برای کسی که در زمینه هتلداری سرمایه‌گذاری کرده و مشغول به فعالیت حرفه‌ای در آن است، هم گام بودن با تکنولوژی‌های روز دنیا لازم و ضروری است. مهم‌ترین و اساسی‌ترین بخشی که باید در آن تکنولوژی‌های مدرن‌تر استفاده کرد، بخش امنیت مسافران و اتاق‌های هتل است. اگر ریزبینانه تر نگاه کنیم، قفل درب هتل بی‌شک اولین گزینه‌ای است که باید آن را ارتقاء دهید چرا که ناکارآمدی آن موجب بروز خسارت به مسافران و در نهایت آسیب دیدن کسب و کار شما به عنوان هتلدار است.

گزینه‌های زیادی برای افزودن امنیت به قفل درب ها وجود دارد، از نصب قفل اضافی تا استفاده از قفل کارتی. اما به نظر شما مسافران ترجیح می‌دهند اتاق خود را هنگام بیرون آمدن از آن، سه قفله کنند یا بدون هیچ مشکلی فقط با فشار دادن دستگیره، درب را با قفل کارتی یا قفل هتلی چفت کنند؟ خب مسلماً قفل هتلی شیک‌تر و کارآمدتر است.

جالب توجه است که قفل هتلی به نسبت قفل سنتی و کلیدی دارای دوام و همچنین بازده اقتصادی مناسب‌تری است. همچنین این قفل‌ها در مرتبه‌های امنیتی بالا و پیشرفته به سیستم مرکزی هتل وصل شده و نگهبان یا کسی که مسئول دادن کلید و گرفتن آن است، می‌تواند روی باز و بسته شدن درب‌ها نظارت داشته باشد. همچنین این کارت‌ها به میهمانان و کسانی که از اتاق‌های هتل شما استفاده می‌کنند، این پیام را گوشزد می‌کند، که مدیریت هتل به فکر امنیت و آسایش آن‌ها است. برای درک صحیح‌تر، به برخی از مزایای قفل کارتی یا قفل هتلی از زبان مسافران و هتلداران اشاره خواهیم کرد.

مزیت ۱ قفل کارتی : حمل ساده بدون نیاز به مراقبت خاص

به جای دادن کلید درب اتاق هر کس به همراه یک آویز بزرگ از شماره اتاق که مسلماً حمل و نگهداری از آن سخت است، کارتی خوش فرم و مدرن برای باز و بسته کردن درب‌ها در قفل هتلی به مسافران خواهید داد.

مزیت ۲ قفل کارتی : عدم نیاز به ثبت ورود و خروج مسافران به اتاق

کارت قفل هتلی دارای حافظه‌ای است که زمان‌های باز و بسته کردن درها را در خاطر می‌سپارد. بنابراین نیازی نخواهد داشت که دفتر بزرگی به نگهبان جلو درب هتل بدهید تا کسانی که وارد هتل یا از آن خارج می‌شوند را یادداشت کند.

مزیت ۳ قفل کارتی : بسته شدن و قفل شدن خودکار درب

معرفی بهترین برندهای قفل دیجیتال ( ۵ برند معروف و معتبر )

در روش سنتی، میهمان شما باید درب را ببندد، و