یکی از روش های جدیدی که سارقین برای دزدی از مناطق مسکونی و منازل به کار می برندT دزدیدن کلید خانه از فرزندان در مدرسه است.

در یکی از گزارش های در دسترس از زنجیره ای از سرقت ها از ساختمان های مسکونی اشاره شده که تعدادی از سرقت های مسکونی پس از سرقت از مدرسه رخ داده است.

سارقین پس از دستیابی به کلید فرزندان از طریق گوشی موبایل آدرس منزل آن ها را پیدا کرده و به این ترتیب می توانند خانه های هدف را در لیست سرقت خود قرار دهند.

زمان مطالعه :

در ادامه با ۱۳ هشدارها برای پیشگیری از سرقت منازل با شما خواهیم بود .

۱۳ هشدار برای پیشگیری از سرقت منازل

 1. صندوق امانات بانک ها برای نگهداری امن اشیای گران بهای شما در نظر گرفته شده؛ اشیایی مانند طلا، سکه، اوراق بهادار و … . پس اشیای گران بهای خود را در منزل نگه داری نکنید و از صندوق امانات بانک استفاده کنید .

ممکن است در میان اقوام و آشنایان شما نیز خانواده ای مورد اعتماد باشد و بتوانید برخی وسایل ارزشمند خود را به هنگام سفر یا در مواقع لزوم نزد آن ها نگهداری کنید.

گاوصندوق دیجیتال و سیف باکس نیز پیشنهاد دیگری است که بسیار مورد استقبال بوده و امروز در اغلب خانه ها به یکی از ضروریات تبدیل شده است . توجه داشته باشید خود گاوصندوق را در مکانی امن قرار دهید و تا حد امکان جابجایی آن امکان پذیر نباشد .

همچنین بخوانید : گاوصندوق دیجیتال را هوشمندانه انتخاب کنید.

13 هشدار برای پیشگیری از سرقت منازل - قفل دیجیتال

با ادامه ۱۳ هشدار برای پیشگیری از سرقت منازل با ما باشید .

 1. اگر اشیای قیمتی خود را در منزل نگهداری می کنید با گرفتن عکس از آن ها و نگهداشتن فاکتور خریدشان ، مدرکی در اختیار داشته باشید تا در صورت بروز مشکل و سرقت آن ، بتوانید با در درست داشتن این مدارک اموال خود را آسان تر پیگیری نمایید.
 2. در ساختمان هایی که اسامی ساکنین روی درب ها یا زنگ هر خانه درج شده شرایط دزدی نیز برای سارقین مهیاتر است زیرا می توانند با سواستفاده از نام یکی از ساکنین وارد ساختمان شده و به سراغ پارکینگ یا انبار ساختمان بروند . پس تا حد امکان با ساکنین ساختمان آشنا شوید و به هنگام سفر همسایگان را در جریان بگذارید . البته این نکته در صورتی می تواند موثر باشد که به همسایگان اطمینان کافی داشته باشید .
 3. نصب یک حفاظ ایمن و مطمئن برای پنجره ها ، نورگیر ها و دیوار های کوتاه یکی از راه های موثر در پیشگیری از سرقت منازل به حساب می آید .
 4. در اولین فرصت قفل درب هایی که کلید آن ها را گم کرده اید یا مدت زیادی در اختیار دیگران بوده تعویض نمایید .

حتی وقت آن رسیده که قفل های قدیمی و کلید دار خود را با قفل دیجیتال جایگزین کنید .

 1. اگر شما هم به هنگام خروج از منزل تنها درب های ورودی را قفل می کنید و درب اتاق ها و قسمت های داخلی منزل را باز می گذارید توصیه می کنیم همه درب ها را ببندید تا راه های نفوذ افراد غیر مجاز را کاهش دهید. در صورتی که بتوانند وارد منزل شما شوند با بسته بودن درب های داخلی ، اندکی بیشتر معطل می شوند و احتمالا شانس کمتری برای سرقت خواهند داشت.
 2. اگر به خانه ی جدیدی نقل مکان کرده اید حتما قفل های درب اصلی تعویض نمایید.
 3. بسیاری از افرادی که به عنوان متکدی ، رمال یا فالگیر قصد ورود به مجتمع های مسکونی دارند هدف دیگری دارند تا دریافت کمک یا فال گیری . پس مانع ورود آن ها شوید و افراد ناشناس رو در جریان امورات خود قرار ندهید .
 4. حتما به روشنایی فضای بیرون از منزل تان اهمیت دهید و آن را در ساعات شبانه روشن نگه دارید . با استفاده از لامپ های کم مصرف و LED موجود در بازار می توانید ضمن صرفه جویی در مصرف برق ، امنیت منزل خود را نیز حفط نمایید .
 5. بسیاری از تجهیزات موجود در بازار مانند چشمی دیجیتال یا آیفون های تصویری برای راحتی و امنیت بیشتر شما عرضه شده اند . پس لازم نیست برای شناسایی افرادی که به منزل شما مراجعه کرده اند حتما درب را باز نمایید ؛ این نکته را به فرزندان خود نیز آموزش دهید .
 6. اگر منزل شما در منطقه ای واقع شده که فضای باز زیادی در مجاورت شما قرار دارد ، در همسایگی شما ساختمان سازی انجام می شود یا خانه های مجاور شما خالی از سکنه هستند نسبت به امنیت منزل خود حساسیت بیشتری به خرج دهید .
 7. کلیدهای خود را در مکان های مرسوم مانند جا کفشی قرار ندهید . سارقین ابتدا این مکان ها را بررسی می کنند تا به راحتی و بدون کمترین خسارت یا سر و صدایی وارد شوند .
 8. نردبان و وسایلی که برای سهولت دسترسی استفاده می شوند را فقط در مواقع لزوم در کنار دیوار ها قرار دهید و در صورت عدم نیاز آن را در دسترس قرار ندهید .

با رعایت این ۱۳ هشدار برای پیشگیری از سرقت منازل می توانید امنیت محل زندگی خود را به راحتی افرایش دهید . شما نیز پیشنهادات و راه حل های خود را با ما در میان بگذارید .

خرید سیف باکس یوکا