در این مقاله به مزایای سیستم هوشمند هتلی می پردازیم و تاثیر آن بر مصرف انرژی و استفاده بهینه از منابع در اختیار را بررسی می کنیم ؛ با ما باشید .

مزایای سیستم هوشمند هتلی

سیستم هوشمند می تواند میزان مصرف انرژی را کاهش دهد و از هدر رفتن منابع در اختیار هتل جلوگیری کند . سیستم هوشمند در افزایش جذب تعداد مهمانان در آینده نقش مهمی ایفا کند و سود آوری خوبی برای هتل داران خواهد داشت .
استفاده از تکنولوژی روز هم چون کلید های هوشمند و تاچ پنل ها یا تابلو فرمان ها و قفل کارتی ، اقامتی آرام برای مهمانان رقم می زند . به عنوان مثال سیستم هوشمند می تواند به صورت خودکار دمای هوای اتاق ها را کنترل کند تا از انرژی های موجود به صورت مفید استفاده شود .

استفاده از امکانات و تجهیزات هوشمند به هتل اعتبار می بخشد و خاطره اقامت در ذهن مهمانان ماندگار خواهد شد . کارکنان هتل به واسطه استفاده از سیستم هوشمند ، بهتر از گذشته می توانند امور محوله را انجام دهند .

پذیرش هتل (receprtion)

مزایای سیستم هوشمند هتلی - قفل دیجیتال

پس از ورود مهمانان به هتل و انجام مراحل رزرو اتاق در قسمت پذیرش ، یک کارت هوشمند قفل دیجیتال با تکنولوژی روز دنیا در اختیار آنان قرار می گیرد که مدت زمان اقامت ، مشخصات مهمان و شماره اتاق در آن ذکر شده است . مهمانان می توانند به کمک این کارت از تمامی امکانات هتل نظیر رستوران ، استخر ، سرویس های رفت و آمد گردشگری و … استفاده کنند .

هم چنین در قسمت پذیرش ، وضعیت جاری هر اتاق قابل رویت است . به عنوان مثال مهمان می تواند بدون ترک اتاق ، درخواست نظافت و یا غذا و نوشیدنی کند . با استفاده از پنل های موجود در اتاق ، درخواست مهمان بلافاصله در قسمت های سرویس دهی مربوطه و پذیرش ثبت می شود .

این کار نه تنها عملکرد کارکنان هتل برای سرویس دهی بهتر را تسریع می بخشد ، بلکه مهمانان را از این که سفارشات خود را به سرعت دریافت کرده اند ، احساس رضایت خواهند داشت .

هم چنین در هنگام ورود می توان به کمک کلیدهای هوشمند تعبیه شده در اتاق ، سیستم روشنایی را تنظیم کرد . کنترل میزان نور و روشنایی و حمام نیز در اختیار مهمان است و او می تواند با پنل موجود در اتاق ، روشنایی و رنگ نورها را تنظیم کند.

سیستم گرمایشی و سرمایشی هوشمند هتل

نحوه استفاده از سیستم گرمایشی و سرمایشی هتل نیز حائز اهمیت است و از طریق سیستم های هوشمند این کار به راحتی انجام می شود . به کمک سیستم هوشمند می توان دمای اتاق را در حد مطلوب تنظیم کرد و یا زمانی که مهمان داخل اتاق نیست سیستم سرمایش و گرمایش را خاموش کرد و این همان صرفه جویی و استفاده بهینه از منابع و از مهم ترین مزایای سیستم هوشمند هتلی است .

مزایای سیستم هوشمند هتلی - قفل دیجیتال

در هتلی که اتاق ها و محوطه آن به سیستم هوشمند مجهز شده است ، در هر لحظه می توان گزارشی از رویدادهای جاری هتل از جمله کنترل روشنایی سالن ها ، نظارت تصویری بر رفت و آمد افراد ، استفاده از پارکینگ هوشمند ، کنترل سیستم اطفا حریق و حتی تردد در آسانسورها نیز داشت .

بیشتر بخوانید : به روزترین و با کیفیت ترین تجهیزات هتلی هوشمند

افزایش سطح رفاه و رضایت مندی مهمانان

نگاه هتل داری امروزی به افزایش سطح رفاه و رضایت مندی مهمانان و استفاده هر چه بیشتر از سیستم های هوشمند ضروری و برای کارکنان هتل نیز بسیار حیاتی است . به عنوان نمونه یکی از این سیستم های هوشمند تابلو فرمان هتل است دارای صفحه نمایشی به زبان های مختلف که سیستم های الکترونیکی اتاق مهمان از جمله سیستم روشنایی ، سرمایش و گرمایش اتاق ، سیستم صوت و تصویر و باز و بسته شدن پرده ها توسط آن تنظیم می شود .

هم چنین مهمان می تواند به سادگی از طریق همان تاچ پنل درخواست های خود را مانند شستشوی البسه و سفارش غذا به قسمت های مربوطه ارسال کند .

سخن آخر این که اگر بخواهیم در راستای صنعت هتل به اهدافی مانند آسایش مشتریان ، افزایش درآمد و کاهش مصرف انرژی و به طور کلی به مزایای سیستم هوشمند هتلی دست یابیم باید از تکنولوژی های روز کمک بگیریم .

yuccahq-telegram