قفل های آویز دیجیتالی هوشمند جدید و ضریب امنیتی آنها: امروزه جهان در حال تغییرات چشم گیری است که در آن خانه های هوشمند و ابزارهای امنیتی هوشمند با سرعت بسیار در زندگی روزمره مردم رخنه می کنند.

اما عجیب تر از آن به روز رسانی هایی است که صنعت فناوری در این ابزارها ایجاد می کند! این به روز رسانی ها اطمینان حاصل می کنند که این دستگاه ها ارتباطات یکپارچه در سراسر سیستم ها ایجاد می کنند و بسیار کاربر دوست هستند!

آخرین جریانی که مشاهده کرده ایم، استفاده از cloud برای ذخیره سازی داده ها و ارتباط با سیستم امنیتی خانگی پس و پیش می باشد!

همچنین پیش بینی شده است که صنعت قفل هوشمند تا سال ۲۰۲۳ به مبلغ US$2.40 بیلیون می رسد.

برخی عوامل کلیدی که در این رشد عظیم دست داشته اند، شامل آگاهی رو به رشد از راه های امنیتی هوشمند در بازارها، رشد پایدار در دستگاه های خانگی هوشمند متصل قابل حمل و پایگاه کاربری در حال توسعه ای برای گوشی های تلفن همراه در بسیاری از مناطق روستایی در سراسر جهان می باشند.

اینها دلایل اصلی هستند که به ما ثابت می کنند کار امنیت هوشمند برای برآورده ساختن منفعت شما است.

مرتبط: خرید قفل های دیجیتال یوکا-شرکت نوآوران هوشمند

نمونه های مختلفی از قفل های هوشمند در بازار موجود است که به نظر می رسد اکنون بازار قفل آویز هوشمند در حال ترقی باشد. این بخاطر سبکی و استفاده آسان آنهاست.

بسیاری از خانه های شهری قفل آویزهای هوشمند را ترجیح می دهند تا قفل های در معملولی، زیرا نیازی به نصب کردن ندارند.

حال امنیتی که این قفل آویزها فراهم می کنند بستگی به برند آنها، ساختار فیزیکی قفل و فناوری که در آنها بکار برده شده دارد. همچنین تا حدود زیادی بستگی به این سوال که کدام قفل برای مصرف کننده مناسب تر است دارد.

اکنون برای اینکه بدانید قفل آویز هوشمند امن است یا نه، ابتدا انواع مختلف قفل آویزهای موجود در بازار را بشناسید.

بسیاری از قفل آویزهای هوشمند هم در بازار و هم در فروشگاه های آنلاین موجود هستند. بسیاری از آنها متفاوت عمل می کنند. بعضی از آنها با بلوتوث، سیم، برخی با ورود کد عبور و غیره کار می کنند.

به منظور دانستن اینکه کدام قفل هوشمند برای شما مناسب تر است، ابتدا باید انواع دسترسی برای قفل آویزهای موجود در بازار را بشناسید.

قفل آویزهای متصل به گوشی های هوشمند

 padlocks security

همانطور که قبلا اشاره کردیم، افزایش استفاده از گوشی های هوشمند دلیل اصلی تقاضای بالای فناوری های هوشمند می باشد!

این نوع از قفل آویزها از طریق گوشی هوشمندتان عمل می کنند. آنها از فناوری هایی مانند بلوتوث، NFC، و غیره برای باز کردن استفاده می کنند.

این نوع از قفل آویزها همچنین امنیت بیشتری ایجاد می کنند، از آنجایی که ویژگی های زیادی را شامل می شود، از جمله نظارت بیدرنگ بر قفل، مدیریت قفل های متعدد بر روی دستگاه های تلفن همراه هوشمند، به اشتراک گذاری یا لغو دسترسی برای افرادی که خودتان انتخاب می کنید، برنامه ریزی زمان دسترسی و غیره.

قفل آویزهای همراه با بیومتریک

بسیاری از قفل ها بر روی یک خاصیت بیومتریک عمل می کنند. سالهاست که اسکنرهای بیومتریکی در زمینه امنیت سطح بالا مورد استفاده قرار گرفته اند. معمولا این اسکنرها قیمتشان بالاست و از این جهت گزینه مناسبی در بسیاری از موارد نیست.

مرتبط: خرید قفل های دیجیتال هوشمند یوکا در تهران-شرکت نوآوران هوشمند

با این حال، اسکنرهای اثرانگشت کاملا ارزان هستند و می توانند در عملکرد قفل های هوشمند بکار برده شوند.

تعداد زیادی از قفل های هوشمند موجوداند که بر روی فناوری اسکن اثر انگشت عمل می کنند. این وسیله بصورت کاربردی عمل می کند و شما می توانید تنها با اسکن کردن اثر انگشتتان وارد خانه تان شوید!

کلید Fob و RFID

 padlocks security

دقیقا مانند ماشین ها، اکنون می توانید در خانه تان را با استفاده از fob کلید باز کنید! Fob کلیدها همچنین در دسترسی الکترونیکی به ساختمان های عمومی نیز متداول هستند.

بسیاری از قفل های هوشمند مانند Noke هستند که همراه با قفل یک fob هم ارائه میدهند. از این طریق می توانید تنها با  یک کلید در خانه تان را باز کنید!

چرا با قفل های سنتی متفاوت اند؟

اینگونه فغل آویزهای هوشمند مانند هر قفل دیجیتال هوشمند دیگری بدون کلید هستند! این قفل ها مشکلاتی که هنگام استفاده از قفل های سنتی و سیستم های کلیددار پیش می آید را از بین می برند.

سهولتی که این قفل های هوشمند در اشتراک دسترسی میان افراد ایجاد می کنند ، قابل ستایش است.

کندن قفل های سنتی می تواند به آسانی انجام شود اما قفل های هوشمند امن هستند زیرا شما می توانید بصورت مداوم ورود و خروج افراد به خانه، اینکه چه قفلی استفاده شده (اگر دارای چندین قفل هستید) و غیره را نظارت کنید. می توانید به راحتی تاریخچه قفل کردن، باز کردن، اشتراک گذاری های و لغوها را بررسی و  پیگیری کنید.

نظارت بی وقفه و به اشتراک گذاری دسترسی از راه دور، برخی از ویژگی های اصلی و مزایای قفل های هوشمند در مقایسه با قفل های سنتی هستند که آنها را به رقیبی قدیرتر تبدیل می کنند.

چرا آنها امن ترند؟

 padlocks security

راحتی قفل هوشمند بزرگترین و صریح ترین دلیل برای سریعا پذیرفته شدن آن است. اما سوال اصلی اینجاست؛ آیا امنیت کافی ایجاد می کند؟

این تا حدودی به بدنه فیزیکی قفل آویز بستگی دارد. تعداد زیادی از قفل آویزهای هوشمند موجود در بازار، غل هایی دارند که از مواد قوی ساخته شده است و بدنه قوی و نیز مقاوم دارند. بصورت فیزیکی سطح از امنیت مشابه با قفل های سنتی را فراهم می کنند.

حال، در این مورد کاملاً جدید و متفاوت ویژگی هایی است که قفل هوشمند فراهم می کند. همانگونه که قبلا بحث شد، راحتی و استفاده آسان از قفل هوشمند بسیار مناسب است.

ویژگی های امنیتی دیگر آن مانند اشتراک گذاری از راه دور و لغو دسترسی، پیگیری و نظارت بی وقفه فعالیت های قفل و برنامه ریزی برای دسترسی، اطمینان می دهند که هرگونه مزاحمتی قبل از ایجاد هر نوع صدمه ای شناسایی می شود.

تیم ما در Yucca بر فراهم کردن بهترین راه های کاربر دوستانه بودن و استفاده آسان برای مصرف کنندگان تمرکز دارد. گستره قفل های دیجیتال Yucca ما را بررسی کنید.