قفل الکترونیکی کابینتی یا کمدی هوشمند راهی ایمن و آسان برای افزایش امنیت فضاهای ورزشی، آموزشی، درمانی و سایر محیط‌ها است. این قفل نیاز به استفاده از کلید را به کلی برطرف است و از طریق مکانیزم‌های دیجیتالی کار می‌کند. همین فرآیند کاری که به هوشمندسازی معروف است، باعث بهبود راحتی و امنیت می‌شود. اما بیایید ببینیم قفل الکترونیکی کابینتی دقیقاً چیست؛ با یوکا همراه باشید.

قفل الکترونیکی کابینتی چیست؟

قفل کابینت دیجیتالی بدون نیاز به کلید، درب را باز می‌کند. جریان الکتریکی یا برای تأمین انرژی الکترومغناطیسی یا کامیپوتر داخلی استفاده می‌شود. نوع دسترسی می‌تواند مکانیزم کار قفل الکترونیکی کابینت را نشان دهد. برای مثال، قابلیت RFID به صورت که کاربر با نزدیک شدن به کمد، می‌تواند درب را بدون تماس باز کند. مدل های صفحه کلید نیز با استفاده رمز عبور اختصاصی، درب کمد را باز کند.

درحقیقت، انواع شیوه‌های دسترسی دیجیتال می‌توانند شامل موارد زیر باشند:

 • قفل دیجیتالی بلوتوثی
 • قفل الکترونیکی RFID
 • قفل دیجیتال کمدی کارتی
 • قفل الکترونیکی بیومتریک (اثرانگشتی)
 • قفل دیجیتال صفحه کلید

قفل الکترونیکی کابینتی در چه مکان‌هایی کاربرد دارد؟

در هر مجموعه که از کمد یا کابینت برای خدمات دهی به مشتریان استفاده می‌کند، قفل الکترونیکی کمد قابل استفاده است فل دیجیتالی کمدی اغلب برای فضاهای زیر مورد استفاده قرار می‌گیرد:

 • فضاهای ورزشی (باشگاه‌ها و استخرها)
 • فضاهای آموزشی (آموزشگاه‌ها، دانشگاه ها و موارد دیگر)
 • فضاهای درمانی (درمانگاه‌ها، بیمارستان‌ها و سایر موارد)
 • فضاهای زیبایی – آرایشی (ارایشگاه‌ها و سالن‌های زیبایی)
 • فضاهای اداری (شرکت‌ها و سازمان‌های کوچک و بزرگ)
 • فضاهای نظامی

در این فضاها افراد، پرسنل و مشتریان، هر یک به کمدهای شخصی برای قرار دادن وسائل خود در داخلش نیاز دارند. این کمدها با استفاده از مکانیزم دیجیتالی کار می‌کنند و ممکن است دسترسی متفاوتی داشته باشند.

همچنین بخوانید:

اهمیت استفاده از قفل الکترونیکی کابینتی

چگونه قفل‌های الکترونیکی کابینتی می‌توانند تفاوت ایجاد کنند؟ برای پاسخ به موارد زیر توجه کنید:

 • یک سیستم قفل کنترل دسترسی الکترونیکی به کاربر امکان می ‌دهد با محدودیت‌های قفل و کلیدهای سنتی خداحافظی کنند.
 • صاحبان مراکز می‌توانند کارآیی، قابلیت، انعطاف پذیری، زیبایی و تجربه مشتری مثبتی را ارائه دهد.
 • قفل الکترونیکی کابینتی در فضای تجاری بیشتر مشتری‌پسند و کاربرپسند می‌شود. این مهم به ویژه در باشگاه‌ها و مراکز خدماتی بهترین شیوه برای افزایش فروش و جلب نظر مشتری است.
 • ویژگی‌های باز کردن خودکار درب، بسته شدن آسان و لمس دسترسی به محتوای داخل کابینت را کارآمد و بی‌نقص می‌کند.
 • افراد با فضاهای تجاری و خدمانی تجربه‌های لذت بخشی خواهند داشت. این تعاملات فرصت‌هایی را برای درآمد بالاتر و وفاداری مشتری فراهم می‌کند.

فواید قفل دیجیتال کابینتی

برخی از مزایای مهم قفل الکترونیکی کابینتی عبارتند از:

راحتی بیشتر و دسترسی راحت

این قفل‌ها بسیار راحت هستند. دیگر لازم نیست نگران گم شدن کلیدهای خود باشید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که کد دستیابی را که به شما کمک می‌کند فقط با فشار دادن دکمه‌ها درب کمد خود را باز کنید را به خاطر بسپارید. حتی می‌توانید در پیشرفته‌ترین حالت ممکن، درب را با اثرانگشت خود باز کنید. مدیران می‌توانند حتی به صورت سیستمی متوجه ورود و خروج افراد به داخل شوند. این مهم کمک می‌کند تا بتوان نظارت و کنترل بهتری نسبت به محیط خود داشته باشند.

کاهش هزینه و زمان

اگر به هر نحوی یکی از کلیدها گم شود، مدیران باید برای ساخت کلید جدید هزینه اضافی پرداخت کنند. حالا تصور کنید در باشگاهی بزگ که روزانه هزاران نفر در حال رفت و آمد هستند، چندین کلید گم شود! مدیران باشگاه مجبور هستند هزینه‌ای اضافی را برای خرید کلید هر روز کنار بگذارند. همچنین این فرآیند بسیار زمان‌بَر خواهد بود و ممکن است هم زمان مدیر باشگاه و هم ورزشکار را برای باز کردن درب کمد تلف کند!

عدم نیاز به کلید جداگانه

به جای داشتن کلیدهای جداگانه برای هر عضو، می‌توانید به راحتی کد دسترسی اختصاصی را به هر یک از اعضاء بدهید. دیگر نیاز به نگرانی دربارۀ گم شد کلیدها و عدم دسترسی به داخل کابینت نخواهد بود. راحتی ذهنی باعث می‌شود هم صاحبان مراکز تجاری و خدماتی و هم کاربران دغدغه داشتن کلید را نداشته باشند. برای مثال، در استخرها به هر یک کلید می‌دهند که باید روی مچ بند خود ببنند. این کار هم امکان گم شدن کلید و کاهش امنیت را به‌همراه داشته باشد.

قابلیت انجام سفارشی سازی

کد دسترسی، اثرانگشت یا قابلیت RFID که برای دستبند و مچ بند طراحی می‌شود، قابل سفارشی سازی است. این کار کاربر را قادر می‌سازد تا از طرق مختلف از وسائل داخل کمد‌های خود محافظت کند. همچنین می‌توان روزانه یا ماهانه کدها و اثرانگشت‌های جدید را به دستگاه اعمال کرد. درحقیقت، قابلیت برنامه‌ریزی و تنظیمات مختلف باعث می‌شود تا همه چیز به صورت یکپارچه و بهینه مدیریت شود.

کلام آخر

محافظت از آنچه دارید بسیار حیاتی است! قفل الکترونیکی کابینتی اکنون یک نیاز امنیتی مهم است. مردم برای محافظت از دارایی‌های پُرهزینه خود هر روز به دنبال چیزهای جدید هستند. این قفل‌ها دارای رمز سه لایه و پروتکل محافظتی پیچیده‌ای هستند که در حال حاضر قابل رمزگشایی نیستند. اغلب این قفل‌ها حتی دارای قابلیت‌های مختلف اعم از ضدآب، ضدنفوذ و ضدهک شدن هستند.

اگر به دنبال خرید بهترین قفل دیجیتال کابینتی هستید، محصولات برند یوکا سرآمد همۀ مدل‌های بازار هستند. با ما از طریق راه‌های زیر در تماس باشید.