نگاهی به قابلیت های اصلی و مزایای سیستم اتوماسیون خانگی

سیستم اتوماسیون خانگی، دارای قابلیت های شخصی سازی و انتخاب امکانات و عملکرد های خاص بسیاری برای قسمت های مختلف خانه هایمان است.

خانه! مکانی که هرگز نمی توانیم از آن متنفر باشیم. همه ما عاشق خانه هایمان هستیم، اینطور نیست؟ خانه به ما خوشحالی را هدیه می دهد و باعث می شود که باور داشته باشیم جایی برای ماندن داریم. بنابراین، لازم است که خانه مان دقیقاً همانطوری باشد که می خواهیم.

فناوری های جدید بسیاری در سالهای اخیر به این حوزه وارد شده اند، بنابراین چرا خانه ما از این فناوری ها برخوردار نباشد.

نظرتان در مورد ایده آوردن برخی فناوری ها به خانه مان چیست؟ بله، درست متوجه شدید. این مقاله در مورد سیستم اتوماسیون خانگی است.

سیستم اتوماسیون خانگی، دارای قابلیت های شخصی سازی و انتخاب امکانات و عملکرد های خاص بسیاری برای قسمت های مختلف خانه هایمان است.

 

سیستم اتوماسیون خانگی چگونه کار می کند؟

سیستم اتوماسیون خانگی، مبتنی بر سه المان یا تجهیزات اصلی است که آنرا تشکیل می دهند. این عوامل عبارتند از:

هشدارها و حسگرها

این دستگاه ها، می توانند به یکدیگر متصل شوند و همچنین در سراسر خانه کاربرد داشته باشند.

می توانید آنها را نصب کنید، یا به آسانی در حول و حوش محل زندگی تان قرار دهید و یا مطابق با جایی که قرار می گیرند، از کمک های حرفه ای برای بهینه سازی عملکرد آنها بهره مند شوید.

خرید قفل های دیجیتال و الکترونیکی هوشمند یوکا-نوآوران هوشمند

yucca digital smart electronic locks tehran

وظیفه اصلی سیستم های هشدار و حسگرها در سیستم اتوماسیون خانگی، شناسایی هر نوع عامل نفوذی است که منجر به تخریب یا یک رخداد خطرناک در لحظه می شوند.

کنترل پنل اصلی

این پنل به همراه سیستم امنیتی ارائه شده است. کنترل پنل، به طور عمده امکان دسترسی به تمام قابلیت های موجود دستگاه های امنیتی و عملکردهای مختلف آنها را برای شما فراهم می کند.

این مولفه، به عنوان یک صفحه نمایش لمسی، درست مانند یک دستگاه با طراحی سلولی نظیر تلفن همراه کار می کند و قابل جابجایی است.

با این حال، برخی از طرح های سیستم اتوماسیون خانگی، کنترل پنل را به عنوان تجهیزاتی ثابت، به دیوار وصل می کنند که در این صورت، امکان جابجایی برای این بخش وجود ندارد.

ایستگاه نظارت

این بخش از سیستم اتوماسیون خانگی، مانند یک دفتر مرکزی، رخدادهای مخربی که در خانه اتفاق می افتد را مورد نظارت و بررسی قرار می دهد.

 

همچنین می توان گفت که بخش مونیتورینگ، مانند یک برج نگهبان عمل کرده و اطمینان می دهد که هر زمان نیاز باشد، کمک های موجود در حالت آماده باش قرار دارند.

این بخش همچنین قادر است که تماس های مهمی نظیر تماس SOS را برقرار کند و هر زمان که تماسی در مورد یک رخداد خطرناک به آن مخابره شود، با پلیس، آتشن شانی و پشتیبانان مربوطه تماس حاصل خواهد کرد.

باید گفت که دستگاه ها و کنترل پنل سیستم اتوماسیون خانگی، دارای فرکانسی هستند که همه عوامل را در ارتباط با یکدیگر نگاه می دارد.

 

مزایای نصب یک سیستم امنیت خانگی بی سیم در منزل شما

در ادامه به برخی از مزایای نصب یک سیستم امنیتی خانگی بی سیم در مکان شما اشاره شده است. بیایید با هم نگاهی به آنها بیندازیم:

  • مهمترین و با الویت ترین مورد این است که یک سیستم بی سیم اتوماسیون خانگی، بدون سیم کار می کند و در واقع نیازی به سیم ندارد، به طوری که احساس راحتی و آسایش را در این رابطه برای اشخاص فراهم می کند. این بدان معنا است که سیم های کمتر و درسر کمتری برای شما و عزیزانتان وجود خواهد داشت.

استفاده از سیستم بی سیم، آسان تر است و در واقع حتی قابل آموزش به فرزندانتان نیز می باشد. بنابراین حتی فرزندان شما نیز می توانند پس از آموزش به راحتی با آن کار کنند. در نهایت باید گفت که در هنگام استفاده از این سیستم های اتوماسیون خانگی، به راحتی و به هر صورتی که می خواهید می توانید در منزل حرکت کنید بدون این فکر و نگرانی که سیم کابل های متعدد، به زیبایی خانه تان لطمه بزند.

  • قابلیت اصلی سیستم های امنیتی بی سیم، دسترسی فوری شما به یک شبکه سریع و قابل اعتماد از دستگاه هاست که هشدارهایی را در سراسر خانه تان پخش می کنند. این بدان معناست که زمان تاخیر بسیار اندک خواهد بود و هر زمان که تهدیدی کشف شود، می توان تمام اقدامات ایمنی را بدون تأخیر انجام داد. بعلاوه، اگر کنترل پنل این سیستم اتوماسیون خانگی قابل مدیریت از سوی شما باشد، قادر خواهید بود که خانه تان را خودتان نظارت و کنترل نمایید.
  • محبوب ترین ویژگی سیستم های اتوماسیون خانگی این است که این سیستم ها، آسایشی را به شما هدیه می دهند که فراتر از مرزهایی است که تصور می کردید. اکنون قادر هستید هر کاری را مایلید انجام دهید. این قابلیت ها شامل قفل کردن درب ها، روشن و خاموش کردن لامپ ها، روشن کردن ترموستات و کنترل انواع ویژگی هایی نظیر هشدارهای هواشناسی می باشد. و از این رهگذر، بدون اینکه تلاش چندانی انجام دهید می توانید به مهمانان در منزل تان رسیدگی کنید.
  • این سیستم های بی سیم در اتوماسیون خانگی، به شما در کاهش هزینه هایتان نیز کمک می کنند، زیرا صرفا چند کابل قادر هستند که کلیه کارها و عملکردهای مورد نیاز شما را برآورده کنند. واضح است که وجود کابل های کمتر، باعث کاهش هزینه و راندمان بالاتر می شوند.
  • در نهایت هم باید به این نکته اشاره کنیم زمانی که خانه شما از اقدامات اصلاحی نظیر نصب سیستم امنیتی خانگی برخوردار است، شرکت های بیمه منزل نیز اغلب پاداش ویژه ای را در قالب تخفیفات قابل توجه به شما ارائه خواهند داد. این امر تا حد زیادی، به صرفه جویی در هزینه های ماهانه شما منجر خواهد شد. به طوری که با کاهش ۲۰ درصدی صورتحساب بیمه منزل و گاهی بیشتر روبرو می شوید.

امیدوارم این مقاله برای شمامفید واقع شده باشد و شما از آن در سیستم اتوماسیون خانه خود نهایت استفاده را ببرید.