در این مطلب قصد داریم تا به برخی از رایج‌ترین انواع قفل‌های در تجاری که امروز بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند، نگاهی بیندازیم. قفل‌ها همراهان همه‌جایی بیشتر درها می‌باشند و به همین خاطر است که انواع بسیار متفاوتی از درها (هر کدام با کاربردها و ویژگی‌های خودشان) و انواع گوناگونی از قفل‌های در وجود دارد که هر کدام کاربردهای متفاوتی دارند.

 در این راستا، قفل‌هایی وجود دارند که کاملاً مناسب فضاهای مسکونی هستند و برخی دیگر برای ساختمان‌های تجاری عملکرد بهتری دارند.

در این مطلب قصد داریم تا به برخی از رایج‌ترین انواع قفل‌های در تجاری که امروز بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند، نگاهی بیندازیم.

  1. قفل‌های اهرمی مغزی‌دار

از قفل‌های اهرمی مغزی‌دار به شکل گسترده­ای در قفل‌های در تجاری استفاده می‌شود.

این احتمال وجود دارد که همین امروز بدون اینکه حتی خودتان بدانید، از یکی از همین درها رد شده باشید.

قفل‌های اهرمی منحصراً در ساختمان‌های تجاری بکار گرفته نمی‌شوند، اما معمولاً کمتر روی درهای ساختمان‌های مسکونی نصب می‌شوند.

با این حال، اگر صاحب‌خانه یا مالک چنین چیزی بخواهد، می‌توان از این قفل‌ها نیز استفاده کرد. این قفل‌ها برای استفاده بیش از حد معمول، تولید می‌شوند.

قفل های دیجیتال هوشمند: بررسی بهترین قفل های دیجیتال هوشمند در سال ۲۰۱۹

این بدین معناست که درهای ساختمان‌های تجاری تردد بیشتری نسبت به درهای املاک مسکونی دارند.

توجه داشته باشید که نباید قفل‌های اهرمی مغزی‌دار را با برخی قفل‌های اهرمی دیگر که از آن‌ها نیز در فضای تجاری به عنوان قفل‌های درهای تجاری استفاده می‌شود، اشتباه بگیرید.

برای مثال، قفل‌های اهرمی فشاری دکمه‌ای از دیگر انواع قفل‌های در تجاری رایج می‌باشد اما در همه‌شان مغزی بکار نرفته است.

قفل‌های اهرمی مغزی‌دار می‌توانند با یک کلید یا استفاده ترکیبی از یک کلید و یک دکمه فشاری ساخته شوند.

خرید قفل های دیجیتال و الکترونیکی هوشمند یوکا-نوآوران هوشمند

برای این نوع قفل‌ها، دکمه فشاری در قسمت داخلی قرار داده شده و قسمت کلیدخور در قسمت بیرونی قرار دارد تا افرادی که به کلید دسترسی دارند بتوانند وارد شوند.

یک قفل اهرمی مغزی‌دار از اجزای متفاوتی ساخته شده که استفاده از برخی از آن‌ها در ساخت قفل‌های در تجاری دیگر رایج است.

اجزای سازنده اصلی قفل‌های اهرمی مغزی‌دار، اهرم‌های درونی و بیرونی، رزه درونی و بیرونی، چفت، شاسی و مغزی است.

بیشتر مغزی‌های قفلی که در قفل‌های اهرمی مغزی‌دار استفاده می‌شوند، استانداردِ قفل‌های مغزی‌دار می‌باشند (درست مثل پین‌های داخلی مغزی).

یکی از نشانه‌های قابل‌توجه این ویژگی، مسئولیت اهرم در قبال قفل‌ماندن در می‌باشد.

قفل‌های اهرمی مغزی‌دار را از آمازون خریداری نمایید.

  1. قفل‌های زبانه‌دار

همانند قفل‌های اهرمی مغزی‌دار که پیش‌تر در موردشان صحبت شد، قفل‌های زبانه‌دار نیز یکی از قفل‌های در تجاری محبوب به شمار می‌روند که دلیل این محبوبیت، قدرت و قابلیت اطمینان آن می‌باشد.

سال‌ها است که قفل‌های زبانه‌دار مورداستفاده قرار گرفته و این صرفاً به خاطر محبوبیتش است.

جدای از قدرت عمومی آن‌ها، قفل‌های زبانه‌دار برای فضاهای تجاری بسیار مناسب‌اند، چراکه در مقابل استفاده مداوم، مقاوم‌اند و آسیب نمی‌بینند.

جهت مشاهده تمامی محصولات قفل های دیجیتال یوکا کلیک کنید

این قفل‌ها برای مکان‌هایی که افراد زیادی در آن تردد می‌کنند و مدام باز و بسته می‌شوند، بسیار ایده‌آل است.

 

در استفاده از قفل‌های در تجاری، قفل‌های زبانه‌دار بسیار تأثیرگذار بوده و عملکرد داخلی فوق‌العاده‌ای دارند. یک قفل زبانه‌دار از چند عنصر کلیدی تشکیل شده که در ارتباط با یکدیگر کار می‌کنند تا برای کاربران قفل‌های در تجاری بسیار ایمنی فراهم آورند.

اجزای اصلی این قفل‌ها شامل بدنه قفل، جای زبانه، مغزی قفل، صفحه قفل و دستگیره قفل می‌شود.

علاوه بر این اجزای اصلی، برخی اجزای اضافی دیگری وجود دارد که می‌توانند در یک قفل زبانه‌دار استفاده شود. این اجزا شامل صفحات روقفلی (صفحه رزه)، حلقه قفل، صفحه خارجی قفل و سوئیچ باز و بسته کردن در.

همان‌طور که پیش‌تر اشاره شد، قفل زبانه‌دار بسیار بادوام است و این باعث می‌شود گزینه بسیار مناسبی برای فشارهای استفاده تجاری باشد.

چگونه باید زبانه کوچک قفل دری که گیر کرده را تعمیر کنیم؟

اندازه پیچ و مهره داخل یک قفل زبانه‌دار نقش بسیار مهمی در دوام بالای آن ایفا می‌‎کنند.

جای کلید این قفل‌ها وسط بدنه قفل قرار گرفته و باعث می‌شود کمتر در دسترس باشد و در مقابل وارد آمدن نیرو برای باز شدن مقاومت بیشتری از خود نشان دهند.

علاوه بر این، قفل‌های زبانه‌دار، تعداد چرخش‌های کلید بیشتری دارند که بیشتر به این خاطر است که اجزای داخلی آن بسیار قدرتمند هستند و به این معنا است که می‌توان از این قفل برای طولانی‌مدت استفاده کرد.

 

  1. قفل‌های در صفحه کلیددار

قفل‌های در صفحه کلیددار می‌تواند برای خانه‌ها و آپارتمان‌ها مورداستفاده قرار گیرند اما اکثر این قفل‌ها بیشتر در حوزه تجاری مورد استفاده قرار می‌گیرند، چون ویژگی‌های منحصربه‌فردی دارند.

این ویژگی‌ها موجب می‌شوند که این قفل به گزینه‌ مناسب‌تری برای ساختمان‌های تجاری تبدیل شود و می‌تواند بدون اینکه ذره‌ای از سطح امنیت ساختمان‌ در خطر بیفتد، پذیرای کارمندان زیادی باشد.

در بیشتر موارد وقتی درباره قفل‌های در تجاری صحبت می‌کنید، باید عوامل زیادی را در نظر بگیرید و ببینید کدام نوع قفل مناسب‌تر است.

جهت مشاهده پر فروش ترین محصولات قفل های دیجیتال هوشمند یوکا کلیک کنید

معمولاً قفل‌هایی مناسب‌اند که جزو رایج‌ترین انواع قفل در تجاری به شمار می‌روند.

قفل‌های در صفحه کلیددار به چندین کاربر اجازه می‌دهند تا به قفل دسترسی داشته باشند بدون اینکه نیاز باشد در اختیار همه‌شان کلید قرار دهید.

این مسئله، سطح کنترل کلید را افزایش می‌دهد و دقیقاً همان چیزی است که هر ساختمان تجاری بدان نیاز دارد و احتمال ورود افراد غیرمجاز را کاهش می‌دهد.

از طرفی، قفل‌های در صفحه کلیددار را می‌توان به‌روزرسانی کرد تا برخی از ویژگی‌هایی که سامانه‌های دارای شاه‌کلید ارائه می‌دهند، را به خود اضافه کنند.

همچنین این قفل‌ها را می‌توان برای سلسله‌مراتب امنیتی سازمانی و به کمک به کسب‌وکارها در مدیریت کنترل دسترسی مورد استفاده قرار داد.

قفل‌های در صفحه کلیدداری وجود دارند که کاملاً بدون کلید هستند به این معنا که قفل را نمی‌توان با روش‌های سنتی بدون استفاده از کلید، ضربه یا چفت‌بازکنی باز کرد (مگر اینکه با لگد بخواهید آن را باز کنید).

بسیاری از قفل‌های در صفحه کلیددار بدون کلید از ویژگی‌های زیست‌سنجی در قفل‌شان استفاده می‌کنند.

با این حال، برای آن قفل‌های صفحه کلیدداری که از مغزی‌های کلید به عنوان گزینه پشتیبان استفاده می‌کنند، سایر ویژگی‌های‌شان کماکان در بین کسب‌وکارهای مختلف، هواداران خود را دارد.

پیش از اینکه یک قفل در صفحه کلیددار را به عنوان یکی از قفل‌های در تجاری‌ برای شرکت‌تان انتخاب کنید، باید همه جنبه‌های لازم را در نظر بگیرید.

این کار بیشتر بدین جهت انجام می‌شود تا مطمئن شوید، قفلی که انتخاب می‌کند به علت ویژگی‌های خاصی که دارد، شما را محدود نمی‌سازد و متناسب با تمام نیازهایی است که دارید.

قفل‌های در صفحه کلیددار را از آمازون خریداری نمایید.

  1. میله‌های نواری وحشت/تصادف

اصطلاح میله نواری وحشت ممکن است برایتان کمی عجیب به نظر برسد، مگر اینکه در یک برج زندگی کرده باشید و با یکی از آن‌ها برخورد کرده باشید (احتمالاً اسمش را نمی‌دانستید).

میله‌های نواری وحشت یا میله‌های نواری تصادف در سطحی گسترده مورد استفاده تجاری قرار می‌گیرند.

زمان زیادی از بکارگیری این قفل‌های در تجاری می‌گذرد و نخستین بار در بریتانیا بعد از احساس نیاز به وجود چنین قفل‌هایی، از آن‌ها استفاده شد.

جهت مشاهده محصولات قفل های دیجیتال هوشمند یوکا کلیک کنید

اساساً، میله‌های نواری وحشت به منظور افزایش راحتی دسترسی در هنگام خروج از در ساخته شد‌ه‌اند.

در سال ۱۸۸۳، ۱۸۳ نفر در بریتانیا طی حادثه ویکتوریا هال جان خود را از دست دادند. بسیاری از آدم‌ها زیر دست و پا له شدند، چراکه تنها خروجی اصلی بسته شده بود.

یعنی هیچ راه آسانی برای خروج افراد از ساختمان وجود نداشت. این حادثه باعث شده رابرت الکساندر بریگز اولین میله نواری وحشت را بسازد.

کاربرد میله‌های نواری وحشت با بسیاری از قفل‌های در تجاری سنتی فرق می‌کند.

از این جهت که این قفل‌ها تقریباً بدون کلید هستند و بدون اینکه لازم باشد مغزی یا دستگیره‌ای چرخانده شود، به افراد اجازه خروج می‌دهد و دسترسی به در را آسان‌تر می‌سازند.

یادگیری هیچ مهارت خاصی برای کار کردن با میله وحشت و نیز اعمال زور ضرورت ندارد.

میله وحشت به وسیله استفاده از یک میله یا دستگیره متصل به در عمل می‌کند.

به محض اینکه به میله فشار وارد شود، اجزای مکانیکی درونی میله وحشت کمک به باز شدن چفتی می‌کنند که در را بسته نگه داشته است.

یک جفت بازوی متصل به صفحات اصلی وجود دارد که در هر طرف میله نواری وحشت قرار گرفته است.

این بازوها به درگیر شدن و باز شدن چفت کمک می‌کنند و سپس باعث باز شدن در می‌شوند.

میله‌های نواری وحشت به عنوان قفل‌های در تجاری در اندازه‌های متنوع مورد استفاده قرار می‌گیرند.

قرارگیری آن‌ها در ساختمان‌های تجاری معمولاً برای کمک به وضعیت‌های اورژانسی انجام می‌شود.

برای مثال، برخی میله‌های نواری وحشت معمولاً در مکان‌هایی قرار می‌گیرند که الزامات خاص مربوط به حریق وجود دارد و برای کمک در شرایطی که حرارت، هوا و کنترل حریق ضرورت پیدا می‌کند، دیده می‌شوند.

همچنین میله‌های نواری وحشت را می‌توان برای کمک به تخلیه افراد مورد استفاده قرار داد و این کار با تسهیل روند حرکت افراد انجام می‌گیرد.

این دلیل دیگری است که می‌توانید آن را در برخی ساختمان‌های مسکونی و در طرح‌های امنیتی متعدد ببینید.

 

با وجود انواع قفل‌های در تجاری، زمانی‌که پای دوام و مقاومت در میان باشد، میله‌های نواری وحشت بهترین گزینه موجود خواهند بود.

علتش مقاومت دربرابر شکستگی نیست (ماندگاری بیشتری دارند)، بلکه نگهداری و استفاده نادرست می‌تواند منجر به از دست رفتن جان افراد شود؛ در شرایط اضطراری، میله‌های نواری وحشت بهترین گزینه روی میز هستند.

میله‌های نواری وحشت /تصادف را از آمازون خریداری نمایید.

  1. قفل‌های ضربه‌ای الکتریکی تجاری

همان‌طور که از اسمش پیداست، این‌ نوع از قفل‌های در، الکترونیکی هستند.

قفل‌های ضربه‌ای الکتریکی تجاری ترکیبی از تعدادی از قفل‌هایی است پیش‌تر در موردشان صحبت کردیم، خصوصاً میله نواری وحشت و قفل در صفحه کلیددار.

قفل ضربه‌ای الکتریکی، نوعی از قفل در تجاری است که در سال‌های اخیر به دلیل برخورداری از سطح امنیت مناسب بسیار رایج شده است.

این به این معنا نیست که این قفل‌ها بی‌نقص هستند، اما کمی بعد دراین‌باره صحبت خواهیم کرد. قفل ضربه‌ای الکتریکی می‌تواند متصل با میله نواری وحشت یا قفل صفحه کلیددار به کار گرفته شود و این باعث می‌شود دسترسی از داخل یا بیرون امکان‌پذیر شود (که به همین خاطر است قفل ضربه الکتریکی می‌تواند ترکیبی از آن قفل‌ها باشد).

قفل‌های ضربه‌ای الکتریکی به‌نوعی شبیه به دیگر انواع قفل‌های در تجاری است، به جز مغزی.

این نوع قفل‌ها صفحه ضربه‌ای سنتی را با یک صفحه ضربه‌ای الکتریکی جایگزین کرده‌اند.

این صفحه ضربه‌ای پرانرژی عضوی از یک مدار بوده و وقتی یک قطعی یا ارتباط با مدار ایجاد شود، وارد عمل می‌شود.

برای مثال، اگر کد مناسب برای باز شدن در استفاده شود، در باز می‌شود.

دو نوع اصلی از قفل‌های ضربه‌ای الکتریکی، قفل‌های امن (در برابر تهدیدات عمدی) و قفل‌های ایمن (در برابر تهدیدات غیرعمدی) هستند.

تفاوت اصلی میان این قفل‌ها به علت شدت جریان برقی است که روی قفل عمل می‌کند.

در قفل ایمن، بسته شدن مدار و اعمال ضربه باعث باز شدن در می‌شود.

اما در قفل امن برعکس اتفاق می‌افتد. یعنی به محض اینکه مدار قطع می‌شود و برق کافی برای تغذیه قفل وجود داشته باشد، قفل بسته می‌ماند.

برای انتخاب نوع مناسب قفل ضربه‌ای الکتریکی برای ملک تجاری‌تان، لازم است که عوامل متفاوتی را در نظر بگیرید.

برخی از این عوامل شامل ظاهر کلی ساختمان، تعداد کارمندانی که دارید و همچنین نوع برنامه‌ریزی اضطراری که در نظر گرفته‌اید می‌شود.

آخرین چیزی که می‌خواهید این است که قفل‌های در تجاری‌تان مانع بیرون رفتن‌تان از ساختمان شوند.

قفل‌های ضربه‌ای الکتریکی در ساختمان‌های تجاری‌ که روزانه جمعیت بسیار زیادی در آن تردد می‌کنند، بسیار کاربرد دارند.

این قفل‌ها راهکاری ساده از دسترسی محدود به شرکت‌ها می‌دهند و می‌توانند برای امنیت بیشتر شرکتتان، همه افراد حاضر را از طریق یک در ایمن به داخل هدایت کنند.

قفل‌های ضربه‌ای الکتریکی تجاری را از آمازون خریداری نمایید.

نتیجه‌گیری

باید کاملاً به نحوه کسب‌وکارتان توجه کنید تا بتوانید قفلی انتخاب کنید که به اندازه کافی با نیاز تجاری‌تان تناسب داشته باشد.

با چنین به گستره انواع قفل‌های در تجاری در بازار، این فهرست، شروع خوبی برای شماست و انتخاب قفل در تجاری را برای شما آسان خواهد کرد.

بااین‌حال، خودتان را با این فرض که رایج‌ترین نوع قفل در، متناسب با نیازهای شما است، به حماقت نزنید.

باید اندازه فضای دفترتان و رفتار و عادات افرادی که استخدام می‌کنید و به آن‌ها خدمت می‌کنید را در نظر بگیرید.