قفل­های در با امنیت بسیار بالا: چطور بهترین مارک را انتخاب کنیم؟

وقتی به دنبال این هستید که بین قفل های با امنیت بسیار بالا و زیادی که در بازار وجود دارد، یکی را انتخاب کنید، برای این که بفهمید کدام مارک ها ارزش فکر کردن دارند، باید هزینه هایی را بپردازید.

ممکن است محصولاتی از شرکت های کم کیفیتی هم در بازار وجود داشته باشد؛ اما اگر انتظار دارید قفل هایتان با ارزش باشند، مواردی هست که می بایست آن ها را بدانید.

اکثر مردم، اهمیتی به امنیت نمی دهند، اما اگر شما جزء این اکثریت نیستید، وقت آن رسیده که نگاهی به تمام مواردی بیندازید که برای بهترین قفل های در بسیار امن نیاز دارید.

 ویژگی های قفل های در با امنیت بسیار بالا

هنگامی که به دنبال محصولات مختلفی هستید که ادعا می کنید می خواهید قفل های با امنیت بسیار بالا باشند، خیلی مهم است که بتوانید تفاوت های حفاظتی تمام آن ها را بدانید.

دانستن این تفاوت ها، بسیار پیچیده تر از انتخاب بهترین قفل برای انبار خانه است.

باید به قفل های با امنیت بسیار بالا نگاه کنید و سعی کنید بفهمید کدام یک ویژگی هایی دارند که نمی توانید بدون ان ویژگی ها زندگی کنید.

خرید قفل های دیجیتال و الکترونیکی هوشمند یوکا-نوآوران هوشمند

yucca digital smart electronic locks tehran

شما به قفلی نیاز ندارید که تمام موارد لیست شده در پایین را داشته باشید اما هر چه قفل ها ویژگی های بیشتری داشته باشند، امنیت بیشتری را فراهم خواهند کرد.

شما می توانید از این اطلاعات برای یافتن مدل قفل هایی استفاده کنید که حتی اگر ساخته شده ی یکی از شرکت های سطح متوسط باشند، باز هم بهتر از بقیه ی مدل ها هستند.

تنها مطمئن شوید که قفل های در با امنیت بالایتان بعضی از ویژگی های پایین را داشته باشند:

  1. پیچیدگی سلیندر قفل

وقتی به دنبال پیچیدگی سلیندر یک قفل در هستید، دارید سعی می کنید بفهمید درک آن برای یک مجرم چقدر سخت است.

هرچه ترکیبات داخلی قفل، سخت تر باشد، احتمال این که مجرمی بتواند ابزاری از نوع کلید درست کند که به قفل فشار بیاورد یا حتی ان را باز کند.

تمام قفل ها می توانند انتخاب شوند، اما شما به دنبال کسی نیستید که سعی کند به طور موفقیت آمیز قفلتان را باز کند.

هرچه سلیندر قفل پیچیده تر باشد، حتی تعداد آدم هایی که سعی می کنند بر امنیت سری و محرمانه ی شما غلبه کنند هم کمتر می شود.

اگر به دنبال یک قفل در صفحه کلیدی هستید، نیازی ندارید نگران سلیندر قفل های در با امنیت بالایتان باشید.

  1. محتوای فلزی

این که یک قفل چقدر سخت است، به شدت به مقدار فلزی بستگی دارد که در ترکیب خود استفاده می کند.

به این علت که بخشی از در می بایست حذف شود تا قفل در بتواند نصب شود. این امر به حفره هایی نیاز دارد که می بایست سوراخ شوند و باعث می شوند در، در اطراف فلز آلات قفل، آسیب پذیر شود.

به عنوان بهترین روش هایی که با آنها می توان از یک در محافظت کرد، محصولا پر جزئیاتی وجود دارد که می تواند محتوای فلزی داشته باشد، اما احتملا شما به دنیال قفل های در با امنیت بالایی هستید که با سطوح اولیه ی حفاطتی همراه باشند.

اغلب می توانید با نگه داشتن قفل در دستتان، محتوی فلزی را بگویید. یک قفل سنگینف قفلی است که از فاصله های عریض یا اجزای پلاستیکی برای کم کردن هزینه استفاده نمی کند.

هنگامی که شرکتی قفلی را با فضای خالی یا اجزای ساخته شده از پلاستیک درست می کند، این کار در نهایتباعث خرج شدن امنیت شما خواهد شد.

قفل های در با امنیت بالا می بایست فلز سنگین و سختی داشته باشند. و می بایست از آن زیاد استفاده کرده باشند.

  1. قدرت پیچ و مهره

علاوه بر محتوای فلزی قفل، به پیچ و مهره ای هم برای چفتتان نیاز دارید که بتواند تا جای ممکن در برابر فشار ایستادگی کند.

قفل های در با امنیت بالا، پیچ و مهره هایی از فولاد سخت خواهد داشت که در برابر حملات فشاری (همچون لگد زدن، فشار میله ی مخصوص شکستن در خانه، چکش های آهنگری، ضربات شانه و …)، ایستادگی می کنند.

بدون استحکام این حملات، به طور متعدد، به اندازه ای موجب خمیدگی یا گسیختن پیچ و مهره می شود که موجب شکست آن می گردد.

قفل های در با امنیت بالای همراه با پی و مهره های محکم، در برابر حملات برنده هم مقاوم اند.

مجرمان نمی توانند با استفاده از اره آهن بری یا اره ی متقابل ۀن قدر به پیچ و مهره آسیب بزنند که در باز شود.

این حملاتف نسبت به حملات فشاری، کمتر اتفاق می افتد اما اگر خطری است که آن را در نظر می گیریدف قفلی که انتخاب می کنید باید مقاوم در برابر برش باشد.

  1. حفاظت مته

برخلاف یک قفل ساز، که تنها قفل ها را در مواقع نیاز با مته سوراخ می کند بسیاری از افراد بی پروا، یاد می گیرند که چطور قفل ها را با مته باز کنند، زیرا این روش سریع است و به نظر می رسد اکثرا جواب می دهد.

اما مجرمی که با قفل های در با امنیت بالا، با روش های محتاطانه ی ضد مته ای مواجه می شود، خواهد دید که تلاش و روش او برای ورود، باعث نمی شود از این قفل ها عبور کند.

دو نکته ی اصلی وجود دارد که برای محافظت قفل های در با امنیت بالایتان در برابر مته، باید آن ها را در نظر بگیرید. یکی پیچ های تنظیم کننده و دیگری خط شکاف است.

هر دوی این دو زمینه، می توانند با یاتاقان های ساچمه ای ساخته شده از فولاد سخت، محافظت شوند.

گاهی اوقات صفحات ضد مته ای وجود دارد که برای محافظت از کسی که می خواهد خط شکاف را برش دهد، چرخانده می شود، اما این ها نکاتی هستند که در جایی دیگر باید مورد توجه قرار بگیرند.

  1. کنترل کلید

شما نمی خواهید که کسی حتی کوچکترین دسترسی ای به دارایی هاییتان داشته باشد، تا مبادا بتواند بدون اطلاع شما، قفلی را کپی کند.

بهترین کاری می توانید انجام دهید این است بر قفل های در با امنیت بالایی سرمایه گذاری کنید که امتیاز نامه های جای کلید دارند.

این امر باعث می شود دسترسی به ورقه های کلید، بسیار منحصر به فردتر باشد.

البته هنوز نیاز دارید بدانید که مناسب ترین راه برای پنهان کردن قفل های یدکیتان چیست، تا مبادا کنترل کلیدهایتان را از دست بدهید.

اما علاوه بر این، راه هایی هم برای به دست اوردن ورقه های کلید وجود دارد و راه هایی هم برای برش ان ها بدون اجازه ی صاحب کلید هست.

چیزی که باید بدانید این است که به طور قابل توجهی در برابر این نوع