قفل های دیجیتال شاید در ظاهر و در کلام مفهوم ساده ای به نظر برسد که بیننده یا خواننده فکر کند که همه چیز را می داند اما در این مقاله متوجه می شوید که چه ظرافت هایی در استفاده و کار با قفل های دیجیتال وجود دارد.

قفل هوشمند، مسلما مهمترین بخش خانه ای کاملا هوشمند و متصل است‌.

نه تنها به شما اجازه خواهد داد که به صورت دلخواهتان رفت و آمد کنید بلکه هنگامی که شما دور از خانه هستید هم بر اینکه چه کسانی به خانه تان رفت و آمد می کنند نظارت می کند.

برخی از مدل ها به شما اجازه می دهد که برای باز کردن و بستن درب ها از تلفن همراه خود استفاده کنید.

بعضی ها به شما اجازه می دهند امتیازات ویژه ای برای دوستان، اعضای خانواده یا کارکنان تعمیر و نگه داری اختصاص دهید.

مرتبط:  خرید قفل های دیجیتال هوشمند یوکا 

مدل های دیگر می توانند با استفاده از دستورات صوتی یا راه اندازی از طریق سایر دستگاه ها و خدمات هوشمند خانگی فعال شوند.

در اینجا مواردی برای تصمیم گیری در مورد قفل های هوشمند همراه با بررسی مدل های بالا که آزمایش کرده ایم، در نظر گرفته شده است.

قفل هوشمند درب چیست؟

digital-smart-locks-home

یکی از اولین مواردی که می خواهید در نظر داشته باشید این است که هزینه ارتقا قفل های سنتی شما چه قدر است.

خب بلاخره، یک قفل هوشمند هزینه های بسیار بیشتری را نسبت به قفل استاندار که میتوانید در فروشگاه سخت افزار محلی پیدا کنید متحمل می شود.

شما می توانید تعدادی قفل هوشمند در رنج قیمت صد دلار پیدا کنید (تعداد زیادی از آن ها قادر به حضور در این لیست نیستند)، اما اگر شما قفلی میخواهید که بتوانید از هر جایی آن را کنترل کنید با ویژگی هایی مثل دستورات صوتی، اعلان های فشار، ایمیل و هشدارهای دما، انتظار می رود که هزینه ای بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ دلار پرداخت کنید.

بسیاری از قفل های هوشمند برنامه تلفن همراه ارائه می دهند که به شما امکان قفل کردن و باز کردن درب ها را با آیکون ساده ضربه زدن می دهند.

بعضی ها یک برنامه ی وب ارائه می دهند که به شما اجازه می دهد همه چیز را از رایانه یا کامپیوتر شخصی خود کنترل کنید.

اکثر برنامه ها به شما اجازه می دهد که کاربران دائمی و موقت را اضافه کنید و برنامه های دسترسی را برای روز ها و زمان های خاص تنظیم کنید.

اگر قفل مجهز به بلوتوث باشد شما برای دسترسی داشتن به آن باید در فاصله ۴۰ فوتی آن باشید، در حالی که قفل های مجهز به مدار یا پل وای فای تقریبا از هر جایی که شما  قرار گرفته باشید کنترل می شوند.

مطمئن شوید که قفل هوشمند شما شرح روزانه فعالیت ها را ارائه می دهد، بنابراین شما می توانید به هر زمانی برگردید تا ببینید چه کسی وارد یا خارج شده است و چه هنگام فعالیتی اتفاق افتاده است.

جدیدترین قفل های هوشمند امکاناتی مانند فعال سازی صدا، geofencing و قفل خودکار دارند.

مرتبط: خرید قفل های دیجیتالی هوشمند یوکا در تهران-نوآورن هوشمند

با فعال کردن صدا، قفل کردن و باز کردن درب ها بسیار ساده می شود؛ به سادگی به تلفن خود بگویید” درب جلو را باز کنید” و قفل باز خواهد شد.

با geofencing هرگز نیازی به نگرانی نیست اگر قبل از اینکه خانه را ترک کنید در را قفل کرده باشید؛ فقط از برنامه تلفن همراه برای تنظیم محیط اطراف خانه و مکان یاب گوشی خود برای مشخص کردن موقعیت دقیق خود استفاده کنید.

وقتی شما محیط خانه را ترک می کنید می توانید از قفل اتوماتیک پشت سر خود استفاده کنید.

به همین نحو، قفل اتوماتیک هنگامی که شما در را برای مدت مشخصی قفل نکرده اید به طور اتوماتیک آن را قفل می کند.

دیگر ویژگی های آن شامل، صفحه کلید لمسی  برای زمانی است که کلید یا تلفنتان همراهمتان نیست‌، هشدار های ورود و خروج که به شما در مورد احتمال شکستن و فشار دادن هشدار می دهد و پیامک یا ایمیلی که به شما اجازه می دهد که از ورود و خروج افراد در زمان های واقعی مطلع شوید.

چگونه یک قفل هوشمند را نصب کنیم؟

digital-smart-locks-home

هیچ کدام از قفل هایی که ما آزمایش کرده ایم برای نصب کردن سخت نیستند اما بعضی از آنها ساده تر از بعضی دیگرند.

قفل های جدید شما با هر دو رو قفلی داخلی( غلافی که در داخل آن نصب می کنید) و یک بخش بیرونی (معمولا یک صفحه لمسی و یا کلید استوانه ای) همراه باشد، احتمالا باید قفل قدیمی خود را قبل از نصب دستگاه جدید به طور کامل بردارید، از جمله مکانیزم deadbolt و صفحه ضربه.

این کار به سادگی از جا برداشتن دو پیچ است که رو قفلی داخلی را به بخش خارجی وصل می کند و هر دو قطعه را بر می دارد. deadbolt نیز توسط دو پیچ نصب شده است.

خبر خوب این است که بیشتر قفل های هوشمند از سوراخ های استاندارد پیش ساخته استفاده می کنند بنابراین شما مجبور نیستید به خاطر سوراخ کردن های جدید نگران باشید.

علاوه بر این، قفل های هوشمندی در دسترس هستند که به داخل درب شما متصل می شوند و به گونه ای طراحی شده اند تا از سیلندها و deadbolt های سخت افزاری خود استفاده کنید به این معنا که شما باید رو قفلی داخلی را بردارید.

در هر صورت شما میتوانید یک تا دو دقیقه را صرف از جا برداشتن قفل قدیمی خود و نصب قفل هوشمند جدیدتان کنید.

آیا Alexa می تواند قفل در را کنترل کند؟

digital-smart-locks-home

بعضی از قفل ها با دیگر دستگاه های متصل خانه تلفیق شده اند مانند هشدار دود Nest Protect و سرویس هایی مانند آمازون Alexa , Apple HomeKit, Google Assistant و IETTT.

به عنوان مثال، وقتی که هشدار دود یا هشدار کربن دی اکسید روشن می شود در ها باز می شوند یا وقتی دری باز باشد برخی از چراغ های هوشمند روشن می شوند.

بسته به تنظیمات اتوماتیک خانه تان حتی میتوانید قفل خود را با یک زنگ تصویری هماهنگ کنید بنابراین قبل از اینکه در را باز کنید، می توانید ببینید چه کسی پشت در است و یا یک دوربین امنیتی داخلی بسازید که زمانی که در فقل شده شروع به ضبط کند. فقط به یاد داشته باشید؛ هر چه امکانات بیشتری بخواهید باید پول بیشتری صرف کنید‌.

انواع دیگر قفل های هوشمند

به خاطر داشته باشید که قفل های هوشمندی وجود دارند که لزوما قفل در نیستند. به عنوان مثال، ۴۴۰۰D Indoor و ۴۴۰۱DLH Outdoor در استارت قفل هر دو دارای قفل های متصل به بلوتوث هستند.

آنها ساخته شده اند که به اندازه قفل های استاندار مقاوم باشند اما زمانی که شما نزدیک درب هستید از بلوتوث برای باز کردن درب‌ از طریق زدن یک دکمه استفاده کنید.

آنها همچنین به شما اجازه می دهند دسترسی موقت یا دائمی مهمان را به سادگی تنها از طریق یک برنامه تلفن تضمین کنید.

BoxLock در عین حال یک قفل هوشمند با قابلیت وای فای با یک اسکنر داخلی است که به ماموران پست اجازه می دهد بسته هایتان را در محلی جا گذاری کنند که از دید سارقان خارج شود.

برای اطالاعت بیشتر در مورد امنیت خانه هوشمند، انتخاب های ما را برای بهترین سیستم های امنیتی خانه هوشمند و بهترین دوربین های امنیتی خارج از خانه را ببینید.

بررسی اجمالی قفل های دیجتال هوشمند دنیا

digital-smart-locks-home

August Smart Lock HomeKit Enabled

مزایا: نصب آسان، فعال سازی صدا،Geofencing ، پشتیبانی  IFTTT ،طراحی شیک

معایب: گران، نیاز به اجزای اضافی برای کنترل از راه دور

برگه های مربوط به افرادی را که به خانه وارد و خارج شده اند را از طریق گوشی هوشمند خودتان نگه می دارد. آخرین نسخه از تکنولوژی شامل فعال سازی صدا، geofencing,  ،IFTTT را دارا می باشد.

 

August Smart Lock Pro + Connect

مزایا: نصب آسان ، پشتیبانی از بلوتوث، وای فای و Z-wave

معایب: گران

قفل شیک  August Smart Lock Pro + Connect مجهزترین قفلی است که تا به حال آزمایش کرده ایم با پشتیبانی از Apple HomeKit، خدمات چند سرویسی صوتی، سه پروتکل بی سیم، geofencing,  وIFTTT.

 

Schlage Sense

مزایا: نصب آسان، نرم افزار به خوبی طراحی شده است، پشتیبانی از کنترل صدا

معایب: گران، نیاز به ابزار اضافی برای کنترل از راه دور

قفل کلیدی بلوتوثی Schlage Sense به شما اجازه می دهد که از تفن همراهتان برای قفل کردن و باز کردن درب ها استفاده کنید، برنامه دسترسی به کدها و برنامه های زمانبندی را تنظیم کنید.

 

Nest X Yale Lock With Nest Connect

مزایا: طراحی شیک، نصب آسان، با Nest Secure کار می کند، بسیار بی صدا

معایب: با IFTTT کار نمی کند، هیچ پشتیبانی از فعال سازی صدا وجود ندارد

Nest X Yale Lock with Nest Connect قفل هوشمند درب با وضوحی بالاست که قابلیت ترکیب Yale reliability با اتصال Nest IoT دارد.

 

قفل هوشمند Kwikset Kevo Touch-to-Open (نسل دوم)

digital-smart-locks-home

مزایا: نصب آسان، پاسخگو، طراحی شیک، ادغام با دستگاه های شخص سوم

معایب: گران، کنترل از راه دور هزینه اضافی دارد، بدون کنترل صدا، fob و ekeys اضافی هزینه اضافی دارد

Kwikset’s new Kevo Touch-to-Open Smart Lock پاسخگو تر مدل های قبلی خود است اما کمی گرانتر است و فاقد برخی از امکانات که شما  با آخرین محصول قفل درب متصل دریافت کرده اید.

Lockly Secure Plus

 

مزایا: اسکنر اثر انگشت، صفحه کلید، دسترسی با کلید، عملیات بی سر و صدا، فناوری ضد سرقت pin genie ، نصب آسانمعایب: عدم وجود دسترسی از راه دور، با سایر دستگاه های هوشمند کار نمی کند، بدون پشتیبانی از HomeKit، IFTTT، فرمان صدا.Lockly Secure Plus یک قفل هوشمند بلوتوثی است که چندین روش را برای ورود ارایه می دهد. از جمله اسکنر اثر انگشت.

Schlage Century Touchscreen Deadbolt Lock (BE00.NX CEN00.)

مزایا: ورود با کلید و بدون کلید، هشدار صوتی دما، نصب و برنامه ریزی آسانمعایب: گران، نیاز به کنترل شخص سوم برای دسترسی از راه دور با Z-wave، پر سروصدا Schlage Century Touchscreen Deadbolt Lock یک قفل الکترونیک شیک است که توانایی های بی سیم Z-Wave  و ورود با کلید و بدون کلید را ارائه میدهد. این قفل کمی پر سر و صداست. مانند بیشتر قفل های هوشمند گران است.

Yale Assure Lock SL (YRD 020)

مزایا: زیبا طراحی شده است، نصب آسان، دسترسی صوتیمعایب: گران، برنامه اختصاصی ندارد، برای کنترل از راه دور نیاز به Z-Wave داردYale Assure Lock SL یک قفل شیک دارای صحفه ی نمایش لمسی بی نظیر است که از راه دور کنترل می شود اما شما نیاز به یک مرکز اتوماسیون هاب Z-Wave  دارید.

Friday Lock

digital-smart-locks-home

مزایا: استفاده از سخت افزار های موجود قفل، سازه کوچک، HomeKit  فعالمعایب: نصب مشکل، گاهی اوقات در آزمایش ها ارتباط قطع شده، دسترسی محدود به گزینه های زمان بندیFriday Lock به شما اجازه قفل کردن و باز کردن درهایتان از طریق Siri voice و یا برنامه موبایل را می دهد اما در آزمایش ها ما در اتصال مشکل داشتیم.

Gate Smart Lock

مزایا: دو گیرنده صدا، بدون کلید و با کلید کار می کند، به شدت بی سر و صدا، نصب آسانمعایب: گران، برخی از امکانت آن نیاز به اشتراک دارد، با دستگاه های شخص سوم ارتباط برقرار نمی کند، نمی تواند در را با برنامه قفل کند مگر اینکه حرکت تشخیص داده شود، geofencing یا دید در شب ندارد.Gate Smart Lock یک قفل هوشمند درب مجهز به Wi-Fi با یک دوربین داخلی است که هنگامی که کسی به در شما نزدیک می شود فیلم را ضبط می کند.