه برگردید ! درب کارتی شما با نزدیک شدن به محل درب برای شما باز میشود و به شما خوش آمد می گوید!

قفل کارتی هتلی

قفل کارتی هتلی

قفل کارتی هتلی

این روزها کمتر مسافری را می توانیم پیدا کنیم که همچنان دوست داشته باشد زمانی که به یک هتل لوکس می رسد و اتاقی رزرو میکند به او دسته کلید برای ورود به اتاق داده شود !! مسافرها این روزها دوست دارند جایی را برای اقامت و استراحت در هنگام سفر تفریحی یا کاری انتخاب کنند که در تمام مدت سفر در امنیت و آسایش و راحتی باشند . مشخصا کلیدهای پردردسر یکی از عواملی هستن که با گم شدن و سنگینی حمل و نقل شان می توانند کل سفر را در زمان اقامت مسافر در هتل برای فرد سخت و پر از خاطرات بد کنند . پس مشخصا این روزها کمتر هتلدار با هوشی را می توان پیدا کرد که تا به حال به فکر جایگزینی قفل های کلیدی با دستگیره کارتی هتلی نیافتاده باشد .

مزایای نصب قفل کارتی هتلی برای هتلداران:

 • کارکنان بخش پذیرش هتل به راحتی می توانند زمان ورود و خروج مسافر ها را با نصب قفل هتلی کنترل کنند .
 • با نصب قفل هتلی ، دکوراسیون داخلی و فضای هتل به محلی شیک و بسیار زیبا تبدیل میشود که این مساله باعث جذب مسافر بیشتر و در آمد بیشتر برای هتلداران میشود
 • در صورتی که کارت قفل هتلی گم شود ، مسئولین هتل نیاز نیست نگران باشند و فقط کافی است آن کارت را از طریق نرم افزار مرکزی غیر فعال کنند .
 • مدیریت هتل به راحتی با نصب دستگیره کارتی هتلی می تواند زمان ورود و خروج خدمتکاران به اتاق مسافر را کنترل کند .
 • حتی با نصب قفل کارتی هوشمند روی درب ورودی اتاق پرسنل می توان از آن به عنوان یک دستگاه حضور و غیاب کارکنان استفاده کرد و از ورود و خروج آنها گزارش گرفت .
 • در زمانی که حادثه ای مثل آتش سوزی یا هر خطر دیگری برای بخشی از هتل اتفاق می افتد مسئولین به راحتی و با سرعت می توانند همه درب ها را برای خروج اضطراری افراد در یک طبقه خاص یا کل هتل باز کنند که این مساله باعث افزایش ایمنی در هتل میشود.

سوالات متدوال در هنگام خرید قفل کارتی

سوالات پر تکرار در مورد قفل کارتی درب

سوالات پر تکرار در مورد قفل کارتی درب

چرا بهتر است قفل کارتی بدون تماس RFID بخریم ؟

 • کارت های RFID یا امواج رادیویی به خاطر اینکه تماس مستقیم با قفل ندارند دیر تر مستهلک میشوند و باز کردن درب با کارت برای هر فردی راحت و بی دردسر است .
 • عمر برد و مدارها در قفل کارتی RFID چندین برابر قفل با کارت IC می باشد
 • در قفل کارتی RFID به علت اینکه امکان کپی برداری از کارت وجود ندارد ، قفل ها امنیت بسیار بالایی دارند.

آیا روی قفل کارتی درب جایی برای کلید مکانیکی هم تعبیه شده است ؟

این سوال بیشتر افرادی است که همچنان فکر می کنند کار کردن با قفل های دیجیتال سخت است و شاید گاهی لازم باشد که بخواهند از کلید ها برای باز کردن درب استفاده کنند . هر چند که با چند روز کار کردن با قفل دیجیتال دیگر هیچ نیازی به کلیدها پیدا نمی کنید اما برای اطمینان بیشتر کاربر تولید کنندگان روی اکثر قفل های دیجیتال از جمله قفل کارتی جای قرارگیری کلیدها را تعبیه کرده اند . پس از این لحاظ هم خیالتان راحت باشد که یکی از راه های دسترسی و باز کردن قفل های کارتی کلید است .

آیا با نصب قفل کارتی درب می توانیم برای دسترسی افراد در زمان خاصی محدودیت قائل شویم ؟

بله این روزها اکثر قفل های کارتی دارای یک ساعت داخلی هستند و به کمک نرم افزارهای مربوطه و ارتباط آن با قفل شما می توانید به عنوان ادمین و مدیر در زمان های خاصی از روز یا هفته دسترسی بعضی افراد را قطع کنید و مانع ورود آنها شوید

آیا قفل های کارتی می توانند به عنوان قفل ریموت دار هم استفاده شوند ؟

بله به همه قفل های دیجیتال ازجمله قفل های کارتی می توانید ریموت اضافه کنید و  به این شکل تنوع راه باز کردن قفل ها را بالا ببرید . قفل درب ریموت دار یکی از انواع قفل های پرطرفدار خصوصا برای محیط های اداری است .

قفل کارتی روی چه نوع درب هایی می تواند نصب شود ؟

معمولا قفل های دیجیتال و از جمله دستگیره های کارتی برای نصب روی درب ها محدودیت خاصی ندارند و روی انواع درب های ضد سرقت ،چوبی، فلزی و شیشه ای و همین طور راست باز شو و چپ باز شو قابل نصب هستند.

قیمت قفل کارتی چه قدر است ؟ آیا تنوع قیمتی زیادی دارد ؟

قیمت قفل کارتی درب هم مانند قفل های دیگر و یا هر کالایی بر اساس برند ، نحوه کارکرد و آپشن های متنوعی که دارد قطعا متغیر است  و مشخصا بعد از انتخاب قفل کارتی مناسب بهترین راه پرس جو در مورد قیمت دقیق هر قفل، ارتباط با کارشناسان فروش است .