مواردی که قبل ازنصب  قفل دیجیتال باید آن ها را در نظر بگیرید

قفل هوشمند می تواند در هنگام ترک منزل یا ورود به آن راحتی زیادی برای شما فراهم آورد، اما قبل از نصب باید به مواردی توجه کنید.

از باتری مناسب استفاده کنید

قفل های هوشمند از انرژی باتری استفاده می کنند. باتری ها وظیفه انرژی رسانی به چیزهای مختلفی را دارند؛ از جمله تراشه های بی سیم، چراغ های ال ای دی، و از همه مهم تر موتوری که درب را قفل یا باز می کند.

وقتی موتور قفل هوشمند خود را فعال می کنید؛ برای ایجاد انبساط یا انقباض در چفت انرژی زیادی مصرف می نماید. بنابراین کیفیت باتری ها مشخص می کند هر چند وقت یک بار باید آن ها را تعویض کنید.

نکات کلیدی نصب قفل دیجیتال

یکی از کاربران قفل هوشمند پس از استفاده از باتری های صنعتی دارای انرژی از آن راضی می باشد. ممکن است بهتر باشد آزمون خطایی برای خود انجام دهید تا متوجه شوید کدام باتری برای قفل هوشمند شما مناسب می باشد. البته اگر در طول روز زیاد درب خود را باز و بسته نکنید، به باتری خاصی نیاز ندارید؛ بسیاری از افراد حتی با ارزان ترین باتری ها نیز از قفل خود راضی بودند. اگر به دنبال قیمت نصب قفل دیجیتال هستید و یا اینکه میخواهید از نحوه نصب و قیمت نصب قفل دیجیتال مطلع شوید میتوانید از بازار آنلاین خدمات سنجاق کمک بخواهید.

اطمینان حاصل کنید که درب به درستی بسته شود

بسیاری از درب ها، خصوصا درب های خانه های قدیمی به درستی چفت نیستند، بنابراین می توان گفت به درستی بسته نمی شوند. به عبارت دیگر، اگر در هنگام قفل درب نیاز است آن را هل دهید، باید قبل از نصب قفل هوشمند، این موضوع را بررسی کنید.

اگر می خواهید از کنترل از راه دور استفاده کنید، چفت کلید باید بتواند آزادانه حرکت کند و انقباض و انبساط بیابد. در غیر این صورت با مشکل مواجه شده و به درستی کار نخواهد کرد.

چفت نبودن درب می تواند دلایل مختلفی داشته باشد، بنابراین یا شخصی متخصص را استخدام کنید تا آن را تعمیر کند، و یا از دوستی کاربلد بخواهید کمک تان کند.

قفل های هوشمند صفحه های انگشتی دارند

در چفت های سنتی، صفحه انگشتی جای زیادی اشغال نمی کند، که این موضوع باعث می شود قفل ساختاری ساده و غیر پیچیده داشته باشد. اما به لطف سازندگان وسیله های الکترونیکی، قفل هوشمند در مقایسه با قفل سنتی مکانیزم انگشتی  بزرگی دارد.

بیشتر اوقات این موضوع اهمیت زیادی ندارد، اما اگر در نزدیکی قفل تزئیناتی نصب می کنید باید بگویم، قفل هوشمند اصلا با آن سازگار نخواهد بود.

با توجه به این امر دقت داشته باشید در اطراف قفل فضای زیادی وجود داشته باشد، خصوصا در قسمت بالایی آن، چرا که قفل برای استفاده راحت به فضا نیاز دارد.

همان برند قفلی که در حال حاضر برای خانه خود استفاده می کنید را خریداری کنید

“کویکسد” و “شلگ” دو برند معروف قفل هستند و از سیلندرهای درونی متفاوتی استفاده می کنند، این یعنی اگر می خواهی قفل تمام درب های خانه خود را تغییر دهید، باید از یک نوع قفل استفاده کنید، “کویکسد” یا “شلگ”.

بنابراین اگر می خواهید از یک کلید برای همه قفل ها استفاده کنید، حتما توجه داشته باشید تمام قفل ها از یک برند خاص باشند. در غیر این صورت باید دو قفل همراه خود داشته باشید. (به همین ترتیب، اگر می خواهید تمام قفل های خانه خود را تعویض کنید، می توانید هر برندی که دوست دارید را خریداری نمایید.)

هنوز می توانید چفت قدیمی خود را نگه دارید

اگر راحتی قفل هوشمند را می خواهید اما قصد دارید چفت قدیمی خود را نگه دارید، می توانید یک کیت مخصوص تعویض تهیه کنید و چفت قدیمی تان را به یک قفل هوشمند تبدیل نمایید.

قفل هایی نظیر “آگوست” یا “” تنها مکانیزم هایی دارند که می توان آن را در چفت موجود نصب کرد و بدون تعویض کامل قفل، قدرت های جادویی به آن بخشید.

دلایل زیادی برای استفاده از قفل قدیمی وجود دارد، برای مثال استفاده از کلیدهای فعلی منزل یا استفاده نکردن از قفل های پر زرق و برق رنگی دارای لامپ ال ایی دی. به همین دلیل کیت های تعویض بسیار محبوب هستند.

ابتدا با صاحب خانه خود مشورت کنید

اگر خانه تان اجاره ای است، ممکن است تغییر قفل مخالف قرارداد اجاره یا حتی خلاف قانون باشد. بنابراین بهتر است قبل از انجام این کار با صاحب خانه خود مشورت کنید.

اگر خانه را از مالک خصوصی اجاره کرده اید، آن ها در این موارد انعطاف پذیرتر عمل می کنند، اما ممکن است کپی کلید یا رمز ورود را از شما بخواهند چرا که بیشتر مالکان حق ورود خود را حفظ می کنند.

اگر از شرکتی آپارتمانی بزرگ اجاره کرده اید، باید بگویم آن ها قوانین سفت و سخت تری دارند بنابراین اگر اجازه تعویض قفل را نداشتید، تعجب نکنید.