اگر کسی روبروی درب خانه شما بایستد، درصورتی که شما او را نمی‌شناسید، چگونه می‌خواهید به آن پاسخ دهید؟ خواه یک مهمان ناخوانده باشد یا یک متجاوز، اکثر ما با تکیه بر چشمی‌ خود، بدون نیاز به رویارویی رو در رو با شخص، می‌توانیم ببینیم که چه خبر است.

با این حال، بررسی چشمی با مجموعه‌ای از چالش‌ها روبرو است. اول اینکه، فرد می‌تواند وقتی شما در مقابل آن حرکت می‌کنید را ببیند که این نوع هدف را شکست می‌دهد. دوم اینکه، بسته به میزان خوب بودن لنز چشمی، ممکن است خوب به او نگاه کرده یا نکنید.

خوشبختانه با داشتن بهترین چشمی دیجیتال، محدودیت‌هایی که معمولاً تجربه می‌شوند به حداقل خواهند رسید. فناوری تقریباً همه جنبه‌های زندگی ما را آسان کرده و در نتیجه اکنون چشمی دیجیتال نیز ارتقا یافته است.

نحوه انتخاب چشمی دیجیتال مناسب

نصب و راه اندازی

با توجه به اینکه این دستگاه قرار است جایگزین چشمی‌های سنتی فعلی شما شود، باید اطمینان حاصل کنید که راه اندازی آن زمان و تلاش زیادی نمی‌برد. همانطور که گفته شد، دو نوع دوربین اصلی وجود دارند که می‌توانید آن‌ها را نصب کنید.

اول، برخی از آن‌ها در جایی که چشمی سنتی تان قرار داشته است، سوار می‌شوند. این موارد معمولاً بسیار پیچیده تر هستند، زیرا شما را مجبور به حذف لنز قدیمی و نصب دوربین در جای خود می‌کنند. ثانیاً، برخی از دستگاه‌ها در عوض زنگ درب شما را جایگزین می‌کنند.

اگر نمی‌خواهید با سیم‌ها، مته‌ها یا پیچ‌ها درب خود را خراب کنید، می‌توانید آن‌ها را در کنار زنگ درب فعلی خود قرار دهید و از باتری استفاده نمایید. با این حال، ما توصیه می‌کنیم که این مدل‌ها را به سیم کشی خود متصل کرده تا هرگز نگران این موضوع نباشید که آیا برق کافی برای بازدید کننده بعدی شما باقی مانده است. یا خیر

بی سیم در مقابل سیمی

با پیشرفت تکنولوژی این روزها، بسیاری از دستگاه‌ها می‌توانند به طور بی سیم به انواع دستگاه‌های دیگر متصل شوند. اگر چیزی را می‌خواهید که بسیار راحت تر باشد، باید یک دوربین مجهز به چشمی دیجیتال داشته باشید که می‌تواند با رایانه یا تلفن هوشمند شما همگام سازی شود.

این روش این گونه است که آن‌ها به سیگنال وای فای و piggyback شما روی آن متصل می‌شوند تا فیلم‌های ویدیویی را بارگذاری کنند و هنگامی که دور نیستید، به شما اطلاع می‌دهند.

از طرف دیگر واحدهای سیمی به جای آن، به صفحه اختصاصی متصل می‌شوند. آن‌ها به جای همگام سازی با تلفن هوشمند یا تبلت، با نمایشگر مخصوص خودشان عرضه شده که معمولاً در سمت دیگری نصب خواهند شد.

مزیت استفاده از این نوع سیستم این است که شما معمولاً مجبور نیستید ماهانه هزینه خدمات تلفن همراه و هزینه اینترنت را پرداخت کنید. اگر می‌خواهید به برق وصل نشوید یا نمی‌خواهید نگران گذرواژه‌های بیشتری باشید، داشتن یک مدل آنالوگ که سیم بندی شده است، بهترین راه برای استفاده می‌باشد.

ضبط حافظه و فیلم

نسخه‌های کم فناوری این دوربین‌ها به عنوان یک نسخه دیجیتالی در چشمی‌های کنونی شما کار می‌کنند. این به این معنی است که آن‌ها تصویری واضح تر با مزیت اضافه شده، ارائه می‌دهند.

هنوز هم، بسیاری از این مدل‌ها حتی در صورت تمایل به شما امکان ضبط فیلم را نیز می‌دهند. تفاوت این واحدها با فناوری پیشرفته در این واقعیت است که شما باید به جای بارگذاری در ابر، فیلم را روی کارت حافظه خود ضبط کنید.

این هزینه ای برای شما ندارد اما اگر بخواهید فیلم را حفظ نمایید، مدیریت آن سخت خواهد شد. با این حال، اگر داشتن بایگانی برایتان مهم نیست، می‌توانید مدلی پیدا کنید که کلیپ‌های قدیمی را به صورت خودکار بازنویسی کرده تا هرگز نگران آن نباشید.

میدان دید

به دلایل امنیتی، بدیهی است که می‌خواهید چشمی دیجیتال شما تا حد ممکن فضای دید جلوی درب شما را پوشش دهد. به همین دلیل برای شما بسیار مهم است که بیرون بروید و یک چشمی با یک میدان دید گسترده ای بگیرید.

در حالت ایده آل، چیزی را پیدا خواهید کرد که میدان دید نزدیک به ۱۷۰ درجه را ارائه می‌دهد، اما هر چیزی بیش از ۱۵۰ درجه باید خوب کار کند.

رابط کاربر

یک چشمی معمولی درب، شما را ملزم می‌کند تا فقط از طریق آن جستجو کنید تا اطلاعات مورد نیاز خود را بدست آورید. استفاده از چشمی دیجیتال نباید در مقایسه با نمونه معمولی آن بسیار پیچیده باشد، در غیر این صورت مقدار زیادی از ارزش آن کاهش می‌یابد. شما به رابط کاربری چشمی دیجیتال خود نیاز زیادی ندارید.

تا زمانی که امکان دید آسان، بصری و سریعی را فراهم کند، افزودنی خوبی برای خانه شما خواهد بود. اگر چشمی دیجیتالی که به تازگی خریداری کرده‌اید، دیدن اینکه چه کسی در آن طرف درب قرار دارد را برای شما دشوارتر کند، پس این گزینه ایده آلی نخواهد بود.

دید در شب

یک چشمی دیجیتال باید بتواند خانه شما را بدون در نظر گرفتن زمان روز ایمن نگه دارد. برای انجام این کار، باید به قابلیت دید در شب مجهز شود. خوشبختانه، قابلیت دید در شب در چشمی دیجیتال موجود در بازار، کاملاً استاندارد است.

به دلیل همین، قابلیت‌های دید در شب شما را قادر خواهد کرد تا به سرعت تشخیص دهید که شخصی حتی در ساعات شب نیز مشکوک می‌باشد یا خیر.

عمر باتری

از آنجا که این چیزی بوده که قرار است از شما و خانواده تان محافظت کند، برای شما ایده آل نیست که در بعضی از ساعات روز چشمی دیجیتال خود را غیرفعال کنید. تا آنجا که ممکن است، چشمی درب شما باید شبانه روز در حال کار باشد تا اطمینان حاصل شود که شما و عزیزانتان همیشه از اینکه چه کسی برای بازدید به سراغتان می‌آید، آگاه هستید.

با این وجود، به دلیل اینکه این چشمی‌های دیجیتال به طور معمول از طریق باتری کار می‌کنند، فعال نگه داشتن آن‌ها بصورت ۲۴ ساعته و ۷ ساعته به این معنی است که زودتر شارژشان کم می‌شود.

این همچنین بدان معنی بوده که ممکن است در نهایت مجبور شوید بودجه ای را فقط برای خرید باتری‌های جدید اختصاص دهید. برای جلوگیری از این مسئله و همچنین صرفه جویی در هزینه‌های تعمیر و نگهداری، سعی کنید یک نمایشگر درب دیجیتالی پیدا کنید که یا باتری‌های قابل شارژ از قبل موجود باشند یا حداقل با آن‌ها سازگار شوند.

با توجه به مدت زمانی که یک چشمی دیجیتال احتمالاً روی درب شما نصب می‌شود، صرفه جویی در استفاده از باتری‌های قابل شارژ بسیار قابل توجه خواهد بود.

ادغام موبایل

برای کسانی که می‌خواهند یک بسته امنیتی کامل برای درب‌های ورودی خود داشته باشند، داشتن فقط یک دوربین منفذ چشم کافی نیست. راه حل‌های پیشرفته، مجموعه کاملی از ویژگی‌ها و مزایا را در اختیار شما قرار می‌دهند که شما را قادر می‌سازد تا از دستگاه خود بهره بیشتری ببرید. رایج ترین سیستم‌های تلفیق تلفن همراه شامل موارد زیر هستند:

  • اعلان‌های متن خودکار
  • حسگرهای حرکت هوشمند
  • اتصالات بی سیم
  • ضبط صدا و فیلم
  • ویژگی اینترکام دو طرفه
  • پیام‌های از پیش ضبط شده (به جای زنگ در)
  • ذخیره سازی و ادغام ابر

اگر این ویژگی‌ها مانند چیزی است که شما می‌خواهید آن‌ها را داشته باشید، ضروری است که سیستمی را انتخاب کنید که همراه با همه آن‌ها کار کند. این واحدها به جای خرید یک طراحی با تکنولوژی پایینی که شما در محل کار نیاز دارد، شما را قادر می‌سازد تا حتی در زمان غیبت از خانه، بر درب ورودی خود نیز نظارت کنید.

اطلاع دادن

هنگامی که مشغول انجام کاری در داخل خانه خود هستید، ممکن است متوجه نشوید که شخصی واقعاً جلوی درب منزل شما منتظر است. چشمی دیجیتال شما می‌تواند با ارائه اعلان‌ها به شما کمک کند تا از بروز آن مشکل احتمالی جلوگیری نمایید. ب

رخی از چشمی‌های دیجیتال می‌توانند با تولید صدایی، با صدای بلند که افراد داخل خانه بتوانند آن را بشنوند، به شما اطلاع دهند. سایر چشمی‌های دیجیتال حتی ممکن است به حدی برسند که هشدارها را مستقیماً به یکی از دستگاه‌های تلفن همراه شما ارسال کنند.

ما نمی‌گوییم که توانایی ارائه اعلان‌ها یکی از ویژگی‌های ضروری در چشمی دیجیتال است، اما نوعی افزودنی می‌باشد که اگر بتوانید از مزایای آن بهره مند شوید، از آن سپاسگزار خواهید بود.

کلام آخر

در بسیاری از خانه‌ها و آپارتمان‌ها درب‌های ورودی مجهز به چشمی درب هستند. این به این دلیل است که این چشمی‌ها در هنگام تعامل با افراد غریبه، از صاحبان خانه محافظت می‌کنند. اگرچه ممکن است اسن چشمی‌های قدیمی همچنان خوب کار کنند، اما می‌توانید از نسخه مدرن آن استفاده کنید و این دقیقاً همان چیزی است که چشمی دیجیتال در خود دارد.

همانطور که از نام آن پیدا است، یک چشمی دیجیتال، نسخه پیشرفته تری از چشمی درب معمولی است. این چشمی جدید، در حفظ امنیت شما و عزیزانتان بهتر عمل می‌کند و در عین حال روند بازدید از بازدید کنندگان شما را بسیار آسان تر خواهد کرد.