۵ نوع قفل درب بدون کلید که صاحب خانه ها باید در نظر داشته باشند

 

قفل های درب بدون کلید چه هستند؟

من متوجه شده ام که چرا مردم، در مورد قفل های درب بدون کلید و قفل های deadbolt دچار تردید هستند. هر چند که باور دارم بیشتر این شک و تردیدها، در زمانی که صاحب خانه ها از مزایای این نوع قفل ها باخبر می شوند از بین می رود.

به طور میانگین، صاحب خانه ها غرق در انبوه کارهای روزمره هستند.

بنابراین از هر چیزی که زندگی آنها را ساده تر کند، استقبال خواهند کرد.

و این جا همان جایی است که قفل های درب بدون کلید، نقش خود را ایفا می کنند.

قفل های درب بدون کلید، نقطه اوج راحتی و آسایش برای اهالی خانه هستند. این قفل ها، به صاحب خانه ها اجازه می دهند که به راحتی قفل درب ها و خانه هایشان را کنترل کنند.

قفل درب بدون کلید، به کاهش تعداد قفل کردن های خانه که صاحب خانه ها با آنها درگیر هستند کمک می کنند.

همچنین، این قفل ها با حذف مشکلات قفل های سنتی، امنیت بیشتری را فراهم می آورند.

در ادامه، به بررسی بهترین قفل های درب بدون کلید و مزایایی که آنها برای خانه ها در هر نقطه ای از کره زمین فراهم می آورند خواهیم پرداخت. پس بیایید شروع کنیم:

۵- قفل درب دیجیتال سامسونگ مدل SHS-3321

سامسونگ، پیشرفت بزرگی در دنیای اتوماسیون خانگی داشته است. خط تولید محصولات خانگی این شرکت که در حال رشد است، دارای یک هاب رایج خانه هوشمند و حتی یک دوربین امنیتی است که راه اندازی آن بسیار آسان است.

نقطه عطف همه این محصولات، خط تولید قفل های درب دیجیتال سامسونگ است که به سرعت رو به رشد بوده و در شمار بهترین قفل های درب بدون کلید موجود در بازار هستند.

خرید قفل های دیجیتال و الکترونیکی هوشمند یوکا-نوآوران هوشمند

yucca digital smart electronic locks tehran

قفل های درب هوشمند دیجیتال سامسونگ، مدل های متعددی دارد که طیف آن از قفل های مورب تا قفل های deadbolt را شامل می شود.

با این حال، فقط تعداد انگشت شماری از این قفل ها بدون کلید هستند و ما در این مقاله روی مدل SHS-3321 فوکوس خواهم کرد.

SHS-3321  یک قفل deadbolt  بدون کلید است که به صورت بالقوه، یکی از بهترین قفل های درب بدون کلید به شمار می آید.

من می گویم بالقوه، زیرا معتقدم تغییراتی وجود دارد که می توان قفل را ارتقا داد و من بعدا به این تغییرات اشاره خواهم کرد.

اکثر صاحب خانه هایی که به قفل درب بدون کلید تمایل نشان می دهند، علاقمند به مزیت راحتی این قفل ها هستند، اما همزمان به دنبال استفاده از قفلی با تنظیمات مدرن تر می باشند.

با توجه به ظاهر شیک و احساسی از مدرنیته که قفل های مدل SHS-3321 به مخاطب القا می کنند، صاحب خانه ها می توانند از مزایای مطلوب خود بهره مند شوند.

دقیقا به همین دلیل است که بسیاری از آنها، قفل deadbolt بدون کلید را دوست دارند.

اکثر صاحب خانه ها از استفاده از این قفل لذت خواهند برد، زیرا که حقیقتا قفل درب بدون کلید، صحیح و بدون اشکال عمل می کند.

بسیاری از سایر مدل های قفل که در بازار موجود هستند و بعنوان قفل های درب بدون کلید یا قفل های درب صفحه کلید روی آنها تبلیغ می شود، همچنان دارای نیازمندی هایی مشابه کلیدهای سنتی هستند.

باید گفت قفل هایی که از نحوه عملکرد کلید های سنتی فاصله می گیرند، بسیار امن تر خواهند بود، زیرا مانعی در برابر روش های قفل گشایی نظیر ضربه زدن به قفل هستند.

قفل SHS-3321 می تواند توسط یک صفحه کلید لمسی یا یک کارت کلید  RFID(شناسایی فرکانس رادیویی)، اجرا شود.

بررسی بهترین قفل های دیجیتال و الکترونیکی هوشمند بازار در سال ۲۰۱۹

yucca digital smart electronic locks tehran

صفحه کلید، به صاحب خانه ها اجازه می دهد مجموعه ای از پین را بین ۴ تا ۱۲ رقم تنظیم کنند.

علاوه بر این، در رابطه با امکانات دسترسی راحت این قفل های درب بدون کلید، باید گفت که قفل به یک deadbolt درجه یک مورد تائید ANSI مجهز شده است که می تواند حداقل ۷۵، ۱۰ پوند استریک را تحمل کند.

بدنه قفل های deadbolt بدون کلید، از یک آلیاژ روی ساخته شده که با پلاستیک ABS برای پوشش صفحه کلید ترکیب شده است.

قفل SHS-3321 برای فراهم آوردن یک لایه اضافی امنیتی، دارای یک زنگ سارق و حسگر تشخیص آتش است که به صورت داخلی در آن تعبیه شده اند.

بولت برای این قفل توسط خروجی گشتاور که توسط موتور تهیه می شود، درنظر گرفته می شود.

موتور و قفل توسط چهار باطری AA با حداکثر طول عمر ۱۰ ماه و یا ۳۶۵۰ سیکل دسترسی کار می کنند.

 

ویژگی های کلیدی

 • هیچ سوییچ سنتی وجود ندارد، به این معنی که قفل نمی تواند برداشته شود یا برای نفوذ غیر مجاز به آن ضربه زده شود.
 • قفل به یک deadbolt درجه یک مورد تائید ANSI مجهز شده است.
 • SHS-3321 را می توان با استفاده از یک پین امنیتی یا یک کارت کلید RFID باز کرد.
 • قفل با یک زنگ تشخیص سارق و همچنین حسگر تشخیص آتش مجهز شده است.
 • موتور قفل، با چهار باطری AA کار می کند. اگر پاور قفل قطع شود، پاور کمکی را می توان برای باز کردن قفل درب بکار گرفت تا باتری ها بتوانند تغییر داده شوند.

 

معایب

 • قفل deadbolt بدون کلید، برای استفاده در فضای بیرونی به خوبی تجهیز نشده است. یکی از دلایل این امر، ترکیب بدنه خود قفل است. البته این قفل هنوز هم می تواند برای درب های داخلی و یا برای درب های خارجی که به طور مستقیم در مسیر عناصر طبیعی سنگین نیستند، استفاده شود.
 • با وجود تمام ویژگی های مثبتی که ذکر شد، نصب SHS-3321 بسیار مشکل است. این امر باعث شده است که در لیستی که به آن اشاره می کنیم، این قفل در پایین ترین رده نسبت به سایر قفل ها قرار بگیرد. اکثر کاربران متوجه شده اند که نصب DIY این قفل بسیار مشکل است و بسیاری از آنها مجبور شدند که با قفل سازان مربوطه تماس گرفته و برای نصب صحیح از آنها کمک بگیرند.

 

آیا این قفل از نوع قفل درب بدون کلید است؟

این قفل درب واقعا بدون کلید است. در واقع SHS-3321 فاقد یک کلید سنتی است که بتواند به کنترل قفل دسترسی داشته باشد.

این امر نه تنها باعث می شود که صاحب خانه ها کمتر دچار زحمت شوند بلکه احتمال گم شدن و از دست رفتن و دزدیده شدن کلیدها را از بین می برد.

 

۴- قفل لمسی بدون کلید Schlage Touch  مدل BE 375 -V

سری قفل های Schlage Touch مجموعه ای از قفل های درب بدون کلید هستند که توسط یکی از مارک های معتبر قفل یعنی Schlage  ارائه شده است.

مانند سایر محصولات  Schlage، قفل های Schlage Touch یک راه حل امنیتی فیزیکی عالی هستند که صاحب خانه ها را با قفل های قوی که آسیب یا ضربه زدن به آنها دشوار است مواجه می سازند.

دلیل اینکه من تصمیم به مطرح کردن این قفل ها به صورت سری (نه تکی) گرفتم، این است که هر عضوی از این مجموعه دارای عملکردی یکسان با بقیه است.

تفاوت عمده در این قفل ها، مربوط به وضعیت نهایی و نوع دسته ای است که صاحب خانه  ها تصمیم می گیرند با قفل جفت شوند.

از امکانات این سری می توان به قفل deadbolt اهرم و مجموعه دسته مربوط بهSchlage Touch  اشاره کرد.

انتخاب و اولویت زیبایی شناسی، عامل کلیدی در تصمیم گیری برای صاحب خانه هایی است که می خواهند از این قفل ها استفاده کنند.

هر کدام از این قفل های Schlage Touch واقعا بدون کلید هستند و به هیچ وجه از کلیدها و روش های سنتی استفاده نمی کنند.

همانطور که در بالا اشاره کردیم، یک قفل درب بدون کلید حقیقی به صاحب خانه ها کمک می کند تا در برابر حملات و سرقت های قفل ایمن باشند.

قفل های Schlage Touch، صد در صد، ضد ضربه و سرقت هستند.

ظاهر باریک قفل آنرا از لحاظ بصری، نسبت به سایر محصولات ارائه شده توسط Schlage بسیار چشمگیر ساخته است و درست مانند سایر محصولات Schlage این قفل به هیچ وجه مشکل امنیتی ندارد.

این قفل های درب بدون کلید، دارای یک بولت درجه دو تجاری مورد تائید ANSI هستند که مقاومت بسیار خوبی در برابر حملات فیزیکی ارائه می دهد.

شما احتمالا متوجه شده اید که درجه این بولت قفل، بسیار کمتر از سامسونگ SHS-3321 است. اما این لزوما بدان معنی نیست که قفل بهتری باشد.

در واقع Schlage Touch برای استفاده در محیط بیرونی ساخته شده است و این ویژگی ساده، باعث شده است که SHS-3321 بیشتر به چشم صاحب خانه ها بیاید.

قفل های Schlage Touch  ، هر یک با یک باتری ۹ ولت تجهیز می شوند و این امر به طور بالقوه می تواند قفل را تا ۲ سال فعال نگه دارد.

با وجود این باتری ۹ ولتی برای این قفل درب بدون کلید، باید گفت که هیچ موتوری برای بکار انداختن بولت وجود ندارد. در عوض، یک پیچ کوچک مکانیکی یا اهرم برای بکارگیری قفل استفاده می شود.

در صورتی که عمر باتری تمام شود و صفحه کلید غیر قابل استفاده شود، صاحب خانه ها می توانند قفل خود را به برق اضطراری کمکی با یک باتری خارجی مجهز کنند.

اساسا این فرایند، به کاربران امکان می دهد که قفل ها را باز کرده و بتوانند وارد خانه های خود شوند.

این قفل درب بدون کلید، به صورت چند منظوره ارائه می شود و طراحی هوشمندانه ای را در اختیار صاحب خانه ها می گذارد که با آزادی، قفل را سفارشی کرده و تنظیماتی را انتخاب کنند که متناسب با سلیقه زیبایی شناسی و نیاز آنهاست.

ویژگی کلیدی

 • هر قفل، در سری قفل های Schlage Touch ، یک قفل deadbolt  کاملا بدون کلید است که این ویژگی آنرا در شمار بهترین قفل های درب بدون کلید قرار می دهد.
 • این قفل ها صد در صد، ضد ضربه و سرقت هستند.
 • این قفل ها دارای یک بولت درجه دو تجاری مورد تائید ANSI هستند.
 • این قفل ها برای استفاده در فضای خارجی ساخته شده اند. پد پین صفحه نمایش لمسی، حتی در شرایط آب و هوایی نامطلوب نیز کار می کند و همچنین مقاوم در برابر اثر انگشت است. پد پین مقاوم در برابر اثر انگشت، به این معنی است که هیچ لکه ای روی قفل به جا نخواهد ماند تا کد امنیتی شما را نشان دهد.
 • باتری قفل، در حین قطعی برق کار خواهد کرد.

 

معایب

 • قفل می توانست بسیار امن تر باشد، اگر deadbolt برای ساپورت بولت درجه یک تجاری مورد تائید ANSI، تغییر می کرد.
 • برخی از صاحب خانه ها اظهار کرده اند که مایلند هسته مرکزی قفل، در مقابل استفاده از پیچ کوچک مکانیکی اتوماتیک شود. این ویژگی، راحتی استفاده از قفل را افزایش می دهد، زیرا امکان عملیات اتوماتیک سازی قفل را فراهم می کند.

 

آیا این قفل از نوع قفل درب بدون کلید است؟

تمام قفل های درب ها، در سری Schlage Touch بدون کلید هستند.

در حالی که سایر قفل های deadbolt از کلید های override مکانیکی استفاده می کنند، باید گفت که قفل های Schlage Touch به شما اجازه می دهند که با یک باتری اقدام به قفل کردن کنید.

این امر به طور کامل، احتمال سرقت یا ضربه به قفل را از بین می برد.

۳- قفل Yale Assure با بلوتوث مدل YRD446

 

صاحب خانه هایی که به دنبال بیشترین راحتی در رابطه با قفل های درب بدون کلید هستند، اشخاصی هستند که چیزهای جالب را به زندگی خود دعوت می کنند.

این صاحب خانه ها، معمولا درک خوبی از یک طراحی زیبا و مدرن دارند. قفل Yale Assure در تلاش است تا این میل را در وجود صاحب خانه ها برآورده کند.

این قفل، عضوی از سری قفل های Yale Real Living Assure است و تلاش می کند که به صاحب خانه ها، گزینه قفل بدون کلید بی نظیری را ارائه دهد تا بتوانند از مزایای آن برخوردار شوند.

باید گفت که طراحی مدرن و براق این قفل، آنرا برای بسیاری از صاحب خانه ها جذاب و خواستنی کرده است.

این قفل درب بدون کلید، از کارت کلید های RFID استفاده نمی کند. اما صاحبان خانه ها به جای آن می توانند از صفحه کلید روشن شده یا گوشی های هوشمند به عنوان کلید پاور قفل استفاده کنند.

قفل Assure با BLE همتا است، بنابراین صاحب خانه ها می توانند آنرا بطور مستقیم از طریق گوشی های خود، بر روی یک شبکه بلوتوث کنترل کنند.

بعلاوه آنها می توانند از یک پین کد ۴ تا ۸ رقمی برای تعویض قفل استفاده کنند.

واقعیت این است که این قفل صد در صد بدون کلید است، به این معنا که هیچ خطری آنرا در رابطه با ضربه و سرقت تهدید نمی کند.

همچنین صاحب خانه ها دیگر نباید نگران قفل شدن خانه هایشان باشند و مجبور نیستند مجددا در این رابطه با  قفل ساز اورژانسی تماس بگیرند.

در صورتی که این قفل درب بدون کلید دچار قطعی برق شود، می توان مانند سری Schlage Touch  که قبلا در مورد آن بحث شد، از یک منبع قدرت کمکی استفاده کرد.

در این رابطه، سری قفل های Schlage Touch  و قفل Yale Assure  در رقابت تنگاتنگی با یکدیگر قرار دارند.

با این حال، سری Yale Assure به صاحب خانه ها، امکان دسترسی از راه دور و یکپارچه سازی اتوماسیون خانگی را فراهم می کند.

 

ویژگی های کلیدی

 • قفل، صد در صد بدون کلید است. قفل از طریق پین کد یا اتصال BLE عمل می کند.
 • وجود یک واشر محافظ آب و هوا، باعث می شود که این قفل را برای استفاده در فضای خارجی مناسب بدانیم. این بدان معنی است که آنها می توانند در بسیاری از درب های ورودی استفاده شوند.
 • وجود یک پوشش باطری مقاوم در برابر دستکاری، به این معنی است که سارقین نمی توانند اقدام به قطع برق و دستبرد به خانه شما کنند.
 • قفل از نوع deadbolt درجه دو مورد تائید ANSI است.
 • ویژگی های یکپارچه سازی اتوماسیون خانگی، اجازه می دهد تا قفل از طریق چندین روش کنترل شود. قفل با هر دو دستگاه Android و iOS سازگار است.
 • باتری توانایی شروع کار از ابتدا را دارد.

 

معایب

 • بسیاری از کاربران، شکایت دارند که برنامه تلفن همراه مورد استفاده برای دسترسی به قفل، دارای باگ است و استفاده از آن سخت است.
 • قفل را می توان از deadbolt درجه دو بهdeadbolt  درجه یک قوی تر مورد تائید ANSI ارتقا داد.

 

آیا این قفل از نوع قفل درب بدون کلید است؟

قفلYale Assure یک قفل درب بدون کلید است که می تواند از طریق بلوتوث یا یک شبکه Wi-Fi استفاده شود.

در حال حاضر، روش های سنتی در این رابطه وجود دارند و قفل، مجهز به کلید override  مکانیکی نیست.  این قفل های بدون کلید، یکی از انواع قفل های هوشمند در بازار هستند.

 

۲- قفل درب Haven Mech

اولین و مهم ترین چیزی که باید در مورد قفل دربHaven Mech  بدانید این است که این قفل، سنتی نیست. Haven Mech به معنای واقعی کلمه از مکانیزم قفل شدن به زمین استفاده می کنند.

قفل در واقع، یک نوار امنیتی مسطح است که از فولاد، آلومینیوم و نایلون پر شده از شیشه ساخته شده است. شکل آن، شبیه گوه درب توسعه یافته است.

این ترکیب از مواد، در حال حاضر به صاحب خانه ها در مورد قدرت قفل Haven ایده می دهد.

یکی از نقاط قوت قفل Haven این واقعیت است  که ۱۰ برابر قویتر از قفل deadbolt می باشد.

آنجا که بحث از بهترین قفل درب بدون کلید به میان می آید، به نظر می رسد که باید به قفل Haven بابت ارائه استانداردهای امنیتی پاداش داد.

در غیاب یک روش کلیدی سنتی، قفل Haven با تمام معایب ذاتی قفل درب سنتی مقابله می کند.

نوار قفل در ابعاد ۰.۸ * ۳۰ * ۴۰ ارائه می شود که به اندازه کافی بلند است تا متناسب با درگاه خانه های متوسط باشد.

نوار قفل، در پایین درگاه خانه شما قرار داده شده و قفل می شود یا برای باز شدن درب، آزاد می شود.

برای خانه هایی که از دو درب استفاده می کنند، قفل Haven هنوز هم انتخاب مناسبی به شمار می آید. علاوه بر ویژگی های امنیتی این قفل که از بهترین قفل های درب بدون کلید است، باید گفت که قفل Haven دارای قابلیت اتصال بی سیم است که به صاحب خانه ها اجازه می دهد تا از طریق چندین روش آنرا کنترل کنند.

مکانیسم قفل به صورت مرحله به مرحله، توسط پدال قفل دستی هدایت می شود. پدال یک نیروی آزاد، قدرت بالا و دروازه امنیتی را فعال می کند تا بلند شود و درب را سر جایش نگه دارد.

دروازه امنیتی همچنین، می تواند از طریق کلید FOB  بلوتوث یا با استفاده از گوشی هوشمند برای کنترل این قفل درب بدون کلید استفاده شود.

 

ویژگی کلیدی

 • این قفل درب بدون کلید، یک نوار امنیتی مسطح است که در پایین درب قرار دارد و برای محدود کردن دسترسی، از گیت امنیتی پیشرفته ای استفاده می کند.
 • در غیاب روش های سنتی قفل کردن و استفاده از کلید، این روش مانع از حملات ضربه و سرقت می شود.
 • نوار امنیتی از فولاد، آلومینیوم و نایلون پر شده از شیشه ساخته شده است. این امر باعث می شود، قفل بسیار قوی و مقاوم در برابر حملات فیزیکی باشد.
 • قفل به راحتی نصب می شود و می تواند به پایه هر درب ورودی متصل شود. فرایند نصب، نسبتا آسان و بدون دردسر است.
 • قفل Haven می تواند بر روی BLE عمل کند که این امر از آن یک سیستم اتوماسیون خانگی محبوب برای صاحب خانه هایی می سازد که می خواهند بهترین قفل های درب بدون کلید را داشته باشند.
 • قفل، دارای قابلیت های یکپارچه سازی خانه هوشمند است.
 • هشدارهای ورود اجباری، این امکان را برای صاحب خانه ها فراهم می کند تا بدانند که آیا کسی به زور قصد به ورود به خانه را دارد یا خیر.

 

معایب

 • قفل Haven برای درب هایی که به صورت خارجی باز می شوند، کار نمی کند.

 

آیا این قفل از نوع قفل درب بدون کلید است؟

بله، قفل Haven مانند قفل های سنتی ساخته نمی شود، به این معنی که از روش های دسترسی یا آسیب پذیری های یکسانی برخوردار نیستند.

این قفل درب بدون کلید، توسط پد پایه مکانیکی یا از طریق یک اتصال بلوتوث استفاده می شود.

 

۱-قفل هوشمند August

 

قفل هوشمند August ، نقل هر مجلسی است که در آن درباره قفل های deadbolt  بدون کلید یا بهترین قفل های درب بدون کلید صحبت می شود. لازم به ذکر است که قفل هوشمند August همیشه اینقدر محبوب نبوده است، اما به طور دائم در ابتدای لیست بسیاری از کاربران بعنوان قفل های درب بدون کلید جای داشته است.

در حال حاضر، می خواهم به این نکته اشاره کنم که اگر امنیت قفل، نقطه کانونی برای بهترین قفل های درب بدون کلید باشد، قفل  Havenدر صدر قرار دارد.

منظورم این است که این قفل، اثبات کرده است که ۱۰ برابر قوی تر از قفل های متوسط  deadbolt است. با این حال، هنگامی که قابلیت هایی نظیر راحتی، سهولت دسترسی و ماهیت ساده شده که منظور نظر بسیاری از صاحب خانه ها در مورد قفل های درب بدون کلید است، مطرح می شود، قفل هوشمند August گوی سبقت را از سایرین می رباید.

August  قصد ندارد که جایگزین تمام قفل های درب شود، در عوض  صرفا می خواهد به قفل deadbolt  که در حال حاضر داخل درب خانه شما قرار دارد، قدرت ببخشد.

این ویژگی ساده، اجازه می دهد تا صاحب خانه ها بتوانند august  خود را با از برخی از قوی ترین و بهترین قفل درب بدون کلید در بازار، همتا کنند.

این امر شما را از قفل سنتی بی نیاز کرده و قفل درب بدون کلیدی را جایگزین می کند که ضد سرقت است.

 

ویژگی های کلیدی

 • این قفل با deadbolt موجود شما کار می کند. صاحب خانه ها، می توانند قدرت deadbolt مورد استفاده را افزایش دهند و این امر به افزایش امنیت آنها کمک می کند.
 • قابلیت های دسترسی از راه دور، از طریق استفاده از بلوتوث یا زمان جفت شدن با یک پل Wi-Fi امکان پذیرهستند.
 • قفل بدون کلید است و این امر، آنرا در برابر حملات ضربه یا سرقت قفل حفظ می کند.
 • قفل دارای ویژگی های باز شدن و قفل شدن اتوماتیک است که این قابلیت، به بهبود روند ساده سازی در خانه کمک می کند.
 • این قفل به راحتی قابل نصب است.

 

معایب

 • قفل هوشمند نمی تواند با اتصال Wi-Fi بدون وجود یک پل شبکه اضافی کنترل شود.

 

آیا این قفل از نوع قفل درب بدون کلید است؟

قفل هوشمند August  ، یک قفل درب بدون کلید است که به نظر می رسد deadbolt موجود شما را کنترل می کند.

قفل، توسط گوشی هوشمند کنترل می شود. همانطور که  وب سایت قفل هوشمند August  اشاره کرده است، گوشی هوشمند شما، اکنون کلید شماست.

کلام آخر

قفل های درب بدون کلید، دارای مزایای فراوانی هستند. سرآمد این مزایا، راحتی است که باعث می شود نیاز شما به کلید از بین برود و نگرانی بابت قفل شدن درب منزلتان نداشته باشید.

با این حال، مردم اغلب در تعریف راحتی دچار اشتباه می شوند و فراموش می کنند که قفل درب ها، معیاری برای سنجش امنیت فیزیکی است.

بنابراین بسیار اهمیت دارد که صاحب خانه ها در زمانی که به دنبال بهترین قفل های درب بدون کلید هستند، جنبه امنیت را مدنظر داشته باشند.