بازده افزایش امنیت و هوشمندسازی ساختمان: نحوه اندازه گیری بازده سرمایه گذاری-زمانی‌که بخواهید درخصوص مسائل امنیتی سرمایه‌گذاری نمایید، با هزینه‌های بی‌شماری روبه‌رو می‌شوید که روی هم تلنبار می‌شوند.

اگر شما از قیمت تغییر قفل‌‌‌های‌تان صرف‌نظر کنید و گزینه پیش روی ارزان‌تر جایگزینی پین‌های یک قفل را در نظر بگیرید، قادر خواهید بود تا کمی پول پس‌انداز نمایید؛ اما، احتمال دارد این مسئله بتواند بر بازده کل سرمایه‌گذاری شما را تاثیر گذاشته و آن را تضعیف نماید.

مسائل بسیار زیادی وجود دارد که شما باید درخصوص قیمت‌های قفل‌سازی و همینطور هزینه‌های محصولات حفظ امنیت بدانید.

بازده سطح امنیتی شما به چه معناست؟

امنیت هیچ شباهتی به یک سرمایه‌گذاری استاندارد ندارد، و مشخص نیست که چطور می‌توان گفت که یک «بازده» چیست.

احتمال دارد کارآمدترین سیستم‌های امنیتی، واقعاً بدردنخور باشند، بنابراین تقریباً غیرممکن است بتوانید سطح کارآمدی امنیتی که بکارگرفته‌اید را مشخص کنید یا به این نتیجه برسید که اصولاً چیزی برای نگرانی وجود ندارد.

مرتبط: خرید قفل های دیجتالی هوشمند یوکا در تهران-نوآوران هوشمند

زمانی‌که پای مسائل امنیتی در میان باشد، شما می‌توانید بازده‌ سرمایه‌گذاری‌تان را محاسبه کنید.

برای مثال، اگر از یک قفل Abloy Protec2 خریداری نمایید، می‌توان اذعان داشت که بازکردن این قفل بدون داشتن کلید، تقریباً غیرممکن است، کلیدهای ضربه‌خورده و دارای برآمدگی نمی‌توانند این قفل را باز کنند و باز کردن این قفل خانگی با بریدن یا سوراخ کردن کار بسیار دشواری است.

تمام این عوامل مطرح‌شده، بازده‌های سرمایه‌گذاری اولیه محسوب می‌شوند.

هر تهدیدی که آسیب‌پذیری سطح امنیت شما در مقابل آن کاهش یا نسبت به آن تهدید مقاومت پیدا کند، یک بازده محسوب می شود.

اگر به سطح یا میزان محافظتی که به آن نیاز دارید، دست پیدا نکنید، آنگاه قادر نخواهید بود تا بازده سطح امنیت خود را به بالاترین سطح ممکن برسانید.

برای سطح امنیت خودتان باید تا چه حد هزینه کنید؟

چیزی تحت عنوان یک سطح امنیتی کامل وجود ندارد، یعنی کافی است کسی بخواهد به ملک و املاک‌ شما دسترسی پیدا کند، به راحتی این کار را انجام خواهد داد.

به همین علت، شما می‌توانید تا هر اندازه که دلتان بخواهد در خصوص مسائل امنیتی هزینه کنید.

بنابراین اینکه بدانید در راستای دستیابی به چه اهدافی به چه سطحی از امنیت نیاز دارید، اهمیت بسیاری پیدا می‌کند و کمتر از آن چیزی که تصورش را می‌کردید، برایتان آب می‌خورد.

شما به دنبال سرمایه‌گذاری در سطح امنیتی هزینه‌بری نیستید که سطح محافظت کمتری نسبت به محصولات دیگر برایتان به ارمغان آورد. زمانی‌که در جستجوی قیمت‌ قفل‌های در هستید، با این مسئله روبه‌رو خواهید شد، یا در استفاده کارآمد از دوربین‌های امنیتی در مقایسه با ابزارهای دارای قیمت مشابه امنیت فیزیکی به مشکل برخورد می‌کنید.

مرتبط: خرید قفل های دیجیتال هوشمند یوکا در تهران-شرکت نوآوران هوشمند

قانون ۱۰ درصدی چیست؟

زمانی که نسبت به خرید محصولات یا خدمات امنیتی اقدام می‌کنید، می‌خواهید دقیقاً ۱۰ درصد از ارزش چیزی که قصد محافظت از آن را دارید، خرج سطح امنیتی آن نمایید.

علتش این است، زمانی‌که پای مسائل امنیتی در میان باشد، در بیشتر موارد، شما هرچقدر پول بدهید، آش می‌خورید.

قانون ۱۰ درصدی بیشتر یک نکته راهنماست تا یک الزام سفت و سخت، و باید توجه داشته باشید، تا آنجا که می‌توانید آن را نقض نکنید.

مشخصاً، اگر بیش از حد دراین موارد حساسیت به خرج دهید، مسائل امنیتی، بازده‌های مخربی برایتان به همراه خواهند داشت که باید آن را نوعی تجربه فکری قلمداد کرد.

این قانون طراحی‌شده تا افراد ببینند که تلاش جهت کاستن از هزینه‌ها یا خرج کردن بیش از حد در خصوص داشته‌های ارزشمندشان تا چه حد مسخره است.

اگر قصد محافظت از اسحله گرم، جواهرات، وسائل الکترونیکی و… به ارزش ۵۰۰۰ دلار در منزل‌تان را دارید، اگر بخواهید صرفاً ۵۰۰ دلار خرج امنیت‌شان بکنید، واقعاً توهین‌آمیز است.

تازه جالب اینجاست، مواردی که بدان اشاره شد، برچسب قیمت دارند، شما نمی‌توانید روی تمام داشته‌های‌تان قیمت بگذارید.

باید همه جوانب را در نظر بگیرید، تا بیش از آن چه که نیاز دارید صرف محافظت از چیزی که احتمال سرقت‌ آن وجود دارد یا جایگزینی آن ارزان است، ننمایید.