یکی از انواع قفل الکترونیکی که در هتل ها و آپارتمان ها کاربرد دارد قفل کارتی است که قیمت مناسبی دارد ، از کارت برای باز کردن آن استفاده می شود و از ظاهری زیبا و شیک برخوردار است. البته قفل کارتی مورد استفاده در آپارتمان ها و هتل ها از لحاظ سیستم مدیریتی با یکدیگر متفاوت هستند. در این مقاله به نکاتی کاربردی در نگهداری و عیب یابی قفل هتلی می پردازیم.

برای نگهداری و عیب یابی قفل هتلی به چه نکاتی توجه کنیم؟

درجه بندی ساعت درب هوشمند هتل

از آن جا که دقیق بودن ساعت قفل درب هتل بر عملکرد کارت برای باز کردن آن تاثیر مستقیم دارد لازم است ساعت را به طور دقیق چک نمایید.
اگر ساعت قفل تنظیم نیست باید آن را تنظیم نمایید روش کار شبیه تنظیم ساعت معمولی است. وقتی قفل درب تعمیر شد اگر باطری بالای ده دقیقه است لازم است قفل را ریست کنید.

تعویض باطری

نگامی شارژ باطری در حال اتمام باشد الارم آن به صدا در می آید و شما را نسبت به تعویض آن مطلع می سازد. در این حالت اگر کارت خود را در مقابل قفل قرار دهید هشدار می دهد که شارژ باطری کافی نیست با این حال تا ۲۰۰ بار امکان استفاده از کارت و باز کردن درب با همین باطری را خواهید داشت. با این حال در اولین فرصت نسبت به تعویض باطری قفل کارتی اقدام نمایید.

نگهداری کلید مکانیکی قفل دیجیتال در جایی امن

اگر نمی توانید به وسیله کارت درب را باز نمایید که احتمالا به دلیل غیر فعال شدن کارت یا اتمام شارژ باطری می باشد از کلید مکانیکی استفاده نمایید. محل باز شدن درب به وسیله کلید روی قفل در نظر گرفته شده است اما معمولا با توجه به کاربرد کم آن و برای زیبایی بیشتر قفل ها این بخش پوشانده می شود.
برای باز کردن قفل با استفاده از کلید لازم است با ابزاری که به هنگام خرید قفل الکترونیکی ، آن را معرفی و طرز استفاده را به شما ارائه می دهیم کاور جای کلید را کنار بزنید و درب را باز نمایید.
فراموش نکنید پس از باز کردن درب با استفاده از کلید ، در اولین فرصت قفل را عیب یابی کنید و دلیل باز نشدن با کارت را بیابید.

تعمیر و نگهداری و نوسازی

بهتر است سطح قفل را با کاغذ یا پارچه خشک تمیز نکنید. همچنین برای تمیز کردن قفل دیجیتال استفاده از مواد شیمیایی ، آب و الکل نیز توصیه نمی شود. این مواد می تواند روی سطح قفل خراش ایجاد کند. با این حال در صورت وجود خراشیدگی یا آسیب بر روی دسته و بدنه قفل هتلی امکان تعویض و نوسازی آن را خواهید داشت.

روغن کاری قفل دیجیتال

اگر دستگیره قفل به درستی کار نمی کند می توانید برای راحت تر شدن باز و بسته کردن درب ، قفل را روغن کاری نمایید. بخش های جانبی قفل را کنار بگذارید و روغن را به دستگیره و مغزی قفل اسپری نمایید. توجه داشته باشید که به موتور قفل روغن نزنید.
دو نکته در مورد روغن کاری قفل دیجیتال مهم است :
• روغن را به موتور قفل نزنید.
• تنها در حدی روغن را روی دستگیره قفل اسپری کنید که کار با آن راحت تر شود.

برای اطلاعات بیشتر در مورد این دسته قفل ها با ما در تماس باشید. همکاران ما در بخش فروش همواره آماده پاسخ گویی به سوالات شما هستند. در بخش پشتیبانی آنلاین نیز می توانید سوالات خود را بپرسید.
همچنین مشکلات و سوالات احتمالی شما مربوط به نگهداری و عیب یابی قفل هتلی را نیز در بخش پشتیبانی فنی یوکا بررسی می کنیم و راه حل آن را به شما ارائه می دهیم.

yuccahq-telegram

۴.۷/۵ - (۶ امتیاز)