وقتی به دنبال این هستید که بین قفل‌های با امنیت بسیار بالا و زیادی که در بازار وجود دارد، یکی را انتخاب کنید، برای این که بفهمید کدام مارک‌ها ارزش فکر کردن دارند، باید هزینه‌هایی را بپردازید.

ممکن است محصولاتی از شرکت‌های کم کیفیتی هم در بازار وجود داشته باشد؛ اما اگر انتظار دارید قفل‌هایتان با ارزش باشند، مواردی هست که می‌بایست آن‌ها را بدانید.

اکثر مردم، اهمیتی به امنیت نمی دهند، اما اگر شما جزء این اکثریت نیستید، وقت آن رسیده که نگاهی به تمام مواردی بیندازید که برای بهترین قفل‌های در بسیار امن نیاز دارید.

 ویژگی‌های قفل‌های در با امنیت بسیار بالا

هنگامی که به دنبال محصولات مختلفی هستید که ادعا می‌کنید می‌خواهید قفل‌های با امنیت بسیار بالا باشند، خیلی مهم است که بتوانید تفاوت‌های حفاظتی تمام آن‌ها را بدانید.

دانستن این تفاوت‌ها، بسیار پیچیده‌تر از انتخاب بهترین قفل برای انبار خانه است.

باید به قفل‌های با امنیت بسیار بالا نگاه کنید و سعی کنید بفهمید کدام یک ویژگی‌هایی دارند که نمی توانید بدون ان ویژگی‌ها زندگی کنید.

خرید قفل دیجیتال و قفل الکترونیکی هوشمند یوکا-نوآوران هوشمند

yucca digital smart electronic locks tehran

شما به قفلی نیاز ندارید که تمام موارد لیست شده در پایین را داشته باشید اما هر چه قفل‌ها ویژگی‌های بیشتری داشته باشند، امنیت بیشتری را فراهم خواهند کرد.

شما می‌توانید از این اطلاعات برای یافتن مدل قفل‌هایی استفاده کنید که حتی اگر ساخته شده یکی از شرکت‌های سطح متوسط باشند، باز هم بهتر از بقیه مدل‌ها هستند.

تنها مطمئن شوید که قفل‌های در با امنیت بالایتان بعضی از ویژگی‌های پایین را داشته باشند:

 1. پیچیدگی سلیندر قفل

وقتی به دنبال پیچیدگی سلیندر یک قفل در هستید، دارید سعی می‌کنید بفهمید درک آن برای یک مجرم چقدر سخت است.

هرچه ترکیبات داخلی قفل، سخت‌تر باشد، احتمال این که مجرمی بتواند ابزاری از نوع کلید درست کند که به قفل فشار بیاورد یا حتی آن را باز کند، وجود ندارد.

تمام قفل‌ها می‌توانند انتخاب شوند، اما شما به دنبال کسی نیستید که سعی کند به طور موفقیت آمیز قفل‌تان را باز کند.

هرچه سلیندر قفل پیچیده‌تر باشد، حتی تعداد آدم هایی که سعی می‌کنند بر امنیت سری و محرمانه شما غلبه کنند هم کمتر می‌شود.

اگر به دنبال یک قفل در صفحه کلیدی هستید، نیازی ندارید نگران سلیندر قفل‌های در با امنیت بالایتان باشید.

 1. محتوای فلزی

این که یک قفل چقدر سخت است، به شدت به مقدار فلزی بستگی دارد که در ترکیب خود استفاده می کند.

به این علت که بخشی از در می بایست حذف شود تا قفل در بتواند نصب شود. این امر به حفره‌هایی نیاز دارد که می‌بایست سوراخ شوند و باعث می‌شوند در، در اطراف فلز آلات قفل، آسیب‌پذیر شود.

به عنوان بهترین روش‌هایی که با آن‌ها می‌توان از یک در محافظت کرد، محصولات پر جزئیاتی وجود دارد که می‌تواند محتوای فلزی داشته باشد، اما احتمالا شما به دنبال قفل‌های در با امنیت بالایی هستید که با سطوح اولیه حفاطتی همراه باشند.

اغلب می‌توانید با نگه داشتن قفل در دست‌تان، محتوی فلزی را بگویید. یک قفل سنگین قفلی است که از فاصله‌۲های عریض یا اجزای پلاستیکی برای کم کردن هزینه استفاده نمی‌کند.

هنگامی که شرکتی قفلی را با فضای خالی یا اجزای ساخته شده از پلاستیک درست می‌‍٬کند، این کار در نهایت باعث خرج شدن امنیت شما خواهد شد.

قفل‌های در با امنیت بالا می‌بایست فلز سنگین و سختی داشته باشند و می‌بایست از آن زیاد استفاده کرده باشند.

 1. قدرت پیچ و مهره

علاوه بر محتوای فلزی قفل، به پیچ و مهره‌ای هم برای چفت‌تان نیاز دارید که بتواند تا جای ممکن در برابر فشار ایستادگی کند.

قفل‌های در با امنیت بالا، پیچ و مهره‌هایی از فولاد سخت خواهد داشت که در برابر حملات فشاری (همچون لگد زدن، فشار میله مخصوص شکستن در خانه، چکش‌های آهنگری، ضربات شانه و …)، ایستادگی می‌کنند.

بدون استحکام این حملات، به طور متعدد، به اندازه‌ای موجب خمیدگی یا گسیختن پیچ و مهره می‌شود که موجب شکست آن می‌گردد.

قفل‌های در با امنیت بالا همراه با پیچ و مهره‌های محکم، در برابر حملات برنده هم مقاوم‌اند.

مجرمان نمی‌توانند با استفاده از اره آهن بری به پیچ و مهره آسیب بزنند که در باز شود.

این حملات نسبت به حملات فشاری، کمتر اتفاق می‌افتد اما اگر خطری است که آن را در نظر می گیرید، قفلی که انتخاب می‌کنید باید مقاوم در برابر برش باشد.

 1. حفاظت مته

برخلاف یک قفل ساز، که تنها قفل‌ها را در مواقع نیاز با مته سوراخ می‌کند بسیاری از افراد بی پروا، یاد می‌گیرند که چطور قفل‌ها را با مته باز کنند، زیرا این روش سریع است و به نظر می‌رسد اکثرا جواب می‌دهد.

اما مجرمی که با قفل‌های در با امنیت بالا، با روش‌های محتاطانه ضد مته‌ای مواجه می‌شود، خواهد دید که تلاش و روش او برای ورود، باعث نمی‌شود از این قفل‍‌ها عبور کند.

دو نکته اصلی وجود دارد که برای محافظت قفل‌های در با امنیت بالایتان در برابر مته، باید آن‌ها را در نظر بگیرید. یکی پیچ‌های تنظیم کننده و دیگری خط شکاف است.

هر دو این مورد، می توانند با یاتاقان‌های ساچمه‌ای ساخته شده از فولاد سخت، محافظت شوند.

گاهی اوقات صفحات ضد مته‌ای وجود دارد که برای محافظت از کسی که می‌خواهد خط شکاف را برش دهد، چرخانده می‌شود، اما این‌ها نکاتی هستند که در جایی دیگر باید مورد توجه قرار بگیرند.

 1. کنترل کلید

شما نمی‌خواهید که کسی حتی کوچکترین دسترسی‌ای به دارایی‌هایی‌تان داشته باشد، تا مبادا بتواند بدون اطلاع شما، قفلی را کپی کند.

بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید این است بر قفل‌های در با امنیت بالایی سرمایه‌گذاری کنید که امتیاز نامه‌های جای کلید دارند.

این امر باعث می شود دسترسی به ورقه‌های کلید، بسیار منحصر به فردتر باشد.

البته هنوز نیاز دارید بدانید که مناسب‌ترین راه برای پنهان کردن قفل‌های یدکی‌تان چیست، تا مبادا کنترل کلیدهایتان را از دست بدهید.

اما علاوه بر این، راه‌هایی هم برای به دست آوردن ورقه‌های کلید وجود دارد و راه‌هایی هم برای برش آن‌ها بدون اجازه صاحب کلید هست.

چیزی که باید بدانید این است که به طور قابل توجهی در برابر این نوع خطر، بیشتر محافظت می‌شوید.

 1. میان بر مقاومت

حتی برخی از بهترین قفل‌های در با امنیت بالا می‌توانند با ترکیب‌های خاصی برای قفل‌ها، میان بر زده شوند.

از قرار معلوم قفل‌های با امنیت بالا روش‌های میان بر زدن کشف شده‌ای دارند و تنها با فراهم امنیتی خیالی پایان می‌پذیرند.

یک مثال بسیار خوب، باز کردن در با گردش شستی برای برخی از قفل‌های سیلندری با امنیت بالای متعلق به اتحادیه اروپاست.

این میان‌برها در ضربه‌ها و دزدی‌ها یکسان رفتار یکسانی ندارند.

گاهی روش‌های ساده‌تری برای ورود وجود دارد و در آن‌ها پیچیدگی سلیندر قفل با استفاده از روش‌های ضعیف دیگر، دور زده می‌شود.

مطمئن شوید که قفل با امنیت بالایی که می‌خواهید انتخاب کنید، یک میان بر دارد.

محصولات قدیمی‌تری که حتی متعلق به بهترین مارک‌ها هستند، مدل‌های شاهکاری دارند که مشکلات آن‌ها توسط موارد تکراری جدیدتر حل شده است.

سایر مارک‌ها مدل‌های ضعیفی را با به روز رسانی قفل‌ها معرفی کرده‌اند و نسخه‌ای را معرفی کرده‌اند که با آن تنها می‌خواهند امتیاز نامه خود را حفظ کنند.

ملاحظات مربوط به قیمت قفل‌های با امنیت بالا

 • در حوزه امنیت، شما چیزی دریافت می‌کنید که هزینه آن را پرداخت کرده باشید.
 • هزینه بیشتر، منجر به قفل‌های با امنیت بیشتر می‌شود.
 • در ارتباط با مارک‌های خاص، شما بیشتر به خاطر اسم آن‌ها پول می‌پردازید تا فاکتورهای تولیدی‌ که اجبارا منجر به افزایش هزینه می‌شوند.
 • بعضی از قفل‌ها، قیمت‌هایی دارند که تنها به یکی از ویژگی‌های امنیت بالا مربوط می‌شود و از سلیندرهایی قفلی استفاده می‌کنند که تولید شده شرکت‌هایی کم کیفیت‌تری هستند. این کار .برای کاهش برخی از قیمت های کلی صورت می گیرد
 • به مشخصات قفل‌تان نگاه کنید تا بفهمید در حقیقت برای چه چیزی دارید پول می‌پردازید.
 • دو خصوصیت بزرگ برای قیمت‌ها بالاتر، محتوای فلزی (این که چقدر فلز و چه نوع فلزی استفاده شده است) و پیچیدگی هسته قفل، می‌باشد.
 • وقتی که یک اسم تجاری امنیتی معروف، محصولی با هزینه بالا دارد که نسبت به محصولی با قیمت مشابه، هیچ کدام از ویژگی‌های امنیتی بالا را ندارد یا تعداد کمی از آن‌ها را دارد، این امر نشانه خوبی است برای این که این محصول ارزش هزینه تبلیغ شده را ندارد.
 • اگر دارید برنامه می‌ریزید که خود قفل را نصب کنید، باید ویژگی هزینه تغییر قفل‌ها را هم در نظر بگیرید.

بهترین مارک‌های قفل در با امنیت بالا

در این بخش، تنها می‌خواهم برخی از بهترین مارک‌ها را برای زمانی که به دنبال خرید قفل‌های در با امنیت بالا هستید، برجسته کنم.

مطمئنا این‌ها تمام تولید کنندگانی نیستند که قفل‌های در با امنیت بالا می‌سازند، اما رقیبان بسیار عالی‌ای هستند که بهترین قفل‌های در را ارائه می‌دهند.

این مارک‌ها واقعا، مارک‌های تولید کننده قفل دری نیستند که بیشترین اعتماد را کسب کرده باشند و ممکن است شهرتی نداشته باشند که اکثر مردم آن‌ها را بشناسند.

اما تا زمانی که به امنیت مربوط می‌شود، این شرکت‌ها بهتر از بقیه هستند.

از مارک‌هایی که کارشناسان امنیتی به طور جهانی از آن بی‌خبرند، دوری کنید و چیزی را بخرید که واقعا می‌تواند جزء میان بهترین قفل‌های در با امنیت بالا محسوب شود.

۱.Abloy

قفل Abloy

این شرکت در بازار امروز قفل‌ های نگهداری دیسکی خوبی تولید می‌کند. آن‌ها برخی از بهترین محصولات قفل را تولید می‌کنند و مدل Protec2 آن‌ها هنوز هم باز نشده باقی مانده است.

قدرت فیزیکی قفل‌های آن‌ها در بین بالاترین سطح و به صورت همگانی در دسترس است.

با ساختار محکم و فولاد سخت شده برای قفل درهای با امنیت بالای خود، آن‌ها نیز در برابر حفاری، دیلم و برش محافظت می‌شوند.

اگر چه Assa Abloy شرکت پدر بسیاری از مارک‌های برجسته قفل سازی است، نشان Abloy آن‌ها، برای قفل‌های با امنیت بالا یکی از بهترین‌ها است.

 1. Mul-T-Lock

یک شرکت بسیار محبوب، برای قفل‌های در با امنیت بالا، مارک Mul-T-Lock است.

آن‌ها در طراحی‌های قفل‌های سوزنی غلتان و سیستم‌های نوار کناری خلاق‌اند و در امنیت ساختاری قفل‌های خود نیز مدام پیشرفت می‌کنند.

قفل‌۲های با امنیت بالای آن‌ها، در نقاط مته‌ای آن‌ها، بیشترین انتقاد را کسب می‌کند و مقاومت آن‌ها در برابر برش و اهرم برای پیچ و مهره، چیزی فراتر از وظیفه آن‌ها است.

با چیزی شبیه Mul-T-Lock Hercular، شما بیشترین امنیت ممکن در یک قفل را به دست می‌آورید.

 1. EVVA

قفل EVVA

شرکت قفل سازی EVVA در تولید مجموعه‌ای گسترده از قفل‌های در امنیتی متخصص است.

قفل‌های آن‌ها کیفیت‌های متفاوتی دارند، اما به عنوان یک قاعده کلی، EVVA نسبت به بسیاری دیگر از شرکت‌ها، قفل‌های امنیتی قوی‌تری تولید می‌کند.

آن‌ها بیشتر به خاطر پیچیدگی داخلی قفل‌های خود برتری دارند و از روش‌های نوآورانه و غیر منتظره‌ای در داخل سیلندر قفل استفاده می‌کنند.

یکی از بهترین قفل‌های امنیتی، مدل MCS است که در مدل سیلندر یورو محبوب‌تر از معادل سیلندر لبه‌ای آن است.

این قفل یکی از چندین قفل با امنیت بالا است که از اجزای قفل مغناطیسی استفاده می‌کند.

این قفل‌ها در برابر حمله فیزیکی مقاومت کمتری دارند و بیشتر با در نظر گرفتن امنیت داخلی ساخته می‌شوند.

آن‌ها از لحاظ جسمی ناامن نیستند، اما این نکته‌ای نیست که آن‌ها در آن برتری داشته باشند.

 1. Medeco

قفل Medeco

یک مارک بسیار محکم برای قفل‌های با امنیت بالا Medeco است. شما اغلب می‌بینید که سیلندر قفل آن‌ها حداقل در انواع قفل‌های در تجاری معمولی استفاده می‌شود.

اگر به دنبال یک چقت Medeco، یک سیلندر جفتی Medeco، و یا هر چیز دیگری هستید، آن‌ها ویژگی‌های گفته شده را دارند.

افتخار Medeco این است که برای خرید نسبتا قابل دسترس است و سطح پایه خوبی برای محفاظت ارائه می‌دهد.

این نوع قفل‌ها بهترین پیچیدگی داخلی یا قوی‌ترین ساختار فیزیکی را دارند، اما از لحاظ قیمت، ارزان‌ترند و به طور قابل توجهی، به عنوان مارک قفلی با کاتالوگ محصولات خود، امنیت بهتری ارائه می‌دهد.

این شرکت در گذشته مسائلی داشته است، اما آن‌ها به حرف کارشناسان گوش کرده و محصولات جدید خود را بهتر کرده‌اند.

 1. BiLock

چفت کلید خورد BiLock همیشه در بالای لیستی از محصولات با امنیت بالا، از نگاه مردم قرار دارد. به همین دلیل است که BiLock یک مارک امنیتی مناسب با امنیت بالا است، زیرا این سیستم از سیستم کلیدی یکسانی در محصولات خود استفاده می‌کند. این محصول یک سیلندر با امنیت بالا است که برای اغلب سارقان غلبه بر آن آسان نیست.

هنگامی که یک BiLock را برای در خود انتخاب می‌کنید، کلیدی منحصر به فرد دریافت خواهید کرد که تعداد کمی از مردم می‌توانند از روی‌‌ آن کپی‌برداری کنند.

همچنین می‌توانید از سوراخ کلیدی که بسیاری از آن‌ها نمی‌توانند بازش کنند، استفاده کنید، زیرا نه فقط از دو مجموعه سوزنی غلتان بلکه از یک سیستم نوار کناری استفاده می‌کند.

محتوای فلز متفاوت خواهد بود، اما شما می‌توانید به یک هسته قفل با کیفیت تکیه کنید.

قفل BiLock

راهنمایی‌هایی برای ارتقاء قفل‌های در با امنیت بالا:

 • ملاحظات مربوط به درهای مسکونی و درهای تجاری تفاوت بسیار زیادی دارند.
 • شما به قفلی نیاز دارید که مناسب با در موجودتان باشد (به عنوان مثال: قفل‌‌های سیلندری یورو به در آماده شده‌ای نیاز دارند که با در آماده شده برای قفل مورب متفاوت است).
 • باید یک ارزیابی ریسک انجام دهید تا جنبه‌هایی از قفل‌های امنیتی را پیدا کنید که بیشتر به آن‌ها توجه دارید.
 • قفل‌های در با امنیت بالا چفت کلید خور دارند. اگر به دستگیره‌های در کوک شده تکیه می‌کنید، دارید از قفل های اشتباهی استفاده می‌کنید.
 • راه‌هایی برای افزایش امنیت قفل‌های موجود وجود دارد و بسته به شرایط شما ممکن است بتوانید به جای تعویض آن‌ها قفل‌های خود را مجددا نصب کنید.
 • در مورد امنیت آپارتمان، باید بررسی کنید تا چقدر مجاز به تغییر امنیت قبلی می‌باشید.

نتیجه

مارک قفل یا قفل با امنیت بالایی که بهترین باشد، وجود ندارد. تنها چیزی که وجود دارد این است که باید برای یافتن بهترین قفل متناسب با نیازهای خود فکر کنید.

قفل شما جایی نیست که تمام امنیت شما متعلق به آن باشد. هنوز هم باید روی هم رفته در مورد امنیت محیط و امنیت در خود نگران باشید.

اما با این اطلاعات، تمام چیزهایی که لازم دارید انجام دهید این است که از خودتان بپرسید چه چیزی در یک قفل بیشتر برایتان مهم است و بعد بهترین قفل در امنیتی را برای خودتان نصب کنید.

انتخاب قفل‌­های در با امنیت بسیار بالا