دستگیره رمزدار یکی از آن نوع قفل‌هایی است که هرگز در مورد آن فکر نمی‌کنید، تا زمانی که امنیت فضای داخل شما به خطر بیفتد. این قفل الکترونیکی درب ورودی که براساس مکانیزم خاصی کار می‌کند، به غیر حفظ ایمنی می‌تواند فواید بیشمار دیگری نیز داشته باشد. درواقع، هوشمند‌سازی فضاهای مختلف اعم از مسکونی، اداری و تجاری، دو مقوله اصلی یعنی امنیت و راحتی را توأمان به همراه دارند. پس چه چیزی می‌تواند بهتر از یک دستگیره رمزدار باشد! برای شناخت بیشتر این قفل هوشمند با مقاله دیگری از یوکـا همراه باشید.

دستگیره رمزدار چیست؟

این دستگیره نوعی از قفل‌های دیجیتالی که برحسب نوع دسترسی که دارند، به قفل رمزدار مشهور است. از نظر ظاهری، قفلی است که در قسمت پایین خود دارای دستگیره است و در قسمت بالا، از یک صفحه کلید فشاری یا لمسی پشتیبانی می‌کند. صفحه کلید فشاری به صورت چندین دکمه برجسته است که بر روی‌شان، یکسری اعداد و حروف نقش بسته است. صفجه کلید لمسی همان قابلیت گوشی‌های همراه است که برای باز کردن‌شان، نیاز است کاربرد پین کُد یا رمز عبور خود را وارد کند. ساختار این دستگیره بسیار ساده است، اگر رمزی که کاربر وارد می‌کند با داده‌های داخل کامپیوتر قفل مشابه باشد، اجازه دسترسی صادر می‌شود.

فواید دستگیره رمزدار

در زیر برخی از مزایای شگفت‌آور دستگیره‌های رمزدار آورده شده‌اند:

راحتی و سهولت در استفاده

راحتی شاید برجسته‌ترین مزیت استفاده از دستگیره رمزدار باشد. بدون اینکه نیازی به استفاده از کلید فیزیکی باشد، می‌توان تنها با اعمال رمز عبور، اقدام به باز کردن درب کرد. با این حال، برخی از دستگیره های الکترونیکی دارای قابلیت دوگانه هستند، یعنی هم امکان استفاده از صفحه کلید را دارند و هم هم کلید فیزیکی. همچنین، هنگامی که فرد از فضا خارج می‌شود، دستگیره به طور خودکار درب را قفل می‌کند.

برنامه‌های از پیش تعیین شده

کنترل دسترسی تعیین شده در زمان، یکی از برجسته ترین مزایای استفاده از دستگیره رمزدار است. صاحبان مشاغل می‌توانند برای داشتن نظارت دقیق بر دسترسی کارمندان به مناطق خاصی از محل کار، مدت زمانی را برای قفل یا باز بودن درب تعیین کنند. همچنین، صاحبان خانه می‌توانند اطمینان حاصل کنند که همیشه درب ورودی منزل‌شان در شب به طور خودکار قفل می‌شود. امکان تعیین برنامه‌های از پیش تعیین باعث می‌شود که سرعت انجام کارها و  شرایط نظارتی محیط در بهینه‌ترین وضعیت خود قرار گیرند.

افزایش امنیت

دستگیره‌های رمزدار از امنیت بالاتری برخوردار هستند، زیرا تکنولوژی ساخت آن پیچیده و غیرقابل نفوذ است. قفل‌های مکانیکی به راحتی توسط سارقین باز می‌شوند، و حتی امکان گم کردن کلید و جا گذاشتن کلید در محیط داخل وجود دارد. اما دستگیره رمز دار با استفاده از پین کُد کار می‌کنند، بنابراین سارقین تنها می‌توانند به رمز عبور فرد دسترسی داشته باشند.

حتی پیشرفته ترین دستگیره‌های الکترونیکی دارای قابلیت استفاده از گوشی همراه هستند. به این صورت که کاربر می‌توان دستگیره درب را با استفاده از گوشی و پلتفرم‌های وای فای و بلوتوث باز کرده و ببندد.

تغییر مداوم رمز عبور

پین کُد دستگیره رمزدار را می‌توان به راحتی تغییر داد. هنگامی که مردم احساس می‌کنند که ممکن است کد دسترسی آنها به سرقت برود، همیشه می‌توانند کدها را در هر زمان تغییر دهند.

علاوه بر این، اگر مالک خانه تصمیم بگیرد که ملک خود را بفروشد یا خانه را به دیگران اجاره دهد، همیشه می‌توانند به افراد جدید که در آنجا زندگی می‌کنند اجازه دهند تا از کد دسترسی جدید برخودار شوند، بدون آنکه نیاز به تغییر کامل قفل باشد!

دوام و طول عمر بالا

به دلیل استفاده مکرر، قفل‌های سنتی زود فرسوده و خراب می‌شوند. برای مثال، شکستن تصادفی یک کلید در قفل و عدم داخل رفتن کلید، می‌تواند بسیار دردسرآور باشد.

دستگیره‌های رمزدار به طرز چشمگیری از کیفیت بالایی برخودار هستند، زیرا اصطکاک مکرر بین کلید و قفل را ندارند. فشار دادن چند دکمه روی صفحه کلید تمام کاری است که باید انجام دهید.

اگر بتوانید بهترین برندهای تولیدکننده دستگیره رمزی را پیدا کنید و از آنها محصول خریداری کنید، صفحه کلید شما برای سال‌های متمادی قابل استفاده خواهد بود.

نکته‌های مهم در خرید دستگیره رمزدار

در زمان خرید ضروری است برخی از موارد مهم را جهت انتخاب بهترین محصول در نظر بگیرید:

مقاومت در آب

این عامل تعیین می‌کند که آیا دستگیره در درب خارجی یا داخلی استفاده خواهد شد. یک دستگیره باکیفیت باید ضد آب باشد. با توجه به اینکه قفل در معرض استفاده مکرر قرار می‌گیرد، مقاومت در برابر رطوبت باید بیشترین اهمیت را داشته باشد.

به ویژه برای افرادی که از دستگیره رمزدار در درب حیاط یا درب بیرونی منزل خود استفاده می‌کنند، مقاوت در برابر شرایط آب و هوایی مختلف از اهمیت بالایی برخوردار است.

انعطاف‌پذیری

قبل از خرید، متناسب بودن دستگیره را در نظر بگیرید و تعیین کنید که آیا مطابق با استاندارها شما هستند یا خیر. ویژگی‌های خاص برای جستجوی آن شامل حالت‌های دسترسی و تنظیمات مختلف را در نظر بگیرید. به عنوان مثال، شما ممکن است بخواهید دستگاهی را انتخاب کنید که امکان به طور خودکار قفل شود، یا ممکن است بخواهید امکان تخصیص فضا برای هر کاربر را نیز دارا باشد.

کیفیت

موادی که برای ساخت دستگیره رمز دار استفاده می‌شود، به ماندگاری آن کمک زیادی می‌کند. در حالت ایده‌آل، هیچ کس نمی‌خواهد به دلیل سایش و زنگ‌زدگی، هر ماه قفل‌های درب خود را عوض کند. با توجه به این نکته، قفل‌هایی که از جنس استیل ضد زنگ و روی هستند، به طور معمول بالاترین کیفیت را ارائه می‌دهند. کیفیت بدنه و امکانات مختلف دستگیره باعث می‌شود کاربران بهترین سرمایه‌گذاری را داشته باشند.

کلام آخر

اگر به فکر تعویض قفل قدیمی خود هستید، احتمالاً دستگیره رمزدار بهترین انتخاب برای شما است. این قفل‌ها سال‌ها است که مورد استفاده قرار می‌گیرند، همه ما آنها را در منطاق تجاری دیده‌ایم. اکنون این قفل‌ها به خانه‌های مسکونی نیز رسیده‌اند و بسیاری از مردم از تمام مزایایی آنها نهایت استفاده را می‌برند.

برای احساس امنیت و راحتی بیشتر، انواع مختلفی از بهترین دستگیره‌های رمزدار الکترونیکی در بازار موجود هستند که می‌توان هر کدام از آنها برحسب نیازهای خود خریداری کرد. اما پیشنهاد ما خرید محصولات برند یوکـا است. استفاده از فنآوری‌های نوین، کیفیت بالای ساخت و شرایط گارانتی مناسب باعث شده است تا دستگیره‌های الکترونیکی برند یوکا، زبان زَد بازار باشند.

خرید قفل دیجیتال یوکا