افزایش پیشرفت و توسعه هوشمندسازی و دستگاه های هوشمند در تکنولوژی به بهبود زندگی انسان به شیوه های مختلف کمک کرده است. مشارکت بسیار گسترده آن را می توان دید، از بالا بردن استانداردهای زندگی گرفته تا افزایش امید به زندگی میلیون ها نفر از جمعیت.

اما با افزایش رو به سالخوردگی رفتن جهان، ساختار اجتماعی اقتصادی بسیاری از کشورها در معرض خطر است، به دلیل هزینه های مراقبت از سلامت سالمندان. در موقعیتی مانند این، برای صنایع تکنولوژی بسیار مهم می شود که برخی راه حل های مقرون بصرفه و آسان برای استفاده جهت مراقبت های بهداشتی، امنیتی و خانگی که به سالمندان کمک می کند و کیفیت زندگی شان را تامین می کند، فراهم کنند.

با توسعه های بسیار در بازار وسائل هوشمند، امنیت و مراقبت های بهداشتی بعضی از عمده نگرانی ها برای افراد سالمند هستند که می توانیم با استفاده از این تکنولوژی آنها را تامین کنیم.

به غیر از این دلایل، سالمندان انجام کارهای ساده خانه را دشوار می دانند و یا در سن خاصی خودکفا می شوند و بصورت کامل مستقل هستند یا تا حدودی وابسته به فرزندان یا سرپرستانشان می باشند.

در بسیاری از موارد، موقعیتی این چنین ممکن است برای سلامتی آنها ایده آل نباشد. برای بهبود و ترمیم این وضعیت، دستگاه های هوشمند بسیاری با در نظر داشتن این نیاز خاص طراحی شده اند.

امروز ما به برخی از این وسائل هوشمند که به افراد برای زندگی بهتر کمک می کنند می پردازیم. بعضی از آنها هستند:

Ø برنامه سلامتی Aalarm.com:

Alarm.com به مشکل پیری اندیشیده است و یک برنامه سلامتی ایجاد کرده است که بر فعالیت ها و حرکات در بخش های مختلف خانه نظارت می کند و اعضای خانواده را از هر گونه جزئیاتی آگاه می کند.

از شبکه ی گسترده ی اعلان هایش برای آگاه کردن همه از مکان سالمندشان در خانه استفاده می کند. با استفاده از یک سری دوربین های ویدئویی که در نقاط مختلف خانه جاگذاری شده اند این کار را انجام می دهد.

دوربین ها و سنسورهای داخلی می توانند برخی از نقاط خطرزا را در خانه مانند راه پله یا راهرویی که در آن نوری نباشد را نظارت کند و شما از طریق تلفن همراهتان می توانید این کار را انجام دهید! دوربین ها حتی دید در شب هم دارند.

مرتبط: خرید قفل های دیجیتالی یوکا در تهران

این یک ابزار امنیتی هوشمند بسیار مفید است که قطعا در خانه به سالمندان بسیار کمک خواهد کرد.

Ø ترموستات هوشمند Sensi:

این فناوری آسان شامل یک ترموستات است که دمای اتاق را نگه می دارد اما تنها محدود به آن نیست. این یک دستگاه هوشمند است که کاری فراتر از کنترل و مدیریت دما انجام می دهد.

ترموستات ها ممکن است برای افراد سالخورده که مشکلات بینایی دارند گیج کننده باشند و همچنین تنظیمات آنها نیز ممکن است چالشی دیگر باشد از آنجا که گزینه های زیادی برای بررسی وجود دارد.

ترموستات متصل به وای فای، توسط برنامه تلفن همراه هوشمند تنظیم و کنترل می شود و یادگیری نحوه کار کردن با آن بسیار آسان است. اجازه مدیریت کنترل از راه دور را از هر نقطه از جهان می دهد!

نکته ی مثبت دیگر آن است که به آسانی با Amazon Alexa برای دستورهای کنترل صوتی همانگ می شود.

Ø قفل های هوشمند مانند قفل هوشمند  YUCCA:

هنگامی که در مورد ابزارهای امنیتی هوشمند صحبت می کنیم، اولین چیزی که به ذهنمان می رسد قفل های هوشمند است. قفل های هوشمند نسبت به قفل های سنتی جدیدتر و هوشمندتر هستند، از آنجایی که توانسته اند امنیت یکسان و راحتی بیشتری را برای کاربران فراهم کنند.

وقتی بحث به سالمندان جامعه می رسد، قفل های هوشمند مانند YUCCA، درگیری های روزانه شان را بسیار کاهش می دهد. این قفل از کلید استفاده نمی کند که این به نوبه خود به افراد سالمند بسیار کمک می کند زیرا مدیریت کلید معمولا بزرگترین چالشی است که به آن روبرو می شوند.

به علاوه آن، امکان مدیریت کامل را روی تلفن همراه هوشمند از طریق برنامه قفل YUCCA فراهم می کند. این باعث می شود که آنها بتوانند به راحتی قفل را مدیریت کنند و آن را بکار گیرند. نه تنها این بلکه آنها می توانند به آسانی دسترسی به قفل را با سرپرستان، دوستان و خانواده شان بصورت از راه دور از طریق برنامه به اشتراک بگذارند.

می توانند به بایگانی باز یا بسته شدن قفل در گذشته دست یابند و آن را به اشتراک بگذارند. از این طریق می توانند بر امنیت خانه شان نظارت داشته باشند.

اینگونه ابزارهای امنیت هوشمند برای افراد سالمند و سالخورده ی خانواده بسیار مفید و کمک کننده هستند.

Ø Care Touch Wrist Monitor:

این گوشیار مچی برای اندازه گیری دقیق فشار خون و ضربان کاربران طراحی شده است.

در سنین بالا، اندازه گیری فشار خون و ضربان ضروری است زیرا بیماری های رایجی هستند. هنگامی که شخص آن را می پوشد، می تواند اندازه گیری های منظم از اعضای حیاتی داشته و به روز رسانی های خودکار دریافت نماید.

مرتبط: خرید قفل های دیجیتالی هوشمند یوکا در تهران-نوآورن هوشمند

از ۶۰ مطالعه پیروی می کند. این دستگاه دارای تاییدیه FDA می باشد. فرد را از ضربان نامنظم آگاه می سازد و صفحه نمایشی بزرگ برای تسهیل بینایی دارد.

Ø ساعت LOK8U Freedom:

این دستگاه هم بسیار مهم و مفید برای افراد سالمند است.

افراد سالمند که مبتلا به آلزایمر و جنون هستند، تمایل به سرگردان شدن از خانه هایشان دارند که تبدیل به منبع اصلی نگرانی خانواده هایشان شده است.

ساعت Freedom مکان آنها را نظارت می کند و موقعیت آنها را پیدا می کند. این ساعت مچی دارای مکان یاب GPS و GSM با یک بند، گیرنده سفری و یک پایه شارژر است.

گیرنده سفری یک سیگنال ارسال می کند که ساعت آنرا می گیرد و یک سیگنال به گیرنده باز فرستاده می شود. این دستگاه ثابت کرده است که می تواند برای افراد سالخورده با مشکلات سلامتی بسیار مفید واقع شود.

در آخر، در جهان، مسئولیت سالمندان جامعه بر دوش افراد جوان است و کیفیت زندگی شان نبایست تحت هیچ گونه شرابطی به خطر بیفتد.

چنین دستگاه هایی به آنها کمک می کنند تا زندگی بهتر با روش هایی برای آسان تر کردن کارهایشان داشته باشند. به آنها کمک می کنند تا با آرامش فکری زندگی کنند و هنگامی که کسی در کنار آنها نیست  به آنها احساس راحتی ببخشند و از آنان مراقبت کنند.

اینگونه فناوری راحت و آسان و همچنین ابزارهای هوشمند به آنها کمک می کنند تا زندگیشان را با عزت و احترام به خود بدون تکیه به کسی ادامه دهند.