علاوه بر اثر انگشت ویژگی های بیومتریک دیگری نیز برای تشخیص هویت افراد و استفاده در قفل دیجیتال قابل استفاده است . تصور کنید دیگر لازم نباشد انگشت خود را روی اسکنر قفل دیجیتال قرار دهید و از همان فاصله ای که در مقابل دستگاه ایستاده اید هویت شما را تشخیص دهد و در صورت مطابقت با نمونه های از پیش ثبت شده ، به شما اجازه ورود دهد . راحتی بیشتری نسبت به تایید از طریق اثر انگشت برای خود متصور شدید . در ادامه با مزایای قفل اثر انگشت با ما باشید.

مزایای قفل اثر انگشت فراتر از دیگر سیستم های بیومتریک

مثلا عنبیه گزینه دیگری است که می توان به جای اثر انگشت از آن در قفل دیجیتالی بهره برد . با این حال ، سیستم اسکن عنبیه در مقایسه با اسکن اثر انگشت بسیار گران قیمت است و بسیاری از افراد از انجام آن تجربه ای خوشایند ندارند .

انتخاب عنبیه به عنوان یکی از ویژگی های بیومتریک برای تشخیص هویت هر فرد از دقت و امنیت بالایی برخوردار است و می توان آن را گزینه بهتری برای شناسایی افراد در مکان هایی که لازم است امنیت بالایی در آن ها برقرار شود در نظر گرفت . اما اثر انگشت نسبت به عنبیه برای پیاده سازی سیستم بیومتریک در قفل دیجیتال ، انتخابی راحت تر و مقرون به صرفه تر است .

سیستم بیومتریک مبتنی بر صوت در قفل دیجیتال

به طور مشابه ، با وجود مزایایی که هر یک از ویژگی های انحصاری ما دارند انتخاب یک سیستم بیومتریک مبتنی بر صوت برای قفل دیجیتال نیز کاستی هایی به دنبال دارد . اگر سرما خورده باشید یا دچار عارضه ای دیگری شده باشید قفل دیجیتال امکان تشخیص هویت شما با توجه به صدایتان را ندارد و درب را برای شما باز نمی کند .

به این ترتیب اثر انگشت نسبت به دیگر ویژگی های بیومتریکی هر فرد، به عنوان یک ویژگی انحصاری ، انتخاب بهتری برای پیاده سازی سیستم بیومتریک در قفل دیجیتال است ؛ حتی در صورت بروز مشکل در انگشت ثبت شده در سیستم نیز امکان انتخاب یک انگشت جایگزین برای آن وجود دارد .

مزایای قفل اثر انگشت

در نتیجه قفل اثر انگشت یک انتخاب بسیار عالی است ؛ مزایای قفل اثر انگشت : یک قفل امن ، مقرون به صرفه و بی خطر . و با وجود این سیستم ، دیگر نیازی به حمل کلید یا به خاطر سپردن رمز نخواهید داشت . همچنین می توانید به تعداد مورد نیاز افراد جدیدی به سیستم معرفی کنید و در صورت نیاز در زمانی بسیار کوتاه و به راحتی دسترسی آن ها را غیر فعال نمایید .

برای آشنایی بیشتر با انواع قفل اثر انگشت به صفحه آن مراجعه نمایید .

با ما در تماس باشید .

yuccahq-telegram

۵/۵ - (۳ امتیاز)