یک درب و انتخاب قفل مناسب می‌تواند اولین خط دفاعی شما در برابر سرقت و دزدها باشد. بنابراین انتخاب بهترین قفل برای منزل بسیار مهم است زیرا کارآیی و کیفیت آن امنیت شما را تحت تاثیر قرار میدهد.

نکات کلیدی

برخی نکات ارزشمند را در هنگام خرید یک قفل مناسب لازم است بدانید، مثلا باید بدانید نوعی قفلی که برای درب های خارجی و داخلی نیاز دارید از کدام گونه قفل ها میباشد.
درب های خارجی منزل شما مانند درب گاراژ و درب جلویی اغلب به قفل های ورودی کلید دار نیاز دارند. استوانه داخلی آن در بیرون قرار دارد و انگشت شست به داخل  درب می‌چرخد. پس وقتی درب قفل است، شما می‌توانید این درب را با استفاده از کلید بیرونی باز کنید.

انتخاب قفل مناسب

انتخاب قفل مناسب

برای درب های داخلی مانند اتاق‌خواب، حمام و کمدها می‌توانید قفل گذری را انتخاب کنید که برای قفل درب های داخلی منزل کافی است. قفل گذری برای درب های داخلی قابل‌اجرا است و برای هر دو طرف درب قابل استفاده است.
بهتر است که وقت خود را صرف انتخاب بهترین قفل خانه کنید. در اینجا یک لیست قابل‌اعتماد از قفل های با کیفیت بالا برای منزل شما آورده شده ‌است.

یک نوع قفل درب را انتخاب کنید:

شما باید قفل هوشمندی را انتخاب کنید که فکر می‌کنید برای منزلتان بهتر است. امروزه قفل های اصلی به چند دسته مانند قفل های معمولی ، غیر متصل و قفل هوشمند تقسیم شده اند.
یک قفل معمولی یا غیر متصل، نوعی قفل تک سیلندر است و هیچ ویژگی فانتزی ندارد، اما با این وجود منزل ما را در امنیت نگه میدارد. شما می‌توانید یک قفل غیرمتصل سنتی یامعمولی را بدون در نظر گرفتن سرویس قفل درب باز کنید.

قفل معمولی درب

قفل معمولی درب

از طرف دیگر قفل هوشمند نوعی قفل مفید درب است. امروزه مدل‌های قفل هوشمند دارای ویژگی های هوشمندی بیش از ویژگی سنتی قفل کردن درب میباشند ، نظیر دسترسی در زمان حساس، ردیابی دسترسی به سیستم و موارد دیگر که برای راحتی بیشتر کاربران طراحی شده اند .
رتبه ی قفل مورد نظر خود را مد نظر داشته باشید.
زمانیکه شما برای خرید مناسبترین قفل در منزلتان اقدام میکنید شما باید رتبه ی برتری آن را مد نظر خود قرار دهید. برای این منظور شما می‌توانید وب سایت‌های شرکت مربوطه را بررسی کنید تا اطلاعات و رتبه ی آن را بررسی کنید. همچنین می‌توانید از توصیه های خدمات قفل ، برای یافتن یک قفل مناسب درب مشورت بگیرید.

بودجه ی شخصی خود را تعیین کنید

شما می‌توانید یک قفل درب معمولی را با قیمتی گزاف و امنیت پایینتر خریداری کنید, اما به جای این خرید نا به جا می‌توانید قفل درب اثر انگشتی با ایمنی بالا را انتخاب کنید که ممکن است گرانتر از قفل معمولی بنظر برسد. تعیین بودجه ، شما را به قضاوت درستی از آنچه که قیمت تعیین شده ای دارد ، میرساند.

اگر یک قفل هوشمند برای منزل خود