به سختی می توانید ملک مسکونی ای بیابید که از هیچ نظر قفل های در را به کار نبرده باشد.

اگر تا به حال یک مکان مسکونی پیدا کرده اید که این گونه بوده است، می توان گفت که ساکنین آن به امنیت آن توجه نمی کنند و یا می توان گفت چنین حالتی فقط در آرمان شهری وجود دارد که هنوز کسی آن را کشف نکرده است.

قفل در بخش های مهمی از هر فضای مسکونی قرار دارد و قفل ها بخشی از بلوک های ساختمانی برای تامین امنیت هستند.

اکثر مردم این موضوع را می دانند، اما بیشتر ان ها وقتی در مورد انواع قفل در صحبت می شود، آگاهی خاصی ندارند. انتخاب قفل در مناسب، از میان انواع قفل های موجود، مسئله ی مهم است.

دلیل آن ساده است، زیرا  برخی از قفل ها در یک موقعیت خاص بهتر عمل می کنند تا موقعیت های دیگر.

داشتن اطلاعات پایه ای درباره ی انواع قفل درهای مسکونی، به صاحبان خانه ها و مدیران املاک کمک می کند که همیشه بهترین قفل ها را برای استفاده انتخاب می کنند.

  1. قفل کلیدی

قفل های کلیدی، قطعا یکی از محبوب ترین انواع قفل های در هستند، و به طور گسترده ای در بسیاری از مستغلات مسکونی استفاده می شوند.

با توجه به محبوبیت آن ها، در فضاهای تجاری هم ابزاری معمولی حساب می شوند.

اکثر صاحبان خانه باید با قفل های کلیدی تک سیلندری آشنا شده باشند، که می تواند زیر مجموعه ای برای انواع قفل در نظر گرفته شود.

با این حال، انواع مختلفی از قفل های کلیدی وجود دارد که هر یک می توانند در بعضی از مکان های درونی یک محیط مسکونی استفاده شوند.

تا جایی که به نوع قفل در مربوط می شود، قفل کلیدی بیشتر برای محافظت از درهای بیرونی استفاده می شود.

هیچ قانونی مخالف استفاده از قفل‌های کلیدی در داخل خانه شما نیست، اما انواع دیگری از قفل‌ها وجود دارد که برای این حالت مناسب‌ترند (اما بعدا در مورد آن‌ها صحبت خواهیم کرد).

مسئله ی دیگری که باید در نظر داشته باشید، این واقعیت است که یک قفل کلیدی از مکانیزم‌های ارتجاعی برای کار با پیچ استفاده نمی‌کند، از این رو در زبان انگلیسی از اصطلاح “مرده” برای آن استفاده شده است.

قفل کلیدی

ما بعدا دوباره در این مقاله به این موضوع خواهیم پرداخت.

دلیل اصلی این که چرا قفل‌های کلیدی در بین انواع قفل‌های در محبوب قرار دارند، این است که این قفل‌ها یکی از امن‌ترین قفل‌هایی هستند که شما با آن برخورد می کنید.

با این حال، هر کدام از این نوع قفل‌ها، به روش یکسانی ساخته نشده‌اند، به همین دلیل است که یک سیستم درجه بندی وجود دارد که به شما نشان می‌دهد که قفل کلیدی‌تان در برابر چقدر نیرو می‌تواند مقاومت کند.

انواع اصلی قفل‌های کلیدی موجود، قفل کلیدی تک سیلندری و قفل کلیدی دو سیلندری است.

تفاوت بین این دو نوع قفل در این است که قفل تک سیلندری در یک طرف در، یک سیلندر کوک شده دارد، در حالی که نوع دو سیلندری در دو طرف در از سیلندر کوک شده استفاده می‌کند.

کاربرد قفل‌های تک سیلندری به مراتب بیشتر هستند، اما برخی از صاحبان خانه‌ها ممکن است تصمیم بگیرند که قفل‌های دو سیلندری را برای مزایای امنیتی اضافه آن، استفاده کنند.

به یاد داشته باشید که قبلا اشاره کردم که برخی از قفل‌ها در برخی مکان‌ها مناسب‌تر از سایر قفل‌ها هستند.

صاحبان خانه‌ها می‌دانند که یک قفل دو سیلندری احتمال فرار را در شرایط اضطراری محدود می‌کند در عوض، تصمیم می‌گیرند لایه‌های امنیتی بیشتری را در اطراف قفل کلیدی تک سیلندری خود قرار دهند.

به جای استفاده از یک قفل کلیدی دو یا تک سیلندری، بعضی‌ها ترجیح می‌دهند از یک قفل کلیدی ضد ضربه استفاده کنند.

این نوع قفل مخصوص، معمولا در ساختمان‌های آپارتمانی یا به عنوان پایه‌ای برای درهای دو لایه یافت می شود.

اگر شما هیچ وقت درباره ی قفل‌های کلیدی ضد ضربه، چیزی نشنیده باشید، شگفت زده نمی‌شوم، چرا که اغلب مردم چیزی نشنیده‌اند، اما من تضمین می‌کنم که شما حداقل یک جا به آن برخورد کرده اید. این نوع قفل، یکی از انواع قفل‌های درِ فروتن و بی ادعا است.

ساخت و ساز منحصر به فرد این قفل، موضع آن را به گونه ای به وجود اورده که با خنثی کردن ضربات، به عنوان یک روش دور زدن، امنیت بهتری را ارائه می دهد.

این قفل، قفلی است که به صورت سطحی نصب می شود و با ضربه گیری و نیز با بدنه ی قفل، امنیت را حفظ می کند.

اگر چه این کار باعث می شود که قفل در برابر ضربات مقاوم تر شود، اما در برابر حملات دیگر آن را غیر قابل نفوذ نمی کند.

بررسی بهترین قفل های دیجیتال و الکترونیکی هوشمند بازار در سال ۲۰۲۲

 

  1. قفل های دستگیره درب

قفل دستگیره درب

اگر مجبور بودید در عرض سی ثانیه بعد، یک دستگیره در پیدا کنید، احتمالا می دانید کجا را باید نگاه کنید.

اگر در زمان اختصاص داده، نتوانید دستگیره را پیدا کنید، هنوز هم می دانید دقیقا کجا بود و چگونه می توانید به آنجا بروید. پیدا کردن قفل های دستیگره های درها کار آسانی است، و آن ها اغلب برای اهداف داخلی استفاده می شود.

احتمالا دستگیره هایی نیز در جایی روی درهای بیرونی ساخته شده اند، اما هر کسی که این کار را انجام داده، اشتباه فکر است (در ادامه توضیح خواهیم داد).

در میان انواع قفل در، قفل های دستگیره ای ممکن است نزدیکترین چیزی باشد که به استفاده ی داخلی اشاره می کند.

قفل های دستگیره ای به خاطر امنیت محدود آن ها برای استفاده خارجی مناسب نیستند. بر خلاف قفل های کلیدی، دستگیره ها به آسانی تحت فشار نیرو، خم می شوند.

اگر با چکش روی دستگیره ضربه بزنید، ممکن است، نابود شود.

هنگامی که دستگیره خود تسلیم می شود، هر کسی که این کار را انجام داده است، بسیار آسان می تواند به سیلندر قفلی که در داخل دستگیره قرار دارد، دسترسی داشته باشد.

حالا، من را ببخشید، می خواهم صحبت قبلی خود را اصلاح کردم. قفل های دستگیره ای را می توان در درهای خارجی استفاده کرد، اما تنها زمانی که با قفل های کلیدی جفت شده باشند تا امنیت آن ها تقویت شود.

با این حال، اگر یک دستگیره تکی روی یک در خارجی قرار گرفته باشد، به احتمال زیاد برای مقاصد امنیتی آن جا قرار نگرفته است.

این قفل ها برای استفاده در داخل خانه ایده آل ترند. دستگیره های درهای ورودی باعث می شود به آسانی در خانه خود از اتاق به اتاق دیگر عبور کنید و نیز زمانی که به خروج اضطراری نیاز دارید، حالت تدافعی به خود نمی گیرند.

مهم است بدانیم که یک دستگیره  در، در مقایسه با سایر انواع قفل در، چگونه کار می کند، چرا که این کار به شما کمک می کند که بتوایند تعیین کنید بهترین مکان ها برای نصب آن ها کجاست.

یادگیری آسیب پذیری های احتمالی قفل هایتان، به شما کمک می کند که در بین انواع قفل های در، انتخاب درستی انجام دهید تا ملک مسکونی خود را امن نگه دارید.

  1. قفل های با اهرم استوانه‌ای

مانند قفل های کلیدی، این نوع قفل به طور گسترده ای در ساخت و سازهای مسکونی و تجاری استفاده می شوند، اما به نظر می رسد مردم با آن ها در فضاهای تجاری بیشتر ارتباط برقرار می کنند.

من اعتقاد دارم که به این خاطراین گونه است که که قفل های با اهرم استوانه ای باید با قفل های دستگیره های درها برای فضای داخل خانه رقابت کند، اما ممکن است عوامل دیگری در بازی وجود داشته باشند.

در مقایسه با دو قفل دیگر، به نظر می رسد قفل اهرمی استوانه ای، بین انواع قفل های دو دری، آسان ترین روش نصب را دارد.

خود ساختار قفل، در ورود و خروج، آسان تر و کارآمد تر عمل می کند.

صرف نظر از این، اکثر مردم به جای قفل اهرمی استوانه ای، در داخل خانه ی خود، از قفل های دستگیره ای استفاده می کنند، اما با این حال، هنوز هم این نوع قفل، برای مستغلات مسکونی، متداول است.

اگرچه قفل های اهرمی برای کاربرد مسکونی مناسبند، اما راه حل ایده آلی برای درهای بیرونی، که دسترسی به خانه شما را فراهم می کنند، نیستند.

انواع قفل های در دیگری وجود دارد که به خوبی برای درهای بیرونی فعالیت می کنند، بنابراین از استفاده از قفل اهرمی استوانه ای برای این نوع کاربردها، جلوگیری می شود.

دلیل اصلی من این است که احتمال بسیار بالایی وجود دارد که قفل اهرمی شما، بدون دفاع خاصی، مورد حمله قرار گرفته و دور زده شود.

مانند دستگیره های دری که در بالا درباره ی آن ها بحث شد، دستگیره های قفل های اهرمی می تواند به عنوان یک نقطه دسترسی بالقوه ای که با آن، می شود  قفل را باز کرد، مورد هدف قرار بگیرند.

  1. قفل های مغزی

قفل های مغزی

قفل های مغزی شبیه به قفل های اهرمی استوانه ای هستند، به طوری که به طور گسترده ای در مستغلات تجاری مورد استفاده قرار می گیرند، اگرچه در بسیاری از خانه ها نیز معمولا استفاده می شوند.

باید اشاره کنم که انواع دیگری نیز برای قفل های در وجود دارد که بین استفاده های مسکونی و تجاری، متداول است. بسیاری از صاحب خانه هایی که قفل های مغزی دارند، به جاهای دوری می روند تا بتوانند آن ها را بخرند و یا این که قفل از قبل درون آن ها نصب شده است.

اغلب موارد به این صورت است که خانه های قدیمی تر قفل های مغزی داشتند و بعضی از صاحبان آن ها، همچنان به جای نصب قفل های جدید، این قفل ها را حفظ می کنند.

این کار اصلا اشتباه نیست، زیرا با استفاده از قفل مغزی مزایای بسیار زیادی می توان به دست آورد.

با یادگیری بیشتر درباره ی قفل های مغزی، می توانید به طور عمیق تری، درک کنید که قفل های مغزی چگونه کار می کنند و چگونه می توان از ان ها استفاده کرد.

قفل مغزی به طور کلی شامل سخت افزار پیچیده ای است که در در نصب شده است.

برخی از قطعات اصلی قفل مغزی، سیلندر قفل بند کشیده شده و دوربین (که قفل را به کار می گیرد و اجازه می دهد که چفت، تو برود) می باشد.

یکی از عواملی که موجب تقویت محبوبیت آن در سال های خود، شده است، قدرت خود قف است.

اگر چه قفل های کلیدی درجه ۱ در بین انواع قفل های در، به خاطر قدرت خود شناخته شده اند، قفل های مغزی هم به همان اندازه محترم هستند، و یکی از قابل اعتماد ترین قفل های موجود می باشند.

قفل های مغزی، معمولا در مجتمع های آپارتمانی هم یافت می شوند، شبیه قفل های کلیدی ضد ضربه که قبلا درباره ی آن بحث کردیم.

این قفل ها معمولا نشان می دهد که امنیت در خط مقدم ذهن کاربر قرار دارد.

  1. قفل سیلندری یورو

قفل سیلندری یورو

همان طور که از نام آن مشخص است، قفل سیلندری یورو، نوعی از قفل های در هستند که بیشتر در اروپا و سایر کشورها استفاده می شوند تا آمریکا.

اگر به اندازه کافی و به سختی بگیردید، می توانید قفل سیلندری یورو را پیدا کنید، اما احتمالا نمی توانید آنها را به عنوان قفل اصلی در هر در بیرونی ای استفاده کنید.

در اغلب موارد، پروفایل سیلندرهای یوروی می توانند برای تامین امنیت درهای حیاط استفاده شوند، یا حتی به عنوان قفل در برای درهای داخلی دو لایه ای استفاده می شوند.

به خاطر ویژگی های قفل های سیلندری یورو است که برای درهای بیرونی مناسب نیستند.

بدنه قفل های سیلندری یورو به راحتی در معرض آسیب قرار می گیرد و در طی مدت زمان طولانی سست و پاره می شود.

ساختار خود قفل، امنیتی ارائه نمی دهد و بدنه های قفل استاندارد را می توان به آسانی باز کرد، که خانه شما را بی حفاط می کند.

البته، هنوز افرادی وجود دارند که معتقدند قفل گزینه ی خوب برای خانه هایشان است، زیرا اولویت های آن ها، امنیت نیست.

خواهم گفت که حتی ساخت قفل آن را امن تر نمی کند، بلکه نصب و استفاده ی آن ها بسیار آسان تر می شود.

قفل های سیلندری یورو، دستگاه های تو داری هستند که فرایند نصب آن ها را بسیار ساده تر از سایر قفل ها می کند.

با این حال، با یادگیری بیشتر در مورد انواع قفل های در، می فهمید که فقط به خاطراین که یک قفل آسان نصب می شود، همیشه گزینه ی مناسب برای خانه شما نیست.

  1. قفل های الکترونیکی و قفل های هوشمند

قفل های الکترونیکی و قفل های هوشمند

قفل های الکترونیکی نیز معمولا برای مستغلات مسکونی استفاده می شوند و این امر شامل مجتمع های خانگی و آپارتمانی می شود.

اغلب مردم، قفل های هوشمند و قفل های الکترونیکی را با هم دسته بندی می کنند، اما این کار اشتباهی است.

اگر فکر می کنید که قفل های هوشمند، قفل های الکترونیکی هستند، درست فکر می کنید، اما هر قفل الکترونیکی‌ای، قفل هوشمند نیست.

یک مرز خوبی بین این دو وجود دارد، اما دانستن این که کجا باید استفاده شود، کار ساده و منصفانه ای است، و یکی از آن ها به شما کمک می کند که انواع قفل های در مناسبی انتخاب کنید.

عمدتا زمانی از قفل های الکترونیکی یا قفل های هوشمند در یک ملک مسکونی، استفاده می شود که به کنترل دسترسی بهتر نیاز باشد یا به سادگی، اگر ساکنی بخواهد قفلی نصب کند که به نظر می رسد کارآمد تر باشد، از این نوع قفل ها استفاده می شود.

هر صاحب خانه ای که قصد دارد قفل های الکترونیکی را در خانه ی خود در نصب کند، می بایست نحوه ی کار این قفل ها و همچنین آسیب پذیری هایی که دارند، را درک کنند.

با انجام این کار، اطمینان حاصل خواهند کرد که به اندازه کافی برای مقابله با این آسیب پذیری هایی که ممکن است پیش بیاید، آمادگی دارند.

به عنوان مثال، شما نمی خواهید قفل های الکترونیکی ای نصب کنید که در هنگام قطع برق، امنیت خانه تان را کم می کند. لازم به ذکر است که قفل های الکترونیکی و قفل های هوشمند، ساختارهای سنتی بسیاری از قفل ها را در خود دارند.

به عنوان مثال، قفل های الکترونیکی ای (و قفل های هوشمندی) وجود دارد که از قفل های کلیدی، قفل های مغزی و حتی سیلندرهای یورو استفاده می کنند.

با این حال، با توجه به ویژگی های منحصر به فرد آن ها، این قفل ها باید خودشان گروه بندی شوند.

اشاره هایی محترمانه

انواع قفل های مخصوص دری که در بالا بررسی کردیم، تنها نوع قفل های در موجود برای کاربرد مسکونی نیستند. برخی از قفل ها، به خاطر این که قفل های در سنتی ای هستند، در نظر گرفته نمی شوند، اما به اعتقاد من، باید با احترام، در این جا به ان ها اشاره شود، زیرا هنوز در فضاهای مسکونی مفید هستند.

  1. قفل های آویزی

قفل های آویزی، چندین بار در این وبلاگ مورد بحث قرار گرفته اند. زمان برد تا Ralph، در تاریخ قفل های آویزی شیرجه بزند ونیز لیستی از بهترین قفل های آویزی در همه ی زمان ها را تهیه کند.

با توجه به ماهیت قفل های آویزی، مردم اغلب هنگامی که می خواهند انواع قفل های در را بررسی کنند، از ان ها چشم پوشی می کنند.

قفل های آویزی دارای کاربردهای خیلی زیادی دارد، در کنار این واقعیت که به خاطر قابل حمل بودن آن ها، برای بسیاری از صاحب خانه جذاب اند.

این قفل ها اغلب به عنوان موارد اصافی و کمکی استفاده میشوند تا امنیت قفل دیگری که در حال حاضر در محل قرار دارد، افزایش یابد.

با این حال، قفل های آویزی می توانند به تنهایی یا همراه با قفل های دیگر، برای تامین منافع امنیتی استفاده شوند.

با وجود این که قفل های  آویزی در طول زمان به شدت تکامل یافته اند، هنوز هم به عنوان قفل های قابل اعتماد، بی عیبی خود را حفظ کرده اند.

قفل های آویزی می تواند برای تامین امنیت درهای گاراژ و زنجیرهایی که برای قفل کردن درای کشویی استفاده می شوند، مورد استفاده قرار بگیرند.

اگرچه مانند انواع قفل های در سنتی، روی درها نصب نمی شوند، اما نباید نادیده گرفته شوند.

  1. قفل بادامکی

قفل های بادامکی، از آن قفل های دری نیستند که برای محافظت از دوربینتان مورد استفاده قرار بگیرند، اگرچه، در این صورت قفل کوچک جذابی می شوند.

این قفل ها در فضاهای مسکونی بسیار رایج اند، اما روی درهای ورودی قرار داده نمی شوند، زیرا اغلب به راحتی باز می شوند.

قفل های بادامکی،  موقعیت بسیار آسانی در خانه ها دارند. آن ها معمولا برای امنیت کابینت های آشپزخانه یا قفسه های فایل و کشوهایی که در دفاتر خانه استفاده می شوند، مورد استفاده قرار می گیرند.

همچنین می توانید از این قفل ها برای محافظت از صندوق های پستی استفاده کنید.

قفل های بادامکی نوعی قفل در هستند که برای امن نگه داشتن درها مورد استفاده قرار می گیرد، فقط نه درهای ورودی سنتی ای که ممکن است به آن ها فکر کرده باشید.

یک قفل بادامکی در ارتباط با یک سیم گیر عمل می کند تا قفل بتواند کار کند. در مقایسه با سایر قفل های در دیگر و سطح امنیت آن ها، قفل های بادامگی در پایین ترین ردیف، قرار می گیرند، اما همچنان استفاده از آن ها بسیار مفید است.

اساسا، تا زمانی که اقلامی نگهداری نکنید که باید در امنیت، و در یک کابینت مطمئن، در خانه تان نگهداری شوند، قفل های بادامکی کاملا مناسب هستند.

موارد نهایی

بسیاری از قفل های در بیشتری وجود دارد که ما امروز آن ها بررسی نکردیم؛ چرا که دنیای قفل ها بسیار گسترده و متنوع است.

مهمترین چیزی که می خواهم امروز آن بدانید این است که در مورد انواع قفل های در، گزینه های زیادی در اختیار دارید.

این امر ممکن است چیز خوبی به نظر بیاید، اما احتمال این که قفل در اشتباهی انتخاب کنید، را افزایش می دهد.

اگر امروز با هرچیزی کنار می‌آیید، اجازه دهید آن چیز این واقعیت باشد که یک درک درست از قفلتان و تحقیق در مورد نحوه کارکرد آن، به شما کمک خواهد کرد که بهترین نوع قفل را برای ملک مسکونی خود انتخاب کنید.

خرید قفل دیجیتال یوکا