بازده افزایش امنیت و هوشمندسازی ساختمان: نحوه اندازه گیری بازده سرمایه گذاری-زمانی‌که بخواهید درخصوص مسائل امنیتی سرمایه‌گذاری نمایید، با هزینه‌های بی‌شماری روبه‌رو می‌شوید که روی هم تلنبار می‌شوند.

اگر شما از قیمت تغییر قفل‌‌‌های‌تان صرف‌نظر کنید و گزینه پیش روی ارزان‌تر جایگزینی پین‌های یک قفل را در نظر بگیرید، قادر خواهید بود تا کمی پول پس‌انداز نمایید؛ اما، احتمال دارد این مسئله بتواند بر بازده کل سرمایه‌گذاری شما را تاثیر گذاشته و آن را تضعیف نماید.

مسائل بسیار زیادی وجود دارد که شما باید درخصوص قیمت‌های قفل‌سازی و همینطور هزینه‌های محصولات حفظ امنیت بدانید.

بازده سطح امنیتی شما به چه معناست؟

امنیت هیچ شباهتی به یک سرمایه‌گذاری استاندارد ندارد، و مشخص نیست که چطور می‌توان گفت که یک «بازده» چیست.

احتمال دارد کارآمدترین سیستم‌های امنیتی، واقعاً بدردنخور باشند، بنابراین تقریباً غیرممکن است بتوانید سطح کارآمدی امنیتی که بکارگرفته‌اید را مشخص کنید یا به این نتیجه برسید که اصولاً چیزی برای نگرانی وجود ندارد.

مرتبط: خرید قفل های دیجتالی هوشمند یوکا در تهران-نوآوران هوشمند

زمانی‌که پای مسائل امنیتی در میان باشد، شما می‌توانید بازده‌ سرمایه‌گذاری‌تان را محاسبه کنید.

برای مثال، اگر از یک قفل Abloy Protec2 خریداری نمایید، می‌توان اذعان داشت که بازکردن این قفل بدون داشتن کلید، تقریباً غیرممکن است، کلیدهای ضربه‌خورده و دارای برآمدگی نمی‌توانند این قفل را باز کنند و باز کردن این قفل خانگی با بریدن یا سوراخ کردن کار بسیار دشواری است.

تمام این عوامل مطرح‌شده، بازده‌های سرمایه‌گذاری اولیه محسوب می‌شوند.

هر تهدیدی که آسیب‌پذیری سطح امنیت شما در مقابل آن کاهش یا نسبت به آن تهدید مقاومت پیدا کند، یک بازده محسوب می شود.

اگر به سطح یا میزان محافظتی که به آن نیاز دارید، دست پیدا نکنید، آنگاه قادر نخواهید بود تا بازده سطح امنیت خود را به بالاترین سطح ممکن برسانید.

برای سطح امنیت خودتان باید تا چه حد هزینه کنید؟

چیزی تحت عنوان یک سطح امنیتی کامل وجود ندارد، یعنی کافی است کسی بخواهد به ملک و املاک‌ شما دسترسی پیدا کند، به راحتی این کار را انجام خواهد داد.

به همین علت، شما می‌توانید تا هر اندازه که دلتان بخواهد در خصوص مسائل امنیتی هزینه کنید.

بنابراین اینکه بدانید در راستای دستیابی به چه اهدافی به چه سطحی از امنیت نیاز دارید، اهمیت بسیاری پیدا می‌کند و کمتر از آن چیزی که تصورش را می‌کردید، برایتان آب می‌خورد.

شما به دنبال سرمایه‌گذاری در سطح امنیتی هزینه‌بری نیستید که سطح محافظت کمتری نسبت به محصولات دیگر برایتان به ارمغان آورد. زمانی‌که در جستجوی قیمت‌ قفل‌های در هستید، با این مسئله روبه‌رو خواهید شد، یا در استفاده کارآمد از دوربین‌های امنیتی در مقایسه با ابزارهای دارای قیمت مشابه امنیت فیزیکی به مشکل برخورد می‌کنید.

مرتبط: خرید قفل های دیجیتال هوشمند یوکا در تهران-شرکت نوآوران هوشمند

قانون ۱۰ درصدی چیست؟

زمانی که نسبت به خرید محصولات یا خدمات امنیتی اقدام می‌کنید، می‌خواهید دقیقاً ۱۰ درصد از ارزش چیزی که قصد محافظت از آن را دارید، خرج سطح امنیتی آن نمایید.

علتش این است، زمانی‌که پای مسائل امنیتی در میان باشد، در بیشتر موارد، شما هرچقدر پول بدهید، آش می‌خورید.

قانون ۱۰ درصدی بیشتر یک نکته راهنماست تا یک الزام سفت و سخت، و باید توجه داشته باشید، تا آنجا که می‌توانید آن را نقض نکنید.

مشخصاً، اگر بیش از حد دراین موارد حساسیت به خرج دهید، مسائل امنیتی، بازده‌های مخربی برایتان به همراه خواهند داشت که باید آن را نوعی تجربه فکری قلمداد کرد.

این قانون طراحی‌شده تا افراد ببینند که تلاش جهت کاستن از هزینه‌ها یا خرج کردن بیش از حد در خصوص داشته‌های ارزشمندشان تا چه حد مسخره است.

اگر قصد محافظت از اسحله گرم، جواهرات، وسائل الکترونیکی و… به ارزش ۵۰۰۰ دلار در منزل‌تان را دارید، اگر بخواهید صرفاً ۵۰۰ دلار خرج امنیت‌شان بکنید، واقعاً توهین‌آمیز است.

تازه جالب اینجاست، مواردی که بدان اشاره شد، برچسب قیمت دارند، شما نمی‌توانید روی تمام داشته‌های‌تان قیمت بگذارید.

باید همه جوانب را در نظر بگیرید، تا بیش از آن چه که نیاز دارید صرف محافظت از چیزی که احتمال سرقت‌ آن وجود دارد یا جایگزینی آن ارزان است، ننمایید.

  1. سرمایه‌گذاری در خدمات امنیتی حوزه وسائل نقلیه موتوری

از دست دادن یک وسیله نقلیه، هزینه جایگزینی و هزینه رفت‌وآمدمان در نبودش را به ما تحمیل می‌کند. بیمه ماشین می‌تواند برخی از این هزینه‌ها را تقبل کند، اما صرفاً درصورتی‌که از پوشش بیمه‌ای مناسبی برخوردار باشید.

اگر از اقلام داخل ماشین چیزی به سرقت رفته باشد، بیمه آن‌ها را تقبل نمی‌کند، مگراینکه از قبل آن‌ را در بیمه‌نامه‌تان قید کرده باشید.

اگر تجهیزات پس از خرید از بازار مانند سیستم‌های صوتی، طوقه‌ها و… را روی ماشین‌تان نصب کرده باشید، احتمالش خیلی کم است که بیمه‌نامه‌های ساده سرقت وسائل نقلیه آن‌ها را پوشش دهند.

تمام ماشین‌ها و موتورسیکلت‌ها از سطح سیستم محافظتی مشابهی برخوردار نیستند و این مسئله به‌ویژه درخصوص امنیت ماشین‌های کلاسیک صدق می‌کند، به این دلیل ساده که فناوری‌های امنیتی پیشرفت کرده‌اند.

اما بسیاری از اتومبیل‌های لوکس، شگفت‌انگیز و پیشرفته از معیارهای امنیتی بیشتری نسبت به ماشین‌های معمولی برخوردارند، حتی ماشین‌های ارزان‌قیمت احتمال سرقت‌ و دستبرد زدن به آن‌ها بیشتر است.

زمانی‌که پای محافظت از موتورسیکلت‌ها و ماشین‌های‌تان فرا برسد، مشورت گرفتن از یک قفل‌ساز اتومبیل توصیه می‌شود، چون آن‌ها درخصوص موارد هشدار اطلاعات دقیق‌تری می‌توانند در اختیارتان قرار دهند.

برای مثال، زمانی‌که پای امنیت موتورسیکلت‌ها در میان باشد، باید در ارتباط با قفل و زنجیرها اطلاعات کافی داشته باشید. قفل‌ساز انبوهی از اطلاعات را درخصوص نکات امنیتی اولیه برای پیشگیری از سرقت ماشین می‌تواند در اختیارتان بگذارد.

همچنین اقدامات امنیتی‌ای درخصوص ماشین‌ها وجود دارد که احتمالاً اطلاعی درموردشان نداشته باشید. یکی از این موارد، سوییچ‌های گم‌شده یا به‌سرقت‌رفته‌شده است.

یک قفل‌ساز ماشین می‌تواند دزدگیرها، ریموت‌ها و سوییچ‌های ماشین را به کمک سیستم رایانه‌ای ‌داخل ماشین غیرفعال نماید.

برای کلیدهای فیزیکی، می‌توان مغزی قفل ماشین یا مغزی استارت ماشین را عوض کرد.

همیشه هزینه کلیدسازی جدید کمتر از هزینه خرید یک ماشین جدید خواهد بود. زمانی‌که کلیدهای‌تان را گم کرده باشید، وسیله نقلیه شما در خطر خواهد بود. اگر نگران هزینه تغییر قفل‌های شکسته ماشین‌تان هستید، از خودتان بپرسید این قفل‌های در ماشین‌تان هستند که وسیله نقلیه‌تان را در خطر قرار می‌دهند یا تردید و دودلی خودتان.

زمانی‌که قفل‌های ماشین می‌شکند، بیشتر افراد، دستی قفل کردن آن در را به قفل خودکار ماشین ترجیح می‌دهند.

 

انسان‌ها فراموشکارند، پس بهتر است سیستم امنیتی درستی داشته باشید، تا در این شرایط نیازی نباشد نگران فراموشی یا خطا و اشتباه در قفل کردن وسیله نقلیه‌تان باشید.

  1. سرمایه‌گذاری در خدمات امنیتی حوزه منازل مسکونی

محاسبه امنیت منازل مسکونی از ارزش و اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، چون پای سلامت خودتان و خانواده‌تان در میان است.

از این منظر، شما می‌توانید چیزهایی مانند رایانه‌ها، ابزارآلات، اسلحه گرم، وجوه نقد و… را در ملاحظات خود در نظر بگیرید.

با محاسبه هزینه کل این موارد دربرابر احتمال تجربه یک دزدی یا دستبرد، متوجه ارزش فوق‌العاده بالای‌شان خواهید شد.

اگر در یک خانه یا آپارتمان زندگی می‌کنید، باید درخصوص نکات امنیتی اطلاعات کافی داشته باشید، چیزهایی مانند ضدسرقت کردن پنجره‌ها و بهبود امنیت درب اصلی‌ خانه‌تان. این مسئله به نوع قفل‌هایی که از آن استفاده می‌کنید، ارتباطی ندارد، بلکه بیشتر به سطح پیچیده پشتیبانی ساختاری، نظارت و واکنش‌های برنامه‌ریزی‌شده شما دربرابر سرقت احتمالی منزل‌تان بستگی دارد.

یک قفل‌ساز قفل‌های خانگی می‌تواند در انتخاب بهترین برند برای قفل در، استفاده از جایگزینی‌ پین‌های قفل یا جایگزینی قفل‌های‌تان جهت تقویت سطح امنیت آن به شما کمک نماید.

راهکارهای به ظاهر بی‌شماری وجود دارد که می‌توانید از آن جهت بهبود امنیت خانه‌تان استفاده کنید، اما قرار نیست همه‌شان، آن‌ نوع محافظتی که واقعاً بدان نیاز دارید را ارائه دهند.

بجای پرداخت برای پیشرفته‌ترین سطوح امنیتی که فقط افراد ثروتمند و سازمان‌ها از پس مخارج آن برمی‌آیند، باید در سطح امنیتی سرمایه‌گذاری کنید که متناسب با نیازهای شما باشد.

سطح نیاز شما بهبود استحکام قفل درب خانه‌تان را شامل خواهد شد، موقعیت مکانی که مجرمان اغلب از آن طریق وارد می‌شوند.

گزینه‌های بسیار مناسبی برای حفظ سطح امنیت منزل شما وجود دارد، اما صرفاً یک بهترین گزینه پیش‌روی‌تان خواهد بود. سریع‌ترین راه جهت فهمیدن اینکه بهترین گزینه برای شما چه خواهد بود، تماس با یک قفل‌ساز است.

 

یکی از راهکارهای تعیین پیچیدگی این وضعیت، پاسخ به سوال خواهد بود که شما قصد دارید از کدام‌یک از راهکارهای بسیار زیاد هزینه-کارآمد جهت ایمن‌سازی یک درب شیشه‌ای کشویی استفاده کنید؟

مورد دیگری که باید درخصوص سرمایه‌گذاری در امنیت خانه‌تان در نظر بگیرید، نوع تهدیدات امنیتی است که انتظار دارید آن را تجربه نمایید.

سطح امنیت شما، وظیفه‌ای بیش از محافظت از اموال‌تان را برعهده دارد، باید از افراد نیز محافظت کند.

و زمانی‌که اوضاع به هم می‌ریزد، سطح امنیت شما، اگر افراد خوب را در داخل حبس کند و سعی کند از ورود افراد بد به داخل منزل جلوگیری نماید، با وضعیتی فاجعه‌بار روبرو خواهید شد.

  1. سرمایه‌گذاری در خدمات امنیتی حوزه کسب‌وکار

بیشتر نمونه‌های امنیت حوزه کسب‌وکار عمدتاً با دزدی در ارتباط‌اند، بنابراین می‌توانید از اموال تجاری‌تان محافظت کنید.

سرقت‌ها بیشتر در زمان تعطیلی شرکت روی می‌دهند، ازدست‌رفتن اطلاعات حساس و ازدست رفتن وجوه نقد ذخیره‌شده.

اینکه شما قصد پیشگیری دارید یا به دنبال استقرار مجدد مسائل امنیتی برای نفوذ به دفتر کار خود هستید، مهم‌ترین کاری که باید انجام دهید، کاهش خطر سرقت از سوی کارکنان است.

بنابر اطلاعات دردسترس درخصوص سرقت از کسب‌وکارها، واقعیت این است که باید نگران افرادی باشید که برایتان کار می‌کنند.

یک قفل‌ساز متخصص در امور تجاری در مورد کارمندان‌تان کاری از دستش برنمی‌آید، اما می‌تواند برای کنترل و مسئولیت کلید قفل‌های‌تان، ابزارهایی که نیاز دارید را دراختیارتان قرار دهد.

چه پای امنیت یک فروشگاه خرده‌فروشی در میان باشد، چه بحث امنیت یک انبار، می‌توانید دسترسی‌ها را محدود کنید تا ریسک سرقت را کاهش دهید.

چون شما اساساً با محافطت از دارایی‌هایی همچون دارایی‌های دارای ارزش پولی سروکار دارید، همیشه یک آسیب‌پذیری جدی وجود دارد، و باید برای محافظت از کسب‌وکارتان سخت تلاش کنید.

در ارتباط با مسائل امنیت دیجیتال، کارهای بسیار زیادی می‌توان انجام داد و روی آن سرمایه‌گذاری کرد.

مسئله استخدام نیز اهمیت بسیار زیادی دارد. اما آن قسمتی که یک قفل‌ساز می‌تواند به شما کمک کند، امنیت فیزیکی ساختمان شماست.

چون پول زیادی در خطر است، باید تعیین کنید در حیطه مسائل فیزیکی، سطح آسیب‌پذیری موردنظرتان دقیقاً چقدر است.

هرچه اطلاعات و ارزش کلی قرارگرفته در یک ناحیه بیشتر باشد، آن ناحیه به محافظت بیشتری نیاز دارد.

حتی دارایی‌های دربردارنده اطلاعات دیجیتالی و الکترونیکی، درگاه‌های فیزیکی دارند که نیازمند سطح امنیت فیزیکی مناسبی می‌باشند.

محاسبات نهایی

قانون ۱۰ درصدی اصل راهنمای شماست که می‌توانید از آن پس از تعیین ارزش دارایی که قصد محافظت از آن را دارید، استفاده کنید.

با بررسی جزئیات بودجه‌ای‌تان، به خودتان بستگی دارد که متوجه شوید تا چه حد باید در حوزه‌های متفاوت سرمایه‌گذاری کنید.

بازده موردنظر در سرمایه‌گذاری‌های این چنینی، براساس پیش‌بینی‌هایی که اقدامات امنیتی لازم در اختیارتان قرار می‌دهند، محاسبه می‌شود.

اگر درخصوص درک این مسئله که کدام‌یک از اموال شما، بخشی از زندگی‌تان یا دارایی‌های ارزشمندتان به محافظت نیاز دارد، کمک لازم داشتید، با یک قفل‌ساز تماس بگیرید.