قفل های در سرویس بهداشتی یک بخش مهم از امنیت خانه شما هستند. با این حال خیلی از مردم درباره اینکه قفل های درب سرویس بهداشتی چقدر برای امنیت شما مهم اند، فکر نمی کنند.

وقتی پای قفل های درب حمام وسط باشد، امنیت از قفل های محکم تأمین نمی شود. امنیت قفل بیش از هرچیز دیگری از ناامنی حاصل می شود.

وقتی شما در یک اتاق که اغلب قفل می باشد به خود آسیب بزنید، توانایی ورود افراد به داخل اتاق، راه محافظت از شما خواهد بود.

این به تنهایی کافی نیست که فقط قفل مخفی داشته باشیم. شما باید به این فکر کنید که چگونه قفل ها بتوانند براحتی باز شوند و اینکه شما می خواهید چگونه قفل براحتی باز شود.

مطمئن شوید که به موارد زیر در مورد قفل درب سرویس بهداشتی توجه کرده اید.

  1. سطح حریم خصوصی ایده آل

قفل های درب سرویس های بهداشتی دراصل برای حریم خصوصی طراحی شده اند.

قفل های روی درب سرویس بهداشتی شما برای این منظور که طراحی نشده اند که هرگونه امنیت واقعی را ارائه دهند.

شما نباید قفل های درب سرویس را به لحاظ اینکه چقدر پشت آنها در امان هستید بررسی کنید.

مرتبط: خرید قفل های دیجیتالی هوشمند یوکا در تهران-نوآورن هوشمند

احتمالا درب حمام شما یک مغزه ی گود و توخالی دارد، به این معنی که خود درب برای حفاظت از شما ساخته نشده.

دغدغه اصلی شما باید این باشد که می خواهید افراد تا چه اندازه حریم شخصی برای استفاده از سرویس را داشته باشند.

جواب این سوال معلوم نیست. شما تنها کسی نیستید که به یک توالت در خانه تان نیاز دارید.

و احتمالا می خواهید مانع این شوید که بچه های کوچکتان بتوانند قدرت نظارتتان بر خودشان را محدود کنند چونکه در حال طی کردن مراحل تربیت آنها را به شیوه مناسب برای طرز عمل کردن در سرویس بهداشتی هستید.

این می تواند به این معنی باشد که شما اصلا قفل درب سرویس بهداشتی نمی خواهید، و ترجیح می دهید که دستگیره درها ساده باشند.

از یک منظر دیگر، ممکن است شما یک گروه هم اتاقی داشته باشید که دراین صورت تمایل بیشتری برای حریم شخصی وجود دارد نسبت به یک خانواده سنتی تر.

می خواهید مطمئن شوید که سطح حریم خصوصی هر کسی را از مسیر مورد نظر دور نگه داشته و مانع ورود می شود.

به احتمال زیاد بخواهید که درب سرویس بهداشتی در لحظه ای که یک آدم بی حواس سعی در باز کردن قفل درب سرویس را دارد، بسته بماند.

احتمالش هست که برخی از قابلیت های مورد نظر قفل بر روی قفل های درب سرویس بهداشتی باشد، اما یک چنین مکانیزم قفل کردن می تواند ملاحظه کارانه یا آشکار باشد.

قفل های ملاحظه کار و محتاط برای مانع شدن بچه های کوچک از قفل کردن درب پشت خودشان در قسمت های خطرناک خانه عالی هستند تاموقعی که هنوز به بزرگتر خود اجازه بدهند که به حریم شخصی آنها دسترسی داشته باشند.

در خانه ای که پر از افراد بزرگسال است، بیشتر استفاده از قفل درب های ساده تر و آشکارتر برای جلوگیری از ایجاد لحظات ناجور و معذب کننده ترجیح داده می شود.

  1. ورود اضطراری

درحال حاضر همه میدانند که سرویس بهداشتی احتمالی ترین مکان برای آسیب دیدن است. شما می توانید درباره جزئیات آن در وبسایت مرکز کنترل و پیش گیری از بیماری ها (CDC) بیشتر بخوانید.

اما نکته این است که با وجود آسیب های شایع در سرویس بهداشتی، چند روش برای ورود اضطراری در قفل درب سرویستان تعبیه شده باشد.

که این برای استفاده افراد بیرون از سرویس بهداشتی درنظر گرفته شده. ممکن است درست باشد که به درب سرویس بهداشتی خود لگد بزنید، اما این همیشه فکر خوبی نیست.

درواقع، این خیلی خطرناک است که درب سرویس بهداشتی یا هر در دیگری را بشکنیم چون ممکن است کسی روی زمین افتاده باشد.

مرتبط: خرید قفل های دیجیتالی هوشمند یوکا در تهران-نوآورن هوشمند

با ورود اضطراری ناگهانی، ریسک آسیب رساندن به کسی که در راستای درب قرار گرفته هنگام چرخش درب برای باز شدن یا سقوط درب وجود دارد.

نوع و شیوه ورود اضطراری شما نباید خشونت آمیز باشد. تنها باید از نادیده گرفتن و دور زدن مکانیزم قفل استفاده شود بطوریکه دستگیره درب بچرخد و باز شود.

درنهایت وقتی شما در حال باز کردن قفل با این روش هستید، خیلی مهم است که درب را خیلی آرام باز کنید طوریکه به کسی که به درب تکیه داده یا جلوی آن قرار  دارد آسیب نزنید.

با خشونت وارد شدن به اتاق یا ضربه زدن و شکستن درب برای باز کردن آن هیچگاه حرکت خوبی در شرایط اضطراری نیست.

  1. پیچیدگی قفل

یکی از مهم ترین بخش های قفل های درب سرویس بهداشتی این است که مطمئن شوید که روش بکار انداختن مکانیزم قفل به اندازه کافی برای استفاده همه ی اشخاص آسان است.

این مورد بطور خاصی مهم است اگر که شما با افراد مسن و یا کسانی که ناتوانی جسمانی دارند زندگی می کنید.

ممکن است برای همه امن تر باشد که درب های سرویسشان قفل هایی داشته باشند که فقط با یک روش بسته شوند.

این باعث می شود که قفل های درب با جلوگیری از ورود افراد به داخل امنیت را فراهم کنند اما از داخل براحتی باز خواهند شد بدون بی اثر کردن مکانیزم درب .

ممکن است که در داخل سرویس بهداشتی درب روی شما قفل شود اگر استفاده از قفل های درب سرویس بهداشتی را درهرحالتی سخت و دشوار بیابید.

این می تواند دلیل عدم انتخاب قفل های غیراستاندارد که مشهود نیستند و دسترسی آسان ندارند، باشد.

شما می خواهید که قفل درب سرویس بهداشتی تان طوری باشد که هرکس بتواند بطور موثر ازآن استفاده کند.

و وقتی که بحث کاربرد قفل های درب سرویس بهداشتی وسط باشد، “بطور موثر” یعنی حالتی که هیچکس را به خطر نیندازد یا به کسی آسیبی نرسد.

با این ملاحظات، شما مواجهه شدن با آسیب را کاهش خواهید داد.

ضمنا، شما همچنین می خواهید که حریم شخصی را به همه ارائه دهید. هرکس باید تا حدی احساس امنیت کند.

این به آن معناست که هرکس باید بتواند از از قفل درب سرویس بهداشتی طوری استفاده کند که احساس اضطراب