گفته می شود رقابت ، مادر نوآوری است . برخی هتل ها که در رقابت با هتل های دیگر هستند ، با به کارگیری فناوری های نوآورانه ، گام های بلندی را در راستای متمایز سازی تجربه مهمانان خود برداشته اند . بنابر گزارشات منتشر شده ، رضایت مهمانان از هتل های آمریکای شمالی بسیار بالا است . چرا ؟ این هتل ها با توجه کردن به وسایل و تجربیاتی که به رضایت آنی مهمانان منجر می شوند ، از نیازها و خواسته های مشتریان خود نهایت استفاده را می برند ؛ چنین هتل هایی به راز موفقیت پی برده اند . رضایت مشتری ، وفاداری و شبکه های تعاملی هستند که مشتری را در اولویت قرار می دهند . در این مقاله با بررسی کاربرد فناوری های پیشرفته در هتل ها با ما باشید .

کاربرد فناوری های پیشرفته در هتل ها

اسکنرهای مادون قرمز

یکی از رایج ترین شکایات مهمانان در عرصه مهمان پذیری ناشی از مزاحمت های کارکنان خانه داری است و صاحبان هتل ، تاثیری که کارکنان بخش نظافت می توانند بر تجربه کلی مهمانان داشته باشند را به دقت بررسی می کنند . برخی هتل ها از پروسه های سخت گیرانه ای استفاده می کنند ، برای مثال کارمند هتل باید ابتدا در بزند و پس از ۱۰ ثانیه وارد اتاق شود ؛ در برخی هتل ها درب آویزهایی وجود دارد که به کارکنان هشدار می دهد مهمانان در اتاق هستند . هتل ۱۰۰۰ واقع در سیاتل ، رویکردی نوآورانه اتخاذ کرده است . در هر کدام از اتاق ها یک حس گر مادون قرمز وجود دارد که گرمای بدن را تشخیص می دهد ، اگر حسگر حضور مهمان را نشان دهد ، کارمند هتل محل را ترک می کند و ساعتی بعد باز می گردد ؛ به این ترتیب ، هرگز برای مهمانان مزاحمتی ایجاد نمی شود .

از دست ندهید : معتبرترین برندهای کره ای قفل دیجیتال

ورود بدون کلید

تامین امنیت همواره دغدغه هتلداران و مهمانان شان بوده است ؛ به ویژه زمانی که حرف کلیدها و کارت کلیدها به میان می آید . یکی از فناوری های پیشرفته در هتل ها که بسیاری از هتلداران اکنون از آن بهره می برند سیستم های ورود بدون کلید می باشد . این سیستم ها موجبات راحتی و امنیت بالاتر را فراهم می آورند . برخی هتل ها اکنون به مهمانان خود جاکلیدی یا مچ بندهای مجهز به RFID ارائه می دهند که جای کلید اتاق ها را گرفته اند .

RFID به هتلداران امکان می دهد تجربه ای سفارشی سازی شده برای مهمانان شان رقم بزنند ؛ تصور کنید زمانی که قدم در آسانسور می گذارید آسانسور فورا به حرکت در می آید و شما را به طبقه مورد نظر می رساند . هتل های دیگر مانند Alma Barcelona توانسته اند ورود بدون کلید را یک گام بالاتر ببرند و اکنون از فناوری ورود به اتاق توسط اثر انگشت بهره می برند که مشابه فناوری استفاده شده در گوشی های آیفون است . هتل Nine Zero در بوستون از یک دستگاه اسکنر شبکیه استفاده می کند که دقت و امنیت بالاتری را فراهم می کند .

همچنین بخوانید : خرید با کیفیت ترین قفل کارتی

در این مقاله کاربرد فناوری های پیشرفته در هتل ها را نیز بررسی نمودیم . برای آشنایی بیشتر با انواع قفل دیجیتالی ، قفل اثر انگشتی و تجهیزات هتلی لینک های پیشنهادی بالا را دنبال نمایید . همچنین می توانید سوالات خود را از ما بپرسید ، با ما تماس بگیرید و یا برای ما پیغام بگذارید .

دریافت کپن های تخفیف و اطلاعات بیشتر در تلگرام

۵/۵ - (۲ امتیاز)