۵ راه مقرون به صرفه برای محافظت از قفل های درهای شیشه ای کشویی

پیدا کردن فضای مسکونی مدرنی که از درهای شیشه ای کشویی استفاده نکرده باشد، کار سختی است. وقتی که موقع انتخاب نوع قفل در، برای تکمیل درها می شود، صاحب خانه ها گزینه های زیادی برای انتخاب دارند.

حتی استفاده از بهترین قفل های درهای جلویی که با درهای محکم چوبی استفاده می شوند، باعث می شود به راحتی قفل های درهای شیشه ای فراموش شوند. درهای شیشه ای کشویی معمولا با قفل های مخصوص خود متصل می شوند.

همیشه باید مطمئن شوید از قفل اشتباه استفاده نکرده اید، زیرا این امر خود باعث آسیب پذیری امنیتیتان می شود، ضمنا هزینه های شما را هم افزایش می دهد.

یک قفل در شیشه ای کشویی عادی، حداقل ترین امنیت را برای درهای شیشه ای کشویی فراهم می کند، یعنی همیشه راه هایی وجود دارد که بتوان با ان ها امنیت قفل در شیشه ای کشویی را بهتر کرد.

با این حال، اگر به دنبال بهبود قفل در کشویی شیشه ای خود هستید، همیشه نیاز ندارید بانک بزنید.

علاوه بر این، چه کسی دوست ندارد هم پولش را پس انداز کند و هم امنیش را تضمین کند؟ قبل از این که برخی از روش های مقرون به صرفه برای ایمنی یک قفل در شیشه ای کشویی را بررسی کنیم، اجازه دهید به طور خلاصه درباره ی ضعف های ذاتی درهای کشویی شیشه ای و قفل آن ها بحث کنیم.

ضعف های قفل در شیشه ای کشویی

به خاطر داشته باشید که ضعف های یک قفل در شیشه ای کشویی، به طرز لاینفکی، با در شیشه ای کشویی مرتبط است.

متداول ترین نقطه ضعف ی این قفل ها، خود ساختار قفل در شیشه ای کشویی است که به خاطر ضعف مواد اولیه مورد استفاده در ساخت درهای شیشه ای کشویی به وجود می آید.

خرید قفل های دیجیتال و الکترونیکی هوشمند یوکا-نوآوران هوشمند

yucca digital smart electronic locks tehran

ضعف های قفل درهای شیشه ای کشویی از خود قفل و عناصر کمکی ای که اطراف ان است، نشأت می گیرد.

درهای شیشه ای کشویی عمدتا از شیشه ساخته می شوند.

متاسفانه، خود شیشه با ضعف های منحصر به فردی که دارد، بر امنیت قفل در شیشه ای کشویی شما تاثیر می گذارد. معمولا به این صورت است که درهای کشویی شیشه ای در ورودی های دوم نصب می شوند، یعنی نقاط دسترسی باارزشی برای ورود به خانه می باشند.

برخی از ضعف هایی که قفل در شیشه ای کشویی ممکن است داشته باشد، به این صورت است:

مکانیزم قفل در شیشه ای کشویی: قفل در شیشه ای کشویی، نقطه مرکزی این بحث است، اما یکی از ضعیف ترین عناصر تخته هم می باشد و می تواند بیشتر از سایر موارد امنیتی، مورد هدف سارقان قرار بگیرد.

قفل در شیشه ای کشویی با جلوگیری از دسترسی به در، باعث امن شدن شیشه های کشویی می شود. بیشتر این قفل ها، قفل های چفتی ساده ای هستند که کمترین امنیت را تامین می کنند.

یعنی به راحتی می توان آن ها را با ضربه، دزدی و روش های دیگر باز  کرد. همچنین، بسیاری از این قفل های چفتی ساده به اندازه ی قفل های کلیدی، برای مقاومت در برابر نیروی زیاد ساخته نشده اند.

به طور اساسی، این امر به این معنی است که سارقان به راحتی می توانند تا وقتی که قفل در شیشه ای کشوییتان تسلیم شود، با فشار کافی، قفل هایتان باز کنند یا آن ها را بشکنند.

وجود شیشه: برای درک نقاط ضعف قفل در شیشه ای کشویی، باید از خود قفل فراتر بروید. همان طور که قبلا اشاره کردم، خود شیشه می تواند نقاط ضعف منحصر به فردی برای صاحب خانه داشته باشد.

بررسی بهترین قفل های دیجیتال و الکترونیکی هوشمند بازار در سال ۲۰۱۹

yucca digital smart electronic locks tehran

اگر آن را به درستی حساب نکنیم، شیشه می تواند پاشنه آشیل قفل در شیشه ای کشویی تان باشد.

وجود شیشه ی غیرقانونی می تواند شما را در دو جهت آسیب پذیر کند. اولا، سارقان اغلب باعث زحمتتان می شوند. دوما، شیشه به راحتی می شکند.

این امر به این معنی است که سارقان برای دسترسی به قفل در شیشه ای کشوییتان، روی در شیشه ای کشوییتان کار می کنند.

حتی اگر امن ترین قفل جهان را روی در شیشه ای کشوییتان نصب کرده باشید، اگر سارقی بتواند به آسانی به آن دسترسی داشته باشد، نصب چنین قفلی هیچ فایده ای نخواهد داشت.

اگر شیشه شما در خطر باشد، قفل در شیشه ای کشویی شما بی اثر خواهد بود.

درهای کشویی شیشه ای دیده نمی شوند: سارقان هیچ چیزی را بیشتر از اینکه بتوانند بدون دیده شدن، کار کنند، دوست ندارد.

در یک صورت، می توانید بگوئید به همین دلیل است که درهای شیشه ای کشویی را دوست دارند.

اگر چه درهای شیشه ای کشویی اغلب به عنوان خروجی و ورودی دوم خانه استفاده می شود، اما به عنوان درهای ورودی اصلی، به همان اندازه قابل مشاهده نیستند.

این بدان معنی است که در خانه های بزرگ، معمولا دیده نمی شوند.

این امر اجازه می دهد که سارقین بدون دیده شدن، روی باز کردن قفل های درهای شیشه ایتان کار کنند. برای این که حس خفت را هم به حس متضرر شدن اضافه کنیم، باید بگوییم معمولا هیچ اقدامی صورت نمی گیرد که به صاحب خانه اطلاع داده شود، قفل در شیشه ای کشوییش مورد حمله قرار گرفته است.

زمان و دیده شدن ذات امنیت است. یعنی هر چه سریعتر به چیزی که در حال خراب شدن است برسید، سریعتر می توانید آن را اصلاح کنید و از آن جلوگیری کنید.

روش های مقرون به صرفه ی تامین امنیت یک قفل در شیشه ای کشویی

همان طور که در ابتدا گفتم، برای تامین امنیت قفل در شیشه ای کشویی، حتما نباید بانک بزنید. لازم نیست حتما روی قفل