همه می‌دانیم که ورزش تاثیر مستقیم بر سلامت روح و روان ما دارد اما نداشتن وقت و گاهی در دسترس نبودن باشگاه را بهانه می‌کنیم تا از زیر بار ورزش کردن، شانه خالی کنیم. اما زمانی می‌رسد که درد کمر ما را بی‌قرار می‌کند و پزشک به ما می‌گوید که «کار از کار گذشته است» و ناچاریم هر روز حرکات ورزشی مشخصی را به میزان لازم و صحیح انجام دهیم تا سلامت خود را بازیابیم. از طرف دیگر، بعضی با برنامه‌های آموزشی یوتیوب و تلویزیون ورزش می‌کنند و حرکات مناسب خود را انجام می‌دهند؛ اما باز هم احساس می‌کنند که کافی نیست و همچنان به دنبال مربی و باشگاه می‌گردند.ممکن است شما ترجیح بدهید به باشگاه نزدیک خانه تان بروید، دراین حالت به شما پیشنهاد می‌کنیم در یک باشگاه هوشمند ثبت نام کنید یا تجهیزات لازم برای یک باشگاه هوشمند را همراه خود داشته باشید.

البته اگر شما هم از افرادی هستید که خیلی حوصله باشگاه رفتن ندارند یا دوست دارند هر زمانی از روز که دلشان خواست ورزش کنند، بهتر است بدانید که تکنولوژی در حوزه ورزش و سلامت هم به کمک شما می‌آید.  امروزه با نصب اپلیکیشن‌های مخصوص، می‌توانید از باشگاه رفتن بی‌نیاز شوید و در زیرزمین یا پارکینگ منزل خودتان، فضایی مانند باشگاه بسازید و وزن و هیکل مناسب خود را بسازید.

باشگاه هوشمند چبیست ؟

باشگاه هوشمند به فضایی گفته می‌شود که علاوه بر تجهیزات ورزشی به‌روز، از تکنولوژی در سطح بالا استفاده می‌کند تا ورزشکاران از لحظه لحظه تغییرات و میزان پیشرفت در بدن خود آگاه شوند. در باشگاه هوشمند، آگاهی از علائم حیاتی بدن شما بسیار مهم است، بنابراین ابتدا از مچ‌بندی استفاده می‌کنید که میزان ضربان قلب شما را اندازه می‌گیرد. سپس اطلاعاتی مانند وزن، بیماری‌های خاص مانند دیابت و فشار خون را وارد اطلاعات شخصی شما می‌کند. مانند سایر وسایل هوشمند، دستگاه‌های موجود در باشگاه هوشمند به تلفن همراه شما وصل می شوند و اطلاعات لازم را به تلفن شما مخابره می‌کنند.

چگونه یک باشگاه خانگی کم هزینه بسازیم؟ ( معرفی ۱۲ نوع تجهیزات ورزشی ارزان قیمت )

قفل کمد الکترونیکی

در باشگاه های هوشمند یکی از تجهیزات دیجیتال قفل های استخری یا قفل باشگاهی هوشمند است . قفل های الکترونیکی کمد هم به تامین امنیت بیشتر وسایل مراجعه کنندگان کمک میکند هم کارها را در باشگاه راحت تر و ساده تر میکند . مثلا شما به کمک دستبند قفل استخری که روی دست تان نصب میشود می توانید به راحتی از بوفه باشگاه خرید کنید یا آنلاین حساب خودتان را شارژ کنید . کمد فردی هر شخصی در باشگاه، از طریق قفلی هوشمند که قابل نصب بر روی تلفن همراه است، باز و بسته می‌شود. بدین ترتیب احتمال گم شدن وسایل وجود ندارد. شما در باشگاه هوشمند، نیاز دارید که به تلفن همراهتان در تمامی لحظات دسترسی داشته باشید؛

باشگاه هوشمند در یک نگاه

باشگاه هوشمند در یک نگاه

دستیار باشگاه

دستیار باشگاه وسیله‌ای است مانند TAO  که اطلاعات کلی بدن شما را دریافت می‌کند. این دستگاه به شما می‌گوید که در چه بخش‌هایی از بدنتان ضعف احساس می‌کنید و روی چه قسمت‌هایی باید بیشتر کار کنید. این دستگاه‌ها بر روی قدرت شما تمرکز می‌کنند و پیوسته فرایند پیشرفت شما را در خود ذخیره می‌کنند، بدین ترتیب می‌توانید سیر نزولی یا صعودی خود در ورزش را ببینید و در صورت لزوم، آن را تغییر دهید. همچنین این دستگاه می‌تواند به طور روزانه به شما برنامه‌ای برای ورزش ارائه دهد.

قبل از خرید قفل دیجیتال این ۷ سوال را از فروشنده در مورد امنیت قفل بپرسید

دستگاه تنظیم هوا

هوایی که شما در آن ورزش می‌کنید، می‌بایست اکسیژن کافی برای فعالیت شما را داشته باشد. همچنین اگر در فضا رطوبت وجود داشته باشد، میزان سوخت و ساز بدن شما را بیشتر می‌کند. دستگاه تنظیم هوا