قفل های دیجیتال به دلایل مختلفی می توانند برای افراد مختلف با اهداف و سلایق مختلف بهترین گزینه برای استفاده به عنوان قفل های خانه ها باشند. در این مقاله ۷ دلیل برای این ادعا بررسی شده است

شرط می بندم هنگامی که لینوس یل در سال ۱۸۴۳ قفل های سوزنی غلتانش را اختراع کرد، هیچ موقع تصورش را نمی کرد که پیشرفت های مدرن می توانند که از ایده او را بگیرند و فن آوری در اطراف آن ایجاد کنند!

اما حتی امروزه قفل های سنتی در بسیاری مکان ها و خانه ها استفاده می شود! ممکن است درک اینکه در عصر کامپیترها و اینترنت مردم هنوز هم از قفل های سنتی استفاده می کنند دشوار باشد! آنها کاملا از کار افتاده هم نشده اند!

اما با گذشت زمان، فن آوری با سرعت بالایی پیشرفت می کند. به همین دلیل است که امروزه مردم بیشتر و بیشتر به قفل های دیجیتال اعتماد پیدا می کنند!

بیایید به برخی آمارها نگاهی بیندازیم!

گزارشی از انجمن مصرف کنندگان وسایل الکترونیکی دریافت که حدود ۳۶ درصد خانه ها با سیستم اتوماسیون هوشمند یک قفل دیجیتال را نصب کرده اند.

این نشان دهنده آن است که مردم امنیت خانگی را بخش بسیار مهمی در فن آوری اتوماسیون خانگی است!

مرتبط: خرید قفل های دیجیتال یوکا-شرکت نوآوران هوشمند

این کامل در بخش امنیت اخیرا با بیومتریک و دیگر تکنولوژی های مشابهی که وارد صحنه شده اند تسریع یافته است!

این وبلاگ در مورد اینکه چرا امروزه قفل های دیجیتال گزینه ی بهتری برای امنیت خانگی هستند صحبت می کند، بیایید نکته های شما را بعدا در بخش نظرات بحث کنیم.

۱.بدون کلید!

این استفاده از کلیدها و مشکلات و چالش هایی که فرد موقع استفاده از کلید دارد را از بین می برد! شما دیگر نیازی به نگرانی در مورد جاگذاری اشتباه کلید، نگه داشتن برگه ای برای اینکه کلید اضافی دست چه کسی است یا اطمینان حاصل کردن از این که حتما کلید اضافی برای مواقع اضطراری دارید را نخواهید داشت.

با استفاده از قفل های هوشمند، تلفن همراه شما مانند کلید عمل می کند یا از کد برای باز کردن در استفاده می کنید.

حال، بچه ها یا مهمان هایتان هنگامی که خانه نیستید هیچ موقع پشت در نمی مانند!

۲.راحت

smart digital locks

تفاوت اصلی میان قفل سنتی و قفل هوشمند این است که دومی راحتی بیشتری را نسبت به قفل دیجیتال فراهم می کند.

معمولا این قفل های هوشمند، مکانیزم های متفاوت برای باز شدن دارند. فرقی ندارد که چه مکانیزمی برای باز شدن استفاده می شود مطمئنان از کلید بهتر است! به اشتراک گذاری دسترسی بسیار راحت و آسان می شود. می توانید بطور موثر قفل را از طریق تلفن همراهتان مدیریت و کنترل کنید!

۳.مدیریت آسان

قفل های هوشمند بطور کلی توسط برنامه های اختصاصی شان مدیریت می شوند. این برنامه ها بیشتر ویژگی های مدیریتی را دارند. برای نمونه، قفل در KeyNIE برنامه قفل KeyNIE را دارد که از مدیریت آسان قفل و دسترسی توسط کاربر اطمینان حاصل می کند.

قفل های هوشمند دیگر همچنین دارای یک برنامه هستند که از کارآمد بودن آن اطمینان حاصل می کند!

۴.ورود مهمانان اکنون آسان است!

آن روزها گذشته است که می بایست کلیدتان را قرض بدهید یا آن را زیر پادری پنهان کنید یا هنگامی که مهمان ها رفتند کلید را پس بگیرید!

قفل های هوشمند کار را برایتان بسیار آسان می کنند. دسترسی را از طریق eKeys به اشتراک بگذارید یا رمز عبورتان را با شخصی که می خواهید و مناسب است به اشتراک بگذارید!

مرتبط: خرید قفل های دیجیتالی هوشمند یوکا در تهران-نوآورن هوشمند

به محض اینکه کارتان تمام شود و بخواهید می توانید دسترسی را ابطال کنید! قفل های هوشمند مانند KeyNIE همچنین به شما امکان برنامه ریزی برای دسترسی را می دهند! هنگامی که eKey را با شخصی به اشتراک می گذارید، یک eKey موقت یا دائم را تنظیم می کنید! بنابراین، از این طریق نیازی به نگرانی در مورد باطل کردن دسترسی از مهمانان وجود ندارد.

۵.براق و شیک تر از قفل های سنتی

smart digital locks

این قفل ها معمولا از نظر زیبایی نسبت به قفل های سنتی قدیمی که طراحی مشابه دارند خوب بنظر می رسند. هیچ کس مایل به نصب دستگاهی که جذابیت ندارد در خانه اش نیست، بخصوص بر روی درهایشان!

این قفل ها بطور کلی بسیار براق و شیک هستند و ظاهر درب و خانه شما را بهتر می کنند! بنابراین، خریدن قفل هوشمند مناسب هیچ گاه به شما ضرر نمی رساند، اگر که نگران ظاهر آن هستید؟

۶.ایمن تر

با توجه به ویژگی هایی که این قفل های هوشمند فراهم می کنند، آنها در ایجاد کردن امنیت بهتر از قفل های سنتی عمل می کنند.

ویژگی هایی که مدیریت و نظارت بهتر قفل را فراهم می کند، اطمینان حاصل می کند که هیچ گونه تجاوزی به داخل صورت نگرفته و هر نوع دسترسی غیرمجازی همان لحظه دستگیر می شود.

ویژگی های آن همچنین به شما امکان مدیریت از راه دور قفل و دریافت آگاهسازی های بلادرنگ از وضعیت قفل را می دهند.

۷.نظارت بلادرنگ (هم زمان)

این ویژگی در تمامی این قفل های هوشمند وجود دارد. می توانید به گشودن در قبلی دسترسی پیدا کنید و بایگانی را از طریق برنامه به اشتراک بگذارید.

فرض کنید که eKey را با دوستتان به اشتراک گذاشته اید. پس از آن هر گاه دوستتان از این دسترسی برای باز کردن در استفاده می کند، شما یک اطلاعیه فوری در برنامه دریافت خواهید کرد؛ در مورد اینکه چه کسی در را باز کرده، نوع eKey که استفاده مرده و زمانی که در باز شده. شما به عنوان مدیر میتوانید به تمامی این اطلاعات در بایگانی برنامه تان دسترسی یابید.

قفل هوشمند دیجیتال ما را چک کنید – Keynie.

 

جامعه ما در حال حرکت به سمت فن آوری بالاتر و پیشرفته تر با گذشت زمان است، سیستم های امنیتی مان مقاوم تر و آماده تر می شوند. دلایلی که در بالا ذکر شدند برخی از عوامل مهمی هستند که هر قفل هوشمندی را راه حل امنیتی پیشرفته ای در جهان امروز قرار می دهند!