چه مالک خانه باشید و چه مشاغل تجاری، باید مال خود را در برابر عوامل خطر زا ایمن نگه دارید. با کمال تعجب، وقتی بیشتر مردم به تدابیر امنیتی مسکونی و تجاری فکر می‌کنند، غالباً به دوربین‌های نظارتی و سیستم‌های امنیتی با فناوری پیشرفته فکر خواهند کرد. در واقع، یکی از بهترین راه‌ها برای محافظت از دارایی و داشتن آرامش خاطر، صرفاً نصب درها و قفل‌های مناسب، چه از داخل و چه از بیرون است. همه قفل‌ها به یک اندازه ایمنی ایجاد نمی‌کنند. برخی از آن‌ها سطح بالاتری از امنیت را نسبت به سایرین فراهم می‌سازند. به همین دلیل، مهم است که صاحبان خانه و مشاغل با انواع مختلف قفل درب، همراه با کاربردهای مناسب آن‌ها آشنا شوند. به این ترتیب می‌توانید از امنیت بالای اموال خود اطمینان حاصل کنید.

قفل درب‌های خارجی، مسکونی و تجاری

امنیت شدید از درب ورودی شروع می‌شود. برای بیشتر خانه‌ها و فعالیت‌های تجاری سبکی مانند فضای خرده فروشی کوچک، این قفل‌های بیشترین اعتماد را دارند. سطح خارجی این قفل‌ها از مواد با دوام تری ساخته شده است که می‌توانند در برابر شرایط سخت مقاومت کنند و امنیت بسیار بالاتری نسبت به قفل‌های داخلی داشته باشند. این موارد را می‌توان روی درهای جلو استیل، چوبی یا فایبرگلاس نصب کرد.

سیلندری

این نوع قفل معمول را می‌توان با سخت افزار دکمه ای یا اهرمی پیدا کرد. مجموعه‌های ورودی قفل سیلندر به طور معمول از داخل با استفاده از یک دکمه قفل می‌شوند و با کلید از خارج درب باز خواهند شد. متأسفانه، این نوع قفل را می‌توان با استفاده از تکنیک‌های معمول دزدی و ضربه زدن به راحتی باز کرد. برای افزایش امنیت آسان، صاحبان خانه و مشاغل اغلب ترجیح می‌دهند قفل دکلمه ای کلید داری را به آن اضافه کنند.

قفل‌های دو سیلندر برای باز کردن قفل از دو طرف درب به یک کلید نیاز دارند. این امر باعث می‌شود که یک سارق با شکستن یک پنجره و باز کردن قفل درب با مکانیسم چرخش انگشت شست، امکان ورود به آن را نداشته باشد. از آنجا که این نوع قفل می‌تواند در صورت آتش سوزی خطری ایجاد کند، همیشه وقتی افراد در خانه یا محل کار هستند، باید این قفل‌های ددبولت قفل نباشند.

ددبولت

این قفل یکی از پرکاربردترین موارد برای امنیت مسکونی و تجاری است. اکثر مدل‌های قفل ددبولت تنها می‌توانند با یک دکمه چرخش انگشت شست در فضای داخلی استفاده شوند. از نمای بیرونی، قفل ددبولت با یک کلید باز می‌شود و برخلاف انواع دیگر، فنرها در قسمت قفل قرار ندارند. این قفل سخت افزاری با امنیت بالایی در نظر گرفته می‌شود، اگرچه یک سیستم درجه بندی برای اطمینان از سطح نیرویی که می‌تواند مقاومت کند نیز تنظیم شده است.

قفل‌های هوشمند

قفل‌های هوشمند درب، ابتکاری را برای صاحبان خانه فراهم می‌کنند که بدون به خطر انداختن امنیت بدون کلید خواهند بود. با استفاده از فناوری بلوتوث یا Z-Wave ، این دستگاه‌ها به شما این امکان را می‌دهند تا قفل درب خارجی را با یک برنامه تلفن هوشمند باز کنید. به عنوان یک پاداش اضافه شده، می‌توانید به راحتی به مهمانان، نظافتچی‌ها و سایر موارد دسترسی موقتی بدهید. قفل‌های هوشمند را می‌توان از راه دور باز کرد و این قفل‌ها با ورود شخصی به داخل، اعلان‌های زمان واقعی را ارائه می‌دهند. نصب این نوع قفل الکترونیکی آسان است و می‌تواند با دیگر فناوری‌های هوشمند خانه و دستیار صوتی ادغام شود.

قفل درب‌های خارجی، تجاری و امنیت بالا

درب‌های خارجی برای کاربردهای تجاری و با امنیت بالا معمولاً از شیشه، فلز یا ترکیبی از این دو ماده ساخته می‌شوند. هنگامی که یک ساختمان به سطح بالاتری از امنیت نیاز دارد، قفل‌های توصیف شده در زیر بیشترین اعتماد را ایجاد می‌کنند.

موریس

این نوع قفل سنتی یک دستگیره درب و یک ددبولت را ترکیب می‌کند. این دستگاه دوگانه باعث افزایش امنیت درهای خارجی تجاری می‌شود. نموداری که قسمت‌های قفل درب را شامل می‌شوند، از جمله بدنه قفل، ددبولت، مادگی زبانه، فنر نصب شده، اسپیندل و دسته.

قفل‌های الکترومغناطیسی

این نوع قفل در کاربردهای تجاری بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. قفل‌های الکترومغناطیسی با ایمن نگه داشتن درب به چهارچوب با استفاده از آهن ربا و صفحه آرماتور با بار الکتریکی کار می‌کنند. می‌توان از آن‌ها برای قفل کردن درب‌های شیشه ای خارجی، درب‌های لولایی، درب‌های اتوماتیک و درهای خروج اضطراری استفاده کرد.

نموداری که گزینه‌های نصب قفل درب الکترومغناطیسی را روی درب‌های لولایی، دو درب، درب‌های کشویی، درب‌های شیشه ای و سایر نشان می‌دهد.

قفل‌های برقی

برای ایمن سازی درب‌های خارجی یا درب‌های داخلی در منطقه ای با امنیت بالا، قفل‌های مقابل برقی از سخت افزارهای دربی هستند که معمولاً استفاده می‌شوند. آن‌ها همچنین اغلب برای ایمن سازی نقاط ورودی در ترکیب با سیستم‌های دسترسی کنترل استفاده می‌شوند. این قفل شامل یک قفل مکانیکی می‌باشد که در درب و قاب درب نصب شده است. سپس، صفحه ضربه به منبع برق متصل می‌شود تا بتوانید بدون استفاده از کلید یا چرخاندن اهرم درب، در قسمت بیرونی آن را باز کنید. در همان زمان، ساکنان داخل ساختمان می‌توانند با استفاده از دسته یا میله اضطراری از آن خارج شوند. قفل‌های مقابل الکتریکی بسته به ساختمان و کدهای ایمنی موجود، می‌توانند از نظر ایمنی و خرابی ایمن باشند. آزاد کردن قفل را می‌توان با یک دکمه دریافت، صفحه کلید برای کارت‌های دسترسی یا fobs انجام داد.

قفل سیلندر هسته قابل تعویض

این نوع قفل تجاری از همان دستگاه پایه قفل سیلندر استفاده می‌کند. تفاوت در این است که سیلندرهای قابل تعویض هسته (IC)، امکان بازگرداندن قفل را بدون جداسازی بدنه قفل یا تغییر آن فراهم می‌کنند. وقتی زمان ارتقا امنیت می‌رسد، صاحبان مشاغل می‌توانند به سادگی با استفاده از کلید کنترل هسته را استخراج کنند و بنابراین هیچ پیچ و مهره ای از درب خارج نمی‌شود. بعد، آن‌ها هسته قفل قدیمی را با یک هسته جدید جایگزین می‌کنند. این قفل‌ها دارای شکل ۸ امضا هستند و در قالب‌های کوچک و بزرگی ارائه می‌شوند. قفل‌های آی سی بزرگ برای موسساتی مانند بیمارستان‌ها و دانشگاه‌هایی که دربهای زیادی برای نگهداری دارند، ترجیح داده می‌شوند.

درب‌های داخلی و مسکونی

برای درب‌های داخل خانه که مهمترین دلیل آن حفظ حریم خصوصی است، قفل‌های سبک تر به خوبی کار می‌کنند. با این حال، در مواردی که درب باید امنیت ورودی را ایجاد کند و در مقابل عناصر خارجی قرار بگیرد، برای استفاده خارجی نامناسب هستند. در اینجا متداول ترین انواع قفل درب‌های داخلی مسکونی ذکر شده اند.

قفل دستگیره

این نوع قفل‌ها اغلب در درب‌های سرویس بهداشتی و اتاق خواب دیده می‌شوند. این دستگاه روی دکمه یا یک دکمه فشار یا چرخش انگشت ساده قرار دارد. با فعال کردن دکمه، می‌توانید درب را از داخل اتاق قفل کنید. اگر کودکی به طور تصادفی خود را در اتاق حبس کند، می‌توان با استفاده از آزاد کردن سوراخ، قفل برخی از قفل‌های درب را از خارج باز کرد. در غیر این صورت، با جدا کردن آن می‌توان قفل را غیرفعال ساخت.

درب‌های داخلی و تجاری

برای دفاتر، اتاق‌های استراحت کارمندان، کلاس‌های درس یا سایر دربهای تجاری داخلی، یک گزینه مشترکی وجود دارد.

قفل‌های دسته اهرمی

مکانیسم قفل سازی مشابه مکانیزم قفل‌های دکمه ای است، اما تفاوت اصلی در سخت افزار باز شدن می‌باشد. دستگیره‌های درب به سبک اهرمی سازگار با ADA هستند، زیرا بدون نیاز به چنگ زدن یا چرخاندن، راحت باز می‌شوند.

امتیاز دهید.