۶ نوع قفلی که برای درهای معمولی در مستغلات مسکونی مورد استفاده قرار می گیرد

به سختی می توانید ملک مسکونی ای بیابید که از هیچ نظر قفل های در را به کار نبرده باشد.

اگر تا به حال یک مکان مسکونی پیدا کرده اید که این گونه بوده است، می توان گفت که ساکنین آن به امنیت آن توجه نمی کنند و یا می توان گفت چنین حالتی فقط در آرمان شهری وجود دارد که هنوز کسی آن را کشف نکرده است.

قفل در بخش های مهمی از هر فضای مسکونی قرار دارد و قفل ها بخشی از بلوک های ساختمانی برای تامین امنیت هستند.

اکثر مردم این موضوع را می دانند، اما بیشتر ان ها وقتی در مورد انواع قفل در صحبت می شود، آگاهی خاصی ندارند. انتخاب قفل در مناسب، از میان انواع قفل های موجود، مسئله ی مهم است.

دلیل آن ساده است، زیرا  برخی از قفل ها در یک موقعیت خاص بهتر عمل می کنند تا موقعیت های دیگر.

داشتن اطلاعات پایه ای درباره ی انواع قفل درهای مسکونی، به صاحبان خانه ها و مدیران املاک کمک می کند که همیشه بهترین قفل ها را برای استفاده انتخاب می کنند.

  1. قفل کلیدی

قفل های کلیدی، قطعا یکی از محبوب ترین انواع قفل های در هستند، و به طور گسترده ای در بسیاری از مستغلات مسکونی استفاده می شوند.

با توجه به محبوبیت آن ها، در فضاهای تجاری هم ابزاری معمولی حساب می شوند.

اکثر صاحبان خانه باید با قفل های کلیدی تک سیلندری آشنا شده باشند، که می تواند زیر مجموعه ای برای انواع قفل در نظر گرفته شود.

با این حال، انواع مختلفی از قفل های کلیدی وجود دارد که هر یک می توانند در بعضی از مکان های درونی یک محیط مسکونی استفاده شوند.

تا جایی که به نوع قفل در مربوط می شود، قفل کلیدی بیشتر برای محافظت از درهای بیرونی استفاده می شود.

هیچ قانونی مخالف استفاده از قفل های کلیدی در داخل خانه شما  نیست، اما انواع دیگری از قفل ها وجود دارد که برای این حالت مناسب ترند (اما بعدا در مورد آن ها صحبت خواهیم کرد).

مسئله ی دیگری که باید در نظر داشته باشید، این واقعیت است که یک قفل کلیدی از مکانیزم های ارتجاعی برای کار با پیچ استفاده نمی کند، از این رو در زبان انگلیسی از اصطلاح “مرده” برای ان استفاده شده است.

خرید قفل های دیجیتال و الکترونیکی هوشمند یوکا-نوآوران هوشمند

yucca digital smart electronic locks tehran

ما بعدا دوباره در این مقاله  به این موضوع خواهیم پرداخت.

دلیل اصلی این که چرا قفل های کلیدی در بین انواع قفل های در محبوب، قرار دارند، این است که این قفل ها یکی از امن ترین قفل هایی هستند که شما با آن برخورد می کنید.

با این حال، هر کدام از این نوع قفل ها، به روش یکسانی ساخته نشده اند، به همین دلیل است که یک سیستم درجه بندی وجود دارد که به شما نشان می دهد که قفل کلیدیتان در برابر چقدر نیرو می تواند مقاومت کند.

انواع اصلی قفل های کلیدی موجود، قفل کلیدی تک سیلندری و قفل کلیدی دو سیلندری است.

تفاوت بین این دو نوع قفل در این است که قفل تک سیلندری در یک طرف در، یک سیلندر کوک شده دارد، در حالی که نوع دو سیلندری در دو طرف در از سیلندر کوک شده استفاده می کند.

کاربرد قفل های تک سیلندری به مراتب بیشتر هستند، اما برخی از صاحبان خانه ها ممکن است تصمیم بگیرند که قفل های دو سیلندری را برای مزایای امنیتی اضافه آن، استفاده کنند.

به یاد داشته باشید که قبلا اشاره کردم که برخی از قفل ها در برخی مکان ها مناسب تر از سایر قفل ها هستند.

صاحبان خانه ها می دانند که یک قفل دو سیلندری احتمال فرار را در شرایط اضطراری محدود می کند، در عوض، تصمیم می گیرند لایه های امنیتی بیشتری را در اطراف قفل کلیدی تک سیلندری خود قرار دهند.

به جای استفاده از یک قفل کلیدی دو یا تک سیلندری، بعضی ها ترجیح می دهند از یک قفل کلیدی ضد ضربه استفاده کنند.

این نوع قفل مخصوص، معمولا در ساختمان های آپارتمانی یا به عنوان پایه ای برای درهای دو لایه یافت می شود.

اگر شما هیچ وقت درباره ی قفل های کلیدی ضد ضربه، چیزی نشنیده باشید، شگفت زده نمی شوم، چرا که اغلب مردم چیزی نشنیده اند، اما من تضمین می کنم که شما حداقل یک جا به آن برخورد کرده اید. این نوع قفل، یکی از انواع قفل های درِ فروتن و بی ادعا است.

ساخت و ساز منحصر به فرد این قفل، موضع آن را به گونه ای به وجود اورده که با خنثی کردن ضربات، به عنوان یک روش دور زدن، امنیت بهتری را ارائه می دهد.

این قفل، قفلی است که به صورت سطحی نصب می شود و با ضربه گیری و نیز با بدنه ی قفل، امنیت را حفظ می کند.

اگر چه این کار باعث می شود که قفل در برابر ضربات مقاوم تر شود، اما در برابر حملات دیگر آن را غیر قابل نفوذ نمی کند.

بررسی بهترین قفل های دیجیتال و الکترونیکی هوشمند بازار در سال ۲۰۱۹