قفل هوشمند درب حیاط به طور فزاینده‌ای برای ساختمان‌ها یا ویلاهایی که دارای محوطه بزرگ هستند، محبوب است. این قفل به طور کاملاً هوشمند می‌تواند اجازه دسترسی به داخل را فراهم کند. این کار باعث افزایش امنیت، راحتی و کنترل بهتر فضای زندگی می‌شود. برای شناخت بیشتر قفل هوشمند درب حیاط با مقاله دیگری از یوکا همراه باشید.

قفل هوشمند درب حیاط چیست؟

با پیشرفت تکنولوژی، وسایل خانه هوشمند به سرعت در حال تبدیل شدن به جزئی جدایی ناپذیر از زندگی متوسط ​​افراد هستند. این روند هیچ نشانه ای از کاهش سرعت را نشان نمی‌دهد و طبق IDC ، در سال ۲۰۱۹، ۸۳۲.۷ میلیون دستگاه خانه هوشمند به بازار عرضه می‌شود.

تا سال ۲۰۲۳، این تعداد به ۱.۶ میلیارد دلار خواهد رسید.. قفل هوشمند جایگزینی بدون کلید برای قفل‌های درب سنتی است. پس از نصب، قفل‌های هوشمند به بلوتوث یا شبکه وای فای خانه شما متصل می‌شوند. به سادگی کد خود را تنظیم کنید، برنامه قفل را بارگیری کرده و در محدوده کد دسترسی به تلفن هوشمند خود را تایپ کنید. در عرض چند ثانیه به داخل خانه خود ورود می‌کنید بدون اینکه از جیب‌های کلیدی را در بیارید.

قفل هوشمند درب حیاط

قفل‌های هوشمند جایگزین قفل ددبالت شما شده یا به مضراب موجود در خانه شما متصل می‌شوند. نصب آن‌ها آسان است. نصب قفل‌های هوشمند الحاقی حدود ۱۰ دقیقه و برای نوع قفل‌های هوشمندی که جایگزین دد بالت شما می‌شوند حدود ۲۰ تا ۳۰ دقیقه به طول می‌انجامد. هر قفل هوشمندی معمولاً همراه با دستورالعمل‌های نصب گام به گام در برنامه خود و فیلم‌های مفید برای سهولت کار می‌کند.

نصب به طور معمول فقط به یک پیچ گوشتی نیاز دارد. اگر قفل ددبالت ندارید، ممکن است لازم باشد کسی را استخدام کنید تا درب شما را سوراخ کند تا قفل جدید شما جای گیرد. پس از نصب، قفل هوشمند را با استفاده از بلوتوث یا وای فای خانه به برنامه متصل نمایید. پس از اتمام این کار، می‌توانید با استفاده از تلفن خود درب را قفل و باز کنید و سایر ویژگی‌های قفل هوشمند را از طریق برنامه کنترل کنید.

مزایای قفل هوشمند درب حیاط

قفل هوشمند از طریق اتصال بی سیم مانند بلوتوث، به تلفن یا دستگاه تلفن همراه شما کار می‌کند. قفل هوشمند شما با یک برنامه تلفن همراه مربوطه ارائه می‌شود که به شما این امکان را می‌دهد تا تمام ویژگی‌های آن را با لمس یک دکمه کنترل نمایید. برای کنترل قفل هوشمند خود با صدا، می‌توانید آن را با فناوری اتوماسیون خانگی مانند Amazon’s Alexa یا Google Home  مرتبط کنید.

برای جفت شدن دستگاه‌ها، فقط قفل هوشمند سازگار خود را به برنامه آمازون الکسا یا Google Home خود اضافه کرده و می‌توانید قفل خود را هم با صدا و هم از طریق برنامه کنترل کنید. شاید بزرگترین مزیت قفل‌های هوشمند کمبود کلید باشد. اگرچه در دست داشتن آن‌ها اطمینان بخش است، اما کلیدهای فیزیکی می‌توانند بیش از ارزش آن‌ها دردسر ساز شوند. اگر کلیدهای خود را گم کنید، برای ورود به خانه خود تلاش خواهید کرد.

اگر بلافاصله در معرض خطر هستید و باید سریع وارد خانه خود شوید، در کیف خود دست و پا زدن فقط سرعت شما را کم می‌کند. اگر کلیدی به مهمان بدهید، شخصی که آن را دارد می‌تواند بنا به میل خود وارد خانه شما شود. با یک قفل هوشمند، فقط با لمس یک دکمه دسترسی به خانه خود را کنترل خواهید کرد.

کدهای ورودی را می‌توان به میل خود تغییر داد. به عنوان مثال اگر خانه خود را اجاره کرده‌اید، می‌توانید برای جلوگیری از دسترسی غیر مجاز، کد خود را بین مستأجر تغییر دهید. با تغییر کد ورود به سیستم شما به طور منظم، سارقان کمتر رمز ورود فعلی شما را حدس می‌زنند. در بسیاری از موارد، قفل‌های هوشمند جدول زمانی محدودیت دسترسی را ارائه می‌دهند.

شما می‌توانید افرادی که وارد می‌شوند و مهم‌تر از همه، وقتی وارد شوند را کنترل و تعیین کنید. ممکن است قفل‌های سنتی بی عیب و نقص به نظر برسند، اما حتی سنگین ترین قفل‌ها را می‌توان برداشت. دستکاری قفل‌های ایمنی بسیار دشوارتر است. از آنجا که قفل‌های هوشمند به جای مکانیسم‌های فیزیکی به کدهای دیجیتال متکی هستند، دسترسی بدون ترکیب مناسب دشوار می‌باشد.

ویژگی‌های قفل هوشمند درب حیاط

چند سال پیش، قفل‌های هوشمند از ویژگی‌های محدودی برخوردار بودند. اکنون دستگاه‌های کوچک با گزینه‌های مفیدی بسته بندی شده‌اند. به دنبال یک قفل هوشمندی باشید که چندین روش را برای باز کردن قفل درب ارائه می‌دهند. علاوه بر برنامه، برخی این کار را با کدهای چهار رقمی، اسکن اثر انگشت و کلیدهای دیجیتالی انجام خواهند داد. قفل برخی از قفل‌های هوشمند را حتی می‌توان با کلیدهای فلزی سنتی نیز باز کرد.

سایر ویژگی‌ها عبارتند از:

  • دوربین‌های ویدئویی: بنابراین می‌توانید از طریق برنامه ببینید چه کسی جلوی درب منزل شما است.
  • مکالمه دو طرفه: مشابه سیستم داخلی، به شما این امکان را می‌دهد تا از طریق برنامه با افراد درب منزل خود صحبت کنید.
  • آژیر اضطراری برای ترساندن متجاوزان
  • قابلیت‌های ضد سرقت که از دستکاری قفل جلوگیری می‌کنند.
  • یک دکمه اضطراری در برنامه که به طور خودکار مقامات را صدا می‌کند.

علاوه بر خرید و نصب قفل‌های درب الکترونیکی با کیفیت، شرکت نوآوران هوشمند بهترین گارانتی خدمات مشتری را ارائه می‌دهد.