۵ راه مقرون به صرفه برای محافظت از قفل های درهای شیشه ای کشویی

پیدا کردن فضای مسکونی مدرنی که از درهای شیشه ای کشویی استفاده نکرده باشد، کار سختی است. وقتی که موقع انتخاب نوع قفل در، برای تکمیل درها می شود، صاحب خانه ها گزینه های زیادی برای انتخاب دارند.

حتی استفاده از بهترین قفل های درهای جلویی که با درهای محکم چوبی استفاده می شوند، باعث می شود به راحتی قفل های درهای شیشه ای فراموش شوند. درهای شیشه ای کشویی معمولا با قفل های مخصوص خود متصل می شوند.

همیشه باید مطمئن شوید از قفل اشتباه استفاده نکرده اید، زیرا این امر خود باعث آسیب پذیری امنیتیتان می شود، ضمنا هزینه های شما را هم افزایش می دهد.

یک قفل در شیشه ای کشویی عادی، حداقل ترین امنیت را برای درهای شیشه ای کشویی فراهم می کند، یعنی همیشه راه هایی وجود دارد که بتوان با ان ها امنیت قفل در شیشه ای کشویی را بهتر کرد.

با این حال، اگر به دنبال بهبود قفل در کشویی شیشه ای خود هستید، همیشه نیاز ندارید بانک بزنید.

علاوه بر این، چه کسی دوست ندارد هم پولش را پس انداز کند و هم امنیش را تضمین کند؟ قبل از این که برخی از روش های مقرون به صرفه برای ایمنی یک قفل در شیشه ای کشویی را بررسی کنیم، اجازه دهید به طور خلاصه درباره ی ضعف های ذاتی درهای کشویی شیشه ای و قفل آن ها بحث کنیم.

ضعف های قفل در شیشه ای کشویی

به خاطر داشته باشید که ضعف های یک قفل در شیشه ای کشویی، به طرز لاینفکی، با در شیشه ای کشویی مرتبط است.

متداول ترین نقطه ضعف ی این قفل ها، خود ساختار قفل در شیشه ای کشویی است که به خاطر ضعف مواد اولیه مورد استفاده در ساخت درهای شیشه ای کشویی به وجود می آید.

خرید قفل های دیجیتال و الکترونیکی هوشمند یوکا-نوآوران هوشمند

yucca digital smart electronic locks tehran

ضعف های قفل درهای شیشه ای کشویی از خود قفل و عناصر کمکی ای که اطراف ان است، نشأت می گیرد.

درهای شیشه ای کشویی عمدتا از شیشه ساخته می شوند.

متاسفانه، خود شیشه با ضعف های منحصر به فردی که دارد، بر امنیت قفل در شیشه ای کشویی شما تاثیر می گذارد. معمولا به این صورت است که درهای کشویی شیشه ای در ورودی های دوم نصب می شوند، یعنی نقاط دسترسی باارزشی برای ورود به خانه می باشند.

برخی از ضعف هایی که قفل در شیشه ای کشویی ممکن است داشته باشد، به این صورت است:

مکانیزم قفل در شیشه ای کشویی: قفل در شیشه ای کشویی، نقطه مرکزی این بحث است، اما یکی از ضعیف ترین عناصر تخته هم می باشد و می تواند بیشتر از سایر موارد امنیتی، مورد هدف سارقان قرار بگیرد.

قفل در شیشه ای کشویی با جلوگیری از دسترسی به در، باعث امن شدن شیشه های کشویی می شود. بیشتر این قفل ها، قفل های چفتی ساده ای هستند که کمترین امنیت را تامین می کنند.

یعنی به راحتی می توان آن ها را با ضربه، دزدی و روش های دیگر باز  کرد. همچنین، بسیاری از این قفل های چفتی ساده به اندازه ی قفل های کلیدی، برای مقاومت در برابر نیروی زیاد ساخته نشده اند.

به طور اساسی، این امر به این معنی است که سارقان به راحتی می توانند تا وقتی که قفل در شیشه ای کشوییتان تسلیم شود، با فشار کافی، قفل هایتان باز کنند یا آن ها را بشکنند.

وجود شیشه: برای درک نقاط ضعف قفل در شیشه ای کشویی، باید از خود قفل فراتر بروید. همان طور که قبلا اشاره کردم، خود شیشه می تواند نقاط ضعف منحصر به فردی برای صاحب خانه داشته باشد.

بررسی بهترین قفل های دیجیتال و الکترونیکی هوشمند بازار در سال ۲۰۱۹

yucca digital smart electronic locks tehran

اگر آن را به درستی حساب نکنیم، شیشه می تواند پاشنه آشیل قفل در شیشه ای کشویی تان باشد.

وجود شیشه ی غیرقانونی می تواند شما را در دو جهت آسیب پذیر کند. اولا، سارقان اغلب باعث زحمتتان می شوند. دوما، شیشه به راحتی می شکند.

این امر به این معنی است که سارقان برای دسترسی به قفل در شیشه ای کشوییتان، روی در شیشه ای کشوییتان کار می کنند.

حتی اگر امن ترین قفل جهان را روی در شیشه ای کشوییتان نصب کرده باشید، اگر سارقی بتواند به آسانی به آن دسترسی داشته باشد، نصب چنین قفلی هیچ فایده ای نخواهد داشت.

اگر شیشه شما در خطر باشد، قفل در شیشه ای کشویی شما بی اثر خواهد بود.

درهای کشویی شیشه ای دیده نمی شوند: سارقان هیچ چیزی را بیشتر از اینکه بتوانند بدون دیده شدن، کار کنند، دوست ندارد.

در یک صورت، می توانید بگوئید به همین دلیل است که درهای شیشه ای کشویی را دوست دارند.

اگر چه درهای شیشه ای کشویی اغلب به عنوان خروجی و ورودی دوم خانه استفاده می شود، اما به عنوان درهای ورودی اصلی، به همان اندازه قابل مشاهده نیستند.

این بدان معنی است که در خانه های بزرگ، معمولا دیده نمی شوند.

این امر اجازه می دهد که سارقین بدون دیده شدن، روی باز کردن قفل های درهای شیشه ایتان کار کنند. برای این که حس خفت را هم به حس متضرر شدن اضافه کنیم، باید بگوییم معمولا هیچ اقدامی صورت نمی گیرد که به صاحب خانه اطلاع داده شود، قفل در شیشه ای کشوییش مورد حمله قرار گرفته است.

زمان و دیده شدن ذات امنیت است. یعنی هر چه سریعتر به چیزی که در حال خراب شدن است برسید، سریعتر می توانید آن را اصلاح کنید و از آن جلوگیری کنید.

روش های مقرون به صرفه ی تامین امنیت یک قفل در شیشه ای کشویی

همان طور که در ابتدا گفتم، برای تامین امنیت قفل در شیشه ای کشویی، حتما نباید بانک بزنید. لازم نیست حتما روی قفل امنیتی گران قیمتی مانند Abloy Protec2 Deadbolt که یکی از بهترین قفل های درهای ورودی است، سرمایه گذاری کنید.

در عوض، با ایجاد تغییرات کوچک، در قفل در کشویی شیشه ایتان و ساختمان اطراف آن، می توانید قفلتان را امن تر کنید.

در اینجا کارهایی ذکر شده که باید انجام دهید:

  1. مکانیزم های قفل کمکی را نصب کنید.

همان طور که در بالا گفته شد، درهای شیشه ای کشویی، اغلب به قفل های چفتی ساده ای که کاملا دقیق و امن نیستند، مجهز شده اند.

هزینه ی تغییر قفل در، همیشه ارزان نیست، اما هزینه نهایی همیشه به نوع سرویس مورد نیاز و نوع قفلی که قرار است نصب شود، بستگی دارد.

باید بدانید که یک قفل در شیشه ای کشویی اولین خط دفاع درهای شیشه ای کشوییتان است، به همین ترتیب، آن ها باید متعادل باشند.

به جای قفل های چفتی ساده، صاحب خانه ها می توانند با یک قفل ساز محلی تماس بگیرند و از او بخواهند قفل در شیشه ای کشوییشان را عوض کند یا بخواهند قفل جدیدی نصب کند.

به جای این، راه های غیر متعارفی هم برای امن کردن درهای شیشه ای وجود دارد که می توان از ان ها استفاده کرد. مثالا، قرار دادن یک زنجیر بسیار امن Yucca، درون شیارهای چارچوب در کشوییتان کمک می کند که در امن تر شود و امنیت قفل های در شیشه ای کشوییتان را هم تقویت می کنید.

یکی دیگر از روش های ساده، استفاده از زنجیرهای امنیتی، مانند زنجیر بسیار امن Yucca، برای قفل های در شیشه ای کشوییتان است.

اگر اسم Yucca به نظرتان آشنا می رسد، به خاطر این است که این شرکت یکی از معتبرترین مارک های تجاری قفل های در است.

در این جا هدف این است که قفل در کشوییتان را تا جای ممکن غیر قابل دسترس کنید.

نصب یک زنجیر امنیتی باعث می شود که سخت تر بتوان قفل در را باز کرد و در برابر حملات اره و حملات برشی، برای قفل در، مقاومتی ایجاد کرد.

همچنین صاحب خانه  ها می توانند قفل در شیشه ای کشویی ساده ی خود را حفظ کنند و به سادگی یک قفل کمکی اضافی نصب کنند.

اضافه کردن یک قفل دیگر، این آزادی را به صاحب خانه ها می دهد که بتوانند قفل امن تری را انتخاب کنند که لزوما هزینه ی زیادی هم نداشته باشد.

صاحب خانه ها می توانند تصمیم بگیرند که یک قفل کلیدی امن را در در شیشه ای کشویی خود نصب کنند (اگر چاچوب در اجازه ی چنین کاری را بدهد)، یا اینکه می توانند یک قفل حلقه ای مخصوص در شیشه ای کشویی نصب کنند که باعث می شود سخت تر بتوان قفل در شیشه ای را باز کرد.

خیلی مهم است قفل کمکی ای انتخاب کنید که قفلی که دارید را تکمیل کند و به طور فعالی باعث شود قفل در شیشه ایتان سخت تر باز شود.

  1. شیشه ی اطراف قفل در شیشه ای کشوییتان را محکم کنید.

همان طور که قبلا اشاره کردم، روش های غیر مستقیمی وجود دارد که بسیار مقرون به صرفه تر از روش های مستقیم هستند.

همان طور که بسیاری از خوانندگان وفادار ما می دانند، امنیت درباره ی لایه هاست، و تمرکز این روش مقرون به صرفه، بر همین است.

یکی از بهترین راه های اجرای لایه های موثر امنیتی، این است که گاهی اوقات خانه را از لحاظ امنیتی مورد ارزیابی قرار دهیم، اما من دارم منحرف می شوم! با تلاش برای محکم کردن شیشه ی اطراف قفل در شیشه ای کشویی، شما قفلتان را بسیار امن تر می کنید.

استحکام شیشه در درهای شیشه ای کشویی به منظور به حداقل رساندن تاثیر دو چیز است.

اول این که کمک می کند دید مردمی که در خارج از منزلتان هستند، به حداقل برسد.

دوم اینکه، استحکام شیشه باعث کاهش شکنندگی درهای شیشه ای کشوییتان می شود.

مقرون به صرفته ترین راه برای رسیدن به این هدف، خرید و استفاده از ورقه های نشکن امنیتی شیشه ای است.

شیشه های نشکن، می توانند ارزان باشند، و معمولا هزینه ی نصب ندارد که بخواهید ان را هم حساب کنید.

مزایای این شیشه های نشکن امن و مقرون به صرفه، این است که دوست دارند تأثیر ضربات و تلاش هایی که به منظور شکستن شیشه صورت می گیرد را جذب کنند، در عین حال از شکستن شیشه ها جلوگیری می کنند.

اساسا این یعنی اگر قفل های شما بتوانند در برابر سارقان مقاومت کنند، کسی نمی تواند با شکستن شیشه از در عبور کند.

به جای انجام این کار، صاحب خانه ها می توانند درهای شیشه ای کشویی خود را با درهای شیشه ای کشویی مقاوم به ضربه جایگزین کنند.

این فرایند بسیار پر هزینه است و به شما کمک می کند به نتایج یکسانی برسید.

میانگین هزینه درهای شیشه ای کشویی مقاوم به ضربه ۶۰۰ دلار است، در حالی که شبشه های امنیتی نشکن می توانند با کمتر از ۵۰ دلار به دست بیایند.

  1. نصب هشدارهای امنیتی و هشدارهای سنسور حرکتی

هشدارهای سنسور حرکتی بر آسیب پذیری خانه در زمان تاریکی، غلبه می کنند و به دنبال این اند که صاحب خانه ها را آگاه سازند چگونه می توانند قفل درهای شیشه ای کشویی خود را حفظ می کنند.

من می دانم که برخی از خوانندگان این لیست می پرسند که هزینه ی هشدارهای سنسور حرکتی چقدر است اما من به شما اطمینان می دهم که این هشدارها به اندازه ی گذشته گران نیستند.

اشتباه متوجه نشوید، نصب یک سیستم هشدار یا امنیت بالا، بسیار گران است اما می توانید بدون خالی کردن پس انداز زندگیتان به نتایج مشابهی برسید.

اگر این هشدارها در مکان های مناسبی نصب شوند، این اطمینان را به وجود می آورند که همیشه یک معیار امنیتی دوم برای پشتیبانی از قفل های در شیشه ای کشوییتان وجود دارد.

امروزه، این یک کار بیشتر یک کار غیر فعال است، بنابراین برخی افراد ممکن است سریعا آن را رد کنند یا بگویند که این کار به امنیت قفل در شیشه ای کشویی شما کمک نمی کند.

با این حال، من خواهش می کنم بیشتر دقت کنید.

اگر صاحب خانه ها می توانند به طور سودمندانه ای هشدار دهند، قبول می کنم که قفل در کشویی شیشه ای امن تر خواهد بود.

علاوه بر این، اگر زنگ سنسور حرکتی ای را انتخاب کنید که ویژگی های شنوایی یا بصری داشته باشد، شما سارقانی را که نمی خواهند توجه کسی را جلب کنند، ترسانده اید.

من معتقدم که سیستم های هشدار دهنده نظارتی، مقرون به صرفه اند.

گذشته از همه ی این ها، ما در سال ۲۰۱۸ هستیم و تکنولوژی در سرتاسر اطرافمان در دسترس است.

صاحب خانه ها دیگر مجبور نیستند که کاملا روی سیستم امنیتی نظارتی سرمایه گذاری کنند تا مزایای هشدار دهنده های سنسور حرکتی را کسب کنند.

در عوض می توانند قطعات مورد نیاز خود را پیدا کننند، جدا جدا سفارش دهند، در این صورت به پرداخت هزینه های سنگین نصب یا اعانه هم نیاز ندارند.

این هشدار دهنده ها باید در نزدیکی درهای شیشه ای کشویی و قفل های درهای شیشه ای کشویی باشند. مثال کاملی از یک زنگ خطر مقرون به صرفه، زنگ خطر دوبرمن است.

  1. نصب دوربین های نظارتی DIY

این دوربین های نظارتی، مثل زنگ های سنسوری حرکتی که در بالا مورد بحث قرار گرفته اند، ابزار عالی ای هستند که می توانند به صاحب خانه هایی کمک کنند که بودجه ی زیادی ندارند.

بسیاری از این دوربین های امنیتی را به آسانی می توان تنظیم کرد و هم چنین مقرون به صرفه و قابل اعتماد می باشند، یعنی یک ابزار امنیتی کمکی خیلی خوبی هستند که می توانند با قفل در شیشه ای کشوییتان جفت شوند.

از سیستم نظارتی برای این استفاده می کنیم که به همان هدفی برسیم که به خاطرش، از زنگ خطر حرکتی استفاده می کنیم.

اساسا این سیستم راهی به شما می دهد که بتوانید به در شیشه ایتان نگاه کنید و ببینید که قفل هایتان در چه وضعیتی هستند.

این وسیله به شما این امکان را می دهد که بتوانید هر زمان که چیز غیر عادی ای می بینید، به موقع واکنش نشان دهید.

اقدامات امنیتی مثل، هشدار دهنده ها، سنسورها و سیستم های نظارتی، همگی غیرفعال می باشند.

به این دلیل که به طور فعال جلوی هیچ جرمی را نمی گیرند، اما در ثبت جرم بی نقص هستند و به  شما این هشدار را می دهند که شخصی را که به دنبال انجام جرم است، بگیرید.

انجام اقداماتی مانند آن چه در این مقاله گفته شد، کمک می کند که امنیت قفل در شیشه ای کشوییتان را افزایش دهید، زیرا چندین لایه های حمایتی، در پشت آن وجود دارد.

از آن جا که قفل درهای شیشه ای کشویی اغلب از بیرون به داخل خانه منتهی می شود، بهتر است یک دوربین نظارتی نصب شود که بتواند از عهده ی عناصر خارجی زننده بر بیاید.

  1. کرکره هایی برای در شیشه ای کشوییتان نصب کنید.

زیبایی درهای شیشه ای کشویی، در ظریف بودن آن هاست و قسمت بزرگی از این ظرافت به شیشه بستگی دارد.

این امر اجازه می دهد نور طبیعی، وارد خانه ها شود و اجازه می دهد که بسیاری از صاحب خانه ها هر زمان که بخواهند، بیرون ملک خود را ببینند.

اما زمانی که این ویژگی های مثبت، از طرف سارقان مورد استفاده قرار گرفتند تا بتوانند علیه صاحب خانه ها دزدی کنند، دو برابر ضرر می رسانند.

شیشه ای که اغلب با درهای کشویی استفاده می شود، این توانایی را به سارقان می دهد که آزادانه خانه های مردم بررسی کنند و این امر خطری که خانه در معرض ان است را تغییر می دهد.

این مسئله باعث می شود که سارقان بتوانند قفل در شیشه ایتان را بدون این که چیزی سر راهشان قرار بگیرد، خراب کنند.

دلیل آن ساده است، اگر یک سارق بتواند به وضوح ببیند قفل در شیشه ای کشویی شما از چه نوع است، می تواند به اندازه کافی برنامه ریزی کند تا آن را باز کند.

برخی از سارقان قبل از حمله، خود انتخاب می کنند به کدام خانه ها بروند، بنابراین بهتر است که همه چیز را دور نگه دارید تا ندانند با چه نوع قفلی رو به رو هستند.

اگر صاحب خانه هستید، احتمالا می دانید که حریم خصوصی تاثیر زیادی بر امنیت شما دارد.

به همین ترتیب، باید تلاش کنید که مطمئن شوید که درهای شیشه ای کشوییتان به هیچ وجه از امنیت مورد نظرتان تجاوز نمی کند.

این نقطه جایی است که درهای کرکره ها و درهای کشویی شیشه ای وارد بازی می شوند و به تامین امنیت قفل در شیشه ای کشوییتان بسیار کمک می کنند.

اگرچه استفاده از پرده ها و کرکره ها ممکن است از مورد هدف قرار گرفتن خانه تان توسط سارقان، کاملا جلوگیری نکند، اما برای آن ها سخت می شود که بفهمند اقدامات امنیتی شما چیست.

نتایج نهایی

قفل های درهای شیشه ای کشویی ممکن است در طراحی های مجلل امنیت خانه ها، ظریف باشد، اما اهمیت ان ها کمتر نمی شود.

امیدوارم اقدامات امنیتی فعال و مقرون به صرفه ای که در در بالا بحث شد، به شما کمک کند لایه های امنیتی زیادی را در اطراف قفل های در شیشه ای کشوییتان بسازید.

افزایش امنیت قفل درهای شیشه ای کشویی، به شما کمک می کند که به طور فعالی برای هر چیزی که ممکن است یک سارق بدزدد، مبارزه کنید. به خاطر داشته باشید که پویا بودن در نگهداری و تعمیر قفل در کشوییتان هم کمک می کند قفل هایتان را در سطح مطلوبی نگه می دارد. لطفا اقدامات مقرون به صرفه دیگری را که در خانه تان انجام داده اید، در زیر بیان کنید.